وضعیت بازار ارز در روز دوم اجرای تصمیم دولت و دلار 4200 تومانی / چهارراه استانبول در آرامش و سکوت و خبری از صف‌ها نیست/ فعلاً بساط دلالان جمع شد+عکس و قیمتها

گروه اقتصادی الف،   3970122165 ۲۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
وضعیت بازار ارز در روز دوم اجرای تصمیم دولت و دلار 4200 تومانی / چهارراه استانبول در آرامش و سکوت و خبری از صف‌ها نیست/ فعلاً بساط دلالان جمع شد+عکس و قیمتها

سیاست ارز تک‌نرخی با نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی روز گذشته با تصمیم ستاد اقتصادی دولت اتخاذ و اجرایی شد و امروز در دومین روز اجرای تصمیمات اقتصادی دولت برای کنترل بازار ارز باعث شد سکوتی و آرامشی عجیب در بازار ارز ایجاد شود البته امروز بانک‌ها نرخ فروش دلار و یورو را به ترتیب ۴۲۲۱ تومان و ۵۱۷۳ تومان اعلام کردند.

به گزارش الف؛ بازار ارز امروز و یک روز  پس از تصمیم دولت و ارز تک‌نرخی 4200 تومانی برای همه فعالیت‌ها و افراد و پس از ابلاغ سه بخشنامه بانک مرکزی، در حالت آرام و به‌نوعی تعطیلی بود و به سکوت بر چهارراه استانبول سایه انداخته است. امروز، آرامش ظاهری عجیبی در بازار حکمفرما بود. نه از صفهای درهم‌تنیده و سروصدای متقاضیان خبری بود و نه از نرخهایی که مدام تغییر میکنند.

بر اساس این گزارش؛ پس از تصمیم ستاد اقتصادی دولت و اعلام آن توسط اسحاق جهانگیری، افرادی که درخواست ارز داشتند (تبدیل ریال به ارز برای حفظ از دارایی و سرمایه) صف‌های طولانی ایجاد شد؛ البته ایجاد این صف‌ها به دلیل برداشت اشتباه از سخنان اسحاق جهانگیری بود، زیرا قرار نیست به هرکسی ارز  داده شود؛ بلکه برای افراد برای خرید ارز 4200 تومانی می‌بایست اسناد و مدارک خود را ارائه دهند؛ بااین‌حال روز گذشته بانک مرکز سه اطلاعیه برای تصمیم دولت و دلار 4200 تومان اعلام و ابلاغ کرد.

جزئیات فروش دلار ۴۲۰۰ تومانی/ ارز به صورت تخصیصی و اولویت در اختیار متقاضیان قرار می گیرد/ برای تبدیل ریال به دلار صف نکشید

بر اساس مشاهدات امروز خبرنگار الف؛ امروز خبری از صف‌های طویل دیروز و حضور چشمگیر پلیس نبود؛ البته پلیس حضور داشت؛ اما نسبت به دیروز خیلی کمتر بود. روز گذشته با توجه سخنان معاون اول رئیس‌جمهور شاهد حضور نسبتاً گسترده متقاضیان برای خرید دلار بودیم و مقابل برخی از صرافی‌های خیابان فردوسی و چهارراه استانبول صف‌های طولانی شکل‌گرفته بود و صرافی‌ها که دیروز بر روی تابلوی خود نرخ 4200 تومان را درج کرده بودند؛ امروز این تابلوها خاموش کرده و یا اینکه قیمتی برای دلار و یورو روی آن تابلو درج نشده بود.

روز گذشته متقاضیان زیادی برای خرید دلار 4200 تومانی به بازار ارز هجوم آورنده بودند، اما پس از ساعاتی، متوجه شدند قرار نیست بانک مرکزی ارز 4200 تومانی را در صرافی‌ها بفروشند؛ اما امروز هیچ‌یک از صرافی‌ها دلار و یورو نمی‌فروختند و حتی چند صرافی روی شیشه مغازه نوشته بودند: خریدوفروش ارز نداریم و برخی صرافی‌ها هم نوشته بودند حواله‌های ارزی با ارزهای کشورهای همسایه و یا چین به‌صورت فوری انجام می‌شود؛ البته امروز همچنین بازار دلالان کساد بود و خبری از آن نبود.

بازار ارز ساعاتی پس از اعلام تک نرخی شدن دلار/ تابلوی صرافی‌ها ۴۲۰۰ تومان شد اما هنوز دلاری عرضه نمی‌شود/ ازدحام در میدان فردوسی

بنابراین گزارش، برخی بانک‌ها در بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی نرخ ارز را منتشر کرده بود که بر اساس آن در کنار نرخ مرجع 4200 تومان، نرخ خریدوفروش دلار را اعلام کرده بودند که دلار بانکی به قیمت 4221 تومانی و یورو 5199 تومانی به فروش می‌رسد و نرخ خرید هم به ترتیب برای دلار و یورو 4179 تومان و 5147 تومان است که عنوان شد که 4221 تومان برای کارمزد است که درگذشته نیز چنین بوده است.

بر اساس این گزارش؛ به نظر می‌رسد حداقل مزیت عدم فروش نقدی ارز در بازار، بازگشت آرامش و فروکش کردن هیجانات کاذب در بازار ارز بود و این اتفاق می‌تواند انتظارات روانی افزایش قیمت ارز را کاهش دهد؛ البته ولی‌ ا... سیف، رئیس‌کل بانک مرکزی هم اعلام کرده بود که نرخ ۴۲۰۰ تومان برای دلار به بانک‌ها ابلاغ‌شده، البته نظام ارزی کشور شناور مدیریت‌شده و این نرخ نیز متناسب با تغییراتی که در متغیرهای اقتصاد کلان به وجود می‌آید، در معرض تغییر قرار دارد.

چگونه نرخ تصویب شده 3500 تومان برای دلار، ‌4200 تومان شد؟/ با پلیسی کردن بازار مشکل حل نخواهد شد

نرخ ارز

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۳ اردی‌بهشت ۱۳۹۷ سیاست‌های عجیب بانک مرکزی در بازار سکه/ سیف: سکه در شرایط خاص است/ متقاضیان سردرگم
۳ اردی‌بهشت ۱۳۹۷ملاحظات سیاسی اجازه اصلاح ساختار اقتصادی را نداده است/ تغییر در تیم اقتصادی دولت بخصوص بانک مرکزی باید انجام شود
۳ اردی‌بهشت ۱۳۹۷دلار تقلبی را چگونه شناسایی کنیم؟
۳ اردی‌بهشت ۱۳۹۷دلار فقط تا ۲ سال دیگر ارز مبنای گزارشگری خواهد بود +سند
۲ اردی‌بهشت ۱۳۹۷خرید و فروش ارزهای مجازی ممنوع شد
۲ اردی‌بهشت ۱۳۹۷حمایت دیده بان شفافیت و عدالت از سیاست ارزی دولت/ سیاست جدید ارزی درست و ضروری، ولی ناتمام است
۲ اردی‌بهشت ۱۳۹۷حضور پررنگ دلالان در بازار امروز ارز/ دلار ۵۴۶۰ تومان و یورو۶۷۴۰ تومان معامله می‌شود/عرضه سکه چند نرخی در صرافی‌ها
۲ اردی‌بهشت ۱۳۹۷جهانگیری: دولت بر اعمال سیاست‌های نوین ارزی اصرار دارد
۲ اردی‌بهشت ۱۳۹۷روحانی تنهاست
۲ اردی‌بهشت ۱۳۹۷سیف: حباب نرخ سکه از بین می‌رود
۲ اردی‌بهشت ۱۳۹۷غفلت رئیس جمهور از جنگ مرزی و ارزی
۲ اردی‌بهشت ۱۳۹۷جزئیات تصمیم دولت برای حداکثر نوسانات ارزی

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۰۰۱۱۲۱۸:۰۸:۳۷ ۱۳۹۷/۱/۲۲
دلار فقط روی کاغذ 4200 تومنه ( فضای مجازی و خیالی )
ناشناس۳۰۰۱۱۷۱۸:۱۱:۰۹ ۱۳۹۷/۱/۲۲
شوک درمانی و دیگر هیچ
ناشناس۳۰۰۱۲۳۱۸:۲۱:۰۶ ۱۳۹۷/۱/۲۲
عالی صورت مسئله پاک شد آفرین
ناشناس۳۰۰۱۳۸۱۸:۳۱:۱۰ ۱۳۹۷/۱/۲۲
ناجا توانست اقتصاد مملکت را به ثبات ! برساند . ناجا مچکریم !
ناشناس۳۰۰۱۴۱۱۸:۳۲:۱۶ ۱۳۹۷/۱/۲۲
چرا صرافی وجود دارد وقتی بانک است مگر غیر از ان است برای بازی ارزی احتیاج به صرافی ها دارید تا راه فرار و مقصر داشته باشید برای توجیح اگر راست میگویید تمام صرافی ها را تعطیل کنید و بانک ها مسئول شوند
ناشناس۳۰۰۱۴۶۱۸:۳۷:۰۷ ۱۳۹۷/۱/۲۲
جناب روحانی ( رئیس جمهوری از جنس مردم ) با یک خداحافظی ، دل ملتی را شاد نماید
احمد۳۰۰۱۵۹۱۸:۴۷:۱۶ ۱۳۹۷/۱/۲۲
تصمیم خوبی از طرف دولت گرفته شد . امیدوارم دوام داشته باشد
امین۳۰۱۳۸۶۰۸:۵۳:۱۰ ۱۳۹۷/۱/۲۴
خب دولت بگه دلار ۱۰۰۰ تومن وقتی صرافی خرید و فروش نکنه یعنی چی ؟ مدیریت ارز دستوری مگه میشه؟ قیمت ارز تابع یکسری عوامله اینجوری نیست یکی بیاد بگه دلار ۴۲۰۰ . چرا ۴۳۰۹ نه یا چرا ۴۱۰۰ نه؟ چه مبنایی برای تعیین ۴۲۰۰ بوده چرا نمیان توضیح بدن به مردم ؟
سلام۳۰۰۱۸۱۱۹:۰۴:۵۱ ۱۳۹۷/۱/۲۲
بازار تعطیل شده ..اینم شد مدیریت ارز
ناشناس۳۰۰۲۳۸۲۰:۱۸:۰۹ ۱۳۹۷/۱/۲۲
همون بهتر که تعطیل بشه، آخه مگه ارز کالاست که براش بازار درست بشه؟ هیچ جای دنیا اینطوری نیست. وقتی یک عده سودجو و یک عده ساده لوح حرف گوش نمیکنن باید هم دولت وارد بشه و مقتدرانه هم باید وارد بشه.
ناشناس۳۰۰۵۹۰۱۰:۳۷:۱۵ ۱۳۹۷/۱/۲۳
بساط دلالان و دزدی جمع شده. بالاخره باید از یه جایی شروع میشد. بعضی وقت ها زور و اعمال قانون لازمه
ناشناس۳۰۰۲۴۰۲۰:۲۰:۱۴ ۱۳۹۷/۱/۲۲
چرا فکر می کنید خیلی متفکر هستید..کدام دلار 4200 تومانی..نهایت اقتصادتان این است..
ناشناس۳۰۰۲۴۹۲۰:۳۱:۳۰ ۱۳۹۷/۱/۲۲
با اجازتون فقط روی کاغذ ۴۲۰۰ تومانه . و به نظرم دولت بدترین روش را انتخاب کرده و مسلما این روش جوابگو نخواد بود .این طرح ابهاماتی داره که به چند مورد اشاره میکنم یک این که اقای سیف فرمودند که به وارد کننده ها از طریق بانک ارز ۴۲۰۰ تومانی میدهیم . خوب اولا بانک ها با هیچ جای دنیا ارتباط ندارند که . در ثانی اگر بانک ها همانند سال ۹۱ واردکننده ها را سرگردان کردند و وعده های سه ماهه دانند و نوبت و از این حرفا . تکلیف چیست دوم این که میگویند به مسافرین سفرهای دور ۱۰۰۰ دلار یا یورو میدیم . خوب یک تاجر که می خواد اون سر دنیا بره که این مبلغ کفاف نمی کند . از اون طرف میگویند مسافر میتونه ۵۰۰۰ دلار با خودش ببره. خوب شما که ۱۰۰۰ تا میدید . صراف ها هم حق فروش مازاد بر ۱۰۰۰ تا رو ندارن . بنابراین این تاجر مابقی ارز مورد نیازش رو از کجا باید تهیه کنه پس بنابراین به این نتیجه میرسیم که بازار ثانویه کماکان بر قرار خواهد بود
ناشناس۳۰۰۲۶۵۲۱:۰۰:۳۵ ۱۳۹۷/۱/۲۲
خوب اخه یکی نیست به اینا بگه اگر خودتون بخواین به خارج از کشور سفر کنید با ۵۰۰ دلار میرید؟؟؟!!؟!
علی۳۰۰۳۱۱۲۱:۵۴:۵۷ ۱۳۹۷/۱/۲۲
من الان شیندم به مسافرین دارای ویزا فقط ۱۰۰۰ دلار میدهند. خوب معلوم است که اوضاع ارزی مناسب نیست یا فکر پس از خروج از برجام را میکنند.
محمد۳۰۰۳۳۹۲۳:۰۵:۴۸ ۱۳۹۷/۱/۲۲
آفرین بر این دولت تدبیر وسیاست با این حربه خوب تونست اون قیمتی که مدنظرش بود را به مردم تحمیل کند و قسمتی از کسر بودجه خود را از این آب گل آلود جمع کند به قول معروف از مرگ بگو تا به تب راضی بشه
ناشناس۳۰۰۴۱۷۰۱:۳۵:۵۷ ۱۳۹۷/۱/۲۳
خانمه رفت قصابی پرسید گوشت کیلویی چنده؟ قصاب گفت 40 تومن. خانمه گفت آقا قصابی اونور خیابون میده 25 تومن. قصابه گفت خانم برو از اونجا بخر. خانمه گفت آخه اون گوشت نداره. قصاب گفت خانم ما هم وقتی نداریم میدیم 15 تومن.
ناشناس۳۰۰۴۱۸۰۱:۳۶:۱۰ ۱۳۹۷/۱/۲۳
دولت عملا" مردم ایران را زندانی کرد .
ناشناس۳۰۰۴۴۳۰۳:۵۷:۳۲ ۱۳۹۷/۱/۲۳
میشه گفت دولت حداقل یه کاری کرد.
ناشناس۳۰۰۴۵۲۰۵:۱۴:۰۳ ۱۳۹۷/۱/۲۳
فروش ارز با تخصیص به اولویت ها یعنی جیره بندی ارز اینم از برکات برجام. علی برکت الله
ناشناس۳۰۰۴۸۹۰۸:۱۰:۴۱ ۱۳۹۷/۱/۲۳
صنعت پنج تا ده برابر کشاورزی ارزش افزوده و اشتغالزایی دارد / در حقیقت صنعت در نواحی خشک اولویت دارد بر کشاورزی. منطقی هم بوده. اصفهان کرمان آب کافی برای صنعتی شدن دارند چون هم در مرکز هستند و بخصوص کرمان که نزدیک سواخل خلیج فارس و تنگه هرمز است. اشتباه بزرگ توسعه اراضی کشاورزی در این مناطق است در حالی بایست راندمان افزایش و بعد هم عدم توجه به بهینه سازی کشاورزی نتی. باید ادامه خودکفایی در چند محصول راهبردی مانند گندم برنج (در شمال) همشیه باشد. امنیت غذایی و دارویی از بدیهات وظایف یک حکومت ملی است.
ناشناس۳۰۰۵۳۶۰۹:۴۰:۱۷ ۱۳۹۷/۱/۲۳
ارز در کشوری تک نرخی است که به همه نیاز‌ها پاسخ داده بشود و اصولا مردم به پول ملی‌شان بدبین نباشند و از نگهداری این پول ترسی نداشته باشند. در غیر این صورت خیلی زود بازار‌های چند گانه یا به اصطلاح سیاه شکل میگیرد، حتی اگر تمام نیروی انتظامی بسیج بشوند.
ناشناس۳۰۰۶۱۶۱۱:۰۸:۲۱ ۱۳۹۷/۱/۲۳
ارامش قبل از طوفان
ناشناس۳۰۰۹۱۶۱۵:۲۶:۴۵ ۱۳۹۷/۱/۲۳
نشون میده که اگر دولت بخواهد جلو خیلی از کارهای خلاف دیگر راهم میتواند بگیرد مثل حقوقهای نجومی مثل هزینه های سرسام آور پزشکی مثل قاچاق کالا مثل ...
ناشناس۳۰۳۰۷۰۱۷:۵۴:۱۴ ۱۳۹۷/۱/۲۵
من میخوام ریال بی ارزش را تبدیل به دلار کنم و در خارج ملک بخرم. الان دقیقا چه کار کنم. ۲۰ هزار دلار کم دارم.هیچکس همون دلار ۵۲۰۰ تومنی را هم نمی فروشد.
ناشناس۳۰۴۰۱۲۱۴:۴۷:۳۹ ۱۳۹۷/۱/۲۶
این کار به این معنا هست که به جای "حل سوال سخت صورت مساله را پاک می کنند) مشکل پابرجاست

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تجارت نیوز

پربحث‌های امروز

 1. گشت ارشاد و چند نکته

 2. شروع هفته های سرنوشت ساز برای توافق هسته ای، پیام جدید ایران و تبعات برجام شکنی آمریکا

 3. یک اتفاق عجیب: در پیگیری پرونده قتل دختر ۲۲ ساله، معلوم شد او دخترِ پدرش نیست!

 4. مشکل ارزی دانشجوی لیسانس آزاد، و اقامت دوم

 5. مخالفت وزیر ارتباطات با اعطای مسئولیت صدور مجوز صوت‌وتصویر فراگیر در فضای مجازی به صداوسیما

 6. ملاحظات سیاسی اجازه اصلاح ساختار اقتصادی را نداده است/ تغییر در تیم اقتصادی دولت بخصوص بانک مرکزی باید انجام شود

 7. سه پیشنهاد غرب به پوتین برای حمایت نکردن از بشار اسد

 8. فیلترینگ «یواش» تلگرام

 9. رونمایی خزانه‎داری از طنز سال ۹۷/جزئیات پرداخت‎های دولت شفاف شد، "هزینه‌های اجتناب ناپذیر"

 10. سیاست‌های عجیب بانک مرکزی در بازار سکه/ سیف: سکه در شرایط خاص است/ متقاضیان سردرگم

 11. امضا کننده نامه به «اوباما» در یک شرکت خودروسازی مدیر شد

 12. آخرین قیمت خودروهای وارداتی و داخلی  

 13. جریمه شکار پلنگ ایرانی 16 برابر شد/ مشاهده 400 پلنگ در کشور

 14. دلار فقط تا ۲ سال دیگر ارز مبنای گزارشگری خواهد بود +سند

 15. روایت ظریف از گزینه‌های چهارگانه ایران در صورت خروج آمریکا از برجام 

 16. گوترش: خروج آمریکا از برجام به اشاعه هسته‌ای در منطقه منجر می‌شود

 17. ماکرون: در برابر پوتین نباید ضعیف بود

 18. شرط‌های ترامپ برای رهبر کره‌شمالی

 19. آمار استقلال در ۳۰ بازی با شفر

 20. اولین آرم سپاه / عکس

 21. فاکتورهای «تحلیف رییس‌جمهور» همچنان ادامه دارد؛ کمک ۴ میلیارد تومانی دولت به وزارت خارجه در آخرین روز سال ۹۶ + سند

 22. تلاش اروپا برای اعمال تحریم‌های بیشتر و بازرسی از تاسیسات نظامی ایران

 23. محقق ایرانی روی بیلبوردهای شهر لس‌ آنجلس + عکس

 24. نرخ رسمی ۲۱ ارز + جدول

 25. قربانی اسیدپاشی: فروش اسید هم مانند ارز با محدودیت و نظارت انجام شود

پربحث‌های دیروز

 1. مامور خاطی گشت ارشاد تعلیق از خدمت شد/ علی مطهری: اقتدار پلیس نباید آسیب ببیند/ ذوالنور: ناجا برای برخورد با ماموران متخلف حساسیت لازم را دارد

 2. سعید مرتضوی دستگیر شد + جزییات

 3. کیهان: فرمانده نیروی انتظامی باید از مامور گشت ارشاد وظیفه‌ شناس تقدیری شایسته کند

 4. الجزیره مدعی شد: ایران و رژیم صهیونیستی به سمت جنگی تمام عیار پیش می روند

 5. پزشکیان: صوت پخش شده درباره «دختر خوشگلا» شیطنت بود/ سلیمی درباره معاهده پالرمو گفت مثل این است که در خواستگاری دختر خوشگلی را نشان دادند اما دختر زشت را به عقد تو درآوردند

 6. بند 241 اوین میزبان میهمان جدید/ دادستان سابق تهران از سرخرود مازندران راهی اوین شد

 7. حضور پررنگ دلالان در بازار امروز ارز/ دلار ۵۴۶۰ تومان و یورو۶۷۴۰ تومان معامله می‌شود/عرضه سکه چند نرخی در صرافی‌ها

 8. چرا رئیس‌جمهور در ارائه آمار دقت نمی‌کند

 9. لیست قیمت‎های جدید سایپا/«ساندرو استپ‌وی» ۵ میلیون تومان گران شد  

 10. حمایت دیده بان شفافیت و عدالت از سیاست ارزی دولت/ سیاست جدید ارزی درست و ضروری، ولی ناتمام است

 11. رفاقت، دلیل یک زوج برای جدایی

 12. خودروی شخصی مدیرعامل ایران خودرو چیست؟

 13. طراح تحریم‌های ایران: می‌دانستم تحریم‌ها باعث رنج مردم ایران است

 14. قتل هولناک کودک ۳ ساله در بهشت زهرا به دست خاله‌اش

 15. پیش فروش سه ماهه سکه هم متوقف شد

 16. ادعای وکیل مرتضوی درباره کهریزک/ جلسه حکمیت اصلاح طلبان/پاسخ تند آخوندی به نامه رحمانی فضلی/ درخواست شریعتمداری از ناجا/ انتقاد نماینده‌ گوینده «دختر خوشگلا» از دروغ پراکنی ها

 17. واکنش سخنگوی دولت به صحبت‌های روحانی در روز ارتش

 18. وکیل سعید مرتضوی: موکلم مظلوم است و به ناحق محکوم شده/ تقاضای مرتضوی از رییس قوه قضاییه برای بازبینی پرونده‌اش

 19. وزیر بهداشت: همه رسانه‌ها بیمارند

 20. میهمان جدید اوین

 21. بازگشت «مهدی هاشمی» به زندان

 22. یک سعودی ۳ دخترش را سر بُرید

 23. کاهش قیمت انواع سکه / یورو ۶۸۰۰ تومان

 24. سعید مرتضوی در زندان اوین

 25. سردار اشتری: دشمنان انقلاب و ایادی داخلی آنان در شبکه های مجازی در حال پمپاژ ناامیدی هستند

پربحث‌های هفته

 1. واکنش‌ها به انتشار فیلمی از نحوه برخورد مامور زن گشت ارشاد با یک دختر/ دستور وزیر کشور/ پلیس: این رفتار مورد تایید ما نیست

 2. هشدار جهانگیری به احمدی‌نژاد: حد خودتان را بدانید / پای نظام و رهبری ایستاده‌ایم/ بازی آمریکا را با سیاست ارزی جدید به شکست می‌کشانیم

 3. یک خطا و صد فرصت طلبی

 4. دفاع جانانه خانم دکتر ایرانی از نام خلیج فارس در امارات+تشکر ظریف از پزشک ایرانی +عکس

 5. چه کسی گفت دختر خوشگله/ نماینده مجلس: ممکن است صداگذاری شده باشد، ممکن است واقعیت داشته باشد

 6. واعظی: برخی عادت کردند تمام تعطیلات خود را خارج از کشور بروند، خب نروند، ارز مسافرتی متعلق به کل ملت است/مردم اگر جایی با ارز بالاتر از 4200 تومان روبرو شدند اطلاع دهند

 7. بحران آب در ایران/سد زاینده‌رود تا پایان تیر ماه خشک می‌شود

 8. درخواست نمایندگان برای پیگیری صدای خلاف شئونات اسلامی یک نماینده مجلس + صوت و تصویر نامه

 9. رهبر کره‌شمالی: نمی‌خواهم صدام یا قذافی دیگری باشم

 10. وزیر بهداشت: ما وزرا حقوقمان سه میلیون و حتی کمتر است/ حاضر نیستم به اسم تولید داخلی دو برابر پول به جنسی را بدهم که کیفیتش پایین‌تر است

 11. گاندی از تلگرام کوچ می‌کرد یا می‌ماند؟

 12. مامور خاطی گشت ارشاد تعلیق از خدمت شد/ علی مطهری: اقتدار پلیس نباید آسیب ببیند/ ذوالنور: ناجا برای برخورد با ماموران متخلف حساسیت لازم را دارد

 13. جشن جنجالی باغ قلهک

 14. «روسی» زبان دوم مدارس شود

 15. مسئله پیچیده بحران ارزی و ناکارآمدی راه حل‌های بسیط

 16. انتقادات روحانی از وضعیت کشور: اگر رفتارمان با مردم از سال ۵۸ بدتر شده یعنی انقلاب مسیرش غلط است/ تک نرخی شدن ارز، تودهنی برای آمریکا در 22 اردیبهشت بود/ از سیستم فعلی ارز راضی نیستم

 17. پاسخ عجیب کلانتری به نامه معاون فراری: به دلیل وجود تنگ‌نظری‌ها به‌ناچار استعفای شما را پذیرفتم!/ چند سوال از رئیس محیط زیست

 18. یورو جایگزین دلار در ایران شد/ بانک مرکزی موظف شد نرخ برابری ریال در مقابل یورو را به صورت مستمر اعلام و مدیریت کند

 19. واکنش علم الهدی به نحوه برخورد اخیر گشت ارشاد: ناجا نباید با خطای یک مامور زیر سوال برود؛ آن هم بابت مقابله با یک منکر شرعی/ واکنش به اتفاقات جنجالی در برج سلمان مشهد

 20. توضیح رییس دفتر رییس جمهور درباره اظهارات جنجالی اخیرش/ سفر حق مردم است و تعداد آن هم به همچنین

 21. احمد توکلی: تاسیس سامانه ثبت حقوق برای دولت مشقتی جز رسوایی مدیران فاسد ندارد

 22. پیشنهاد ایران به روسیه: زبان یکدیگر را در مدارس به عنوان زبان دوم آموزش دهیم

 23. انتشار کلیپ مرکز خرید مشهد که با واکنش دادستان مشهد روبه رو شد  

 24. درباره تصویر منتشر شده از تعجب وزیر ارتباطات/ اختلاف 1.8 میلیونی اشتغال ناشی از خستگی رئیس جمهور بود؟

 25. سعید مرتضوی دستگیر شد + جزییات

پربحث‌های دیروز

 1. حضور پررنگ دلالان در بازار امروز ارز/ دلار ۵۴۶۰ تومان و یورو۶۷۴۰ تومان معامله می‌شود/عرضه سکه چند نرخی در صرافی‌ها

 2. چرا رئیس‌جمهور در ارائه آمار دقت نمی‌کند

 3. حمایت دیده بان شفافیت و عدالت از سیاست ارزی دولت/ سیاست جدید ارزی درست و ضروری، ولی ناتمام است

 4. خودروی شخصی مدیرعامل ایران خودرو چیست؟

 5. پیش فروش سه ماهه سکه هم متوقف شد

 6. کاهش قیمت انواع سکه / یورو ۶۸۰۰ تومان

 7. خرید و فروش ارزهای مجازی ممنوع شد

 8. متن طرح تعیین ضوابط تعرفه واردات خودروها

 9. روحانی: نیاز‌های ارزی مردم تامین می‌شود

 10. جهانگیری: دولت بر اعمال سیاست‌های نوین ارزی اصرار دارد

 11. سیف: حباب نرخ سکه از بین می‌رود

 12. پیش بینی بازگشت ارز دو نرخی

 13. قیمت روز پیشنهادی آپارتمان در تهران  

 14. آمار خودروهای وارداتی در فرودین ماه

 15. خبر خوش به صاحبان سهام عدالت

 16. صدای واحد از تیم اقتصادی دولت شنیده نمی شود/ اختلاف نظر نوبخت، کرباسیان و سیف

 17. بهترین قالب وردپرس از نظر سئو

 18. پزشکیان: دولت برای پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران موسسات اعتباری پولی چاپ نکرده است

 19. روحانی تنهاست

 20. وقتی قانون به سبک متولیان ریلی دور زده می شود

 21. واردات برنج آزاد شد

 22. کرباسیان: سیاست‌های جدید ارزی اقدامی "پیش‌ دستانه" برای لغو احتمالی برجام است

 23. زمین را در آغوش بگیریم/  امروز، جشنواره‌ی بزرگ دیجی‌کالا به مناسبت روز زمین پاک

 24. کشف تریاک در محموله کنستانتره سیب + عکس

 25. جزئیات تصمیم دولت برای حداکثر نوسانات ارزی

پربحث‌های هفته

 1. واعظی: برخی عادت کردند تمام تعطیلات خود را خارج از کشور بروند، خب نروند، ارز مسافرتی متعلق به کل ملت است/مردم اگر جایی با ارز بالاتر از 4200 تومان روبرو شدند اطلاع دهند

 2. وزیر بهداشت: ما وزرا حقوقمان سه میلیون و حتی کمتر است/ حاضر نیستم به اسم تولید داخلی دو برابر پول به جنسی را بدهم که کیفیتش پایین‌تر است

 3. مسئله پیچیده بحران ارزی و ناکارآمدی راه حل‌های بسیط

 4. یورو جایگزین دلار در ایران شد/ بانک مرکزی موظف شد نرخ برابری ریال در مقابل یورو را به صورت مستمر اعلام و مدیریت کند

 5. احمد توکلی: تاسیس سامانه ثبت حقوق برای دولت مشقتی جز رسوایی مدیران فاسد ندارد

 6. پول ملی، قوی بهتر است یا ضعیف؟

 7. نمره 5 اقتصاددان به عملکرد سیف در بانک مرکزی/ استاد تاخیر در اجرای سیاست‌های پولی و بانکی/بدون تسلط و برنامه بود/ اختیار کافی ندارد

 8. عاقبت بی سیاستی و بازارزدگی

 9. التهاب بازار ارز، اجناس را 50 درصد گران کرد/ وزیر اقتصاد باید پاسخگو باشد

 10. سیاست جدید بانک مرکزی/ ارز مسافرتی ۵۴۰۰ تومانی/ فقط یورو پرداخت می شود

 11. جهانگیری: ارزش سرمایه و دارایی های مردم حفظ خواهد شد

 12. ورود ۶۴۸۱ خودرو لوکس خارجی قاچاق با سیستم بسته ثبت سفارش!/ رانت های میلیاردی که گمرک باید پاسخگو باشد

 13. حضور پررنگ دلالان در بازار امروز ارز/ دلار ۵۴۶۰ تومان و یورو۶۷۴۰ تومان معامله می‌شود/عرضه سکه چند نرخی در صرافی‌ها

 14. چرا رئیس‌جمهور در ارائه آمار دقت نمی‌کند

 15. اعتماد‌ عمومی در گروِ تفاهم‌ ملی

 16. کنایه ارزی روحانی به ترکان

 17. پیشنهاد افزایش ۱۹ درصدی قیمت خودرو

 18. حمایت دیده بان شفافیت و عدالت از سیاست ارزی دولت/ سیاست جدید ارزی درست و ضروری، ولی ناتمام است

 19. نرخ تورم فروردین ماه اعلام شد

 20. استقبال سیف از پیشنهاد برکناری اش در مجلس

 21. رشد ۲۶ درصدی قیمت مسکن در تهران + نمودار

 22. تذکر نمایندگان مردم به روحانی از موسسات اعتباری تا افزایش قیمت ارز/ رئیس جمهور، سیف را برکنار می‌کند؟+عکس

 23. خودروی شخصی مدیرعامل ایران خودرو چیست؟

 24. دلار "گوسفند" را هم جذاب کرد!

 25. پیش فروش سه ماهه سکه هم متوقف شد

آخرین عناوین