• دست خط فیلسوف آلمانی درباره امام علی (ع)+ عکس

  دست خط فیلسوف آلمانی درباره امام علی (ع)+ عکس

  گروه فرهنگی الف، 

  تعداد نوشته‌های «علی ولی الله» به دست یوهان گوته فیلسوف آلمانی آن قدر زیاد است که گویی وی با هدفی مشخص قصد یادگیری این جمله را داشته است. دست نوشته هایی که بیش از ۲ قرن قدمت دارد.

 • چرا "عید غدیر" بزرگ‌ترین عید مسلمانان است؟/ عید حقیقی از نگاه امیرالمؤمنین(ع)

  چرا "عید غدیر" بزرگ‌ترین عید مسلمانان است؟/ عید حقیقی از نگاه امیرالمؤمنین(ع)

  گروه فرهنگی الف، 

  استاد حوزه علمیه قم گفت: در دایره معارف اسلامی، عید، خلاصه در خوشحالی ظاهری و دنیایی نمی‌شود بلکه روزی عید است که در آن، سودی واقعی نصیب انسان شده باشد؛ سود واقعی نیز در چیزی جز بندگی و طاعت الهی معنا پیدا نمی‌کند.

 • پیامبر(ص) در غدیر خم چه گفتند؟ / متن کامل خطبه غدیر

  پیامبر(ص) در غدیر خم چه گفتند؟ / متن کامل خطبه غدیر

  گروه فرهنگی الف، 

  یکی از اهداف رسالت پیامبران، اتمام حجت از جانب خداوند بر بندگان است. در این‌باره خداوند در آیه ۱۶۵ سوره نساء می‌فرماید:" رُسُلاً مُبَشِّرِینَ وَ مُنْذِرِینَ لِئَلاَّ یکُونَ لِلنَّاسِ عَلَی اللَّهِ حُجَّه بَعْدَ الرُّسُلِ، پیامبرانی بشارت دهنده و بیم دهنده (را برانگیخت) تا پس از فرستادن رسولان، مردم بر خدا حجت نداشته باشند. " این امر نیز اختصاص به زمان خاصی ندارد، از این روی امام علی(ع) فرموده است:

 • آذین‌بندی حرم مطهر امام علی (ع) در آستانه عید غدیر

  آذین‌بندی حرم مطهر امام علی (ع) در آستانه عید غدیر

  گروه عکس الف، 

  در آستانه فرا رسیدن عید غدیرخم و سالروز تجدید بیعت با مولای متقیان حضرت امیرالمومنین علی (ع) خادمان، صحن و سرای بارگاه مطهر علوی را با پرچم‌های سبز رنگ متبرک به نام حضرت امام علی (ع) و احادیث غدیر مزین کردند.

 • عزاداری شهادت امام علی (ع) در بازار تبریز

  عزاداری شهادت امام علی (ع) در بازار تبریز

  گروه عکس الف، 

  در سالروز شهادت امام اول شیعیان برخی هیئات مذهبی در بازار تبریز عزاداری کردند.

 • لغو مراسم عزاداری شهادت امام علی (ع) در نجف به دلیل کرونا

  لغو مراسم عزاداری شهادت امام علی (ع) در نجف به دلیل کرونا

  گروه جهان الف، 

  استاندار نجف اعلام کرد، با توجه به شرایط بهداشتی و شیوع ویروس کرونا، مسئولان استان امسال نمی‌توانند در سالروز شهادت امام علی -علیه‌السلام- میزبان عزاداران باشد.

 • دوازده پیام مدیریتی از امام علی علیه السلام

  دوازده پیام مدیریتی از امام علی علیه السلام

  گروه اجتماعی الف، 

  از تجارب و اندرزها پند بگیرید و از آنها بهره برداری کنید تا دچار نقص نشوید. اگر به انجام مسئولیتی گردن نهادید، به آن وفا کنید.

 • بهترین راه برای قرب الهی

  «گزیده‌ای از نیایش‌های حضرت علی (ع)»؛ گزینشِ دکتر محمود مهدوی دامغانی، ترجمه کمال الدین غراب؛ نشر علمی و فرهنگیبهترین راه برای قرب الهی

  مهدی توکلی، 

  «گزیده‌ای از نیایش های حضرت علی (ع)» که به تازگی به همت نشر علمی و فرهنگی به بازار آمده است، چنانکه از عنوان آن نیز برمی‌آید، کتابی است که گزیده ای از زیباترین و در عین حال تاثیر گذارترین دعاهای حضرت امیر (ع) در آن جمع شده است