مگنت-ستاره یک مربع

نقش ایران در دیدار تاریخی پوتین و ترامپ/ چرخش رئیس جمهور روسیه در قبال تهران به سمت واشنگتن؟

گروه جهان الف،   3970423210 ۲۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
نقش ایران در دیدار تاریخی پوتین و ترامپ/ چرخش رئیس جمهور روسیه در قبال تهران به سمت واشنگتن؟

بدون شک مهمترین دیدار دونالد ترامپ در روز دوشنبه و در کشور فنلاند رخ خواهد داد؛ جایی که رئیس جمهور آمریکا و روسیه قرار است با هم دیدار و گفت و گو کنند. احتمالاً در این دیدار درباره موضوعات مختلفی نظیر اوکراین، کره شمالی، جنگ سوریه، ایران و آینده برجام و ... بحث و رایزنی صورت خواهد گرفت.

به گزارش الف، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از روز سه شنبه هفته قبل سفر دوره ای خود به اروپا را آغاز کرد. ترامپ ابتدا به بروکسل رفت و در نشست کشورهای عضو ناتو شرکت کرد، سپش از بروکسل عازم لندن شد و در نهایت او قرار است امروز به هلسینکی پایتخت فنلاند برود و در آن جا با ولادیمیر پوتین دیدار و گفت و گو کند.

نشست ترامپ با سران کشورهای ناتو در بروکسل، هفته گذشته انجام شد جنجال بسیاری به همراه داشته است که پیامدهای آن تا به امروز نیز ادامه دارد. البته برخی کشورها از سخنان ترامپ درباره لزوم افزایش سهم کشورهای اروپایی در تامین هزینه های برنامه سازمان پیمان آتلانتیک شمالی بیشتر متاثر شدند چنانچه موجب شکاف هایی در دولت ائتلافی آنگلا مرکل شد.

دونالد ترامپ در دیدار با ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو به شدت سیاست آلمان را در اتکای برلین به انرژی روسیه به باد انتقاد گرفت و عنوان کرد که این کشور تحت کنترل مسکو می باشد، اما همزمان واشنگتن می باید میلیاردها دلار صرف هزینه حمایت از آنها در قبال روسیه کند. البته لحن رئیس جمهور آمریکا در دیدار با آنگلا مرکل ملایم تر شد. اما به نظر می رسید بازی ترامپ جواب داده و او موفق شده خواسته های خود را به آلمان درباره پرداختن سهم هزینه های خود در ناتو بقبولاند.

ترامپ در لندن نیز جنگ لفظی علیه متحد دیرینه واشنگتن یعنی لندن داشت و در مصاحبه ای با روزنامه سان، ضمن انتقاد شدید از سیاست های ترزا می و برگزیت عنوان کرده بود که در صورت اجرایی شدن طرح نخست وزیر برای خروج از اتحادیه اروپا احتمال امضای توافق نامه تجاری جدید از بین خواهد رفت. رئیس جمهور آمریکا همچنین ضمن تمجید از بوریس جانسون، وزیر خارجه مستعفی انگلیس گفته بود که او نخست وزیر خوبی خواهد بود. اما دولت آمریکا این مصاحبه را نیز پیش از نشست خبری ترامپ و ترزا می تکذیب کرد. این در حالی بود که همزمان با ورود ترامپ به لندن، تظاهرات گسترده ای علیه وی صورت گرفته بود که موجبات نارضایتی رئیس جمهور آمریکا شده بود.

اما بدون شک مهمترین دیدار دونالد ترامپ در روز دوشنبه و در کشور فنلاند رخ خواهد داد؛ جایی که رئیس جمهور آمریکا و روسیه قرار است با هم دیدار و گفت و گو کنند. احتمالاً در این دیدار درباره موضوعات مختلفی نظیر اوکراین، کره شمالی، جنگ سوریه، ایران و آینده برجام و ... بحث و رایزنی صورت خواهد گرفت. به دلیل بررسی مجموعه این موضوعات بسیار مهم است که عده ای صحبت از چانه زنی گسترده در راستای دست یابی به معامله بزرگ خبر داده اند.

بیشتر بخوانید:

کرملین: پوتین و ترامپ درباره خروج آمریکا از برجام تبادل نظر می‌کنند

ترامپ: متحدان زیادی داریم/نشست با پوتین، از همه دیدارهایم ساده‌تر است

انتظار می رود دونالد ترامپ در دیدار با پوتین بر محدود کردن نقش منطقه ای ایران بخصوص در جنگ سوریه در راستای تامین امنیت رژیم صهیونیستی تاکید کند. این در حالی است که اواخر هفته گذشته در سفر علی اکبر ولایتی به مسکو و در دیدار با پوتین، ایران و روسیه به تفاهماتی درباره تعیین نقشه راه آینده در حوزه سیاست خارجی و ارتباطات اقتصادی دست پیدا کرده بودند. البته همزمان بنیامین نتانیاهو نیز به روسیه رفت و دیدارهایی با مقامات این کشور داشت. بنابراین احتمالاً از این لحاظ شاید انتظار یک تفاهم گسترده و جدی بین طرفین و حل تمامی چالش ها  درباره ایران بعید باشد.

البته دولت آمریکا در روزهای اخیر از عدم معافیت شرکت های فرانسوی از مجازات عدم رعایت تحریم ها و اعمال فشار بی سابقه به تهران خبر داده بود. استیو منوچین و مایک پمئو عنوان کرده بودند فشارهای اقتصادی می باید منجر به تغییراتی عینی، ملموس و مداوم در سیاست های ایران بشود. حال باید دید این تهدید به تحریم آیا شامل روس ها نیز خواهد شد یا خیر. البته قبلاً آمریکا از احتمال معافیت موردی شرکت ها برای مبادله با ایران نیز خبر داده بود.

همزمان برخی از کارشناسان نیز عنوان کرده اند که نباید انتظار نتیجه تعیین کننده و ویژه ای از دیدار دو روسای جمهور داشت؛ چرا که ترامپ در داخل آمریکا به شدت از لحاظ ارتباط با روس ها در زمان انتخابات ریاست جمهوری تحت فشار است و هر گونه بده و بستان او می تواند تفسیرهای مختلف را به همراه داشته باشد.

به گزارش الف، اما تا این جای کار باید گفت ترامپ قاعده بازی آمریکایی ها رو تغییر داده و رفتار محترمانه تری نسبت به پوتین قبل از دیدار با او داشته است؛ چرا که در ساعات اخیر و  پیش از دیدار با رئیس جمهور روسیه نوک پیکان حملات او متوجه دولت باراک اوباما بوده است. ترامپ همیشه با ادبیات خاصی از پوتین یاد کرده و از او تعریف و تمجید می کرد. این در حالی است که ترامپ در هفته های اخیر بارها انتقادات تندی را نسبت به متحدان اروپایی خود بیان داشته بود. با این وضعیت، انتظار که اختلافات بین دو سوی آتلانتیک و متحدان قدیمی کاهش یابد تصور باطلی خواهد بود.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۳۴۲۱۷۰۸:۴۲:۴۴ ۱۳۹۷/۴/۲۴
طول تاریخ نشان داده همیشه روسها هم به ما خیانت کردند ....
ناشناس۴۳۴۶۴۵۱۲:۴۰:۴۲ ۱۳۹۷/۴/۲۴
کاش مقامات ما بیشتر تاریخ میخواندند
ناشناس۴۳۴۶۵۳۱۲:۴۵:۰۲ ۱۳۹۷/۴/۲۴
پوتین تاکتیک داره و تا حالا با ایران هماهنگ بوده سر ترامپ را هم با پنبه میبره
ناشناس۴۳۵۶۵۲۰۱:۲۶:۱۸ ۱۳۹۷/۴/۲۵
درست آن اینست که بگویید با برگ ایران بازی می کند
ناشناس۴۳۶۴۷۱۱۵:۳۵:۵۰ ۱۳۹۷/۴/۲۵
با همین خیالها خوش باش
محمد قاسمی۴۳۴۸۳۰۱۴:۱۹:۱۶ ۱۳۹۷/۴/۲۴
عرض تاریخ هم نشان داده امریکاییها همیشه به ما لطف داشتند
ناشناس۴۳۴۸۵۶۱۴:۲۹:۵۳ ۱۳۹۷/۴/۲۴
همه در جهت منافع ملیشان حرکت می کنند ماهم باید این کار را بکنیم و هر وقت منافع ملیمان ایجاب کرد با روسیه هم تعامل مناسب با سیاستهایشان داشته باشیم با هیچ کس عهد اخوت نداریم نه امضا کری تضمین است نه امضای پوتین این قدرتهای نرم و سخت ماست که تعیین کننده منافعمان خواهد بود تلاش نکنیم به یکدیگر ثابت کنیم شرق بهتر است یا غرب
شاهرخ۴۳۴۲۳۹۰۹:۱۲:۴۴ ۱۳۹۷/۴/۲۴
حقیقت رو باید قبول کرد و نیاز نیست ....ایران نقشی نداره ... رابطه پوتین با ترامپ در بالاترین سطح قرار داره و هیچ دوره ایی روسیه با آمریکا تا این حد همسو با هم بر ضد اروپا نبودن....... پوتین خوب میدونه این موقعیت استثنایی فقط مربوط به زمان ترامپ هست پس بیشترین بهره برداری رو از کارت هاش واسه انتفاع از آمریکا بکار میگیره..... ایران متحد استراتژیک پوتین در مواجهه با آمریکا بود ولی حالا که مواجهه ایی بین روسیه آمریکا نیس پس دیگه روسیه نیاز به روابط استراتژیک با ما نداره
ناشناس۴۳۴۲۵۷۰۹:۲۴:۲۷ ۱۳۹۷/۴/۲۴
مگر غیر این انتظار داشتید
ناشناس۴۳۴۳۲۵۱۰:۰۵:۱۷ ۱۳۹۷/۴/۲۴
روسیه قابل اعتماد نیست
آریابان۴۳۴۴۶۷۱۱:۲۰:۳۹ ۱۳۹۷/۴/۲۴
دقیقا همینطوره و شوروی ، روسیه و حتی شخص پوتین در طول تاریخ و در عمل همیشه نشان داده اند که حاضرند کارت دست خود را به بالاترین پیشنهادی که حافظ منافع !!!! هر چه بیشتر خودشون باشه ، براحتی بفروشند ؛ این در حالیست که در شرایط کنونی پوتین بیش از هر زمان دیگری سرمست از باده غرور شده زیرا نمایندگان هر دو سوی مناقشه عمده کنونی یعنی ولایتی و ناتانیاهو در آستانه دیدارش با ترامپ با حضور در مسکو ، در تلاش بوده اند تا نظرات این چهره تاثیر-گذار !!!! را بهر قیمتی بسوی خود جلب کنند ؛
ناشناس۴۳۵۸۳۱۰۹:۲۰:۴۰ ۱۳۹۷/۴/۲۵
روسیه و حتی شخص پوتین در طول تاریخ و در عمل همیشه نشان داده اند که حاضرند کارت دست خود را به بالاترین پیشنهادی که حافظ منافع !!!! هر چه بیشتر خودشون باشه ، براحتی بفروشند .البته این منحصر به روسیه و پوتین نیست بلکه امریکا و ترامپ ، انگلیس و خانم می، المان و خانم مرکل و.....هر کشور دیگه ای که تو این دنیا هست حاضره کارت دست خود را به بالاترین پیشنهادی که حافظ منافع !!!! هر چه بیشتر خودش باشه ، براحتی بفروشه،این قانون جهانه و از این لحاظ هیچ فرقی بین کشورهای مختلف وجود نداره اینکه شما انتظار داشته باشی یه کشور دیگه بخاطر ما دست از منافع خودش بکشه زهی خیال باطله
سیدرضا۴۳۴۳۵۸۱۰:۱۹:۲۹ ۱۳۹۷/۴/۲۴
باعرض سلام تاریخ نشان داده که روسها همواره در مواقع حساس پشت ایران راخالی کرده اند .بنابراین بجای اینکه به روسیه،چین واروپا امتیاز بدهیم، بهتراست ..وارد مذاکره شویم. با تشکر
ناشناس۴۳۴۴۰۲۱۰:۴۲:۴۳ ۱۳۹۷/۴/۲۴
روسیه در دیدار با ایران می گوید با شما هستیم و در دیدار با امریکا می گوید ما با شما هستیم . هر کدام که پول و امتیاز بیشتری بدهد . .نگاه به شرق بسیار خطرناک تر از نگاه به غرب هست .
ناشناس۴۳۴۶۴۷۱۲:۴۱:۱۶ ۱۳۹۷/۴/۲۴
همه کشورها به فکر منافع ملی خود هستند و دوست و دشمن همیشگی ندارند...!!!
ناشناس۴۳۴۸۳۴۱۴:۲۱:۰۰ ۱۳۹۷/۴/۲۴
الان 5 ساله به غرب نگاه می کنیم چشمامون خشک شده شما چیزی می بینی به مام بگو
ناشناس۴۳۴۴۵۵۱۱:۱۶:۳۴ ۱۳۹۷/۴/۲۴
فکر کنید پوتین امریکا رو با اون قدرت رها کنه بیاد سمت ایران که حتی قدرت تولید ..نداره
بهرام۴۳۴۴۸۵۱۱:۲۷:۳۹ ۱۳۹۷/۴/۲۴
این اولین بار نیست و نخواهد هم بود نمیدانم چطور .........!!!!!!!!!!
ناشناس۴۳۴۴۸۸۱۱:۲۸:۳۴ ۱۳۹۷/۴/۲۴
هر کس دنبال مصالح و تثبیت قدرت خویش است
ناشناس۴۳۴۵۱۸۱۱:۴۳:۰۳ ۱۳۹۷/۴/۲۴
این افرادی که میگویند روسیه غیرقابل اعتماد است، بدانید آمریکا غیر قابل اعتمادتر میباشد و ماجرای برجام این را ثابت کرد، پس عقل سلیم همیشه بین بد و بدتر، بد را انتخاب میکند.
ناشناس۴۳۵۳۵۴۱۸:۴۱:۲۹ ۱۳۹۷/۴/۲۴
من با مطالعه تاریخ به این رسیده ام در انتخاب بین امریکا و روسیه، امریکا قابل اعتمادتر است.
کامران۴۳۵۵۱۲۲۲:۳۳:۰۸ ۱۳۹۷/۴/۲۴
منظورتون تاریخ و جغرافیاس؟
ناشناس۴۳۴۵۵۳۱۲:۰۴:۰۳ ۱۳۹۷/۴/۲۴
.. هر کشوری که سیاست خارجی چندجانبه و چندوجهی نداشته باشد، ناچارا مجبور است به یک قدرت خارجی وابسته شود و منافعش تحت تاثیر منافع آن کشور قرار گیرد. طبیعتا روسیه قبل از اینکه با اسراییلی‌ها صحبت کند و بعد از آن با آقای ترامپ صحبت کند و با آنها وارد توافقاتی شود، دارد از ابزار ایران برای پیشبرد سیاست‌های خود در منطقه، و روابطش با اسراییل و اعراب و اروپا و آمریکا بهره‌برداری می‌کند، از ابزار ایرانی استفاده می‌کند که قادر نیست با طرف‌های دیگر صحبت کند، روابطش را با عربستان تخریب ، در منطقه دچار مشکل شده، پس از خروج آمریکا از برجام روابطی بحرانی با این کشور پیدا کرده و با اروپا هم روابطش در سطحی نیست که قابل قبول باشد، لذا تنها کانال خارجی که برای ایران باقی مانده روسیه است. در نتیجه مجبور است امتیازات بزرگی به روسیه دهد.
ناشناس۴۳۴۵۸۱۱۲:۱۳:۰۴ ۱۳۹۷/۴/۲۴
خیلی ساده اید ...پوتین، نتانیاهو و ترامپ سه ضلع یک مثلند و برای منافع ملی خود قدم رنجه می کنند. حالا ...پوتین بیاد و از ایران دفاع و حمایت سرسختانه بکنه؟ چرا راهی رفته و ادامه می دهیم که ته آن التماس از این و آن باشه؟
علی عسک۴۳۴۶۱۶۱۲:۲۵:۳۴ ۱۳۹۷/۴/۲۴
روسیه همیشه مثل تمام دولت مردان دنیا به فکر منافع ملت خودش هست و .. !!!!!!!!1 روسیه همیشه از پشت به دوستانش خنجر میزند این بر هیچ کس پوشیده نیست
اصفهانی۴۳۴۶۷۸۱۳:۰۳:۰۳ ۱۳۹۷/۴/۲۴
روسها نشان دادند دربدترین شرابط هم پیمانان خودرا تنها گذاشتند ومنافع ملی را ترجیح دادندافغانستان بوسنی هرزگوین وکره شمالی اینها ازهم پیمانان روسیه بوده اند ببینید الان به چه روزی افتادند همین روسیه 10سال طول کشید تا سامانه موشکی اس200را که پیشاپیش پولش را گرفته بود تحویل ایران دهد روسیه یک کشور منفعت طلب هست البته بایدهم اینطور باشد ما روسیه وچین را برای این نگه داشتیم تا ازحق وتوی انها درسازمان ملل استفاده کنیم درضمن ....اگر جناح اصلاح طلب دست به اقدامی بزند حتی برای کشور دستاوردی هم داشته باشد طیف اصولگرا ان را کمرنگ جلوه میده یا نفی میکنه وهمچنین برعکس وتا زمانی مسئولان ما تفرقه وقبیله گرایی را ازدستور کاخود خارج نکنند ایران روزبروز بدتر میشود بهتر نمیشود وباشعار وسخنرانی نمیشودبه مردم امیدواری داد مردم سفره واشتغال تورم حقوق خودرا نگاه میکنند ومیبینند امیدی حاصل نشده ونمیشود مسئولان عزیز بفکر منافع ملت باشید تا تاریخ شماهارا خیانتکاران قرن معرفی نکنند وخیانت بدان معنی نیست که ماخاک کشوررا به کشور دیگری بدهیم
ناشناس۴۳۴۷۹۱۱۴:۰۷:۳۶ ۱۳۹۷/۴/۲۴
خیانت یعنی چه ؟ پوتین یک سیاستمدار کارکشته است و به نفع ملتش حرکت میکند .
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. نخستين توافق افتخارآميز ايران در خزر

 2. ادعای عجیب حمید فرخ‌نژاد در مورد ترامپ + عکس

 3. هوادار «چاقوکش» نفت مسجدسلیمان دستگیر شد +عکس و فیلم

 4. فرزندان «کریمی قدوسی» کجا هستند؟

 5. احمد توکلی به رهبر انقلاب نامه نوشت و از تدبیر ایشان برای حل مشکلات اقتصادی تشکر کرد/ آمادگی دیده‌بان شفافیت و عدالت برای همکاری با قوا

 6. پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت تورم در ماه‌های آینده/ وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی اگر بیشتر نشده، کمتر هم نشده است

 7. حکم پرونده "ثامن‌الحجج" صادر شد

 8. فلاحت‌پیشه: عراق توان پرداخت غرامت جنگی به ایران را دارد

 9. موسویان : برجام ثابت کرد که سیستم حکومتی آمریکا قابل اعتماد نیست

 10. همتی مطرح کرد: شفاف‌سازی و مبارزه با رانت از سیاست های اصلی بانک مرکزی/ چه اقداماتی باید انجام داد

 11. سفر به گرجستان بهشت گم شده گردشگران

 12. رئیس گروه اقدام ایران: می‌خواهم گفت‌وگو با کشورها درباره ایران را به فراتر از برنامه هسته‌ای بکشانم

 13. واکنش پناهیان به سخنان اخیر روحانی  

 14. تغییرات کابینه به کجا رسید؟

 15. پاسخ ایرانی‌ها به خبرنگار سی‌ان‌ان: هرچه فشارها بیشتر شود، از ترامپ متنفرتر می‌شویم

 16. حمله هوادار نفت مسجد سلیمان به تماشاگران پرسپولیس با چاقو!  

 17. رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی: شبکه مافیایی ۳۴ هزار خودرو را ثبت سفارش کرده است

 18. دلیل حمایت رهبر انقلاب از روحانی

 19. رمزگشایی از راه‌اندازی کارگروه مقابله با ایران و سیاست خارجی شکست خورده آمریکا

 20. آیا حزب‌الله قوی‌تر از ارتش اسرائیل است؟

 21. واکنش افشانی به قانون منع به کارگیری بازنشستگان

 22. کدام مسئولین به کمپین «فرزندت کجاست» پیوستند؟/ از ذوالنور تا ظریف و ربیعی

 23. کشورهای اول هدف صادرات ایران در ۴ ماهه ۱۳۹۷ + نمودار

 24. قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران  

 25. رتبه ایران در دنیا از نظر قدرت خرید مردم

پربحث‌های دیروز

 1. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 2. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 3. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 4. گفتگو با پسر قاضی پور +فیلم   

 5. برگ برنده ترامپ برای انتخابات عقب نشینی ایران است/ رئیس جمهور آمریکا روی تاثیر تحریم ها حساب کرده/ آیا تهران از تصمیم خود مبنی بر مخالفت با مذاکره کوتاه می آید؟

 6. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 7. مدیری که 90 سکه طلا در میز توالت نگه داری می کرد

 8. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 9. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 10. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 11. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 12. پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت عزت الله انتظامی  

 13. فرزندان ضرغامی چه می‌کنند؟

 14. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 15. وعده سپاه به تروریست‌ها؛ نزدیک‌تر بیا، گلوله‌ها منتظرت هستند

 16. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 17. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 18. دادستان کل کشور: دادگاه مفسدان اقتصادی بصورت علنی از صدا و سیما پخش می‌شود

 19. ایران در رتبه دوم بالاترین تعرفه واردات خودرو در دنیا

 20. ابوترابی فرد: کشور دیگر ظرفیت تکانه‌های ارزی را ندارد/ ضرورت اصلاح قانون پولی و بانکی از سوی مجلس و دولت

 21. چهره‌ها در منزل مرحوم عزت الله انتظامی

 22. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 23. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 24. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 25. آیت الله علم الهدی: سیاست فرع دین است/ آمریکا در منطقه به دنبال نوکر است

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 3. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 4. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 5. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 6. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 7. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 8. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 9. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 10. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 11. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 12. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 13. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 14. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 15. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 16. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 17. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 18. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 19. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 20. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 21. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 22. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 23. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 24. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 25. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

پربحث‌های دیروز

 1. برگ برنده ترامپ برای انتخابات عقب نشینی ایران است/ رئیس جمهور آمریکا روی تاثیر تحریم ها حساب کرده/ آیا تهران از تصمیم خود مبنی بر مخالفت با مذاکره کوتاه می آید؟

 2. ۱۰ شهر برتر جهان برای زندگی را بشناسید

 3. برایان هوک، رئیس «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا کیست؟

 4. وزیر خارجه چین: همکاری‌ها با ایران افزایش می‌یابد

 5. ترکیه: آمریکا نمی‌تواند دوست را از دشمن تشخیص دهد

 6. چرا ایران علی‌‌رغم تحریم‌ها وارد مذاکره با آمریکا نخواهد شد؟

 7. آمریکا ارتش میانمار را تحریم کرد

 8. ترکیه راه روسیه را در فروش دارایی‌های دلاری پیش گرفت

 9. تازه‌ترین باج‌خواهی مالی آمریکا از عربستان سعودی در پوشش مبارزه با داعش

 10. ادعای توافق ترامپ و پوتین بر ضرورت خروج ایران از سوریه

 11. رویترز: «جان بولتون» هفته آینده با همتای روس خود درباره ایران گفت‌وگو می‌کند

 12. سفیر ونزوئلا در تهران: آمریکا از توان موشکی ایران می‌ترسد/تعهدات آمریکایی‌ها قابل اطمینان نیست

 13. انتقاد شدید روسای پیشین اطلاعات آمریکا از ترامپ

 14. آمریکا برنامه 200 میلیون دلاری تثبیت اوضاع سوریه را لغو کرد

 15. «عمران‌خان» نخست‌وزیر پاکستان شد

 16. نسخه رئیس پیشین موساد برای شکست حزب‌الله

 17. زارعی: سرمنشاء جنایات بی‌سابقه علیه یمن شورای امنیت است/ فرماندهی جنگ با آمریکاست

 18. «نتانیاهو» برای یازدهمین‌بار بازجویی شد

 19. دادگاه ترکیه سومین درخواست آزادی کشیش آمریکایی را رد کرد

 20. سعدالله زارعی: انصارالله قدرت ناامن کردن باب‌المندب را دارد

 21. آمریکا: درهای مذاکره با روسیه را باز گذاشته‌ایم

 22. ادعای توافق برای خروج ایران از سوریه صحت دارد؟

 23. پیشنهاد رشوه عروس ترامپ به اوماروسا در ازای حق السکوت

 24. تهدید آمریکا به تحریم چین برای واردات نفت ایران

 25. لیبرمن: منفعت اسرائیل در سرنگونی قدرت حماس است

پربحث‌های هفته

 1. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 2. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 3. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 4. برگ برنده ترامپ برای انتخابات عقب نشینی ایران است/ رئیس جمهور آمریکا روی تاثیر تحریم ها حساب کرده/ آیا تهران از تصمیم خود مبنی بر مخالفت با مذاکره کوتاه می آید؟

 5. پرداخت غرامت جنگی عراق به کویت

 6. واکنش قاسمی به شایعات درخصوص تحدید حدود دریای خزر

 7. مردم ترکیه اینگونه در برابر آمریکا به کمک اردوغان رفتند  

 8. وندی شرمن: خروج ترامپ از برجام در تاریخ آمریکا به عنوان یکی از بدترین خطاهای سیاست خارجی خواهد ماند

 9. طرفداران اردوغان آیفون‌های خود را شکستند

 10. بیانیه دفتر حیدرالعبادی در مورد روابط با ایران

 11. برنده و بازنده جدال اردوغان و ترامپ

 12. ظریف:کنوانسیون رژیم حقوقی خزر و 6 موافقتنامه در اجلاس سران در آکتائو امضا می‌شود

 13. مفتی اهل سنت عراق: نخستین مدافع ایران خواهم بود

 14. گریه مسئول سازمان ملل برای کودکان یمن

 15. کاخ سفید: شاید تحریم‌های ترکیه را موقتاً تعلیق کنیم

 16. هتک حرمت مأموران گرجستانی به زنان ایرانی در فرودگاه تفلیس

 17. غیبت پنج ماهه ناوهای هواپیمابر آمریکا در خلیج فارس/ کاهش چشمگیر کشتی‌های آمریکایی در منطقه

 18. سیگنال خطرناک به جمهوری خواهان

 19. رئیس گروه اقدام ایران: می‌خواهم گفت‌وگو با کشورها درباره ایران را به فراتر از برنامه هسته‌ای بکشانم

 20. ناو فرانسه کشتی آمریکایی را در تنگه هرمز اسکورت کرد

 21. روحانی در دیدار با پوتین: تلاش کنیم خزر به دریای صلح و دوستی تبدیل شود

 22. پاسخ ایرانی‌ها به خبرنگار سی‌ان‌ان: هرچه فشارها بیشتر شود، از ترامپ متنفرتر می‌شویم

 23. وزیر خارجه آمریکا: گروه اقدام ایران تشکیل شد/ مذاکره با ایران پیش‌شرط‌هایی دارد

 24. نماینده ایران در سازمان ملل: دولت آمریکا فرصت خود برای دیدار با روحانی را از بین برد

 25. بلوف کره شمالی به ترامپ در مذاکرات هسته‌ای چه بود؟

آخرین عناوین