سپینو-مگنت

مخابره چند پیام ضمن تهدید صادرات نفت منطقه

گروه یادداشت بینندگان الف،   3970415041 ۳۰ نظر، ۳ در صف انتشار و ۲۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
مخابره چند پیام ضمن تهدید صادرات نفت منطقه

تذکر ظرفیت تاثیرگذاری ایران بر امنیت آبراه ها قدمتی بیش از عمر جمهوری اسلامی دارد. ایران مثل هر کشور دیگر حق دارد از مزایای موقعیت جغرافیایی خود بهره مند باشد و صلح در گرو برسمیت شناخته شدن حقوق است.

حسن روحانی در سوئیس حقی را یاداوری کرد که پیشتر نیز در اسفند ۱۳۹۶ طی سفر به بندرعباس گفته بود:
«دلیرمردان ارتش جمهوری اسلامی ایران نه تنها در دریای عمان بلکه در ‘باب المندب، دریای سرخ` و اقیانوس هند نیز حافظ امنیت مسیر کشتیرانی تجاری جهانی هستند و ما از این سرزمین استراتژیک و حساس یعنی هرمزگان به جهانیان اعلام می‌کنیم ما حافظان مسیر استراتژیک عبور نفت از منطقه هستیم و ‘تا روزی که کسی فکر توطئه نسبت به ملت ایران را در سر نپروراند` خواهان صلح و همزیستی مسالمت‌آمیز با همه کشورهای منطقه و جهان هستیم.»

البته همیشه از سوی دستگاه سیاست خارجه با زبان دیپلماتیک از «مشارکت موثر ایران در تامین امنیت آبراه های بین المللی» سخن به میان بوده اما پیشتر از دولت روحانی، معاون اول احمدینژاد بود که تهدید بستن مسیر انتقال نفت در صورت تشدید تحریم ها را اعلام کرد هر چند آن زمان از سوی دولت گفته شد که این نظر شخصی محمد رضا رحیمی است!
(تهدیدات لفظی کادرهای نظامی هم در همه جهان رایج است و ارزش تفسیر سیاسی ندارد، موضع رسمی کشورها را مقامات صاحب صلاحیت سیاسی اعلام می کنند.)

اکنون آنچه روحانی رئیس جمهور شخصا باز گفته در کلام بسیار شبیه جملاتی است که خامنه ای رئیس جمهور سال ها پیش در یک نماز جمعه اعلام کرده بود اما اینبار تاثیر متفاوتی نسبت به دفعات پیشین دارد. علاوه بر گوینده، زمان و مکان این تذکر حامل پیام های مهمی است:
- سوئیس واسط میان ایران و آمریکا پس از قطع روابط دو کشور است و پیام رسان پاسخ ایران با عزم مقاومت خواهد بود.

- ایران با گذر از چانه زنی های جاری همچنان ایستاده و از توان موشکی خود صرف نظر نخواهد کرد چون پشتوانه اعتبار و جدی گرفتن این تهدیدات همین موشک و تسلیحات است.

- وقتی گفته می شود در صورت منع ایران هیچ کشور دیگری در منطقه نخواهد توانست نفت خود را صادر کند، ایران نشان می دهد از نفوذ منطقه ای خود که بستر ساز گسترش امکان عملیاتی است جهت دفاع از منافع اقتصادی کشور بهره برداری می کند. بنابراین نباید انتظار داشته باشند که تحت فشارها ایران عقب بنشیند یا در مقابل تحریم سکوت کند بلکه برعکس از هر روزنه ای برای جبران محدودیت ها بهره خواهد جست و با تشدید جنگ اقتصادی انگیزه حضور منطقه ایش تقویت هم می شود.

- حفظ صلح به اراده ایران وابسته است. علی رغم انباشت تسلیحات به نیت تغییر موازنه قوا در منطقه اما ایران مایوس نشده بلکه همچنان خود را در موضعی می بیند که در صورت لزوم می تواند منافع ملی را با قدرت پشتیبانی کند.

- ایران با جدی نمایاندن خطر امنیت شریان های انتقال انرژی برگه های بازی دول مخالف تحریم های یکجانبه امریکا را تقویت کرد. مخالفان در اجتناب از جدی تر شدن خطر امنیت انتقال کالا، در برابر امریکا مقاومت بیشتری از خود نشان خواهند داد و اینچنین هزینه اجماع سازی برای امریکا بالاتر می رود شاید تا جایی که بر منافع آن بچربد.

- اتکا به ظرفیت نظامی ایران از سوی رییس جمهور نشان می دهد علی رغم هر اختلاف نظر داخلی همه سیاسیون بر حفاظت از منافع ملی حتی با ابزار نظامی توافق دارند و ایرانیان واقعبین از این غافل نشده اند که در عصر تسلیحات زندگی می کنند.

اگر چه یاداوری این تهدید یک موضع هوشمندانه سیاسی محسوب می شود و فاصله امروز تا اقدام به عملی کردن تهدید بسیار بعید به نظر می رسد اما پیام به موقع سردار قاسم سلیمانی جدیت موضع اعلامی رئیس جمهور و پیام های متعدد آن را بسیار تقویت کرد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۲۰۷۴۰۱۰:۳۲:۴۴ ۱۳۹۷/۴/۱۵
ما نفت صادر می کنیم و ارز حاصل از آن را یا نمی توانیم وارد کشور کنیم و یا آن را به قیمت 4200 تومان به عده ای می فروشیم که آنها هم با آن کالا وارد کرده و به قیمت 8000 تومان به مردم می فروشند. با این شرایط عدم فروش نفت ایران یک توفیق اجباری است!
ناشناس۴۲۰۷۴۴۱۰:۴۱:۴۶ ۱۳۹۷/۴/۱۵
هر وقت مثل ترامپ برجام را پاره کردید بعد این حرفها را بزنیداز یک طرف دوره افتاده اید در اروپا و چین برای حفظ برجام و از ان طرف.....
ناشناس۴۲۱۶۲۵۰۲:۰۲:۴۴ ۱۳۹۷/۴/۱۶
نباید از عبور نفتکش ها از تنگه هرمز جلوگیری کرد ولی می توان جلوی عبور نفت بیش از ظرفیت مقرر در اوپک را گرفت و از کشور ها و نفتکش ها خواست فقط با ارائه آمار دقیق مقصد و مبدا و .. می توانند عبور کنند.
ناشناس۴۲۰۷۵۹۱۰:۵۶:۳۵ ۱۳۹۷/۴/۱۵
همه انسانها از جنگ ودرگیری پرهیز میکنند اما وقتی پای منافع وحیثیت یه ملت به میان باشه از هر طریقی باید از منافع دفاع کرد اگه نیاز باشه ایران باید از مهمترین ابزار دفاعی خوددش استفاده کنه .وفکر میکنم تمام ملت ایران از این موضع سران مملکت حمایت کنند
ناشناس۴۲۰۸۹۶۱۲:۴۶:۰۵ ۱۳۹۷/۴/۱۵
چنین فکری نکن که مردم از هر موضع به اصطلاح مسئولان دفاع کنند
ناشناس۴۲۲۰۹۶۱۲:۴۳:۵۸ ۱۳۹۷/۴/۱۶
مردم دفاع میکنند شاید فتنه گران ووطن فروشان مانند منافقان زمان حضرت پیامبر صحنه را خالی کنند
ناشناس۴۲۱۰۳۸۱۴:۳۱:۱۲ ۱۳۹۷/۴/۱۵
مردم خیلی وقته خسته ن ... دلیلشم واضحه دزدی اختلاس رانت آقازاده آدم بی عرضه که مدیر شده خاندانی تو پستهای مختلف کشور هستند و...
تبریزی۴۲۱۳۴۸۱۹:۳۵:۴۴ ۱۳۹۷/۴/۱۵
من که تو مردم خودمون خستگی نمی بینم. ماشالا همه قبراق و سرحالن و مشغول خرید و فروش و دلال بازی و فقط برای رد گم کنی می گن خسته ان. آخه اگه واقعا خسته بودن ...
ناشناس۴۲۱۲۵۱۱۸:۱۴:۲۱ ۱۳۹۷/۴/۱۵
منافع برای چی؟
پیمان۴۲۰۸۲۰۱۱:۳۹:۴۵ ۱۳۹۷/۴/۱۵
متاسفانه تاریخ ثابت کرده ایران زیادی محافظه کار هست و هیچ وقت دست به این کارها نمیزنه. وگرنه آمریکا رسما اعلام جنگ کرده و قصد شکنجه ایرانیان رو داره ما چرا از بستن تنگه ای که مال خودمون هست باید ترس داشته باشیم؟
ناشناس۴۲۰۸۶۹۱۲:۱۹:۴۰ ۱۳۹۷/۴/۱۵
جنگ کل اقتصاد رو نابود میکنه
ناشناس۴۲۰۹۰۳۱۲:۴۹:۱۱ ۱۳۹۷/۴/۱۵
مرگ یگبار شیون یگبار
کاوشگر۴۲۰۸۸۵۱۲:۳۶:۱۳ ۱۳۹۷/۴/۱۵
خطاب به کسانی که مدافع بستن تنگهه هرمز و «توفیق اجباری» نامیدن توقف صادرات نفت هستند عرض می کنم: ما ۴۰ سال از عمر این انقلاب را بهر حال نفت صادر کرده ایم و این وضعیت وخیم اقتصادی مردم است که می بینید. حال اگر صادرات نفت که بودجه مملکت به آن متکی است متوقف شود، آقایان چگونه می خواهند کشور را اداره کنند؟ آیا زندگی مردم در معرض تهدید شدید قرار نخواهد گرفت؟ لطفا بدور از احساسات و بر پایه واقعیات اظهار نظر کنید.
ناشناس۴۲۱۰۲۴۱۴:۲۱:۵۲ ۱۳۹۷/۴/۱۵
ظاهرا شما از آن دست افرادی هستید که عرض 4200 برای واردات کالا گرفته اید !!!!
ناشناس۴۲۰۸۹۸۱۲:۴۶:۱۸ ۱۳۹۷/۴/۱۵
اگر جنگی بپا شه اول کشورهای عربی بعدش اسرائیل خوشحال خواهند شد.
ناشناس۴۲۱۰۵۶۱۴:۴۷:۴۸ ۱۳۹۷/۴/۱۵
و کاسبان تحریم و فروشندگان و دلالان اسلحه
ناشناس۴۲۱۵۶۳۲۳:۵۲:۱۷ ۱۳۹۷/۴/۱۵
اگر جنگی به پا بشود باید هدف امارات و عربستان باشند.
ناشناس۴۲۰۹۶۲۱۳:۳۵:۲۵ ۱۳۹۷/۴/۱۵
جنگ یعنی نابودی کشوره !!!اگرخدایی نکرده جنگی رخ بده ایران بیشترمتضررمیشه زیرااینبارجنگ جنگ هوایی ولیزری است ونبایدانتظارداشته باشیم که درشهرها با نیروهای آمریکایی ومتحدانش روبرومی شویم
عابد۴۲۱۲۵۶۱۸:۲۲:۰۴ ۱۳۹۷/۴/۱۵
دهها هزار نیروی نظامی آمریکا در منطقه پخش شده اند، یانکی ها جسارت جنگ نخواهند داشت
ناشناس۴۲۱۰۱۳۱۴:۱۲:۱۶ ۱۳۹۷/۴/۱۵
ما برای حفظ انقلاب و ایدئولوژی انقلابی تمام سختیها را به جان میخریم.
ناشناس۴۲۱۰۵۱۱۴:۴۶:۰۴ ۱۳۹۷/۴/۱۵
من هیچ سختی را به جان نمیخرم.
ناشناس۴۲۱۱۳۸۱۶:۰۰:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۱۵
شما و امثال شما هیچوقت سختی تحمل نکرده اید و فقط نق بلدین بزنین.
ناشناس۴۲۲۱۳۰۱۳:۱۰:۳۸ ۱۳۹۷/۴/۱۶
شما تا به حال سختی به جان نخریده ای که این حرفها را می زنید اگر یک بار پیش خانواده ات شرمنده شوی آن وقت از این حرفهای نمی زنی.
ناشناس۴۲۱۷۰۵۰۸:۲۶:۵۶ ۱۳۹۷/۴/۱۶
خب به درک نخر نکنه فکر کردی کسی روی شما ترسوهای ذلیل شده هم حساب باز کرده .....!!!!!!
ناشناس۴۲۱۱۸۳۱۶:۵۹:۴۳ ۱۳۹۷/۴/۱۵
که چی بشه؟ ملت سختی بکشن آقازاده ها پولای مملکت رو وردارن ببرن اروپا و آمریکا. نه بزرگوار اینبار ملت دیگه نیستن خودتونید و خودتون
ناشناس۴۲۱۴۴۹۲۱:۰۹:۳۰ ۱۳۹۷/۴/۱۵
لطفا فقط از جانب خودت حرف بزن
دفاع مشروع۴۲۱۱۲۰۱۵:۴۰:۵۵ ۱۳۹۷/۴/۱۵
البته باید دفاع کرد ، ولی اینبار کاخ نشین ها و غارتگران و آقازاده ها و ژن برترها باید پیشقدم شوند. احتمالا انتظار ندارید که برای امنیت آقازاده ها و فرصت چاپیدن بیشتر از سوی آنها ، مردم جان دهند، یکبار اشتباه کردیم، بس است
اکبر۴۲۱۶۹۲۰۸:۱۳:۴۱ ۱۳۹۷/۴/۱۶
تنگه هرمز راه ورود مواد غذایی و ضروری به بنادر کشور است اگر آنرا ببندیم در واقع خود کشی کرده ایم ضمن آنکه آمریکا هم میتواند بنادر واقع در دریای عمان را محاصره کند . بهرحال بستن تنگه هرمز زیاد نمیتواند ادامه یابد زیرا به ضرر کشور هم هست و فقط بحران کوتاه مدت در قیمت جهانی نفت ایجاد میکند.
ناشناس۴۲۱۸۳۶۱۰:۰۸:۲۵ ۱۳۹۷/۴/۱۶
گرفتن عوارض از کشتیهایی که از این منطقه عبور می کنند یکی از راههای رو کم کنی است.
ناشناس۴۲۱۸۸۵۱۰:۳۳:۰۵ ۱۳۹۷/۴/۱۶
سلام الف جان فکر نمی کنی بسیاری از لایک ها که گذاشته می شود بویژه در این سایت خلاف منافع ملی است؟ پیشنهاد من برداشتن لایک است زیرا حرف حق با تعداد پیروان آن شناخته نمی شود.
بانک آیندهطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. مصوبه‌ای برای نخبه کشی دانش‌آموزان /مخالفت گسترده با تأثیر قطعی 30 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور

 2. ترامپ خطاب به روحانی: هرگز آمریکا را تهدید نکن

 3. ابعاد یک ماجرای بسیار افتخارآمیز

 4. توطئه خطرناک نومحافظه کاران آمریکا علیه ایران

 5. سیف تا آخر هفته می‌رود؟ / اسامی جایگزین‌های احتمالی

 6. سید عباس موسویان میهمان ویژه الف/ سؤالات خود را درباره بانکداری اسلامی و بدون ربا از او بپرسید

 7. روحانی: باید بکوشیم تا مردم نسبت به آینده، هیچگونه نگرانی نداشته باشند/ دولت همچنان پای وعده‌های خود ایستاده است

 8. ترامپ پاسخ تهدید روحانی را داد  

 9. عقبایی در واکنش به طرح آخوندی: تعزیراتی کردن اجاره مسکن جواب نمی‎دهد/افزایش ۱۰درصد ضمانت اجرا ندارد

 10. نهاوندیان: اینکه دهن به دهن بدون مبنا نرخ ارز را بالا ببریم، درست نیست

 11. پمپئو: در صورت تغییر رفتار ایران با این کشور مذاکره می‌کنیم/ یک‌سوم ایرانیان زیر خط فقر هستند/ فشار حداکثری اقتصادی بر ایران وارد می‌کنیم

 12. مهران مدیری برای ساختن فیلم وام گرفت و خانه اش را وثیقه گذاشت  

 13. آخوندی: بنگاه‌های بزرگ اروپا ریسک رویارویی با آمریکا را نمیپذیرند و قطعا یکی یکی از ایران می‌روند

 14. راز تغییر موضع ۱۸۰ درجه‌ای آخوندی در تعیین سقف اجاره مسکن چیست؟

 15. بطحایی: از والدینی که کارنامه فرزندشان را گروکشی کردند عذرخواهی می‌کنم/ حل مشکل دوپینگ کنکور

 16. سه راهکار دیده بان شفافیت و عدالت برای حل بحران مسکن/ اختصاص بیش از یک‌سوم درآمد خانوار برای مسکن و 31 سال انتظار برای صاحب‌خانه شدن/ افزایش چشمگیر تعداد خانه‌های خالی

 17. سکه همچنان در مسیر صعود؛ قیمت ۳ میلیون و ۳۴۵ هزار تومان + قیمت ارز

 18. ظریف: منتظر تصمیم نظام درباره بسته پیشنهادی اروپا هستیم

 19. تیتر «وطن امروز» و «کیهان» در واکنش به صحبت‌های دیروز روحانی  

 20. حمایت کاربران توییتر از رئیس جمهور/ آقای ترامپ (گاوچران) مراقب باش

 21. آخرین مهلت دسترسی «هاتگرام» و «طلاگرام» به تلگرام

 22. ابتکار: از ظریف بابت انتخاب دومین سفیر خانم تشکر می‌کنم/ سومین سفیر زن معرفی خواهد شد

 23. وزیر بهداشت: با کمبود برخی داروهای بیماران خاص مواجه هستیم

 24. پرونده قیمت بنزین در آینده باز است

 25. مدرنیته علیه مرجعیت

پربحث‌های دیروز

 1. عروسی لاکچری پسر آقای سفیر ایران با مدل ایرانی +عکس

 2. روحانی: آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن/ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردها ندارد/ تنگه‌های زیادی داریم؛هرمز فقط یکی از آنهاست/ انبار کالاهای اساسی ما از همیشه بیشتر است

 3. کریمی قدوسی در گفتگو با الف: دوتابعیتی‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کنند/ فرشچی دو تابعیتی است/ معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

 4. واکنش‌ها به صحبت‌های احسان علیخانی در مورد دریافت تسهیلات از ثامن‌الحجج/ «پیشنهاد راه‌اندازی کمپین» و «شخصیت رشیدپورِ قاتل اهلی در حالا خورشید»

 5. ازدواج موقت، راهی که داریم اما استفاده نمی کنیم

 6. توکلی: ژن خوب عامل تخصیص ارز نیست/ دولت در اختلالات اخیر بازار ارز مقصر بود/ ارز امانتی در دست بانک مرکزی بود که برخی در آن خیانت کردند

 7. چطور "پراید" مشتری دارد؛ "مرغ" ندارد؟!

 8. جزئیاتی جدید از توزیع رانت در واردات خودرو؛ حمایت ویژه «وزیر صنعت» از یک واردکننده + سند

 9. پورابراهیمی: عدم تمکین مجدد دولت درباره افزایش حقوق کارکنان با اعتراضات گسترده مواجه شده است

 10. سازمان هواپیمایی: هواپیما مجاز است با ایراد پرواز کند

 11. چند سوال جدی درباره سینمای کمدی امروز

 12. مذاکره ایران با اروپایی ها، بازگشت تحریم ها و سرانجام برجام/دولت باید سیاست چند جانبه‌ در پیش بگیرد

 13. عارف: همه ما باید پلی برای جوان شدن مدیریت اجرایی خسته کشور باشیم/ کشورداری سلیقه‌ای مانع پیشرفت شده است

 14. سازمان بهشت‌زهرا: به هر شهروند تهرانی یک قبر رایگان می‌دهیم

 15. آیت‌الله خاتمی: بالارفتن قیمت‌ها تحلیل اقتصادی ندارد بلکه منشأ روانی دارد/ هرکس دل مردم را خالی کند، کار دشمن را انجام داده است

 16. ماجرای عکس حاشیه ساز مجمع/ روایت عجیب از دخالت خانواده وزیر سابق در تصمیم گیری های وزارتخانه/ شگفتی بی‌بی‌سی از محبوبیت رهبر انقلاب در عراق/ آخرین گمانه زنی ها درباره تغییرات کابینه

 17. سکه بازهم رکورد زد/ قیمت حال حاضر؛ ۳ میلیون و ۲۴۵ هزار تومان

 18. لاریجانی: دشمنان به دنبال ایجاد فضای ریاضتی برای اقتصاد ایران هستند/ در دوره بسیار حساس از تاریخ انقلاب قرار داریم

 19. ادامه تغییر ساعت کار کارمندان تا ۱۰ روز دیگر

 20. پوری‎حسینی: حتی یک مورد فساد در سازمان خصوصی‎سازی نداریم

 21. آذری جهرمی: منتظر اقدام دادستانی برای رفع فیلتر توییتر هستیم/ باید از مسئول فیلترینگ قول گرفت که اینستاگرام فیلتر نشود

 22. گران‌ترین و ارزان‌ترین ‎بنزین در کدام کشورهاست  

 23. نام پنچ مدیر سازمان محیط زیست در لیست 100 نفره 2 تابعیتی ها/جاسوسی از اسکله ها و ترددهای سپاه

 24. توضیحات «وزیر صنعت» درباره تخلفات ثبت سفارش خودرو

 25. مستند جنجالی «خیلی محرمانه» منتشر شد

پربحث‌های هفته

 1. مصوبه‌ای برای نخبه کشی دانش‌آموزان /مخالفت گسترده با تأثیر قطعی 30 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور

 2. عروسی لاکچری پسر آقای سفیر ایران با مدل ایرانی +عکس

 3. ترامپ خطاب به روحانی: هرگز آمریکا را تهدید نکن

 4. روحانی: آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن/ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردها ندارد/ تنگه‌های زیادی داریم؛هرمز فقط یکی از آنهاست/ انبار کالاهای اساسی ما از همیشه بیشتر است

 5. آدرس غلط به مردم ندهید/ مشکل اقتصادی را چه کسی باید حل کند؟

 6. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 7. کریمی قدوسی در گفتگو با الف: دوتابعیتی‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کنند/ فرشچی دو تابعیتی است/ معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

 8. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 9. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 10. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 11. حذف خاتمی برای بقا به سبک حجاریان

 12. واکنش شدید اللحن واعظی به درخواست برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی

 13. صنعت برق کشور و چند نکته

 14. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 15. ابعاد یک ماجرای بسیار افتخارآمیز

 16. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 17. توطئه خطرناک نومحافظه کاران آمریکا علیه ایران

 18. واکنش‌ها به صحبت‌های احسان علیخانی در مورد دریافت تسهیلات از ثامن‌الحجج/ «پیشنهاد راه‌اندازی کمپین» و «شخصیت رشیدپورِ قاتل اهلی در حالا خورشید»

 19. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 20. سیف تا آخر هفته می‌رود؟ / اسامی جایگزین‌های احتمالی

 21. سید عباس موسویان میهمان ویژه الف/ سؤالات خود را درباره بانکداری اسلامی و بدون ربا از او بپرسید

 22. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 23. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 24. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 25. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

آخرین عناوین