سپینو-مگنت

جاسوس بود!

گروه سیاسی الف،   3960717064 ۴۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

تیتر یک روزنامه وطن امروز در مورد عبدالرسول دری اصفهانی، عضو تیم مذاکره‌کننده‌ی هسته‌ای

حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه توضیحات جدیدی درباره مجازات عبدالرسول دری‌اصفهانی، از اعضای فنی تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای که به اتهام جاسوسی بازداشت شده و به ۵ سال حبس قطعی محکوم شده است، ارائه کرد.

به گزارش «وطن امروز»، محسنی‌اژه‌ای دیروز در یکصدونوزدهمین نشست خبری با اصحاب رسانه گفت دری‌اصفهانی با ۲ سرویس اطلاعاتی ارتباط داشته است. دری‌اصفهانی از اعضای فنی تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران با ۱+۵ بود که با سفارش ولی‌الله سیف وارد تیم حمید بعیدی‌نژاد شد. دری‌اصفهانی در مذاکرات تخصصی، به تیم ایرانی مشاوره‌های بانکی و مالی داده است.

به عبارتی دری‌اصفهانی وظیفه داشته است درباره وضعیت حقوقی تعهدات مالی و بانکی در توافق هسته‌ای، سفارشات و مشورت‌های لازم را ارائه دهد و این درست همان حفره‌ای از برجام است که اکنون باعث شده طرف آمریکایی براحتی تعهدات بانکی و مالی خود را اجرا نکند. حفره عجیب حقوقی در برجام شاید یکی از دلایل حساس شدن نهادهای امنیتی به دری‌اصفهانی شده باشد. مردادماه سال گذشته دری‌اصفهانی به اتهام جاسوسی و ارتباط با سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه، در ترکیه بازداشت شد.

برخی نمایندگان مجلس از جمله حسینعلی حاجی‌دلیگانی گفته‌اند دری‌اصفهانی با یک هواپیمای اختصاصی قصد داشت به بهانه همراهی با محمدجواد ظریف به کانادا برود که در ترکیه بازداشت شد. بر اساس اظهارات نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دری‌اصفهانی ارتباطات مشکوکی در کانادا و انگلیس داشته است. همچنین اتهامات زیادی علیه او مطرح شده است. همکاری با وزارت خزانه‌داری آمریکا در قبل از انقلاب از جمله مواردی است که درباره دری‌اصفهانی گفته شده است. فعالیت‌های او در انگلستان که در قالب همفکری‌های مالی و حسابداری انجام شده نیز از دیگر مواردی است که درباره دری‌اصفهانی گفته شده است. این متهم به جاسوسی سال گذشته پس از دستگیری با قید وثیقه آزاد شد تا اینکه روز چهارشنبه هفته گذشته خبرگزاری تسنیم گزارش داد حکم نهایی دری‌اصفهانی در دادگاه تجدیدنظر تایید شد و این متهم به جاسوسی به ۵ سال حبس محکوم شده است.

دیروز حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه جزئیات بیشتری از پرونده و مجازات این متهم به جاسوسی در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران ارائه کرد. سخنگوی قوه قضائیه درباره پرونده عضو دستگیر شده تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای گفت: آقای عبدالرسول دری‌اصفهانی، فرزند حسین دارای تابعیت دوگانه در کانادا و ایران است. وی افزود: این فرد متهم به جاسوسی بوده و با ۲ سرویس هم مرتبط بوده است که حکم ٥ سال حبس وی تایید شده و قطعی است و از این جهت باید حکم ٥ سال حبس را تحمل کند. اژه‌ای گفت: ایشان یک پرونده فساد مالی هم دارد که هنوز کیفرخواست صادر نشده است. بر اساس اظهارات سخنگوی قوه قضائیه درباره مجازات ۵ سال حبس برای دری‌اصفهانی، این عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای با ۲ سرویس جاسوسی غربی ارتباط داشته است، ضمن اینکه دارای تابعیت مضاعف از کانادا نیز هست.

در کنار این دو موضوع، او دارای پرونده مالی نیز هست. بر اساس اظهارات سخنگوی قوه قضائیه، مشخص است یک عضو تیم مذاکره‌کننده ایرانی که وظیفه او ارائه مشورت‌های لازم در حوزه بانکی و مالی برای انشای برجام بوده است، با ۲ سرویس اطلاعاتی خارجی ارتباط داشته است. این در حالی است که پیش از این حمید بعیدی‌نژاد، رئیس تیم کارشناسی مذاکره‌کننده هسته‌ای یعنی همان تیمی که دری‌اصفهانی در آن حضور داشت، از جاسوس نامیدن دری‌اصفهانی انتقاد کرده و گفته بود دری‌اصفهانی تابعیت دوگانه ندارد! بعیدی‌نژاد که حالا سفیر دولت روحانی در انگلیس است، با انتقاد از رسانه‌هایی که خبر جاسوسی دری‌اصفهانی را منتشر کرده بودند، گفته بود: «در مجموع نوعی شتابزدگی از سوی افراد و سایت‌هایی که این مباحث را مطرح می‌کنند مشاهده می‌شود که خیلی مایلند با آب و تاب دادن برخی اطلاعات ناقص و ناصحیح حکم قطعی جاسوسی برای آقای دری را هر چه سریع‌تر ثابت کنند تا این نظریه خود را اثبات کنند که دشمن در مذاکرات هسته‌ای و تیم مذاکرات هسته‌ای کشورمان نفوذ و رسوخ کرده و این منشأ و دلیل نقص‌های عمده ساختاری برجام است».

به هر حال اثبات ارتباط دری‌اصفهانی با سرویس‌های اطلاعاتی خارجی یکی از مصادیق اصلی نفوذ است. با گذشت ۲ سال از اجرای برجام اکنون ایران در حوزه بانکی و مالی همچنان با محدودیت‌های بسیاری مواجه است. با وجود انشای تعهدات طرف ۱+۵ در برجام اما آمریکایی‌ها مانع همکاری‌ بانک‌های معتبر بین‌المللی با ایران شده‌اند و این موضوع باعث شده ازسرگیری همکاری‌های مالی با ایران با معضل مواجه شود. این همان جایی است که قاعدتا در حوزه تخصص مشاوران بانکی و مالی تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای بوده است.

مشخص نیست توصیه‌ها و مشورت‌های دری‌اصفهانی به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای تا چه اندازه‌ای در انشای تعهدات بانکی و مالی ۱+۵ در برجام موثر بوده ولی به هر حال دستگیری و اثبات ارتباط عضو تیم مذاکره‌کننده با سرویس‌های اطلاعاتی خارجی شائبه‌های بسیاری درباره این وضعیت ایجاد کرده است.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۷۰۷۷۰۹:۳۶:۵۴ ۱۳۹۶/۷/۱۷
به به. مبارکه
صمصام۱۱۷۰۸۰۰۹:۳۸:۴۹ ۱۳۹۶/۷/۱۷
اینم تیتر 1 من : اون کسی هم که از دست احمدی نژاد مدال گرفت البته جاسوس نبود اما مثلا "مسئول مبارزه با فساد دولت احمدی نژاد و البته معاون اول پاکترین دولت تاریخ " بود اما حالا امروز به جرم فساد و ناپاکی تو زندان(احتمالا ) تشریف دارند آقای احمد توکلی روزنامه وطن امروز ... جناب حمید رسایی سابق اصولگرایان گرامی ! فقط محض یاد اوری بود !! این به اون دررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررر
ناشناس۱۱۷۳۲۶۱۴:۲۴:۴۴ ۱۳۹۶/۷/۱۷
چی گیر تو میاد که از اینا دفاع می کنی ...هر که خیانت کرده بده چه احمدی نژاد چه بقیه.
ناشناس۱۱۷۳۷۹۱۵:۱۰:۵۰ ۱۳۹۶/۷/۱۷
این به اون در؟؟؟؟ واقعا سبک فکرت اینجوریه؟؟؟ یعنی فاسد دولت فعلی رو تایید می کنی بخاطر فساد معاون اول دولت قبل جای تأسف داره که فساد درون حزبی رو تائید کنیم و فساد حزب مقابل رو تقبیح کنیم. فساد همیشه بده، چه معاون اول دولت قبل باشه، چه برادر معاون اول دولت فعلی و چه برادر رئیس جمهور فعلی
امیر۱۱۷۳۹۰۱۵:۱۳:۳۹ ۱۳۹۶/۷/۱۷
چه قدر جاهلانه و قرون وسطایی چی به چی در حقوق مردم به حقوق مردم کاش که به جای تعصب جاهلانه از عقل پیروی می کردید در دو حالت حقوق مردم ضایع شده که هیچکدوم به هیچکدوم در نمی شود.
ناشناس۱۱۷۴۶۷۱۶:۰۲:۴۴ ۱۳۹۶/۷/۱۷
طبق گفته خودت دزدان قبلی الآن در زندان تشریف دارند. پس بگذار دزدان فعلی هم زندان تشریف ببرند.
ناشناس۱۱۷۰۸۱۰۹:۳۹:۱۱ ۱۳۹۶/۷/۱۷
حقیقتا ننگ آوره که در مهم ترین تیم دیپلماسی کشور جاسوسانی در اختیار طرف مقابل باشه. بعد ما بگیم به مذاکرات خوش‌بین هستیم.
ناشناس۱۱۷۴۱۰۱۵:۲۳:۱۵ ۱۳۹۶/۷/۱۷
این جناب جاسوس عضو تیم مذاکره کننده وزارت خارجه نبوده واز طریق یکی از ارگانها به عنوان کارشناس امور مالی مورد اعتماد معرفی و تیم مذاکره کننده را همراهی می کرده ! حالا جرات دارید بیابید آن ارگان را !
ناشناس۱۱۷۴۲۳۱۵:۳۰:۴۴ ۱۳۹۶/۷/۱۷
آن ارگان بانک مرکزی ست. جناب آقای سیف رئیس بانک مرکزی دری اصفهانی رو معرفی کرده بود.
عربی۱۱۷۷۴۶۲۲:۵۰:۵۲ ۱۳۹۶/۷/۱۷
وقتی دولتیها حاضر نشدن حتی از مجلس یک نماینده با تیم مذاکره کننده باشه ولی اینگونه ادما باهاشون بودن قطعا اون ارگان از بدنه دولت بوده پس ذهنا رو منحرف نکن
ناشناس۱۱۷۰۸۵۰۹:۴۱:۳۷ ۱۳۹۶/۷/۱۷
مدال افتخار یا مدال جاسوسی؟
ناشناس۱۱۷۰۹۲۰۹:۴۷:۵۶ ۱۳۹۶/۷/۱۷
برای تیم مذاکره کننده باید متأسف بود.
ناشناس۱۱۷۰۹۵۰۹:۵۲:۴۰ ۱۳۹۶/۷/۱۷
آقای روحانی میوه‌ی برجام این بود؟
ناشناس۱۱۷۰۹۷۰۹:۵۵:۱۶ ۱۳۹۶/۷/۱۷
عجب مملکت داریم که یه جاسوس میشه دیپلمات ارشد مذاکرات ههههه مدال هم می‌گیره
ناشناس۱۱۷۱۰۲۱۰:۰۹:۱۰ ۱۳۹۶/۷/۱۷
گلابی برجام که می‌گفتند این بود.
ناشناس۱۱۷۲۷۳۱۳:۲۵:۳۳ ۱۳۹۶/۷/۱۷
این هلو بود! گلابی مونده
ولی۱۱۷۱۱۱۱۰:۱۴:۴۳ ۱۳۹۶/۷/۱۷
او هم معاون اول دولت بود و هم مسئول مبارزه با فساد!!!! اما امروز به جرم فساد در زندان است جهت اطلاع!!!!!
ناشناس۱۱۷۱۸۲۱۱:۳۵:۰۸ ۱۳۹۶/۷/۱۷
آقا ولی! چون او معاون اول بود و در زندان هست، توجیهی برای جاسوسی دری اصفهانی نمی‌شود. چرا نگاه حزبی و جناحی دارید؟ از هر جناحی باشد محکوم است و جای تأسف داره برای بی دقتی تیم مذاکره‌ کننده
هادی۱۱۷۱۱۲۱۰:۱۷:۱۲ ۱۳۹۶/۷/۱۷
چرا هیچ کس چیزی نمیگه؟
ناشناس۱۱۷۱۳۰۱۰:۳۵:۵۵ ۱۳۹۶/۷/۱۷
این چ وضعه!
ناشناس۱۱۷۱۵۶۱۱:۰۲:۰۰ ۱۳۹۶/۷/۱۷
یک عکس از جاسوس ‌های دیگر هم میگذاشتی بد نبود. در هنگام ...
ناشناس۱۱۷۱۸۵۱۱:۴۰:۲۹ ۱۳۹۶/۷/۱۷
هر روز خبر هایی از جاسوسی و دزدی و فساد و اختلاس و فتنه و رمالی و خیانت و... واقعاً اون بالا چه خبره؟!!!!!
ناشناس۱۱۷۲۰۳۱۲:۰۳:۳۸ ۱۳۹۶/۷/۱۷
اگه واقعا جاسوس بوده ک مجازاتش ۵ سال حبس نیست! چرا تصویه حساب سیاسی میکنین؟؟؟
ناشناس۱۱۷۷۶۲۲۳:۲۲:۱۸ ۱۳۹۶/۷/۱۷
طبق ماده 502 قانون مجازات اسلامی ماده 502 ـ هرکس به نفع یک دولت بیگانه و به ضرر دولت بیگانه‌دیگر در قلمرو ایران مرتکب یکی از جرایم جاسوسی شود به نحوی‌که به امنیت ملی صدمه وارد نماید به یک تا پنج سال حبس محکوم‌خواهد شد.
ناشناس۱۱۸۰۷۰۱۱:۰۳:۲۳ ۱۳۹۶/۷/۱۸
ماده ۵۰۱ و ۵۰۲ قانون مجازات اسلامی را مطالعه بفرمائید. مگه دادگاه نظامیه اعدام کنه؟
ناشناس۱۱۷۲۱۳۱۲:۰۹:۲۸ ۱۳۹۶/۷/۱۷
البته کسی که تابعیت کشور دیگری را اخذ می‌کند سوگند می‌خورد که هر کاری از دستش بر بیاد برای اون کشور و برای مقابله با دشمنان اون کشور انجام بده. در کانادا به تاج ملکه الیزابت قسم می‌خورند که هر کاری از دستشان بر می‌آید برای انگلستان و کانادا انجام بدهند.
ناشناس۱۱۷۲۸۵۱۳:۳۷:۳۴ ۱۳۹۶/۷/۱۷
معلوم میشه دری اصفهانی به تاج ملکه الیزابت وفادار بوده. باید بهش مدال وفاداری بدن.
ناشناس۱۱۷۲۵۷۱۲:۵۸:۴۵ ۱۳۹۶/۷/۱۷
آیا حکم جاسوسی به این مهمی 5 سال زندان است.مطمئن باشید اینها جز برای متهم کردن دولت چیز دیگری نیست.طرف رو دستگیر کردن بدون اتهام و بعد این همه اتهامات سنگین به او بستن و در نهایت 5 سال زندان.
ناشناس۱۱۷۲۹۲۱۳:۴۱:۵۹ ۱۳۹۶/۷/۱۷
در دولت هر اتفاقی بیفتد، کسی حق ندارد اعتراض کند یا متنی منتشر کند چون برچسب می‌خورد و قصد تخریب دولت را دارد. این و برادر آن و اخوی او همه پاک هستند. فقط آنها خوبند...
سینا۱۱۷۲۶۷۱۳:۱۶:۲۱ ۱۳۹۶/۷/۱۷
جرم به این سنگینی! فقط 5 سال حبس؟! به جرمها دقت کنید: 1- دری‌اصفهانی با ۲ سرویس اطلاعاتی ارتباط داشته است. 2 - این درست همان حفره‌ای از برجام است که اکنون باعث شده طرف آمریکایی براحتی تعهدات بانکی و مالی خود را اجرا نکند. 3 - دری‌اصفهانی ارتباطات مشکوکی در کانادا و انگلیس داشته است. 4 - همکاری با وزارت خزانه‌داری آمریکا. 5 - دارای تابعیت دوگانه در کانادا و ایران. 6 - ارتباط دری‌اصفهانی با سرویس‌های اطلاعاتی خارجی. 5 سال حبس؟!! لابد بعد از 6 ماه عفو!
ناشناس۱۱۷۲۹۱۱۳:۴۱:۱۶ ۱۳۹۶/۷/۱۷
کسی نمیپرسه این اقا از کدام ارگان و چگونه و با سفارش چه کسی به تیم مذاکره اضافه شد؟کمی تفکر و بعد قضاوت
م ط.۱۱۷۵۷۰۱۸:۳۱:۱۱ ۱۳۹۶/۷/۱۷
این اقا رو رئیس دفتر اقای روحانی ( قبلی) به تیم مذاکره معرفی کرده است با عنوان کارشناس امور مالی و بانکی بین الملل - حالا دولت هم از گفتنش طفره می ره - البته چند تای دیگری هم هستن که اینطوری معرفی شدن و از کشور خارج شدن . والسلام ما مردم سر کاریم بخدا ؛ اخرش هم رای رو جمع کردند و به ریش همه ما خند یدند .- می فروشند و می خرند و ما بیچاره ها بدنبال حقیقت کی بود کی بود من نبودم - !!!
ناشناس۱۱۷۲۹۵۱۳:۴۳:۳۷ ۱۳۹۶/۷/۱۷
بهرام قاسمی در نشست هفتگی این هفته خود با خبرنگاران گفت: فکر می‌کنم دری اصفهانی عضو ستاد برجام نیست و او از سوی ارگان دیگری به وزارت خارجه معرفی شده بود . اعضای ستاد برجام عموما از اعضای وزارت خارجه هستند و آقای دری اصفهانی عضو وزارت خارجه نبود ولی با توجه به معرفی‌اش از سوی ارگان دیگری به وزارت خارجه به عنوان متخصص امور بانکی در مواقعی در کنار دوستان در مذاکرات اقتصادی و کارشناسی فعالیت می‌کردند.
مهدی۱۱۷۶۶۳۲۰:۳۵:۰۲ ۱۳۹۶/۷/۱۷
اصلا شما بگو از سر کوچه ورداشتن آوردنش... آقایون نباید حواسشون باشه کی میاد تو تیم مذاکره کننده؟ از هر جا اومده باشه اشتباه بعضی آقایون قابل چشم پوشی نیست... بحث سر سرنوشت 80 میلیون نفره...
امید۱۱۷۳۴۳۱۴:۴۱:۰۰ ۱۳۹۶/۷/۱۷
کجای دنیا جاسوس رو باقید وثیقه آزاد میکنن،بعد فقط ۵سال حبس میدن.حکم جاسوس اعدامه،مارو چی فرض کردید؟
ناشناس۱۱۷۵۲۲۱۷:۴۰:۰۱ ۱۳۹۶/۷/۱۷
چه فضاحتی
ناشناس۱۱۷۵۶۴۱۸:۲۶:۳۳ ۱۳۹۶/۷/۱۷
بروید دنبال رییس دفتر سابق دولت (م.ن)، تمام معرفی ها از جانب اوست، او بهتر می داند کی جاسوس بوده و کی نبوده - خودش رو هم مظلومانه جلوه می ده ، دولت قبل و قبل تر می دانستند که او را بازی نمی دادند - اینها از اولش با چند نفر دیگر بدنبال وارد شدن به دولت بودند - حالا که وارد شدند ببنید چه می کنند!!!
ناشناس۱۱۷۶۶۴۲۰:۳۵:۱۷ ۱۳۹۶/۷/۱۷
حالا بعد از اختلاس موضوع جاسوسی مد روز شده.: /
ناشناس۱۱۷۷۰۵۲۱:۲۴:۲۹ ۱۳۹۶/۷/۱۷
امان از این دوتابعیتی ها ،خاوری حالا دری !!
سینا۱۱۷۷۵۶۲۳:۱۳:۴۸ ۱۳۹۶/۷/۱۷
اینم تقصیر احمدی نژاده لابد!! ...آقا این دولت قبلی چنان کرد چلان کرد...
ناشناس۱۱۷۷۹۸۰۰:۱۳:۲۱ ۱۳۹۶/۷/۱۸
اختلاس ۲۰۰ میلیاردیش را هم بگید!
ناشناس۱۱۸۰۶۸۱۰:۵۹:۰۷ ۱۳۹۶/۷/۱۸
دیدم برخی مجازات پنج سال حبس را مسخره می‌کنند، بیائید به قانون پایبند باشیم. چه به سود، چه به ضرر. قانون مجازات اسلامی ماده ۵۰۱ هر کس نقشه‌ها یا اسرار یا اسناد و تصمیمات راجع به سیاست داخلی یا خارجی کشور را عالما و عامدا در اختیار افرادی که صلاحیت ‌دسترسی به آنها را ندارند قرار دهد یا از مفاد آن مطلع کند به نحوی که متضمن نوعی جاسوسی باشد، نظر به کیفیات و مراتب جرم به یک تا ده سال‌حبس محکوم می‌شود.
ناشناس۱۲۳۳۶۶۰۶:۳۶:۳۵ ۱۳۹۶/۷/۲۵
چه طور همه به خودشان اجازه میدهند درباره کسی که هیچگونه شناختی ندارید اظهار نظر کنند وزیر اطلاعات به صراحت گفته ایشان جاسوسی نکرده من ایشان را از نزدیک میشناسم فرد بسیار تحصیل کره و باسواد هست و تمام تلاش ایشان خدمت به مملکت بوده است از کارهای ایشان در مذاکرات میتوان به بازگرداندن بخش عمده ای از مطالبات تا قبل از توافق نهایی نام برد. ان شاالله جزای حکم ناعادلانه را خواهند دید بترسید از خدا قضاوت نادرست نکنید که گریبانگیر همه خواهد شد
همراه کارتبانک آیندهملاصدرا-دی جی ثبتطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. نجات زن دوچرخه سوار از مرگ حتمی در پل متحرک   

 2. فروریختن ورزشگاه میزبان جام جهانی 2018 به دلیل بارندگی  

 3. کشف قدیمی‌ترین رنگ‌های جهان در فسیل‌ یک میلیارد ساله

 4. شروع کار محمدرضا گلزار با تلویزیون از هفته آینده

 5. واکنش هیلاری کلینتون به دیدار ترامپ و پوتین

 6. آیا چاقی باعث مرگ می‌شود؟

 7. ممنوعیت آمدوشد در استان‌های جنوبی عراق به جای قطع اینترنت/موج اعتراضات به بغداد هم رسید

 8. یک سفر با چند گام بلند

 9. دیدار پُرحاشیه پوتین و ترامپ در هلسینکی   

 10. اجاره‌بهای قطعی آپارتمان در قرارداد‌های تیرماه

 11. چگونه از چشمان خود مراقبت کنیم

 12. آیا می‌دانید چند‌ سیمکارت به نام شماست؟

 13. سلیمی نمین: مجمع می‌تواند مجلس دوم شود

 14. فرجام آتش‌زدن شوهر

 15. بازداشت ۳۰ تروریست مسلح در آشوب‌های اخیر خرمشهر/ تشکیل قرارگاهی در عراق برای رهبری اغتشاشات دی‌ماه

 16. فغانی و تیم داوری کشورمان وارد کشور شدند

 17. ابطحی: اصلاحات را با شناسنامه ۲۰ سال پیش نبینید

 18. رایزنی حیدرالعبادی برای حل مشکلات مردم عراق

 19. قتل یک جوان روستایی آزادشهری

 20. تابش: دولت نیاز به تحرک بیشتری دارد

 21. حضور ظریف در مجلس برای توضیح در مورد بسته پیشنهادی اروپا

 22. پس از پرتاب، سر کودک ۶ماهه به پنکه خورد و جان داد!

 23. مسئولیت تامین امنیت «بن‌سلمان» به کدام سرویس امنیتی سپرده شده؟

 24. تحلیل کیهان از سفر ولایتی به مسکو

 25. حال جایگزین طلای سیاه، خوب نیست!

پربحث‌های دیروز

 1. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 2. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 3. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 4. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 5. برجام اروپایی و پیچیدگی آمریکا

 6. مدیرعامل ثامن‌الحجج بازداشت شد

 7. رئیس پلیس تهران: لیست ۵۰ خریدار عمده سکه در اختیار پلیس قرار گرفت/ آزادی عوامل سلطان سکه با قرار وثیقه ۱۰ میلیاردی

 8. نقش باند «مظلومین» در بحران‌های ارزی طی ۲ دهه گذشته

 9. چرا مدیر پیام‌رسان سروش، «تلگرام» نصب کرد؟

 10. ظریف: از آمریکا به دیوان دادگستری بین‌المللی شکایت کردیم

 11. جهانگیری: با انسجام و وحدت ثابت خواهیم کرد تحریم ها کارساز نیست

 12. گزارش مجلس از قاچاق ۱۵ هزار خودرو/ وزارت اطلاعات تایید کرد

 13. وزیر اقتصاد: ریال به ریال حق مردم را مطالبه می‌کنیم

 14. نعمتی: محال ممکن است برق وزارت نیرو هم قطع شود/ با یک عذرخواهی وزیر مشکل راحت‌تر حل می‌شود

 15. ۶ گام برای رونق تولید و رهایی از مصائب اقتصاد نفتی و رهایی از تحریم‌ها

 16. سرور تلگرام فارسی در طبقه ۹ مرکز امام خمینی نبود/بازدید خبرنگاران از این مرکز

 17. پدر داماد روحانی هم ارز دولتی گرفته

 18. از یک پرونده جنایی تا کشته سازی سیاسی / این بار هم ساز بی بی سی «کوک» نشد

 19. نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان: انتقال آب دلیل اصلی کم آبی در خوزستان است

 20. تقدیر از اقدام خوب رئیس جمهور در مبارزه با فساد/ دولت، شفاف سازی را از بانک مرکزی آغاز کند

 21. نوبخت اعلام کرد؛ برنامه‌ریزی برای ممانعت از توقف فعالیت بنادر در شرایط تحریم

 22. ضرغامی :ریشه‌های فساد هماهنگ را بخشکانید

 23. آملی لاریجانی: پرونده‌های ارز، سکه، خودرو و موبایل به طور ویژه در حال رسیدگی است/ برخی مسئولان وزارت صنعت و معدن ممنوع الخروج و بازجویی شدند

 24. جزئیاتی از دستگیری «کارآموز کمک‌ خلبانی»

 25. انتشار تصاویر تروریست‌های به هلاکت رسیده توسط سپاه پاسداران

پربحث‌های هفته

 1. هیاهو موثر نیست

 2. یک اشتباه راهبردی در جنجال خانم مائده

 3. آیا جهانگیری به پایان خط رسیده است ؟

 4. مائده هژبری با تتلو به استانبول رفت/برگزاری کنسرت مشترک این دو نفر!  

 5. حاشیه ای بر سفر مهم ولایتی به روسیه و دیدار با پوتین

 6. پشت پرده تاسف‌آور اخراج ۲ دیپلمات ایرانی از هلند

 7. جهانگیری: شرایط کشور خطیر است، اما به این معنا نیست که نمی‌توانیم آن را کنترل کنیم/ صادرات نفت ایران هیچ‌گاه متوقف نخواهد شد / همه باید اختلافات خود را کنار بگذاریم

 8. هر دم از این باغ بری می‌رسد

 9. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 10. جزییات برخورد تانکر سوخت با اتوبوس در سنندج/ ۱۳ نفر جان باختند/ ۳ روز عزای عمومی در کردستان/ سواستفاده چند آشوبگر + فیلم

 11. توکلی: اگر مبارزه با فساد را سیاسی کنیم سیستم فلج می‌شود/ به جای اینکه یکدیگر را متهم کنیم بهتر است برای مبارزه با فساد همکاری کنیم/ حقوق‌ برخی مدیران غیرقانونی پرداخت می‌شود

 12. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 13. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 14. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 15. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 16. واکنش فضای مجازی به مستند پخش‌شده از رقاص‌های اینستاگرامی/ یکی بر سر «شاخ»ُ بُن می‌برید

 17. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 18. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 19. افغانستانی‌ها برای ترک ایران صف کشیدند + عکس

 20. ریشه مشکلات اقتصادی از درون است، نه.../ نیازمند شفاف سازی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی

 21. معاون وزیر رفاه:درآمد ۱.۶ میلیون ایرانی‌ کفاف خرید غذا را هم نمی‌دهد

 22. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 23. واکنش فغانی به انتشار تصاویر خوش‌وبش او با داور زن  

 24. رائفی پور: بحران جنسی جامعه را فراگرفته/ مسئوان برای تسهیل ازدواج کاری نمی کنند

 25. گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

پربحث‌های دیروز

 1. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 2. ظریف: از آمریکا به دیوان دادگستری بین‌المللی شکایت کردیم

 3. سرور تلگرام فارسی در طبقه ۹ مرکز امام خمینی نبود/بازدید خبرنگاران از این مرکز

 4. از یک پرونده جنایی تا کشته سازی سیاسی / این بار هم ساز بی بی سی «کوک» نشد

 5. نوبخت اعلام کرد؛ برنامه‌ریزی برای ممانعت از توقف فعالیت بنادر در شرایط تحریم

 6. انتشار تصاویر تروریست‌های به هلاکت رسیده توسط سپاه پاسداران

 7. عباس عبدی: اصلاح‌طلبان سرنوشت خود را با دولت پیوند نزنند

 8. صحبت‌های کدخدایی در مورد رد صلاحیت مینو خالقی پس از انتخابات + فیلم

 9. ناطق نوری: مذاکره با آمریکا به مصلحت کشور نیست/ به درایت رهبر انقلاب اعتماد کنیم

 10. بهرام قاسمی به الف خبر داد: سفرای جدید به‌زودی عازم می‌شوند/ تکلیف سفارتخانه‌های بدون سفیر مشخص شد

 11. سردار جلالی: سرورهای هاتگرام و طلاگرام در طبقه نهم ساختمان مرکز امام وزارت ارتباطات قرار دارند

 12. سردار غیب پرور: شهید نداده ایم که از ترامپ کم عقل بترسیم

 13. نقوی حسینی: 30 میلیون رای «نه به روحانی» وجود داشت/کارگزاران و اصلاح طلبان پروژه انتخابات را خوب چرخاندند

 14. رئیس جمهور اسامی افراد متخلف در واردات خودرو را اعلام کند /60 تن ذخایر طلای کشور به تاراج رفت/ 11 میلیارد دلار ارز نصیب عده ای خاص شد

 15.  کدام نقشه راه

 16. تکذیب انتساب یک جمله به وزیر اطلاعات

 17. وزیر اطلاعات خبر داد؛ دستگیری یک گروه داعشی در ایران

 18. پیش‌نویس لایحه شفافیت منتشر شد

 19. تحویل پیام «روحانی» به «رئیس‌جمهور لبنان»

 20. ایران از حق قانونی و مشروع خود در تنگه هرمز استفاده می کند/ایران اجازه نمی دهد تا از تنگه هرمز برای جلوگیری از صدور نفت خود و تسهیل صدور نفت عربستان استفاده شود

 21. بهرام قاسمی: ایران پیامی به واسطه پوتین برای ترامپ ندارد/"مذاکره ایران و اسراییل" شبیه طنز است

 22. رهبر انقلاب: فاجعه مسجدالحرام و منا پیگیری و کمیته حقیقت‌یاب با حضور جمهوری اسلامی تشکیل شود/ سیاست شیطانی آمریکا درباره فلسطین هرگز محقق نخواهد شد

 23. آخرین خبر از سوال نمایندگان از روحانی

 24. سردار شریف: گشت‌های نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس تغییر خاصی نکرده/ آمریکایی‌ها حساب کار دستشان آمده است

 25. روایت آذری جهرمی از مثال فوتبالی رهبر انقلاب

پربحث‌های هفته

 1. آیا جهانگیری به پایان خط رسیده است ؟

 2. پشت پرده تاسف‌آور اخراج ۲ دیپلمات ایرانی از هلند

 3. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 4. ولایتی: نگاه مقام معظم رهبری و پوتین به رابطه ایران و روسیه، راهبردی است/ پوتین به تهران می‌آید/سرمایه‌گذاری 50 میلیارد دلاری روسیه در ایران

 5. صحبت‌های آذری‌جهرمی درباره پشت پرده ماجرای دختر حاشیه‌ساز اینستاگرام

 6. ظریف: همواره می دانستیم که به وعده های آمریکا نمی توان اعتماد کرد

 7. محمود صادقی : عملکرد دولت بخصوص در بخش اقتصادی قابل قبول نیست/ مجلس از ابزار خودش برای تغییر کابینه استفاده می‌کند

 8. جلسه مهم رهبر انقلاب با اعضای دولت 

 9. چند جمله حرف حساب درباره جنجال اینستاگرامی

 10. وزیر بهداشت: آماده طوفان تحریم‌ها باشیم

 11. رقصنده‌هایی که دستگیر و آقازاده‌هایی که اعدام شدند

 12. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 13. دستور رهبر انقلاب درباره پارازیت ها/رونمایی از بازی سلطان واردات غذای دام/ اعلام جرم علیه سیف/ یلتسین، گورباچف و پوتینِ ایران به روایت جبهه پایداری/ تحلیل نوع نشستن پوتین مقابل ولایتی

 14. نماینده مجلس مطرح کرد؛ جزئیات پاداش ۳۰۰ میلیون تا ۱ میلیاردی دولت

 15. پزشکیان: باید اعلام «جنگ اقتصادی» شود

 16. معاونت اقتصادی وزارت خارجه چه می‌کند/ امروز جنگ اقتصادی داریم،شرایط صلح نیست!

 17. وزیر دولت اصلاحات: بهتر است دولت روحانی استعفا دهد

 18. با اعلام نوبخت؛ برجام ایرانی سرانجام تدوین شد/ 12 بسته اجرایی برای مقابله با تحریم ها

 19. حجت‌الاسلام رئیسی: امروز حربه و فتنه دشمن ناامید کردن مردم است

 20. تهدید ضمنی کابینه توسط عارف/ هدیه تولد ۶ میلیاردی به یک سلبریتی از جیب مردم/ادعای سه تابعیتی بودن پسر روحانی/تحلیل دو قطبی واعظی- جهانگیری

 21. هشدار رهبر انقلاب به وزیر اطلاعات

 22. قاسمی: فرزندان ظریف تابعیت خارجی ندارند/ خبر اخذ ۲۵۰۰ مجوز اقامت از آمریکا دروغ محض بود

 23. وزیری که مردم را از طوفان تحریم‌ها می‌ترساند+عکس

 24. دلیل سکوت جهانگیری/ واکنش به خبر تابعیت خارجی فرزندان ظریف/پیشنهاد وزیر دولت اصلاحات برای استعفای روحانی/ پدر و پسری که میلیون دلاری ارز می‌گرفتند/ وقتی وزیر پشت دولت را خالی می کند

 25. یادداشت حسین شریعتمداری/گشایش در این تنگه است!/پاسخ وزیر خارجه سابق فرانسه به پرسش یکی از تجار فرانسوی

آخرین عناوین