پيشنهاد بي‌شرمانه محمد بن‌سلمان به محمود عباس

رامين حسين آباديان،   3960920029
پيشنهاد بي‌شرمانه محمد بن‌سلمان به محمود عباس

اخيراً نيز روزنامه امريكايي «نيويورك‌تايمز» در مطلبي كه كاملاً مؤيد اين مسئله است، از پيشنهاد بي‌شرمانه «محمد بن‌سلمان» وليعهد سعودي به «محمود عباس» رئيس تشكيلات خودگردان فلسطين درخصوص بيت‌المقدس، پرده برداشت.

 «دونالد ترامپ» رئيس‌جمهوري ايالات متحده امريكا پنج‌شنبه گذشته در جديدترين اقدام جهت خوش‌رقصي براي صهيونيست‌ها، قدس اشغالي را به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي به رسميت شناخت. اين اقدام با مخالفت گسترده‌‌اي از سوي جامعه جهاني مواجه شد؛ هرچند كه آنها تاكنون هيچ اقدام عملي را براي مقابله با اين تصميم رئيس‌جمهوري ايالات متحده امريكا صورت نداده‌اند. پس از اتخاذ تصميم ترامپ درخصوص شناسايي قدس اشغالي به عنوان پايتخت رژيم جعلي صهيونيستي، موج گسترده‌اي از تظاهرات ضد امريكايي ـ صهيونيستي در نقاط مختلف ازجمله در تونس، الجزاير، لبنان و ديگر كشورها به راه افتاد. فلسطينيان نيز به صورت يكپارچه در نقاط مختلفِ كرانه باختري، قدس اشغالي و نوار غزه به خيابان‌ ريخته و نسبت به اقدام متهورانه دونالد ترامپ اعلام انزجار كردند. در حملات ددمنشانه نظاميان صهيونيست به معترضان فلسطيني در نقاط مختلف چند نفر شهيد و 1000 نفر نيز به شدت زخمي شدند. 

همزمان با شعله‌ور شدن آتش خشم فلسطينيانِ ساكن نوار غزه جنگنده‌هاي صهيونيست در اقدامي وحشيانه به صورت گسترده اقدام به بمباران مناطق مسكوني در اين منطقه كردند. به دنبال اين حملات، چهار فلسطيني شهيد و شماري ديگر زخمي شدند. با اين‌حال، سران كشورهاي عربي ـ اسلامي كه داعيه پرچمداري دفاع از مسئله فلسطين و قدس شريف را دارند، واكنش درخوري به اقدامات رژيم صهيونيستي و متحدان بين‌المللي آن يعني ايالات متحده امريكا عليه فلسطينيان و مقدسات آنها نشان نداده‌اند؛ اين سكوتِ سنگين در برابر پايمال شدن بديهي‌ترين حقوق فلسطينيان، گواه بر هماهنگي كامل و تنگاتنگ ميان شيخ‌نشينان عرب و هم‌پياله‌هاي امريكايي آنها در مواجهه با قدس شريف است. 
   
جلب رضايت اعراب براي اقدام عليه قدس

دراين ميان، از كنار نقش عربستان سعودي و به ويژه «محمد بن‌سلمان» وليعهد جوان و مغرور آن در عملياتي شدن طرح شوم ايالات متحده امريكا عليه بيت‌المقدس، نمي‌توان به سادگي عبور كرد. جاي هيچ شكي وجود ندارد كه رئيس‌جمهوري امريكا پيش از اتخاذ اين تصميم و اعلام عمومي آن، موافقت كشورهاي عربي و در رأس آنها عربستان سعودي را به دست آورده است. درهمين ارتباط، پايگاه عرب‌زبان «رأي‌اليوم» مي‌نويسد: «ترامپ پيش از اعلام تصميم شناسايي قدس به عنوان پايتخت رژيم اسرائيل، رضايت مهم‌ترين كشورهاي عربي را جلب كرده است». اين پايگاه در ادامه نيز آورده است: «اگر ترامپ تصور مي‌كرد كه اتخاذ تصميم اخيرش به صف‌آرايي جدي سران عرب با وي منجر خواهد شد، هيچ‌گاه چنين اقدامي را صورت نمي‌داد.» 
    
علني‌ ساختن روابط با تل‌آويو به قيمت مقابله با مسئله فلسطين

تلاش بي‌وقفه ماه‌هاي اخير مقامات سعودي و متحدان و هم‌پيمانان منطقه‌اي آنها در عادي‌سازي روابط با رژيم صهيونيستي نيز عمق خيانت حكام كشورهاي عربي ـ اسلامي به مسئله فلسطين را به نمايش مي‌گذارد. البته بسياري از تحليلگران و ناظران سياسي براين باورند كه در روابط ميان كشورهاي عربي و رژيم صهيونيستي بايد از واژه «علني ساختن» به جاي واژه «عادي‌سازي» استفاده شود، چراكه روابط ميان آنها هيچ‌گاه غيرعادي نبوده است كه اكنون وارد فاز عادي‌سازي شده باشد. درهرصورت، امروز كشورهاي عربي ديگر ابايي از علني شدن روابط خود با سران رژيم صهيونيستي ندارند و آزادانه با يكديگر در رفت و آمد هستند. سفر «انور عشقي» ژنرال بازنشسته سعودي به اراضي اشغالي و عكس يادگاري وي با مقامات صهيونيست و سپس سفر مخفيانه «محمد بن‌سلمان» وليعهد سعودي به تل‌آويو، تنها گوشه‌اي از تلاش رياض براي تقويت روابط با رژيم صهيونيستي محسوب مي‌شود. 
ازآنجايي كه عالَم سياست به ويژه براي حكام توسعه‌طلب و تماميت‌خواه سعودي و صهيونيست، عرصه بده و بستان‌هاي سياسي است، كاملاً واضح و آشكار به نظر مي‌رسد كه يكي از شروط اصلي و اساسي صهيونيست‌ها براي پذيرش نزديكي اعراب به آنها به فراموشي سپردن مسئله فلسطين و قدس شريف بوده باشد. ازهمين روي، اصلاً عجيب به نظر نمي‌رسد كه حكام عرب، مسئله فلسطين را به ثمن بخس فروخته و در پشت پرده با سردمداران امريكايي در شناسايي قدس به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي به توافق رسيده باشند. 
   
بن‌سلمان: بيت‌المقدس را فراموش كنيد!

همانگونه كه پيشتر ذكر شد، عربستان سعودي در خط مقدم تقويت روابط با رژيم صهيونيستي و مبارزه با آرمان شهروندان فلسطيني و قدس اشغالي قرار دارد. اخيراً نيز روزنامه امريكايي «نيويورك‌تايمز» در مطلبي كه كاملاً مؤيد اين مسئله است، از پيشنهاد بي‌شرمانه «محمد بن‌سلمان» وليعهد سعودي به «محمود عباس» رئيس تشكيلات خودگردان فلسطين درخصوص بيت‌المقدس، پرده برداشت. اين روزنامه امريكايي درهمين ارتباط نوشت: «بن‌سلمان به ابومازن گفته است كشور مستقل فلسطين مي‌تواند تشكيل شود؛ به شرط اينكه فلسطينيان از بخش‌هايي از كرانه باختري چشم بپوشند، شهرك‌هاي اسرائيلي در كرانه باختري كه به اعتقاد همه غيرقانوني هستند پابرجا بمانند، فلسطيني‌ها ديگر بيت‌المقدس شرقي را به عنوان پايتخت خود ندانند و آوارگان فلسطيني نيز حق بازگشت نداشته باشند». 
    
معاملات بزرگ پشت پرده 

«امنيت اسرائيل خط قرمز ماست». كمتر كسي در عالم سياست ممكن است تاكنون اين جمله را نشنيده باشد. دولتمردان ايالات متحده امريكا همواره از امنيت رژيم صهيونيستي به عنوان امنيت خود ياد و از تمامي ظرفيت‌ها و امكانات در نزد خود براي حمايت از تل‌آويو بهره‌برداري كرده‌اند. اكنون نيز در مسئله قدس و شناسايي آن به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي و سكوتِ آميخته با رضايت اعراب بوي يك معامله بزرگ ميان واشنگتن و حكام عرب به مشام مي‌رسد، براي مثال، درحال حاضر كشورهايي نظير عربستان سعودي و امارات كه در باتلاق يمن فرو رفته‌اند به شدت نيازمند كمك‌هاي سياسي و نظامي واشنگتن هستند. در بحرين نيز حكام آل‌خليفه براي سركوب انقلابيون به شدت نيازمند كمك‌هاي دولتمردان امريكايي هستند. در نقطه مقابل، مقامات امريكايي و به ويژه رئيس‌جمهوري آن همواره تأكيد كرده‌اند كشورهاي عربي بايد بهاي حمايت واشنگتن از آنها را بپردازند. بنابراين اينگونه استنباط مي‌شود كه به فراموشي سپردن قدس اشغالي و موافقت با تقديم آن به رژيم صهيونيستي، بخشي از بهايي است كه اعراب و در رأس آنها عربستان سعودي مي‌بايست در ازاي حمايت‌هاي واشنگتن از آنها ، بپردازند. 
 
منبع: روزنامه جوان

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

بیمه azkiتجارت نیوزصبا باتری

پربحث‌های امروز

 1. خطر کوچ دولتی‌های بازنشسته به خصولتی‌ها/ ساز مخالفت شستا با قانون جدید منع بکارگیری بازنشستگان

 2. حسین شریعتمداری: از سایه خود هم بترسید!

 3. بانوی ورزشکاری که زیر بار اتهام رسوایی اخلاقی رنج می‌کشد!  

 4. قاتل مادر و پسر در انتظار مجازات

 5. راه‌هایی برای ایمنی دانش آموزان از حوادث رانندگی

 6. تملق گویی در جامعه

 7. روحانی تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد

 8. ماموریت جدید نیمار در PSG

 9. اعلام سرفاصله حرکت قطارهای مترو برای مهر

 10. طراحی صفحه کلید برای تلویزیون‌های هوشمند

 11. بروجردی: وزارت خارجه سفیر کشور محل استقرار گروهک تروریستی عامل حادثه اهواز را احضار کند

 12. اسامی تاخیرکنندگان آغاز جلسه علنی امروز مجلس

 13. پیام تسلیت آیت‌الله جنتی در پی حمله تروریستی در اهواز

 14. حماس حمله تروریستی در اهواز را محکوم کرد

 15. افشانی: شهرداری باید در اجرای برنامه‌های کاهش آلودگی هوا پیش قدم باشد/ شاخص ارزیابی ما رضایت مردم است

 16. اختلاس در بانکرینگ بوشهر/ متهم به گرجستان گریخت

 17. عملیات تروریستی بی‌بی‌سی، هنوز خنثی نشده!

 18. زمین لرزه در جویبار خسارت نداشته است

 19. چرا علیرضا افتخاری خانه‌نشین است؟

 20. حمله هوایی رژیم صهیونیستی به غزه

 21. عراقچی خبر داد: احضار کاردار امارات در تهران به وزارت خارجه

 22. خواص و فواید ماست را بشناسید

 23. جلسه علنی مجلس آغاز شد/ سوال از وزیر نیرو در دستور کار نمایندگان

 24. واکنش اینستاگرامی عراقچی درباره یکی از شهدای حمله تروریستی اهواز

 25. افزایش ۴۰ درصدی ترافیک مهر پایتخت

پربحث‌های دیروز

 1. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 2. کرباسچی: روحانی استعفا بدهد

 3. تصویر عوامل تروریستی امروز رژه اهواز  

 4. سپاه پاسداران: عناصر مسلح حمله تروریستی اهواز وابسته به جریان "الاحوازیه" هستند

 5. الاحوازیه و رهبران آنها چه کسانی هستند؟

 6. فیلم واضح از تیراندازی شدید به رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 7. لطفا ریز جزئیات مخارج زندگی ما رو بخونین

 8. جزئیات حمله تروریستی به رژه اهواز؛ از سابقه گروهک الاحوازیه تا انتشار کاریکاتور توهین آمیز/ پشت پرده اعلام موجودیت تشکلی 40 نفره برای براندازی/ روایت کیهان از ماجرای تتلو

 9. اجاره قاتل ۳ میلیونی در تهران + عکس

 10. تحریم و جنگ تحمیلی، تهدیدهایی که به فرصت تبدیل شدند/ راز موفقیت صنعت دفاعی ایران چیست؟

 11. افزایش ۱۴.۷ درصدی دخل‌وخرج خانوار ایرانی در ۵ ماه + جزئیات

 12. لحظه مطلع کردن روحانی از حمله تروریستی اهواز هنگام سخنرانی امروز در مراسم رژه تهران  

 13. وزیر آموزش و پرورش: چشم‌های برخی کلاس اولی‌ها پف دارد و باید یواش یواش سحرخیزتر باشند

 14. پیام سفیر انگلیس در تهران در خصوص حمله تروریستی اهواز

 15. حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 16. یادداشت روحانی در روزنامه واشنگتن پست/ پیشنهاد ترامپ برای مذاکره صادقانه نیست/ایران تسلیم تحریم نمی‌شود

 17. امیرعبداللهیان: مثلث ترامپ، نتانیاهو و بن سلمان به دنبال ناامنی در ایران هستند

 18. داعش مسئولیت «حمله تروریستی اهواز» را بر عهده گرفت

 19. نخستین اعترافات سخنگوی گروهک تروریستی الاحوازیه به انجام حمله تروریستی صبح امروز در رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 20. جانباز ۷۵ درصدجنگ تحمیلی حاج حسین منجزی در حادثه تروریستی شهر اهواز به فیض شهادت نائل شد  

 21. نرخ سود برخی بانک‌ها ۲۳ درصد شد + جزئیات

 22. استاندارد دوگانه بی‌بی‌سی فارسی در استفاده از واژه «تروریستی»  

 23. فداکاری برای نجات در حمله تروریستی اهواز  

 24. حمله تروریستی اهواز تاکنون ۲۹ شهید و ۵۷ زخمی برجا گذاشته است

 25. جهانگیری: بخش خصوصی، سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی هستند

پربحث‌های هفته

 1. راهپیمایی افراد برهنه در خیابان بعد از پیروزی!/ عبور از مرز‌های بی‌حیایی؛ عریان‌گری در فوتبال!+ عکس

 2. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 3. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 4. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 5. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 6. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 7. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 8. چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟

 9. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 10. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 11. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 12. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 13. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 14. با این میوه، ۳ روزه ۳ کیلو لاغر شوید!

 15. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 16. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 17. پیشنهاد بی‌شرمانه مرکز مشاوره به یک دختر!/ عمق فاجعه و عدم نظارت بر عملکرد مرکز مشاوره

 18. آقای سازور غلط می‌کند فقط مداحی کند/ جمله جالب محمود کریمی درباره حاج منصور

 19. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 20. توهین عضو اصلاح طلب شورای شهر نیشابور به عزاداران حسینی +عکس

 21. آخوندی: شرکت هواپیمایی ATR غرامت پرداخت نمی‌کند

 22. فیروزآبادی: اگر اینستاگرام همکاری نکند به سرنوشت تلگرام دچار می‌شود/ وزارت ارتباطات فیلترینگ را شُل کرده است

 23. واکنش ثبت احوال به تعویض نام خانوادگی توسط آقازاده‌ها

 24. خطر کوچ دولتی‌های بازنشسته به خصولتی‌ها/ ساز مخالفت شستا با قانون جدید منع بکارگیری بازنشستگان

 25. استعلام برای حفظ امانت الهی!

پربحث‌های اخیر

 1. امیرعبداللهیان: مثلث ترامپ، نتانیاهو و بن سلمان به دنبال ناامنی در ایران هستند

 2. اظهارنظر وقیحانه مشاور ولیعهدابوظبی درباره حادثه اهواز

 3. معاون سیاسی سپاه: تروریست ها تاوان سنگینی پرداخت خواهند کرد

 4. حدادعادل:‌ آمریکا، عربستان و صهیونیست‌ها بدانند حادثه اهواز مردم ایران را متحدتر می‌کند

 5. گروهک «الاهوازیه»؛ از کپنهاگ تا به‌رگبار بستن مردم بی‌گناه

 6. حماس حمله تروریستی در اهواز را محکوم کرد

 7. حمله هوایی رژیم صهیونیستی به غزه

 8. توطئه ترامپ و نومحافظه کاران برای ایران؛ از حمله به رژه اهواز تا تاسیس تشکلی به نام فرشگرد

 9. واکنش آمریکا به حمله تروریستی اهواز

 10. نمایش «شگفت انگیز» نتانیاهو در سازمان ملل درباره ایران

 11. واکنش‌‌های خارجی به حمله ترویستی اهواز

 12. سکوت دولت‌های عربی و شیطنت رسانه‌های غربی در قبال حادثه تروریستی اهواز

 13. سفرای هلند، دانمارک و کاردار انگلیس به وزارت امورخارجه احضار شدند

 14. «عصری جدید» در روابط آلمان و ترکیه

 15. اصرار نماینده آمریکا در امور ایران بر بستن «پیمان» با ایران

 16. فرانسه حمله تروریستی در اهواز را محکوم کرد

 17. گزافه‌گویی پمپئو: آمریکا مصمم است رفتار ایران را تغییر دهد!

 18. واکنش مضحک آمریکایی‌ها به حمله ترویستی اهواز

 19. رهبر کره‌شمالی به کره‌جنوبی سفر می‌کند

 20. واکنش لاریجانی به جنایات اهواز

 21. واکنش رسانه‌های خارجی به حادثه تروریستی اهواز

 22. خطرناک ترین شهر اروپا معرفی شد

 23. فراری آمریکایی که «ترامپ» را به قتل تهدید کرده بود، دستگیر شد

 24. پیام بشار اسد به روحانی در پی حادثه تروریستی اهواز

 25. ترکیه حمله تروریستی به اهواز را محکوم کرد

پربحث‌های دیروز

 1. پیام سفیر انگلیس در تهران در خصوص حمله تروریستی اهواز

 2. امیرعبداللهیان: مثلث ترامپ، نتانیاهو و بن سلمان به دنبال ناامنی در ایران هستند

 3. داعش مسئولیت «حمله تروریستی اهواز» را بر عهده گرفت

 4. اظهارنظر وقیحانه مشاور ولیعهدابوظبی درباره حادثه اهواز

 5. وقتی حادثه تروریستی، حمله مسلحانه نام می‌گیرد + عکس

 6. معاون سیاسی سپاه: تروریست ها تاوان سنگینی پرداخت خواهند کرد

 7. حدادعادل:‌ آمریکا، عربستان و صهیونیست‌ها بدانند حادثه اهواز مردم ایران را متحدتر می‌کند

 8. گروهک «الاهوازیه»؛ از کپنهاگ تا به‌رگبار بستن مردم بی‌گناه

 9. تحریف سخنان ظریف توسط رئیس مرکز مطالعات ایران در عربستان

 10. افشاگر مسائل خاندان سعودی: بن‌سلمان از ترس جانش بیشتر وقت خود را در کشتی‌اش سپری می‌کند

 11. بندهای توافق روسیه و ترکیه درباره ادلب

 12. بازی جدید مقتدی صدر به نتیجه می‌رسد؟

 13. سفرای هلند، دانمارک و کاردار انگلیس به وزارت امورخارجه احضار شدند

 14. «عصری جدید» در روابط آلمان و ترکیه

 15. اصرار نماینده آمریکا در امور ایران بر بستن «پیمان» با ایران

 16. فرانسه حمله تروریستی در اهواز را محکوم کرد

 17. گزافه‌گویی پمپئو: آمریکا مصمم است رفتار ایران را تغییر دهد!

 18. واکنش مضحک آمریکایی‌ها به حمله ترویستی اهواز

 19. رهبر کره‌شمالی به کره‌جنوبی سفر می‌کند

 20. واکنش لاریجانی به جنایات اهواز

 21. واکنش رسانه‌های خارجی به حادثه تروریستی اهواز

 22. خطرناک ترین شهر اروپا معرفی شد

 23. فراری آمریکایی که «ترامپ» را به قتل تهدید کرده بود، دستگیر شد

 24. پیام بشار اسد به روحانی در پی حادثه تروریستی اهواز

 25. ترکیه حمله تروریستی به اهواز را محکوم کرد

پربحث‌های هفته

 1. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 2. چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟

 3. ملاقات‌های کری و ظریف پرونده قضایی شد

 4. درخواست امارات برای حضور دولت‌های عربی در مذاکره جدید با ایران

 5. وزیر دفاع روسیه: عملیات نظامی در ادلب انجام نخواهد شد

 6. جان کری: از پیروزی روحانی و انتصاب ظریف خیالمان آسوده شد

 7. دولت ترامپ از طرح «هیلی» درباره ایران عقب نشینی کرد

 8. عراق، سفیر خود در ایران را فراخواند

 9. حضور مادورو در رستوران گران قیمت جنجال به پا کرد+ عکس

 10. راز سکوت سوریه در مقابل حمله رژیم صهیونیستی چه بود؟

 11. روحانی اول مهر ماه به نیویورک سفر می کند

 12. ترامپ به بولتون: اجازه جنگ با ایران را نداری

 13. حمله موشکی سپاه به مقر حزب دموکرات کردستان و پیام جمهوری اسلامی به آمریکا و متحدانش

 14. پیام سفیر انگلیس در تهران در خصوص حمله تروریستی اهواز

 15. واشنگتن: خواهان توافقی جامع با ایران هستیم

 16. امیرعبداللهیان: مثلث ترامپ، نتانیاهو و بن سلمان به دنبال ناامنی در ایران هستند

 17. داعش مسئولیت «حمله تروریستی اهواز» را بر عهده گرفت

 18. جزئیات برنامه های روحانی در سفر به نیویورک

 19. قانونی شدن ماری‌جوآنا منجر به کاهش زمان تحصیل می‌شود

 20. گفت‌وگو با معترضی که نشست ضدایرانی را بر هم زد: «تحریم‌ها مردم ایران را هدف گرفته»

 21. نصرالله: اسرائیل بداند کار تمام شده و مقاومت موشک نقطه‌زن دارد

 22. اعتراض به سیاست‌های ضدایرانی واشنگتن سخنرانی مقام آمریکایی را مختل کرد+ فیلم

 23. وندی شرمن: در مذاکرات با ایران مظلوم‌نمایی می‌کردم

 24. ترامپ: هفته آینده رییس جلسه شورای امنیت درباره ایران خواهم بود

 25. آمریکا رو به سوی یک «توفان کامل» روان است

آخرین عناوین