دستبرد 6 میلیارد دلار آمریکا و پاس‌کاری وزارت خارجه و معاونت حقوقی ریاست جمهوری/مجلس: موضوع را بررسی و برخورد می‌کنیم

گروه سیاسی الف،   3970313091 ۳۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

یک دادگاه آمریکایی، ایران را به اتهام واهی دست داشتن در حملات 11 سپتامبر محکوم‌به پرداخت 6 میلیارد دلار کرده است، وزارت خارجه و معاونت حقوقی با پاس‌کاری این موضوع، خود را مسئول نمی‌دانند؛ درحالی‌که مجلس، وزارت امور خارجه، معاونت حقوقی ریاست جمهوری و قوه قضاییه را مسئول پیگیری این موضوع می‌داند.

دستبرد 6 میلیارد دلار آمریکا و پاس‌کاری وزارت خارجه و معاونت حقوقی ریاست جمهوری/مجلس: موضوع را بررسی و برخورد می‌کنیم

به گزارش الف، در اواسط اردیبهشت‌ماه امسال؛ یک قاضی آمریکائی در دادگاهی در نیویورک ایران را با ادعای دخالت در حادثه ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی و ماجرای حمله به مرکز تجارت جهانی در شهر نیویورک به پرداخت بیش از ۶ میلیارد دلار غرامت متهم کرد.

یک دادگاه در آمریکا که سال‌های گذشته نیز احکامی غیابی را علیه ایران صادر کرده بود، این‌بار نیز درحالی‌که هیچ مدارک مستندی درباره ادعای دخالت ایران در ماجرای 11سپتامبر وجود ندارد، مقرر کرد تا ایران به بازماندگان و خانواده‌های قربانیان ماجرای یازده سپتامبر 2001 و حمله به مرکز تجارت جهانی درشهر نیویورک و پنتاگون، بیش از 6 میلیارد دلار پرداخت کند. آیا مسولان جمهوری اسلامی به این حکم ظالمانه اعتراض کرده‌اند؟

در حکم غیابی دادگاه آمریکا آمده است که ایران باید دوازده و نیم میلیون دلار به ازای هر همسر بازمانده از این ماجرا، هشت و نیم میلیون دلار به هر اولیای قربانی، هشت و نیم میلیون دلار به ازای هر فرزند و نیز چهار میلیون و دویست پنجاه‌هزار دلار به ازای هر برادر یا خواهر قربانیان این ماجرا پرداخت کند. طبق این حکم، آمریکا می‌تواند این مبلغ چند میلیارد دلاری را از دارایی‌های بلوکه‌شده ایران در آمریکا و اروپا برداشت کند. این نخستین بار نیست که دادگاه‌های داخلی آمریکا اجازه دستبرد به اموال بلوکه‌شده ایران را به بهانه‌های واهی صادر می‌کنند.

بر اساس این گزارش، اساتید دانشگاه و کنشگران سیاسی در آمریکا در نامه‌ای خواستار اعتراض تهران به حکم دادگاه آمریکایی درباره پرداخت غرامت ۶ میلیارد دلار بابت حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ شدند و برای کمک به ایران اعلام آمادگی کردند.

بیشتر بخوانید:

دادگاه آمریکایی ایران را به پرداخت ۶میلیارد دلار غرامت محکوم کرد

اعلام آمادگی ده‌ها آمریکایی برای شهادت به نفع ایران در دادگاه ۱۱ سپتامبر

شبح جنگ ترامپ در سایه ۱۱ سپتامبر

خبرنگار الف این موضوع را از وزارت امور خارجه و معاونت حقوقی ریاست جمهوری پیگیری کرد که هرکدام پاسخهای مختلفی در این مورد دادند و دستگاه‌های مربوطه را مسئول پیگیری این موضوع ندانستند، از سوی دیگر مجلس شورای اسلامی هم وزارت خارجه و معاونت حقوقی ریاست جمهوری را مسئول پیگیری این موضوع می‌داند.

*وزارت امور خارجه: صدور این‌گونه احکام غیرقانونی، مردود است

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به اقدام در بیانیه‌ای تاکید کرد: جمهوری اسلامی همواره صدور احکام غیابی، مغرضانه، سیاسی و بدون پایه و اساس مراجع قضایی آمریکا علیه ایران را شدیداً محکوم کرده و صدور این‌گونه احکام فرامرزی و غیرقانونی را مردود اعلام کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: صدور این احکام درحالی‌که به اذعان همگان اساساً هیچ‌گونه شواهد و قرائنی در خصوص مشارکت کشورمان وجود ندارد و گزارش‌های رسمی آمریکایی‌ها اذعان دارند آمران و عاملان این فاجعه تروریستی از هم‌پیمانان منطقه‌ای آمریکا بوده‌اند، نه‌تنها نظام حقوق بین‌الملل که مردم آمریکا به‌ویژه بازماندگان و قربانیان حادثه 11 سپتامبر را به سخره گرفته است.(اینجا را بخوانید)

بیشتر بخوانید

۱۱ تبعه عربستان در حمله به برج دوقلوی آمریکا دست داشتند اما ایران باید غرامت بدهد چرا؟

مقام سابق وزارت دفاع امریکا: ایران می‌تواند روند پرونده را تغییر دهد

* معاونت حقوقی ریاست جمهوری: به ما ارتباطی ندارد/ هیچ اطلاعی از پرونده ندارم

لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس‌جمهور در گفتگو با خبرنگار الف، در مورد حکم غیابی دادگاه‌های آمریکا علیه ایران و برداشت از پول‌های بلوکه شدن کشورمان اظهار داشت: تا جایی که بنده اطلاع دارم، جمهوری اسلامی ایران حدود یک سال پیش در خصوص موارد مشابه در دادگاه دادگستری بین‌المللی (ICJ) طرح دعوی کرد که در صورت احراز صلاحیت توسط دادگاه مذبور، به ماهیت پرونده رسیدگی خواهد شد.

لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس‌جمهور

 

وی در پاسخ به این سوال که چرا در دادگاه‌های آمریکا برای دفاع و اعتراض حاضر نمی‌شویم، گفت: ظاهراً این تصمیم در مراجع ذی‌ربط در حدود دو دهه پیش‌گرفته شده است و باید از مراجع مزبور دلایل موضوع به‌صورت دقیق پرسیده شود.

معاون حقوق رئیس‌جمهور با اشاره به توضیحاتی که بیان کرد، گفت: این موارد را به‌عنوان یک متخصص حوزه حل اختلاف بین‌المللی گفتم و نه در جایگاه معاونت حقوقی رئیس‌جمهوری؛ زیرا تصمیمات در مورد این موضوع در مراجع دیگر اتخاذ می‌شود و نه در معاونت حقوقی ریاست جمهوری.

به گزارش خبرنگار الف؛ معاونت حقوقی ریاست جمهوری در حالی پاسخ روشنی به سوالات خبرنگار در خصوص اتهام واهی یک دادگاه آمریکایی نداد، بلکه رسیدگی به آن را عهده دیگر نهادها انداخت و حتی حاضر نشد از جایگاه معاونت سخن بگوید.

لازم به توضیح است که خبرنگار الف پیش‌ازاین، موضوع را از وزارت خارجه کشورمان پیگیری کرد که این دستگاه دیپلماسی و مسئول سیاست خارجی کشور، رسیدگی به آن را به عهده حقوقی ریاست‌جمهور اعلام کرد و از پاسخگویی طفره رفت.

*اگر وزارت امور خارجه و ریاست جمهوری کوتاهی کنند، آنها را به مجلس احضار می‌کنیم

الف، پاس‌کاری این دو نهاد (وزارت خارجه و معاونت حقوقی ریاست جمهوری) از عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پیگیری کرد که او توضیح داد که اگر وزارت امور خارجه و ریاست جمهوری در این خصوص کوتاهی کنند حتماً مجلس برخورد خواهد کرد چراکه ایران باید روند این پرونده را تغییر دهد.

محمدجواد جمالی نوبندگانی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف، در مورد حکم غیابی دادگاه‌های آمریکا علیه ایران و برداشت از پول‌های بلوکه‌شده کشورمان اظهار داشت: این موضوع بحث اقتصادی، دیپلماتیک و قضایی است و از ابتدای انقلاب نیز همواره چنین موضوعاتی وجود داشته است. ما همواره پول‌های بلوکه‌شده‌ای داریم که در اختیار آمریکا است و متاسفانه به بهانه‌های واهی و با شکایت‌های بی سند و مدرک در دادگاه‌های آمریکا، ایران محکوم می‌شود و از این پول‌ها برداشت می‌شود.

 محمدجواد جمالی نوبندگانی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

 

وی تصریح کرد: ما ازنظر اقتصادی نمی‌توانیم اقدامی انجام بدهیم چراکه مراوده اقتصادی با آمریکایی‌ها نداریم، ازنظر دیپلماتیک هم نمی‌توانیم با آن‌ها رایزنی کنیم چراکه روابط دیپلماتیکی هم نداریم؛ اما از قوه قضاییه و ریاست جمهوری خواستار اقامه دعوی در دادگاه‌های بین‌المللی شدیم که این کار هم تا حدودی صورت گرفته است، اما ما باید هر کاری که می‌توانیم در این خصوص انجام دهیم چراکه نمی‌توان دست بر روی دست گذاشت تا آن‌ها اموال و دارایی‌های ایران را که در آنجا بلوکه‌شده است به نفع خود برداشت کنند چراکه ما قبلاً در موارد زیادی شاهد این اتفاقات بوده‌ایم.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی نیز ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران، قبلاً در مورد اموال بلوکه‌شده در آمریکا نیز اقامه دعوی کرد که همه شاهدند که بعد از 25 سال مقداری از این اموال به ایران بازگشت و بالاخره بااینکه زمان بسیاری زیادی طول کشید اما ایران برنده در این موضوع برنده شد. به این دلیل که سیستم بوروکراتیک و مالی در مجامع بین‌المللی وجود دارد و از سوی دیگر نیز همواره هجمه‌های زیادی علیه ایران وجود دارد متاسفانه سریع عمل نمی‌کنند و باگذشت زمان از این موضوع ضربه می‌خوریم.

نوبندگانی تاکید کرد: ما باید سعی کنیم تا تحرکات دیپلماتیک خود را در این زمینه انجام بدهیم و مجلس شورای اسلامی نیز همواره وزارت امور خارجه، معاونت حقوقی ریاست جمهوری و قوه قضاییه را مسئول پیگیری این موضوع می‌داند و از آن‌ها می‌خواهد که اقدامات لازم را در این خصوص بدهند چراکه به‌مرورزمان اموال بلوکه‌شده ایران از دست می‌رود.

وی در پاسخ به این سوال که وزارت امور خارجه و ریاست جمهوری زیر بار این مسئولیت نمی‌روند، خاطرنشان کرد: اگر وزارت امور خارجه و ریاست جمهوری در این خصوص کوتاهی کنند، حتماً کمیسیون امنیت ملی خواستار حضور آن‌ها در مجلس خواهند شد تا توضیحات لازم را در این خصوص بدهند چراکه ایران باید روند این پرونده را تغییر بدهد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۷۲۲۲۳۰۹:۱۷:۱۵ ۱۳۹۷/۳/۱۴
مرگ بر امریکا نگفتبم ایطور شد هم در حرف نگفتیم هم در عمل اگر سیاستمدارای ما انقدر ترسو نبودند هیچ وقت امریکا جرایت چنین کارایی رو نداشت
ناشناس۳۷۲۳۹۶۱۲:۰۹:۳۹ ۱۳۹۷/۳/۱۴
کی این افراد خسارت بار دادگاهی میشوند؟ خدایا خودت ۱۴۰۰ را برسان
ناشناس۳۷۳۰۵۹۰۱:۴۴:۵۵ ۱۳۹۷/۳/۱۵
از یه طرف ترامپ از یه طرف ذخایر انقلاب از یه طرف آقازاده های دو تابعیتی از یه طرف جماعت لیستی ، همه با هم پدر این مردمو درآوردن. یا اون بالا میکشه ، یا این بالا میکشه!!!!
ناشناس۳۷۲۴۳۷۱۲:۴۰:۲۱ ۱۳۹۷/۳/۱۴
۴۰ سال ۶ست که از اموال بلوکه شده ایران در امریکا دارند غرامت می گیرند .
ناشناس۳۷۲۴۶۸۱۳:۱۰:۴۶ ۱۳۹۷/۳/۱۴
پول های ازاد شده بعد از برجام کجا هزینه شد شفاف سازی کنید
ناشناس۳۷۲۵۲۰۱۳:۵۹:۵۰ ۱۳۹۷/۳/۱۴
برجامی و دلاری در کارنبود همه بلوف بود
ناشناس۳۸۰۴۲۳۱۷:۵۲:۴۶ ۱۳۹۷/۳/۲۰
100 میلیارد دلار بلوف بود ! 400 میلیارد از 800 میلیارد در زمان احمدی نژاد هم بلوف بود ! کلا ایران نفت نمی فروشد بلوف هست ! چون پول نفت مال مردم نیست و نفت ملی نشده
ناشناس۳۷۲۶۰۰۱۵:۳۵:۴۰ ۱۳۹۷/۳/۱۴
پولی نیومد بنده خدا
ناشناس۳۷۳۰۱۳۰۰:۳۵:۵۱ ۱۳۹۷/۳/۱۵
حتما رفته تو جیب تو که میترسی افشا شود
ناشناس۳۷۲۴۶۹۱۳:۱۳:۴۲ ۱۳۹۷/۳/۱۴
علت رفتار فرافکنانه اصلاح طلبان چیست؟ چون‌ کلا برای اصلاح طلبان فرقی نمیکند دولتشان راضی کننده مردم باشد یا نه؟ یعنی اصلاح طلبی یعنی چیزی را بخواه که غرب را خوشحال کند نه ایران و مردمش را. پس اگر دولتشان کشور را مانند الان به گل بنشاند و توده مردم و حتی هوادارانشان هم ناراضی شوند چون غرب این وضعیت را میپسندند آنها هم خوشحال و راضی اند بجای ندامت و عذرخواهی.
ناشناس۳۷۲۲۳۴۰۹:۲۷:۰۰ ۱۳۹۷/۳/۱۴
شما با آمریکا نه رابطه اقتصادی دارید که مقابله به مثل کنید نه توان بلوکه کردن اموال دولت آمریکا در سایر کشورها را دارید و نه رابطه دیپلماتیک با آمریکا دارید که در دادگاه حضور پیدا کنید! پس چطور از دستگاهها انتظار دارید
یاران۳۷۲۴۰۱۱۲:۱۳:۰۲ ۱۳۹۷/۳/۱۴
ربطی ندارد یک موضوع حقوقی مطرح شد ساختمان علوی را یک ان جی او ایرانی با دفاع جانانه در نیویورک برگردادند آنوقت این ها با آنهمه ادعای حقوقدانی بخاطر تعلل مردم را محکوم به میلیاردها دلار خسارت کردند
ناشناس۳۷۲۵۶۲۱۴:۴۲:۰۴ ۱۳۹۷/۳/۱۴
موضوع حقوقی تو حیطه قوه قضاییه است وبه دولت ربط نداره .
بیگی29۳۷۲۲۴۸۰۹:۵۶:۳۸ ۱۳۹۷/۳/۱۴
سکوت علامت رضا است.
شهروند.....۳۷۲۳۴۹۱۱:۳۲:۴۳ ۱۳۹۷/۳/۱۴
هیس نکند این کداخدا شیطان و نامرد ناراحت شود پس شکایت نمی کنیم و خواهشا الف کدا خدا را ناراحت نکن اصلا الف تو بی سوادی تندروی کاسب تحریم بی شنا سنامه بی تخصص است که می خواهی از حق مردم دفاع کنی و رسوا کردن این خدا از وکیل های ایرانی استفاده کنیم هیس سکوت را رعایت کنید شما جنگ طلب هستید شما کاسب تحریم هستید جنگ طلب هستید بی شنا سنامه هستید برودید به جهنم و....خدایی الف اگر به مخالفان و منتقدان این القاب را دادند تو اموال آانها را مصادره نمی کردی
ناشناس۳۷۲۲۷۸۱۰:۲۲:۰۷ ۱۳۹۷/۳/۱۴
وقتی با امریکا مراوده در هر سطحی قطع هست بشینیم نگاه کنیم یا نهایتا بگیم هیچ غلطی نمی کنه
حامد۳۷۲۳۳۵۱۱:۲۳:۰۸ ۱۳۹۷/۳/۱۴
در مباحث هسته ای مراوده کردیم و دست هم با کری دادیم برکات زیادی حاصل شد ! ایران باید از حقش در مجامع بین المللی دفاع کنه نه اینکه به خواسته های. اروپا و امریکا تن بده
ابراهیم۳۷۲۲۸۶۱۰:۳۰:۴۶ ۱۳۹۷/۳/۱۴
مجلس و دولت ما هیچ کاری نمیکنن
ناشناس۳۷۲۲۹۱۱۰:۳۷:۳۹ ۱۳۹۷/۳/۱۴
مجلس پتانسیل لازم را در این گونه امور ندارد.
احمد رضایی۳۷۲۳۰۲۱۰:۵۰:۱۴ ۱۳۹۷/۳/۱۴
شما را بخدا بررسی کنید البته نه در قرن اینده .. والبته موظف خواهید بود بعنوان نمایندگان ما توضیح بخواهید و توضیح هم بدهید ؟ فکر نمکینم ..هیچکدام مححق بشود !!!!!!!!!!!!
محمد۳۷۲۳۶۷۱۱:۴۵:۲۰ ۱۳۹۷/۳/۱۴
متاسفانه مجلس و دولت هیچ کاری را نمیتونند انجام دهند چون اساسا بعد از ۴۰ سال عداوت امریکا با ایران راهکار بدیلی برای انتقال پول به ایران را نداریم .امریکا پایتخت اقتصادی و مالی جهان است .به عبارت ساده ریش و قیچی همیشه دست اوست
ناشناس۳۷۲۳۷۴۱۱:۴۸:۳۸ ۱۳۹۷/۳/۱۴
بابا این همه پول برداشتن هیچ کس پاسخگو نیست
ناشناس۳۷۲۳۷۶۱۱:۴۹:۵۵ ۱۳۹۷/۳/۱۴
دولت باید بیاد توصیح بده چه اقدامی کرده اخه آینا از سر خودشون باز میکنن کی مسوول پیگیری این کاره
ناشناس۳۷۲۳۹۱۱۲:۰۳:۰۵ ۱۳۹۷/۳/۱۴
اینم رفت پیش اون دو میلیارد قبلی که آقای روحانی قول دادن پس بگیرن
ناشناس۳۷۲۴۰۷۱۲:۱۹:۴۳ ۱۳۹۷/۳/۱۴
مساله فراتر از این حرفاست.در یک چهارچوب کلی تر دارن ایران رو به عنوان محکوم دادگاه تروریستی محکوم میکنن تا پازل حمله نظامی کامل بشه
ناشناس۳۷۲۴۱۳۱۲:۲۵:۵۳ ۱۳۹۷/۳/۱۴
یعنی چی معاون رییس جمهور اینطوری میگه باید اطلاعات دقیق تری میداد میگه من به عنوان متخصص میگویم تو باید به عنوان معاون حقوقی حرف بزنی خوب همون متخصص می موندی شما
ناشناس۳۷۲۴۴۸۱۲:۴۵:۴۵ ۱۳۹۷/۳/۱۴
قطره قطره جمع گردد ولی یک دفعه ... نمیشد این پول به جای مدیریت نادرست و بلوک شدن این شکلی در حوزه تولید داخلی تزریق می کردند با این پول چند کارخانه میشد ساخت؟ چند نفر بیکار داشتیم؟ و .... اما هنوز پول نفت را نمی توانیم با تضمین از خریدار دریافت کنیم!!!
ناشناس۳۷۲۵۰۶۱۳:۴۵:۴۳ ۱۳۹۷/۳/۱۴
این مسئله ناراحتی نداره چون اگر این پول ازاد بشه مثل بقیه پولها به ملت نمیرسه یا اختلاس میکنند یا جای دیگه ای خرج میشه پس غصه نخورید
علی۳۷۲۵۲۸۱۴:۰۸:۰۷ ۱۳۹۷/۳/۱۴
مهم اینه که به سرمایه بالایی ها و اقازاده ها صدمه ای و کسری وارد نمیشه
ناشناس۳۷۲۵۳۸۱۴:۱۹:۱۷ ۱۳۹۷/۳/۱۴
حالا اگه این پولها بر میگشت چه فرقی به حال مردم میکرد همش لقمه دو سه روز یه اختلاس چی هست
ناشناس۳۷۲۵۹۶۱۵:۲۸:۱۰ ۱۳۹۷/۳/۱۴
آمریکا پولامونو میکشه بالا. مجلس هم هیچ کاری نموتونه بکنه جز محکوم کردن نکنه میخواین ریال ندین آمریکا؟ نکنید گناه دارن مردمش بدون ریال سخته زندگی براشون ترامپ رو تحریم کنید بهشون هواپیما نفروشین و گرین کارتهای ایرانشون رو حذف کنید.
میثم۳۷۲۶۷۳۱۷:۲۱:۲۳ ۱۳۹۷/۳/۱۴
البته ما هم در مجلس پرچمشونو آتش زدیم و‌خسارت جبران ناپذیری به اونها وارد کردیم.
ناشناس۳۷۲۶۹۳۱۷:۴۵:۰۴ ۱۳۹۷/۳/۱۴
نمیفهمم چرا پولهای ملت تو آمریکاست؟ چرا آقازاده ها تو آمریکا هستن؟
ناشناس۳۸۰۴۳۶۱۷:۵۷:۱۱ ۱۳۹۷/۳/۲۰
چون آمریکا بد هست بد البته برای مردم !
ناشناس۳۷۵۰۰۳۱۷:۳۷:۳۶ ۱۳۹۷/۳/۱۶
خیلی بدبختیه اونها براحتی محکوم میکنند و به پول غرامتشون هم میرسند ما واقعا هیچ دعاوی نداریم که یک بار هم ما از آمریکا بکنیم یا نکنه میترسیم
ناشناس۳۷۵۳۸۶۰۵:۴۷:۰۵ ۱۳۹۷/۳/۱۷
متاسفم واقعا

پربحث‌های دیروز

 1. کرونا و برخوردهای جناحی

 2. بی‌هراس از کرونا در جستجوی زندگی در سطل‌های زباله

 3. اتهام زنی پمپئو به ایران در خصوص اهداف کشورمان برای رفع تحریم‌ها

 4. طبخ و توزیع غذای متبرک رضوی برای بیماران کرونایی

 5. تعطیلی مجلس و بدعت‌هایی اجتناب پذیر  

 6. گزارش نشریه آمریکایی از فاجعه کرونا در غزه محاصره شده

 7. قیمت سکه رکورد شکست

 8. ۸ توصیه‌ آیت‌الله وحید خراسانی برای رهایی از کرونا به روایت یکی از شاگردان

 9. بازگشت مردم ووهان به زندگی عادی بدون کرونا!

 10. روحانی: درباره پیک کرونا بعد از پایان تعطیلات می‌توان قضاوت کرد/ از همه می‌خواهم کمک کنند

 11. روزی که بچه‌های تهران، چلسی را در امجدیه به زانو درآوردند

 12. دختری که ذهن مادرش را می خواند

 13. تصویر و جمله‌ای معنادار در اینستاگرام سایت رهبر انقلاب

 14. سیروس مقدم: درباره «پایتخت» زود قضاوت نکنید

 15. چند واحد مسکونی در سال ۹۸ خرید و فروش شد؟/ تب‌وتاب قیمت مسکن

 16. آمار کرونا به ۳۸۳۰۹ نفر رسید/۱۲۳۹۱ نفر بهبود یافته اند

 17. هواپیمایی قطر به خاطر کرونا در آستانه ورشکستگی

 18. سرپیچی برخی بانک ها از مصوبه امهال سه ماهه اقساط تسهیلات

 19. ترسیم خلاقانه پرتره سردار شهید سپهبد سلیمانی در برنامه «عصر جدید»

 20. جامعه پزشکی ایران خطاب به سازمان ملل: "تحریمها" به اندازه سلاحهای جنگی مرگبارند

پربحث‌های هفته

 1. اعتراض به حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان/ احتمال ارتباط این پزشکان با سازمانهای جاسوسی

 2. «پایتخت ۶» و شوخی‌های مبتذل با ارزش‌های اساسی جامعه

 3. هنگامه حیرانی است...!

 4. گزارش میدل ایست آی از رسوایی برخی خوانندگان لس آنجلسی در جشنواره بن سلمان

 5. انتقادات تند مسیح مهاجری از سریال پایتخت

 6. قالیباف: با خوش‌بینی کرونا کنترل نمی‌شود/ قرنطینه شدید تنها راه مقابله با کروناست

 7. وزارت بهداشت: حضور پزشکان بدون مرز در ایران منتفی شد

 8. طرح فاصله گذاری اجتماعی؛ لازم اما دیرهنگام

 9. حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان منتفی شد/ نمکی در جریان نبود

 10. نوبخت:نرخ بیکاری به ۱۰ درصد رسید

 11. کرونا و برخوردهای جناحی

 12. طلبه جهادگر که مورد حمله جوان مست قرار گرفت، زیر تیغ جراحان است

 13. شریعتمداری: پزشکان ظاهراً بدون مرز از کدام مرز اجازه ورود گرفته‌اند

 14. بی‌هراس از کرونا در جستجوی زندگی در سطل‌های زباله

 15. "سخنان فریبنده" کافی است / دو روزنامه مهم آمریکایی خواستار رفع تحریم های ایران برای مقابله کرونا شدند

 16. ترامپ برای مبارزه با کرونا دست به دامن کره جنوبی شد/ دست رد کره به ترامپ

 17. ایران و آمریکا در پیچ کرونا

 18. تلاش مذبوحانه آمریکا برای مقصر جلوه دادن ایران در تشدید بحران کرونا

 19. تکذیب ساخت داروی کرونا/ تحقیق روی درمان کرونا با «سلول بنیادی»

 20. زیر پوست پایتخت...

 21. راهکار حجت‌الاسلام رئیسی برای تحقق جهش تولید

 22. ماجرای شبیه‌سازی پاندمی بیماری شبه کرونا در سال ۲۰۱۹ میلادی چه بود؟

 23. ارتش کاری کرد،کارستان/افتتاح نقاهتگاه بی‌نظیر ارتش

 24. اعلام جرم دیده بان علیه خریدار کشت و صنعت مغان و برخی دیگر از مسئولان مرتبط با این واگذاری غیرقانونی+ متن کامل شکایت

 25. روحانی: طرح فاصله‌گذاری تا ۲۰ فروردین است/اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد به کرونا

پربحث‌های هفته

 1. اعتراض به حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان/ احتمال ارتباط این پزشکان با سازمانهای جاسوسی

 2. گزارش میدل ایست آی از رسوایی برخی خوانندگان لس آنجلسی در جشنواره بن سلمان

 3. قالیباف: با خوش‌بینی کرونا کنترل نمی‌شود/ قرنطینه شدید تنها راه مقابله با کروناست

 4. حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان منتفی شد/ نمکی در جریان نبود

 5. کرونا و برخوردهای جناحی

 6. شریعتمداری: پزشکان ظاهراً بدون مرز از کدام مرز اجازه ورود گرفته‌اند

 7. "سخنان فریبنده" کافی است / دو روزنامه مهم آمریکایی خواستار رفع تحریم های ایران برای مقابله کرونا شدند

 8. ایران و آمریکا در پیچ کرونا

 9. ماجرای شبیه‌سازی پاندمی بیماری شبه کرونا در سال ۲۰۱۹ میلادی چه بود؟

 10. اعلام جرم دیده بان علیه خریدار کشت و صنعت مغان و برخی دیگر از مسئولان مرتبط با این واگذاری غیرقانونی+ متن کامل شکایت

 11. کرونا و اشک کباب! ...

 12. اولین اقدامی که مجلس یازدهم باید انجام دهد

 13. آمریکا ، کرونا؛ از اتهام تا خوش بینی

 14. تعطیلی مجلس و بدعت‌هایی اجتناب پذیر  

 15. روایت کریمی قدوسی از اهداف پزشکان بدون مرز در ایران

 16. پیشرفت ۵۰درصدی برپایی مجتمع بیمارستانی ارتش تنها در۲۴ ساعت

 17. روحانی: شرایط ما درمقایسه با کشورهای پیشرفته بهتر است/مسئول بخشی از بیکاری آمریکاست

 18. رضایی: مذاکره با آمریکا به بهانه ماسک و دستکش سم مهلک است /می‌خواهند جنازه تحریم‌ها را به ما بفروشند

 19. روحانی: هیچ مشکلی برای تامین بنزین وجود ندارد / از اقدامات سهل‌گیرانه و سختگیرانه پرهیز شود

 20. عضو شورای سردبیری خبرگزاری فارس به علت ابتلا به کرونا درگذشت

 21. موسوی: آقای روحانی! پیگیری منافع مردم و مصالح کشور، جنگ سیاسی نیست

 22. قالیباف: تلاش کنیم کارگران و کارمندان در مشاغل خود حفظ شوند

 23. هاشمی: اصلاح طلبان توهم قدرت و مهره چینی را کنار بگذارند/ عدم مشارکت در انتخابات با هدف آبروداری بود

 24. درس های آموختنی از سال سخت ۹۸

 25. علیرضا رحیمی: بخش قابل توجهی از درخواست ۵ میلیارددلاری ایران از صندوق بین المللی پول موافقت شد

آخرین عناوین