سپینو-مگنت

پاسخ عجیب کلانتری به نامه معاون فراری: به دلیل وجود تنگ‌نظری‌ها به‌ناچار استعفای شما را پذیرفتم!/ چند سوال از رئیس محیط زیست

گروه اجتماعی الف،   3970201101 ۳۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۹۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
پاسخ عجیب کلانتری به نامه معاون فراری: به دلیل وجود تنگ‌نظری‌ها به‌ناچار استعفای شما را پذیرفتم!/ چند سوال از رئیس محیط زیست

کاوه مدنی، معاون دوتابعیتی رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست به طرز مشکوکی توانست از ایران خارج شود و حالا مدتی پس از خروج از ایران، از سمت خود استعفا کرده و گفته است به ایران بازنمی‌گردد، اما واکنش کلانتری رییس سازمان محیط زیست در مورد استعفای وی بعد از گذشت چند روز مورد تعجب بسیاری از صاحبنظران شده است.

به گزارش الف، انتشار نامه تمجدید آمیز رییس سازمان محیط زیست از کاوه مدنی معاون این سازمان که دو تابعیتی بوده و اینطور که نشان میدهند فردی بی تفاوت نسبت به سرزمین اش که از آن فرار کرد، واکنش های زیادی را به همراه د اشت.

 طی روزهای گذشته بود که استعفای معاون سازمان حفاظت محیط زیست پس از حضورش در ماموریتی خارجی و کیلومترها دورتر از مرزهای ایران خبر ساز شد و استعفای غیررسمی‌اش را با کنایه در صفحات شخصی شبکه‌های اجتماعی‌اش به اشتراک گذاشت.

کاوه مدنی که بود؟

کاوه مدنی فارغ التحصیل کارشناسی رشته مهندسی عمران از دانشگاه تبریز است که برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به کشور سوئد رفت و در سال 1384 در رشته منابع آب از دانشگاه لوند فارغ‌التحصیل شد. وی در سال 1388 مدرک دکتری تخصصی خود را در رشته مهندسی عمران و محیط زیست از دانشگاه کالیفرنیا، دیویس دریافت کرد و پس از آن دوره پسا دکتری خود را در رشته اقتصاد و سیاست محیط‌زیست در دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید گذرانده است.

 کاوه مدنی، استاد مدیریت محیط زیست امپریال کالج لندن مدت کوتاهی معاون سازمان محیط زیست بود و از او به عنوان متخصصی برجسته و شناخته شده در این حوزه نام می‌برند.

26 شهریورماه سال گذشته بود که خبری در رسانه‌ها پیچید که موجب انتقاد بسیاری از کارشناسان در این زمینه شد.کلانتری در حکمی، معاونت آموزش و پژوهش این سازمان را به مدنی سپرد و در حکم او پیگیری تغییر عنوان معاونت به معاونت اجتماعی،بین‌المللی، فناوری و آموزشی را به عنوان اولین ماموریت کاوه مدنی عنوان کرده بود. اما کلیدواژه حضور هفت ماهه مدنی در سازمان حفاظت محیط زیست، «آب» بود. مدیر دوتابعیتی سازمان محیط زیست ایران، کارشناس شناخته شده شبکه تلویزیونی «بی‎بی‎سی فارسی» بود.

مدنی بارها در شبکه بی‌بی‌سی به عنوان مهمان حضوری برنامه یا مهمان تلفنی، در خصوص موضوعات مرتبط با محیط زیست، منابع آب، امنیت غذایی، کشاورزی و آلودگی هوا به اظهار نظر پرداخته و همکاری نزدیکی با این شبکه دارد.

کارشناسی که اتفاقاً تخصصش هم حوزه آب بود و سایت سازمان حفاظت محیط زیست هم با لقب «دانشمند حوزه آب» از او یاد می‌کرد. مدنی استاد تحلیل سامانه‌ها و سیاست در مرکز سیاست محیط‌زیست کالج سلطنتی لندن بود و پیش از پیوستن به کالج سلطنتی لندن، استادیار دانشگاه فلوریدای مرکزی (سنترال فلوریدا) بود که او تجربه ساخت دو مستند را هم در کارنامه خود دارد.

به دنبال کشف شبکه جاسوسی و نفوذ کاووس سید امامی و دستگیری چند نفر از عوامل شبکه اسرائیلی - انگلیسی - آمریکایی، حرف و حدیث‌هایی درباره کاوه مدنی استاد دانشگاه امپریال کالج لندن هم سر زبان‌ها افتاد و مشخص شد مدنی یکی از متهمینی است که می‌بایست مشخص شود ارتباطی میان او و دیگر عوامل شبکه جاسوسی وجود داشته است یا خیر؛ اما به دلایلی که مسوولان دولتی باید شفاف سازی کنند، کاوه مدنی نه تنها مورد سوال جواب جدی قرار نگرفت بلکه به راحتی به اقدامات خود در سازمان محیط زیست ادامه داد تا جایی که مدنی در روزهای منتهی به ایام تعطیلات نوروزی سال ۹۷، با انتشار ویدئویی از خود، چالش بی زباله را در داخل کشور راه‌اندازی کرد.

کاوه مدنی پس از آغاز موج اول بازداشت متهمان به جاسوسی، با این جمله‌ها به این ماجرا واکنش نشان داد:« #امیدوار به از بین رفتن تنگ نظری‌ها/#امیدوار به ایجاد آرامش خاطر فعالان و دغدغه‌مندان محیط زیست وطن/#امیدوار به رفع دغدغه چشم انتظاران/ #امیدوار برای روشن شدن هر چه سریع‌تر حقایق»

 این واکنش اما چند روز بعد، رنگی دیگر به خود گرفت و برخی منابع از جمله یکی از نمایندگان مجلس، از بازداشت مدنی در جریان پرونده جاسوسی فعالان محیط زیست خبر دادند. آقای محمود صادقی در حساب کاربری توییتری خود نوشت: «امروز صبح با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، برای اطلاع از علت بازداشت فعالان محیط زیست و اقدامات دولت تماس داشتم، ایشان گفتند کاوه مدنی را نیز دیروز بازداشت کرده‌اند.»  اما چند ساعت پس از این ادعاهای نماینده مردم تهران در مجلس، عکسی از کاوه مدنی در کنار عیسی کلانتری منتشر شد که نشان می‌داد این فرد در بازداشت به سر نمی‌برد. 

عکس جنجالی کاوه مدنی

سفر کاری مدنی به خارج کشور جنجال های زیادی به همراه داشت. سفری که با انتشار عکس‌های حضور و رفتار ناهنجار او در مراسمی بود که بلافاصله در رسانه‌های مختلف منتشر شد. البته کاوه مدنی خودش هم این تصاویر را تکذیب نکرد.

وی پس از انتشار عکس‌های نامتعارفش در یک مهمانی در خارج کشور، استعفایش در جریان سفر کاری به تایلند به سازمان محیط زیست اعلام و از سوی این سازمان موردقبول قرار گرفت.

 در این رابطه محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در توئیتی اعلام کرد: «از منبع موثقی شنیدم که کاوه مدنی ایران را ترک کرده است».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بعد از مدتی کاوه مدنی در صفحات اجتماعی خود تلویحاً رفتنش را از سازمان محیط زیست تائید و این اقدام را خواسته خود عنوان کرده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* واکنش کلانتری به استعفای کاوه مدنی چه بود؟

بعد از گذشته چند روز از این موضوع، رییس سازمان حفاظت محیط زیست در پاسخ به درخواست استعفای کاوه مدنی ازمعاونت آموزش و پژوهش و سرپرستی مرکز امور بین‌الملل این سازمان مطالبی را نوشت که موجب واکنش های زیادی شد.

وی اینطور نوشت: با تاثر و اندوه فراوان به دلیل عدم رضایت والدین گرانقدرتان که خود سال‌ها در خدمت صنعت آب و برق کشور بودند برای ادامه خدمت در سازمان حفاظت محیط زیست، به دلیل برخی تنگ نظریهای موجود در کشور ناچارا استعفای شما را پذیرفتم.

جنابعالی در شش ماهی که عهده دار مسئولیت در سازمان بودید عملا نشان دادید که با توجه به  پشتوانه علمی بی‌نظیر، پشتکار ستودنی، رفتار مردمی، خلاقیت و ابتکار، عدم توجه به مشکلات مالی و تدارکاتی و با مشارکت مردمی چگونه می‌توان در راستای خدمت به مردم  و کشور بدون هیچگونه چشمداشتی خدمت کرد و بیهوده نبود  که در  30 سالگی در بیش از چند  قرن اخیر  به  مقام  جوانترین استاد  تمام دانشگاههای اروپای غربی نائل شدید.

 شما با روحیه مثبت و به دور از یاس و نا امیدی، پذیرای افکار عموم مردم و صاحب نظران بودید و هیچوقت از یاد پرسنل  سازمان محیط زیست و مردم فراموش نخواهید شد. ازسویی مطمئن هستم با توجه به توانمندیهای چشمگیر و شایسته و بلوغ فکری طرز تفکرتان و اعتقاد راسخ به  منافع ملی کشور کمک به مردم این سرزمین را در هر کجا که باشید دریغ نخواهید کرد.

در آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزونتان باقی می‌مانیم.»

 اما سوالی که اینجا مطرح می شود این است که چرا رییس سازمان محیط زیست از فردی که از کشور فرار کرده و دوتابعیتی است با ادبیاتی تمجیدی از عملکرد وی نهایت تالم خود را از استفعای یک مقام فراری از کشور نشان می دهد و  کل ماجرای فرار وی از کشور را بدون ارائه مدرک و دلیل به گردن(تنگ نظران خیالی) وی انداخته می شود چراکه کاوه مدنی فردی ناشناخته برای عموم مردم بود که به سبب فرار فرصت طلبانه وی از کشور به صدر اخبار مبدل شد. از کلانتری به عنوان رییس محیط زیست انتظار می رود به جای نامه نگاری بیهوده برای یک متهم، به وضع اسف بار محیط زیست کشور توجه کند، از آلودگی در پیشروی هوای کلان شهرها تا ریزگردهایی که امروز مدارس غرب کشور را به تعطیلی کشاند و دریاچه ارومیه ای که خشک تر از هر زمانی است.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۱۹ تیر ۱۳۹۷کلانتری: آب خوزستان را با اشتباه مهندسی محرز شور کردیم
۱۵ تیر ۱۳۹۷کلانتری: شمالی‌ها بی‌خیال تولید انرژی از زباله شوند
۲۸ خرداد ۱۳۹۷ابلاغیه اصول ۴۰گانه محیط زیستی
۲۸ خرداد ۱۳۹۷ماجرای درخواست کلانتری از رئیس سازمان صدا و سیما برای حمایت از محصولات تراریخته+ تصویر نامه
۲۱ خرداد ۱۳۹۷واکنش رئیس سازمان محیط زیست ایران به اظهارات نتانیاهو
۲۱ خرداد ۱۳۹۷کلانتری: واردات آب از ترکیه در حد صحبت بوده است
۶ خرداد ۱۳۹۷فرار کاوه مدنی «وزیر اطلاعات» را به مجلس کشاند
۳ خرداد ۱۳۹۷فرسایش سالانه ۲ میلیارد تن خاک در ایران
۲ خرداد ۱۳۹۷دادستان تهران: معاون رییس جمهور به چه مجوزی در پرونده‌های قضایی دخالت می‌کنند
۱۱ اردی‌بهشت ۱۳۹۷کیهان: کاوه مدنی چگونه تایید شد و چگونه از کشور گریخت؟!
۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷اژه‌ای: کاوه مدنی با درخواست معاون وزیر اطلاعات رفع ممنوع الخروجی شد
۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷واکنش رئیس سازمان محیط زیست به فیلم منتشر شده توسط پرویز پرستویی

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۱۱۹۳۰۲۰:۰۶:۴۵ ۱۳۹۷/۲/۱
حرف حق حساب و کتاب ندارد.
ناشناس۳۱۲۰۹۵۲۱:۵۶:۲۹ ۱۳۹۷/۲/۱
اینها طبیعی ترین نتیجه ی رای چشم بسته و غیرمسئولانه است. _______________________ متاسفانه نشان دادیم از تجربیات تلخ و مشابه گذشته مان در رای به این جماعت عبرت نگرفته ایم. متاسفیم.
مانی۳۱۲۲۵۰۰۰:۰۲:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲
کدوم حق؟ کدوم حساب کتاب؟ از کامندان محیط زیست بپرسید میگن اون تو چه خبره؟ دریاچه ارومیه و بنزین وارداتی و... نمونه و گواه خیلی چیزاس
علی 671۳۱۱۹۵۹۲۰:۲۳:۰۹ ۱۳۹۷/۲/۱
از این آقایون انتخابی روحانی بیشتر از این انتظاری نیست .
ناشناس۳۱۲۳۵۰۰۲:۴۳:۳۸ ۱۳۹۷/۲/۲
زندگی خصوصی کردم هیچ ربطی به شماها نداره
ناشناس۳۱۲۷۰۱۱۱:۱۳:۵۶ ۱۳۹۷/۲/۲
مسئول با فرد عادی فرق میکند ناشناس
ناشناس۳۱۳۱۳۵۱۵:۴۵:۱۱ ۱۳۹۷/۲/۲
اگر مونده بود الان خودکشی کرده بود و رفته بود زیر خاک چهلمش
ناشناس۳۱۱۹۶۸۲۰:۲۹:۴۵ ۱۳۹۷/۲/۱
نگریخت مانند هزاران متخصص دیگر گریزانش کردیدمگرنماینده محلس چندروز پیش درمحلس دنبال دخترخوشگل نمیگشت خدامیدانددرخلوت چهها که نمیکنند
ناشناس۳۱۲۳۱۳۰۱:۰۹:۲۶ ۱۳۹۷/۲/۲
ایکاش میشد اینو چندبار لایک کرد!
مرتضی۳۱۲۴۴۶۰۸:۱۷:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲
نماینده لیست امید معاون معاون لیست امید چه انتظاری داری دیگه ایی داری
حسینی۳۱۱۹۷۳۲۰:۳۲:۱۱ ۱۳۹۷/۲/۱
اینکه کلانتری از معاونش تعریف کرده ربطی به مقاله نویس نداره. اما اینکه مدنی قبل استعفا و پذیرش از کشور خارج میشوند و بعد استعفا میدهند شایبه فرار از نوع خاوری به ذهن میرسد. فرد بدون مساله بصورت نرمال استفا میدهد بعد بهمراه خانوادش دوست داشت هرجا میتونه بره نه اینکه خودش بره بعد زنش هم با دردسر خارج بشه.
ناشناس۳۱۱۹۸۵۲۰:۴۰:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۱
کی تنگ‌نظری داشته؟ وزارت اطلاعات؟ قوه قضاییه؟ سپاه؟ نیروی انتظامی؟ دولت؟ واقعا کی؟ اگر به فردی بخاطر مسائل امنیتی مشکوک میشن، چرا در شورای امنیت ملی به اجماع نمیرسن که با اون چکار کنن؟ بهرحال یا دولتی‌ها سندی از اتهامات متهم می‌بینن یا نمی‌بینن. اگر دیدن که حق ندارن حمایت کنن، اگر هم ندیدن، قدرتشو دارن که اونو تبرئه کنن. گنگ حرف زدن مخصوص کسانی هست که دستشون به هیچ جا نمیرسه و فوقش میتونن نفرین کنن! ولی وقتی پنج عضو شورای امنیت از دولت هست و رئیس شورا هم رئیس جمهور هست، دیگه دلیلی نداره دولتی‌ها انقدر گنگ حرف بزنن.
ناشناس۳۱۱۹۸۶۲۰:۴۱:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۱
جاسوس و خودشون آوردن خودشونم تمجید دادن
محمد ایرانی۳۱۱۹۹۲۲۰:۴۳:۲۸ ۱۳۹۷/۲/۱
مردم نه به زندگی خصوصی مسئولی کاری دارند و نه به لباس و کراوات و مهمانی شخص و نه به تابعیت افراد کار دارند و نه به مدرک تحصیلی و شهرت و ژن افراد کار دارند و اتفاقا تنگ نظری پرداختن به این مسایل است تنها موضوعی که امروزه برای مردم مهم است این است که مسئول در جایگاه خودش چه عملکردی داشته و چه کاری برای کشور و مردم انجام داده است!!!!!!!!
ناشناس۳۱۲۱۱۲۲۲:۰۸:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۱
رئیس هنوزم ... افراد با تقوا کجا هستند پس؟این رو چجوری راه دادند طرف خائن مثل اب خوردن همه چیزو ول کرد رفت یه نفر مثل مرد بگه تو این چن سال این یارو چکار کرده محیط زیست فنا شده اون وقت داره تعریف و تمجید میکنه بابا اگر خودت عرضه نداری لازم نیست ریاست بکنی
ناشناس۳۱۲۱۶۴۲۲:۴۵:۵۹ ۱۳۹۷/۲/۱
کلانتری کسی است که از سال 79 یعنی دو دهه هست که در بالاترین رده های مدیریتی مربوط به موضوع آب بوده، وزیر کشاورزی رفسنجانی بوده، ریس ستاد احیاء دریاچه ارومیه هست، ریس سازمان محیط زیست هست، عضو باندی بود که مدافع ساخت سد ها در ایران بودن و هر روز کلنگ یک سد رو میزدن. کشوری که طی 2500 سال گذشته همیشه مشکل کم آبی داشته ولی مشکل تبدیل به بحران نشده را با سوء مدیریت و ساخت سد و باند بازی وارد بحران کم آبی کردن، کارنامه ایشون را مطالعه کنید هرجا که ایشون کار کرده ومسئول بوده دچار بحران هست، پس چرا ایشون باید همیشه مسئول باشه؟
ناشناس۳۱۲۱۶۹۲۲:۵۱:۳۱ ۱۳۹۷/۲/۱
آقای توکلی شما دیگه نه. استاد سمیعی هم دو تابعیتی هستند. استاد علی جوان، کاشف لیزر هلیوم نئون، هم دو تابعیتی بودند... و... و... این یعنی نخبگان علمی‌ ایرانی که ساکن غرب هستند دو تابعیتی اند. اما اغلب‌شون کشورشون را دوست دارند، اغلب آدم‌های سالمی هستند. چرا به جای اینکه قراردادهای قضایی درست با کشورهای دیگه ببندیم، دو تابعیتی بودن را به جرم تبدیل کرده‌ایم؟
رضا۳۱۲۱۹۷۲۳:۱۸:۳۰ ۱۳۹۷/۲/۱
تخصص باید همراهش تعهد هم باشه.
ناشناس۳۱۲۲۷۶۰۰:۱۸:۲۲ ۱۳۹۷/۲/۲
چرا رییس سازمان محیط زیست از فردی که از کشور فرار کرده??????? فرار نمیکرد وبه سرنوشت شوم وزندان انفرادی محکوم میشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۳۱۲۲۹۵۰۰:۳۷:۳۱ ۱۳۹۷/۲/۲
متخصص بی تعهد!
ابو۳۱۲۳۲۸۰۱:۳۹:۵۸ ۱۳۹۷/۲/۲
سازمانهای اطلاعاتی و بازرسی و فیلترهای انتخاب افراد برای تصدی پستهای حساس اولا باید مستقل باشند و ثانیا تشکیلاتی عمل بکنند و ثالثا پاسخگو باشند تا افراد فرصت طلب نتوانند با انواع ترفندها چه در جهت منافع شخصی و چه بعنوان نفوذی اجانب ثروتهای مملکت راتاراج کنند یا کشور را با خیانتهای خود به ورطه نابودی سوق بدهند
ناشناس۳۱۲۳۶۸۰۴:۱۷:۴۳ ۱۳۹۷/۲/۲
برای من اصلا زندگی خصوصی کاوه مدنی و یا اینکه اهل رقص و هر چیزی است مهم نیست (اساس کسی حق ندارد به این امور شخصی مردم فضولی کند/ نه نظر اسلامی درست است تجسس و نه از ن)، برای من بعنوان یک ایرانی که مجبورم در این کشور زندگی کنم این است، یک مسئول که نقش تصممی یگرنده دارد در حکومت، عرق ملی داشته باشد و منافع ملی کشورم برایش اولویت داشته باشد، نه منافع ملی کشورهای عربی یا غربی و هر جای دیگر! اگر پیمان پاریس باعث شود دست ایران در استفاده نعمت گاز طبیعی کوتاه شود و نتواند انرژی ارازن تولید کند، این پیمان ضد ایرانی خواهد بود و باید از آن خارج شویم! من با امثال کاوه مدنی مخالف هستم، چون وی گفته کشاورزی ایران تعطیل شود و ئاردات شود (بر اساس مضمون حرفهایش در اینترنت و فیلمهایی که زا او منتشر شده مانند مصاحبه با بی بی سی)/ امثال عیسی کلانتری هم همگی در دانشگاههای امریکا و غرب درس خواندند. اینها مشکوک هستند! مثلا عیسی کلانتری سالها وزیر کشاورزی بوده، آن وقتها حرف از خودکفایی میزدند و حالا که در محیط زیست از از نابودی منابع آب! بالاخره کسی که خودش مسئول رسیدگی به حفر چاهها غیر مجاز بوده و کسی باید از قنوات کشور حفاظت میکرده و سیستم مدرن آبیاری در کشور را ترویج میداده حالا شده منتقد هدررفت آب! من می گویم کشت کالای اساسی مثل گندم باید باشد. بیشتر اراضی گندم کاری ایران دیمه کاری است. اراضی آبیاری باید مدرنیزه شود تا مصرف اب کاهش یابد، شده نصف اراضی آبی و چاهای آب و سدها از کشاورزان بخرید و تعطیل کنید تا آب به طبیعت برگدد و سفره های زیرزمینی بازیابی شوند، ولی کشت گندم را تعطیل نکیند. امنیت غذایی و دارویی کشور یعنی همین تولید کالاهای راهبردی مثل گندم. بایست به اندزه یکسال انبار داشته باشیم از مواد عذایی و دارویی راهبردی و روش دسترسی همه مردم حتی فقرا و بیکاران بی پول بدان. نان غذای اصلی کشور است و دو سوم جمعیت فرودست کشور اگر نان ارزان بهشان نرسد ممکن است قحطی بشود. آیا میخواهند قحطی (1296-1298 ه.ش) در ایران تکرار کنند؟!
ناشناس۳۱۲۳۶۹۰۴:۲۰:۰۴ ۱۳۹۷/۲/۲
جای سوال اینکه کش.ر با این همه فارغ التحصیل دکتری آیا شخصی نبوده که بتواند در این زمینه تخصص داشته باشد و جای ان را بگیرد که شخصیت دو تابعیتی استخدام می کنند.
ناشناس۳۱۲۳۸۸۰۶:۱۱:۲۸ ۱۳۹۷/۲/۲
برای بنده که در همان اروپا هم کار کردم مشخص هست که این افسوس آقای رییس بخاطر توانمندی های علمی و نیز روحیه خاصی هست که محققین پس از کار در اروپا و امریکا پیدا می کنند و آنها را تبدیل به شخصیتهایی اثر گذار میکند
علی۳۱۲۵۳۰۰۹:۱۶:۲۱ ۱۳۹۷/۲/۲
ما در اروپا اساتید بسیار زیادی داریمکه جوانتر از ایشان هستند . این اطلاعات رو ایشان از کجا گرفته اند منبع اطلاعاتشان را منتشر کنند.
تهرانی۳۱۲۶۱۲۱۰:۱۹:۴۱ ۱۳۹۷/۲/۲
برادر من عکسها مربوط به 5 سال پیش هست! اون زمان ایشون از کجا میدونست روزی برمیگرده و در سازمان محیط زیست مشغول به کار میشه؟ مگر شما مسلمان نیستید؟ مگر ملاک حال افراد نیست؟
سعید۳۱۴۲۵۹۱۴:۵۰:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۳
فردی بی تفاوت نسبت به سرزمین اش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟الان اینا ک موندن با تفاوتن نسبت ب سرزمینشون یعنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بانک آیندهطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. عروسی لاکچری پسر آقای سفیر ایران با مدل ایرانی +عکس

 2. کریمی قدوسی در گفتگو با الف: دوتابعیتی‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کنند/ فرشچی دو تابعیتی است/ معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

 3. روحانی: آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن/ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردها ندارد/ تنگه‌های زیادی داریم؛هرمز فقط یکی از آنهاست/ انبار کالاهای اساسی ما از همیشه بیشتر است

 4. ازدواج موقت، راهی که داریم اما استفاده نمی کنیم

 5. واکنش‌ها به صحبت‌های احسان علیخانی در مورد دریافت تسهیلات از ثامن‌الحجج/ «پیشنهاد راه‌اندازی کمپین» و «شخصیت رشیدپورِ قاتل اهلی در حالا خورشید»

 6. توکلی: ژن خوب عامل تخصیص ارز نیست/ دولت در اختلالات اخیر بازار ارز مقصر بود/ ارز امانتی در دست بانک مرکزی بود که برخی در آن خیانت کردند

 7. چطور "پراید" مشتری دارد؛ "مرغ" ندارد؟!

 8. جزئیاتی جدید از توزیع رانت در واردات خودرو؛ حمایت ویژه «وزیر صنعت» از یک واردکننده + سند

 9. پورابراهیمی: عدم تمکین مجدد دولت درباره افزایش حقوق کارکنان با اعتراضات گسترده مواجه شده است

 10. سازمان هواپیمایی: هواپیما مجاز است با ایراد پرواز کند

 11. چند سوال جدی درباره سینمای کمدی امروز

 12. مذاکره ایران با اروپایی ها، بازگشت تحریم ها و سرانجام برجام/دولت باید سیاست چند جانبه‌ در پیش بگیرد

 13. عارف: همه ما باید پلی برای جوان شدن مدیریت اجرایی خسته کشور باشیم/ کشورداری سلیقه‌ای مانع پیشرفت شده است

 14. سازمان بهشت‌زهرا: به هر شهروند تهرانی یک قبر رایگان می‌دهیم

 15. آیت‌الله خاتمی: بالارفتن قیمت‌ها تحلیل اقتصادی ندارد بلکه منشأ روانی دارد/ هرکس دل مردم را خالی کند، کار دشمن را انجام داده است

 16. سکه بازهم رکورد زد/ قیمت حال حاضر؛ ۳ میلیون و ۲۴۵ هزار تومان

 17. لاریجانی: دشمنان به دنبال ایجاد فضای ریاضتی برای اقتصاد ایران هستند/ در دوره بسیار حساس از تاریخ انقلاب قرار داریم

 18. ادامه تغییر ساعت کار کارمندان تا ۱۰ روز دیگر

 19. پوری‎حسینی: حتی یک مورد فساد در سازمان خصوصی‎سازی نداریم

 20. آذری جهرمی: منتظر اقدام دادستانی برای رفع فیلتر توییتر هستیم/ باید از مسئول فیلترینگ قول گرفت که اینستاگرام فیلتر نشود

 21. گران‌ترین و ارزان‌ترین ‎بنزین در کدام کشورهاست  

 22. نام پنچ مدیر سازمان محیط زیست در لیست 100 نفره 2 تابعیتی ها/جاسوسی از اسکله ها و ترددهای سپاه

 23. توضیحات «وزیر صنعت» درباره تخلفات ثبت سفارش خودرو

 24. مستند جنجالی «خیلی محرمانه» منتشر شد

 25. رئیس شورای شهر: جمعیت تهران به ۲۰ میلیون نفر می‌رسد

پربحث‌های دیروز

 1. حذف خاتمی برای بقا به سبک حجاریان

 2. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 3. لطفا قوي نباش آقاي مديري!  

 4. عضویت سپنتا نیکنام منتخب زرتشتی شورای شهر یزد تائید شد

 5. نامه سردار نقدی به معصومه ابتکار: قاطعانه مانع حریم شکنی‌های خانواده ستیز در ایران عزیز شوید

 6. عقب‌نشینی دوم در بازار مسکن

 7. سکه باز هم ۳ میلیون تومان را رد کرد + قیمت ارز

 8. مهران مدیری در دادسرای رسانه حضور یافت

 9. چه کسانی مانع بازگشت بازیگر "جم" به ایران هستند؟ + عکس

 10. چه کسانی می‌گفتند انرژی هسته‌ای نمی‌خواهیم؟

 11. حضور خبرساز یک زن در وزارت خارجه/ شاه کلید ترمیم کابینه از نظر اصلاح طلبان/ تشابه دولت روحانی با احمدی نژاد/ آیا محسن هاشمی و آذری جهرمی نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 می شوند؟

 12. کوهی دیگر موشی دیگر زائید؛ شورای سنجش و پذیرش دانشجو شق القمر کرد!!!

 13. سفارت ایران در هند پنج ماه است که بدون سفیر اداره می‌شود!

 14. تصاویر بازگشت سپنتا نیکنام به شورای اسلامی شهر یزد  

 15. توزیع ارز مسافرتی فعلا ادامه دارد/اعلام تصمیم قطعی در روزچهارشنبه

 16. ترمیم کابینه، سناریوی تَکراری برای لاپوشانی فاجعه تَکراری

 17. مدیرعامل ثامن‌الحجج در لباس زندان

 18. شهادت ۱۱ بسیجی در درگیری با گروه‌های تروریستی در مریوان + اسامی شهدا

 19. آذری جهرمی: فقط گوشی‌های کمتر از ۳۰۰ دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرند

 20. حسن روحانی روز سه شنبه با مردم صحبت خواهد کرد

 21. دهقان: مفسدان اعدام شوند امید مردم افزایش می‌یابد/ اطرافیان برخی از مفسدان بر امور کشور حاکم شده‌اند

 22. ابطحی: کریمی‌قدوسی بر اساس سند، دو تابعیتی بودن "پروین فرشچی" را تایید کرده است

 23. افزایش نقدینگی، بازار سکه و مدیریت دولت/ 85‌درصد سپرده‌‌ بانک‌ها در اختیار چند درصد سپرده‌گذاران است؟

 24. توضیحات پزشکیان در مورد دستگیری یک متهم موسسه «ثامن الحجج»

 25. جزئیات حمله تروریست‌های ضدانقلاب به پاسگاه حمزه سیدالشهدا نیروی زمینی سپاه؛ شهادت ۱۰ نفر + انفجار زاغه مهمات

پربحث‌های هفته

 1. عروسی لاکچری پسر آقای سفیر ایران با مدل ایرانی +عکس

 2. آدرس غلط به مردم ندهید/ مشکل اقتصادی را چه کسی باید حل کند؟

 3. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 4. کریمی قدوسی در گفتگو با الف: دوتابعیتی‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کنند/ فرشچی دو تابعیتی است/ معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

 5. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 6. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 7. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 8. حذف خاتمی برای بقا به سبک حجاریان

 9. واکنش شدید اللحن واعظی به درخواست برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی

 10. صنعت برق کشور و چند نکته

 11. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 12. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 13. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 14. روحانی: آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن/ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردها ندارد/ تنگه‌های زیادی داریم؛هرمز فقط یکی از آنهاست/ انبار کالاهای اساسی ما از همیشه بیشتر است

 15. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 16. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 17. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 18. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 19. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 20. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 21. ازدواج موقت، راهی که داریم اما استفاده نمی کنیم

 22. واکنش منوچهر متکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 23. زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

 24. لطفا قوي نباش آقاي مديري!  

 25. انحصار، آفت بازار وکالت

پربحث‌های اخیر

 1. سازمان بهشت‌زهرا: به هر شهروند تهرانی یک قبر رایگان می‌دهیم

 2. آذری جهرمی: منتظر اقدام دادستانی برای رفع فیلتر توییتر هستیم/ باید از مسئول فیلترینگ قول گرفت که اینستاگرام فیلتر نشود

 3. رئیس شورای شهر: جمعیت تهران به ۲۰ میلیون نفر می‌رسد

 4. واکنش هاشمی به بازگشت سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد

 5. سازمان هواشناسی: ۱۰ استان کشور "بارانی" می‌شود

 6. اظهارات شهردار تهران در مورد بیلبوردهای اهدایی به خانم بازیگر

 7. جدول برنامه قطعی برق امروز تهران اعلام شد

 8. جانشین سازمان نظام وظیفه: آمار صحیحی از تعداد مشمولان غایب در دست نیست

 9. اعلام دلایل نارضایتی مشتریان از خدمات خودرویی

 10. دستگیری متهمان پرونده تعرض به زن جوان در لواسان

 11. اخراج اساتید دانشگاه‌ها به بهانه‌های واهی

 12. اعتراض فرهنگیان مشهد به رای دیوان عدالت اداری

 13. ورود شورای شهری‌ها به اردوگاه باهنر!/ صندوقچه اسرار اردوگاه باز شود

 14. تدوین طرحی برای اصلاح قانون افزایش مرخصی زایمان

 15. تازه‌آباد کرمانشاه همچنان می‌لرزد؛ وقوع ۱۵ پس‌لرزه

 16. وزیر کشور: طبق آمار ۶ ماهه اخیر شاهد مهاجرت از استان‌ها و شهر‌های کم آب هستیم

 17. آخرین وضعیت ترافیک در ورودی‌های تهران

 18. تأخیر ۱۲ ساعته پرواز حجاج ایرانی

 19. شهرداری تهران تذکر گرفت

پربحث‌های دیروز

 1. نامه سردار نقدی به معصومه ابتکار: قاطعانه مانع حریم شکنی‌های خانواده ستیز در ایران عزیز شوید

 2. کوهی دیگر موشی دیگر زائید؛ شورای سنجش و پذیرش دانشجو شق القمر کرد!!!

 3. توضیح بطحایی درباره حجاب برخی دختران در المپیاد

 4. کاشت چمن در تهران ممنوع شد

 5. زاهدی: سیاست‌زدگی پاشنه آشیل آموزش عالی است/ کنکور مضر است

 6. ابتکار: حضور با لباس سنتی برای کارمندان ممنوعیتی ندارد

 7. پاسخ یکی از مدیران تلگرام طلایی به شایعات

 8. پیکر آیت‌الله مرتضی تهرانی در حرم مطهر رضوی تشییع شد

 9. بلایی که فامیل‌بازی بر سر مدارس غیردولتی آورد

 10. معرفی برترین‌های المپیاد جهانی زیست‌شناسی/ کسب ۲ مدال طلا، یک نقره و یک برنز توسط تیم ایران

 11. کمبود ۶۰۰ هزار معلم در مدارس

 12. معاون دادستان کل کشور: ۲۹ میلیون کاربر ایرانی در ۷ پیام رسان داخلی فعالیت دارند

 13. غلظت ریزگردها در شوش به 15 برابر حد مجاز رسید

 14. تشرف بیش از ۷۰۰ هزار زیارت اولی به حرم مطهر رضوی

 15. گردوخاک در خوزستان و بوشهر/ خشکسالی‌ها ‌‌ادامه دارد

 16.  درد دل مردم و پاسخ مسولین / بد عهدی در تحویل گوشی ایرانی / در روزهای سخت با هم مهربانتر باشیم/ موسسه ملل به تعهد خود عمل کند 

 17. توزیع کارت بلیت خبرنگاری از سر گرفته شد

 18. آغاز عملیات اطفای حریق هورالعظیم

 19. گران فروشی و تقلب شهرداری صدای تعزیرات را در آورد + سند

 20. حبس روزانه ۱۰ نفر در آسانسور به دلیل قطعی برق

 21. آخرین وضعیت آب و هوا / وزش باد در تهران

 22. ابهام در ختم پرونده قربانیان اسیدپاشی اصفهان

 23. جزئیات برنامه قطع برق امروز تهران + جدول

 24. دختران شین‌آبادی برای درخواست کارت ملی به دفاتر استانی ثبت احوال مراجعه کنند

پربحث‌های هفته

 1. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 2. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 3. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 4. انحصار، آفت بازار وکالت

 5. شامی‌های سوراخ‌دار و معصومیتی که از دست رفت پاسخ خواهر «مسیح علی‌نژاد» به آخرین پست وی

 6. طبقه نهم وزارت ارتباطات چه خبر بود؟

 7. نامه سردار نقدی به معصومه ابتکار: قاطعانه مانع حریم شکنی‌های خانواده ستیز در ایران عزیز شوید

 8. چرا مدیر پیام‌رسان سروش، «تلگرام» نصب کرد؟

 9. شورای تامین مجوز ورود خانواده‌ها به ورزشگاه‌ها را صادر کرد

 10. شکایت مهران مدیری از دو رسانه برای شایعه دریافت هدیه میلیاردی

 11. کوهی دیگر موشی دیگر زائید؛ شورای سنجش و پذیرش دانشجو شق القمر کرد!!!

 12. جدول ثابت قطعی برق تهران منتشر شد + جدول

 13. رئیس پلیس تهران: لیست ۵۰ خریدار عمده سکه در اختیار پلیس قرار گرفت/ آزادی عوامل سلطان سکه با قرار وثیقه ۱۰ میلیاردی

 14. سازمان بهشت‌زهرا: به هر شهروند تهرانی یک قبر رایگان می‌دهیم

 15. فتاح: باید تعریف جدیدی درباره «خط فقر» داشته باشیم

 16. نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان: انتقال آب دلیل اصلی کم آبی در خوزستان است

 17. آملی لاریجانی: پرونده‌های ارز، سکه، خودرو و موبایل به طور ویژه در حال رسیدگی است/ برخی مسئولان وزارت صنعت و معدن ممنوع الخروج و بازجویی شدند

 18. همیشه دست یک زن در میان است

 19. نه‌ وزارت‌بهداشت به شفافیت/ واردات 18 میلیون یورویی خودرو؛ دانستن حق مردم نیست!

 20. جزئیات جدید از تجاوز به نوآموز ورزشی نوجوان شیرازی

 21. وزیر علوم: بازدید آژانس طبق تصمیم شورای عالی امنیت ملی بوده است

 22. احمد توکلی: چرا شمشیر رسانه‌ها در مبارزه با فساد کند است؟

 23. از یک پرونده جنایی تا کشته سازی سیاسی / این بار هم ساز بی بی سی «کوک» نشد

 24. مستاجران در حال ترک تهران هستند

 25. بیش از ۳۰ میلیون کاربر، فیلترشکن ایرانی را ترجیح داده‌اند

آخرین عناوین