سپینو-مگنت

«دولت بودجه را شفاف کند» چه کسانی فروردین ۹۷ از نهاد ریاست جمهوری کمک بلاعوض گرفتند؟+جدول

گروه اقتصادی الف،   3970221043 ۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

در حالی که رئیس جمهور معقتد است بودجه ۹۷ شفافیت در هزینه‌ها را ایجاد کرده است، لازم است، مقامات دولتی توضیح دهند کمکهای بلاعوض نهاد ریاست جمهوری در فروردین ۹۷ نصیب چه افرادی شده است.

به گزارش تسنیم، چندی قبل رئیس جمهور با هشتگ‌های جریان آزاد اطلاعات و شفافیت در صفحه شخصی‌اش در فضای مجازی نوشت: دنیای امروز، دنیای سرعت و ارتباطات است، اگر می‌خواهیم در کشور فساد از بین برود، راه آن اطلاع داشتن مردم و جوانان از امور است، چراکه بدون اطلاع مردم، شفافیت و حضور جوانان و تنها با دادگاه و نیروی امنیتی نمی‌توانیم با فساد مقابله کنیم.

به‌نظر می‌رسد رئیس جمهور به نکته درستی اشاره کرده است و راه مبارزه با فساد، ایجاد شفافیت به‌خصوص در مباحث اقتصادی است. روحانی اواخر سال قبل نیز در خصوص شفافیت بودجه گفته بود: در مسیر قبلی (لایحه بودجه) شفافیت وجود نداشت، دستگاه‌ها تشویق به اجرا نمی‌شدند و از طرف دیگر ما نمی‌دانستیم که یک خدمت چقدر برای دولت هزینه دارد. اگر بنا است ما بیماری را معالجه کنیم با چه هزینه‌ای این کار را انجام بدهیم. اگر می‌خواهیم عمل جراحی انجام بدهیم با چه هزینه‌ای انجام دهیم و اگر دانشجویی می‌‌خواهد تربیت شود با چه هزینه‌ای و اگر دانش‌آموزی بخواهد کلاس درسش را بگذراند با چه هزینه‌ای.

وی  همچنین با بیان اینکه چارچوب وعده‌های انتخاباتی‌اش در لایحه بودجه سال 97 تبلور یافته است، گفته بود:‌ پایه بودجه سال آینده بر شفافیت است و پرداخت به دستگاه‌ها برمبنای عملکرد سه‌ماهه آنها است.

تاکید رئیس جمهور در خصوص شفافیت بودجه 97 در حالی است که هنوز بسیاری از عناوین و ردیفهای بودجه غیرشفاف بوده و تعریف دقیقی برای آنها انجام نشده است، به‌عبارت دیگر هنوز مشخص نشده است چه مبالغی به چه افرادی و تحت چه عنوانی پرداخت شده است. این موضوع چه در لایحه بودجه 97 و چه در گزارشی که اخیراً خزانه‌داری کل از پرداختهای فروردین ماه منتشر کرد نمود دارد.

بر این اساس خبرگزاری تسنیم در گزارشی به میزان پرداختهای انجام شده از سوی خزانه داری کل به نهاد ریاست جمهوری در فروردین ماه پرداخت. بر این اساس در فروردین ماه حدود 4 میلیارد تومان به عنوان حقوق و مزایای کارکنان نهاد ریاست جمهوری و حدود 3 میلیارد تومان نیز بابت هزینه‌های اجتناب ناپذیر پرداخت شده بود.

هرچند نهاد ریاست جمهوری، سازمان برنامه و بودجه و یا خزانه داری کل کشور در خصوص سوالات و ابهامات مربوط به این پرداختها هیچ گونه واکنشی نشان نداد‌ه‌اند اما بررسی لایحه دولت برای بودجه 97 نشان میدهد پرداختهای انجام شده به نهاد ریاست جمهوری به صورت کلی صرف چه اموری خواهد شد.

در ادامه جدول مربوط به اعتبارات هزینه ای سال 97 دستگاههای اجرایی(نهاد ریاست جمهوری مشتکل از معاونتهای مختلف) قابل مشاهده است.

همانطور که در این جدول مشخص شده، در سال 97 حدود 70 میلیارد تومان برای نهاد ریاست جمهوری جهت کمک بلاعوض به اشخاص حقیقی و حقوقی خصوصی و دولتی در نظر گرفته شده است. احتمالا این رقم با سرفصل هزینه‌های اجتناب ناپذیر نهاد که در فرودین ماه حدود 3 میلیارد تومان می‌باشد، مرتبط است. حالا نهاد ریاست جمهوری باید پاسخ دهد در فروردین ماه امسال چه ارقامی را به صورت بلاعوض به اشخاص حقیقی و حقوقی خصوصی و دولتی پرداخت کرده است. اساسا این افرادی چه کسانی بوده اند و معیار پرداخت به آنها چیست؟

البته با دقت به جدول بالا نکات مهمتری نیز یافت می‌شود، بر این اساس تنها برایمعاونت امور مجلس نهاد ریاست جمهوری 2.5 میلیارد تومان در نظر گرفته شده تا در سال 97 به صورت کمک بلاعوض به اشخاص حقیقی و حقوقی پرداخت کند. ظاهرا این رقم تنها باید در ارتباط با مجلس شورای اسلامی هزینه شود به این ترتیب سوال دیگری که پیش می‌آید این است که چه  رقمی از 3 میلیارد تومان هزینه اجتناب ناپذیر پرداخت شده از سوی نهاد در فروردین ماه مرتبط با کمک بلاعوض در معاونت امور مجلس بوده است. آیا مبلغی نیز به نمایندگان مجلس پرداخت شده است؟ به این ترتیب لازم است دولت محترم در این خصوص شفاف سازی کند تا مشخص شود این ارقام بابت چه کاری مصرف شده و احیانا به چه افرادی پرداخت شده است.

سوال سوم نیز در اینجا مطرح است، طی سال جاری حدود 27 میلیارد تومان بودجه به عنوان هزینه رفاه اجتماعی در صورت تحقق باید در نهاد ریاست جمهوری هزینه شود، اساسا این عنوان هزینه برای رفاه اجتماعی چگونه و با چه معیاری پرداخت می‌شود و سهم هر کارمند از آن چه قدر است؟ سوالی که در گزارش اخیر خزانه داری کل کشور نیز مغفول مانده و لازم است دولت به آن پاسخ دهد این است که در فروردین ماه چه رقمی بابت رفاه اجتماعی به کارمندان نهاد ریاست جمهوری پرداخت شده است؟

همچنین سوال چهارم در خصوص معاونت امور زنان و خانواده نهاد مطرح است، قرار است معاونت زنانِ نهاد، کمک بلاعوضی نزدیک به 3 میلیارد و 900 میلیون تومان را در صورت تحقق،  در سال 97 بین چه افرادی توزیع کند؟ امروز تعدادی از زنان و خانواده های ایرانی منتظر دریافت این کمکهای بلاعوض هستند،  بنابراین لازم است دولت محترم سازوکار تخصیص این ارقام را شفاف کند تا همه مردم بتوانند از آن بهره ببرند.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۷ تیر ۱۳۹۷حاشیه جلسه هیأت دولت/ ۲۷ تیر۹۷  
۲۷ تیر ۱۳۹۷ احمد توکلی: چرا شمشیر رسانه‌ها در مبارزه با فساد کند است؟
۲۶ تیر ۱۳۹۷آذری جهرمی: فساد در زیرمجموعه را باید داد بزنیم/ یک پیر زن در دهات می آورند و همه تخلفات را به نام او انجام می دهند/دولت الکترونیک این نیست
۲۶ تیر ۱۳۹۷تقدیر دیده‌بان شفافیت و عدالت از وزیر ارتباطات  
۲۶ تیر ۱۳۹۷چرا از شفافیت گریزانیم؟ توکلی و عبدی پاسخ می‌دهند
۲۴ تیر ۱۳۹۷روحانی قهرمانی پولادمردان جوان کشورمان در رقابت های وزنه برداری جوانان جهان را تبریک گفت
۱۳ تیر ۱۳۹۷جدیت و صلابت در شفافیت ارز 4200تومانی/مقاومت وزارت بهداشت در برابر شفافیت و خواست مردم و دستور رییس‌جمهوری
۱۲ تیر ۱۳۹۷احمد توکلی: انتشار اطلاعات ناقص و گزینشی دریافت کنندگان ارز ، از ندادن اطلاعات بدتر است
۱۰ تیر ۱۳۹۷اعتراف شریعتمداری به کاسه زیر نیم کاسه
۷ تیر ۱۳۹۷سخنان رئیس‌جمهور خوب و بجا بود اما باید زودتر گفته می‌شد
۱۶ خرداد ۱۳۹۷«دولت بودجه را شفاف کند»‌/چرا دریافتیهای وزارت نفت در گزارش خزانه‌داری منتشرنمی‌شود؟
۶ خرداد ۱۳۹۷دیدار رئیس جمهور با اساتید و فعالان اقتصادی  

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۳۹۳۷۲۰۶:۲۷:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۲۱
ابتکار و مولارودی چه دستاوردی برای رفع مشکلات زنان سرپرست خانوار ایرانی دارند که این همه بودجه میگیرن..کل رزومه این ۲ تا تو دوره مسوولیتشون چند تا توییت برای ورود زنان به ورزشگاه بوده!
ناشناس۳۳۹۵۳۸۱۰:۲۳:۱۶ ۱۳۹۷/۲/۲۱
شفاف سازی مفید و بلکه ضروری است، اما برای همه قوا و نهادها و دستگاه ها. منتظر سوال سایت الف از بقیه دستگاه ها و قوا می مانیم تا ثابت کند همیشه یک طرف غش نمی کند.
ناشناس۳۳۹۶۵۹۱۲:۲۸:۰۶ ۱۳۹۷/۲/۲۱
شما فعلا همین غش را پاسخ دهید تا نشان دهید شما نیز نمی خواهید همیشه غش به طرف دیگرانی باشد که بودجه آنها را همین دولت مدعی تعیین می کند تا مثلا دولت بشود همه کاره کشور
ناشناس۳۳۹۸۱۵۱۴:۲۰:۵۱ ۱۳۹۷/۲/۲۱
شما سوال خودتو جواب بده دیگران بتو ربطی نداره
نجیب۳۳۹۸۸۲۱۵:۲۳:۵۲ ۱۳۹۷/۲/۲۱
حالا یک کار مثبت هم که انجام شده انقدر حاشیه درست کنید که همین هم از بین برود.
ناشناس۳۳۹۵۵۹۱۰:۴۲:۵۴ ۱۳۹۷/۲/۲۱
روحانی مملکت را رو به ویرانی میبرد باید برکنار شود
غلام۳۳۹۵۹۰۱۱:۱۰:۳۵ ۱۳۹۷/۲/۲۱
این جدول نشانه تایید دولت برای دریافتهای نجومی مدیران است و علامتی برای بی اثر بودن تلاش برای تحقق عدالت و مساوات و برابری. نشانه ای بد از این موضوع که هرجا مشکل داشتی سرکیسه را شل کن.
ناشناس۳۳۹۷۴۲۱۳:۲۹:۴۷ ۱۳۹۷/۲/۲۱
فقط دولت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۳۳۹۷۵۹۱۳:۴۲:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۱
عدالت درست و به جا است، لیکن برابری و مساوات به چه معناست یعنی یک کارگر ساده و یک مهندس کارکشته و زبردست دستمزدیکسان بگیرند؛ شاید من نادرست برداشت کرده ام، وگرنه گمان نمی کنم فرد آگاه این گونه بیاندیشد. این سراسر بی عدالتی است.
ناشناس۳۳۹۶۴۳۱۲:۰۹:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۲۱
فرهنگستان ادب و زبان فارسی این وسط دقیقا چیکار می کنه؟
ناشناس۳۳۹۶۸۷۱۲:۵۱:۱۲ ۱۳۹۷/۲/۲۱
شفافیت صفر
ناشناس۳۳۹۷۱۶۱۳:۱۱:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۲۱
سایت الف بسیار اقدام بجا و پسندیده ایی انجام داده است. ولی..
ناشناس۳۳۹۸۵۹۱۴:۵۳:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۱
خدا رو شکر من بهش رای ندادم راضی هستم از خودم
ناشناس۳۳۹۸۷۸۱۵:۲۰:۵۶ ۱۳۹۷/۲/۲۱
این با شعار اقتصاد مقاومتی و مبارزه با حقوق نجومی در تعارض است. متاسفانه پرداخت های حقوق نجومی را به اسامی دیگر انجام میدهند. مانند همین کمک های بلاعوض که معلوم نیست با چه هدفی صورت میگیرد. این در حالیست که وقتی برای یک وام 2 میلیون تومانی به بانک مراجعه میکنید با انواع و اقسام تعهدات مواجه می شوید و اگر همه را انجام دهید تازه باید در نوبت بمانید آنهم بخاطر عدم بودجه کافی. آنوقت این حاتم بخشی را که میبینیم می فهمیم عدم بودجه فقط برای ما ها است. نه برای برخی آقایان. جا دارد اگر ریاست محترم جمهور از این وضع خبر دارد دستور برخورد دهد و فقط در حد شعار فریادشفاف سازی ندهد.
ناشناس۳۳۹۸۹۵۱۵:۴۰:۴۹ ۱۳۹۷/۲/۲۱
بزار بخورن هر که نزدیک تر به قدرت باشه...
ناشناس۳۴۰۰۹۱۱۸:۳۴:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۲۱
700 هزار میلیون ریال، میشه 700 میلیارد ریال، معادل 70 میلیارد تومان، دولت از جیب مردم 70 میلیارد تومان کمک بلاعوض کرده؟ امیدوارم کارشون براساس قانون و مقررات بوده و فردا مثل بقایی نگن شب عید به فلان مقام و بهمان مقام سکه دادیم رسید هم نگرفتیم!!!
ناشناس۳۴۰۱۰۹۱۹:۰۱:۳۳ ۱۳۹۷/۲/۲۱
انتخابات زودهنگام
محسن۳۴۰۱۳۳۱۹:۳۶:۲۷ ۱۳۹۷/۲/۲۱
تو این اوضاع بی پولی و فقر ، این بریز و بپاش ها ، خون به دل ملت می کند. ریال به ریال باید جواب بدهند. سازمان بازرسی کل کشور و نمایندگان مجلس ، کجا هستند ؟ ما وکیل مردم به مجلس فرستادیم نه وکیل الدوله
محمد۳۴۰۱۴۴۱۹:۴۵:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۱
اینجانب بازنشسته آموزش وپرورش همراه با 75نفر از سال89 هرکداام دومیلیون خورده ای طلب داریم چرا پرداخت نمی کنند ما ضعیفان خدایی داریم که لشکر ان پشه است
ناشناس۳۴۰۱۸۴۲۰:۳۴:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۱
سلام .. آیا این تضعیف دولت نیست؟ .. دشمنان در کمینند.
همراه کارتبانک آیندهطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. ابطحی: احمدی‌نژاد آسیب تاریخی به ایران زد

 2. مهرداد را یادتان هست؟ پولادی! دارد بر می‌گردد

 3. مصباحی مقدم: کرباسیان،سیف، نوبخت و نیلی از دولت بروند

 4. مهلت ۷۲ ساعته تظاهرکنندگان عراقی به دولت و ارائه ۱۲ خواسته به آیت‌الله سیستانی

 5. هاشمی تاکید کرد: لزوم جلوگیری از تبدیل مشکلات اجتماعی به بحران‌های امنیتی

 6. سیگنال اشتباه به بازار سکه

 7. یادداشت‌هایی که از سوختن نجات پیدا کردند!

 8. آخرین قیمت خودروهای وارداتی در بازار

 9. دزد فراموشکار خودش را در بانک زندانی کرد

 10. 10نفر از اراذل و اوباشی که برای آزادی یک شرور از زندان جشن گرفته بودند،دستگیر شدند

 11. مرگ مشکوک همسر دوم یک مرد/ او یک فرزند 50 روزه دارد/ شوهر بازداشت شد

 12. آذری جهرمی: همراهی مردم کلید پشت سر گذاشتن موانع است/ خدمت به مردم باید صادقانه باشد

 13. واکنش منوچهرمتکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 14. عارف: همه مشکلات کشور را می‌دانیم

 15. جوانی که دوستش را کشته بود در دادگاه اتهام را نپذیرفت/ او قبلا اعتراف کرده بود عاشق همسر دوستش بوده

 16. تجاوز مربی مشهور بدنسازی شیراز به پسر 9ساله

 17. حاشیه های فایل صوتی گفت وگوی یک نماینده مجلس با یک زن

 18. 10 شایعه برتر نقل و انتقالات فوتبال اروپا

 19. چالش عجیب ترامپ بعد از دیدار با پوتین

 20. تصمیم ۳ خریدار بزرگ درمورد ادامه خرید نفت از ایران چیست؟

 21. پمپئو: تحریم های کره شمالی ادامه می یابد

 22. ماجرای کش‌دار اعلام لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی/ مهلت ۴۸ ساعته روبه‌ اتمام است

 23. نمایندگان دمکرات خواستار ادای توضیحات مترجم ترامپ شدند

 24. مصرف غذاهای تند برای سلامت مفید است

 25. راهی برای کاهش ریسک سرطان های پروستات و سینه

پربحث‌های دیروز

 1. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 2. آذری جهرمی در گفتگو با الف: وزارت ارتباطات هیچ امکانات رایگانی در اختیار تلگرام قرار نداده است/ این دعوا، دعوای سیاسی است/ به سردار جلالی اطلاعات غلط دادند

 3. راه‌ مقابله با فساد در بازار خودرو

 4. هزینه ۱.۶ میلیارد دلاری امسال ایرانی‌ها در ترکیه

 5. ذوالنور: بیش از ۸ میلیون بیکار در کشور داریم

 6. وزیر علوم: بازدید آژانس طبق تصمیم شورای عالی امنیت ملی بوده است

 7. واعظی خبر داد: 8 بار درخواست ترامپ برای دیدار با روحانی / تغییراتی در تیم اقتصادی دولت خواهیم داشت

 8. احمد توکلی: چرا شمشیر رسانه‌ها در مبارزه با فساد کند است؟

 9. پسته ایران، برنده جنگ تجاری آمریکا با چین

 10. آمریکا به شکایت ایران به دیوان بین‌المللی دادگستری واکنش نشان داد

 11. فریم به فریم از یک «جنایت خیابانی»

 12. راشاتودی: روسیه دلار را به چهار میخ کشید/ کشورهای دیگر همراه شدند

 13. بعد از 113 سال رخ داد؛ کشف لاشه کشتی روسی حامل 200 تُن طلا به ارزش صد میلیارد دلار

 14. خط و نشان رئیس دادگاه انقلاب برای اخلالگران بازار ارز و سکه

 15. یادداشت روزنامه کیهان/ آیا به روسیه می‌توان اعتماد کرد؟

 16. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 17. ماجرای حذف سختی کار از احکام کارگزینی فرهنگیان

 18. بسته پیشنهادی ۵۵ محوری نمایندگان مجلس برای مشکلات اقتصادی

 19. آیا ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه اجرایی شد؟

 20. فتاح: زکات هر منطقه در همانجا هزینه می‌شود

 21. انتقادات تند دالیچ، از دولت کرواسی

 22. بیرانوند بالاتر از مودریچ و ام‌باپه در جام‌جهانی

 23. دادستان کل کشور: حکم بابک زنجانی اعدام است و قطعا اعدام می‌شود

 24. زندگی به سبک ۲ هزار سال پیش در کنار کارون + عکس

 25. بازداشت شبانه مقام مرتبط با ثبت سفارش‌های جعلی خودرو/ گمرک و وزارت صنعت پاسخگو باشند

پربحث‌های هفته

 1. هیاهو موثر نیست

 2. مائده هژبری با تتلو به استانبول رفت/برگزاری کنسرت مشترک این دو نفر!  

 3. حاشیه ای بر سفر مهم ولایتی به روسیه و دیدار با پوتین

 4. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 5. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 6. هر دم از این باغ بری می‌رسد

 7. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 8. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 9. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 10. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 11. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 12. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 13. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 14. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 15. ریشه مشکلات اقتصادی از درون است، نه.../ نیازمند شفاف سازی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی

 16. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 17. واکنش فغانی به انتشار تصاویر خوش‌وبش او با داور زن  

 18. رائفی پور: بحران جنسی جامعه را فراگرفته/ مسئوان برای تسهیل ازدواج کاری نمی کنند

 19. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 20. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 21. گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

 22. زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

 23. ولایتی: نگاه مقام معظم رهبری و پوتین به رابطه ایران و روسیه، راهبردی است/ پوتین به تهران می‌آید/سرمایه‌گذاری 50 میلیارد دلاری روسیه در ایران

 24. اعتراف تلخ برادر «روح‌الله داداشی»

 25. شامی‌های سوراخ‌دار و معصومیتی که از دست رفت پاسخ خواهر «مسیح علی‌نژاد» به آخرین پست وی

پربحث‌های دیروز

 1. آذری جهرمی در گفتگو با الف: وزارت ارتباطات هیچ امکانات رایگانی در اختیار تلگرام قرار نداده است/ این دعوا، دعوای سیاسی است/ به سردار جلالی اطلاعات غلط دادند

 2. راه‌ مقابله با فساد در بازار خودرو

 3. هزینه ۱.۶ میلیارد دلاری امسال ایرانی‌ها در ترکیه

 4. ذوالنور: بیش از ۸ میلیون بیکار در کشور داریم

 5. احمد توکلی: چرا شمشیر رسانه‌ها در مبارزه با فساد کند است؟

 6. پسته ایران، برنده جنگ تجاری آمریکا با چین

 7. خط و نشان رئیس دادگاه انقلاب برای اخلالگران بازار ارز و سکه

 8. ماجرای حذف سختی کار از احکام کارگزینی فرهنگیان

 9. بسته پیشنهادی ۵۵ محوری نمایندگان مجلس برای مشکلات اقتصادی

 10. آیا ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه اجرایی شد؟

 11. بازداشت شبانه مقام مرتبط با ثبت سفارش‌های جعلی خودرو/ گمرک و وزارت صنعت پاسخگو باشند

 12. پورابراهیمی: افزایش 300درصدی نقدینگی به تحریم‌ ارتباطی ندارد/ دولت اختیارات لازم برای جنگ اقتصادی را دارد

 13. جزئیات درخواست کارگران برای بازنگری در دستمزد ۹۷

 14. جزییات اولین پرونده خروج ارز ۴۲۰۰ تومانی با بیش‌اظهاری واردات + سند

 15. آخرین اخطار به بانک‌ها برای ارائه اطلاعات حساب بانکی/ اعلام جرم می‌کنیم

 16. جزئیات کشف ۳۴ کانتینر گازوئیل قاچاق

 17. سود سهام عدالت امسال افزایش می‎یابد

 18. نایب‌رییس اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد: واریز ۱۸۰۰ تومان از هر دلار دولتی در جیب عده‌ای خاص!

 19. واکنش دفتر منوچهر متکی به ادعای دریافت وام چند میلیاردی از ثامن الحجج

 20. رئیس بانک سرمایه‌گذاری اروپا: نمی‌توانیم با سرمایه‌گذاری در ایران فعالیت جهانی خود را به خطر بیندازیم

 21. آب معدنی گران شد

 22. دلیل مشکلات اقتصادی امروز از زبان رئیسی

 23. هشدار تولیدکنندگان و بازرگانان نسبت به افزایش نقدینگی و تورم

 24. وزیر صنعت خبرداد؛ دستگیری باند واردکنندگان خودروهای لوکس

 25. اخطار کتبی سازمان امور مالیاتی به بانک‌ها درباره اطلاعات مودیان مالیاتی

پربحث‌های هفته

 1. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 2. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 3. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 4. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 5. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 6. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 7. ریشه مشکلات اقتصادی از درون است، نه.../ نیازمند شفاف سازی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی

 8. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 9. گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

 10. جزئیات نامه دوم شریعتمداری به روحانی + عکس

 11. شادی مسافران هند علی رغم نرسیدن به مقصد/ در پرواز شماره 810 چه گذشت؟

 12. ۱۱ مدیر دولتی پاداش نجومی گرفتند

 13. معاون رئیس جمهور: قوای سه‌گانه اطلاعات حقوق و مزایای خود را در سامانه ثبت حقوق و مزایا ثبت نکردند/ دسترسی اطلاعات به مردم نمی‌دهیم

 14. احتمال تجدیدنظر آمریکا درباره تحریم‌های نفتی ایران؛ خریداران زیر بار تحریم‌ها می‌روند؟

 15. نقش باند «مظلومین» در بحران‌های ارزی طی ۲ دهه گذشته

 16. آقای «خ» کجاست؟

 17. نوبخت: از تحریم‌ها با موفقیت عبور می‌کنیم

 18. مشاور آخوندی: روستایی‌ها بخاطر مسکن مهر چوپانی را رها کردند

 19. نماینده مجلس مطرح کرد؛ جزئیات پاداش ۳۰۰ میلیون تا ۱ میلیاردی دولت

 20. پزشکیان: باید اعلام «جنگ اقتصادی» شود

 21. آذری جهرمی در گفتگو با الف: وزارت ارتباطات هیچ امکانات رایگانی در اختیار تلگرام قرار نداده است/ این دعوا، دعوای سیاسی است/ به سردار جلالی اطلاعات غلط دادند

 22. توکلی: هر ایرانی حق دسترسی به اطلاعات عمومی را دارد/ صاحبان قدرت باید از چوب قانون بترسند

 23. معاون شریعتمداری: بساط رانت‌ها برچیده می‌شود/احتکارگران پشیمان می شوند/آرامش بازارهای کالا در هفته‌های آینده

 24. آذری جهرمی: فساد در زیرمجموعه را باید داد بزنیم/ یک پیر زن در دهات می آورند و همه تخلفات را به نام او انجام می دهند/دولت الکترونیک این نیست

 25. نوبخت: کالاهای اساسی در هر شرایطی‌با دلار بیش از۴۲۰۰یا ۴۳۰۰ عرضه نمی‌شود

آخرین عناوین