رهبر انقلاب: دولت آقای رئیسی، دولت کار و امید بود

  4030417047 ۲۰ نظر، ۱۷ در صف انتشار و ۲۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: دولت آقای رئیسی، دولت کار و امید و حرکت بود.

رهبر انقلاب: دولت آقای رئیسی، دولت کار و امید بود

به گزارش الف، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار  «محمد مخبر» سرپرست ریاست جمهوری و اعضای هیأت دولت سیزدهم، تلاش بی‌وقفه برای حل مشکلات توده‌های مردم (نه خواص و ویژه‌خواران)، اعتقاد عمیق به توانایی‌های داخلی، صراحت در اعلام مواضع دینی و انقلابی، خستگی‌ناپذیری، مأیوس نشدن، رعایت تعامل و عزت‌مندی در سیاست خارجی، اهتمام به اجرای طرح‌های بزرگ، تواضع و بردباری و معنویت و ذکر و توسل را از ویژگی‌های برجسته فردی و کاری شهید رئیسی خواندند و تأکید کردند: رئیسی عزیز به عنوان یک الگو نشان داد می‌توان به عنوان رئیس جمهور یک کشور از مجموعه این خصوصیات فکری، قلبی و عملی برخوردار بود و آن را در عمل دنبال کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار که آخرین دیدار اعضای دولت سیزدهم بود، دولت سیزدهم را دولت «کار و امید و حرکت» برشمردند و گفتند: شهید رئیسی واقعاً امیدوار و به حق، به آینده خوش‌بین بود و تصمیم قاطع داشت که به اهداف ترسیم شده برسد.

ایشان در تبیین ویژگی‌های برجسته آقای رئیسی، مردمی بودن او را خصوصیتی بسیار مهم و الگویی حقیقی برای همه مسئولان خواندند و گفتند: رئیسی عزیز به مردم احترام می‌گذاشت و با حضور در میان مردم، حقایق و نیازها را لمس می‌کرد و حل مشکلات و تامین نیازهای توده‌های مردم را محور برنامه‌ها و اقدامات خود قرار می‌داد.

رهبر انقلاب ویژگی «با مردم بودن» را خواست اسلام از مقامات و مسئولان خواندند و با استناد به فرمان امیرمومنان(ع) به مالک اشتر افزودند: حضرت امیر(ع) به مالک تاکید می‌کند محبوبترین کارها در چشم تو باید کاری باشد که رضایت و خشنودی توده‌های مردم را جلب کند؛ چرا که در همه عرصه‌ها از جمله مقابله با دشمنی و ایجاد وحدت، همین توده‌های مردم یار تو هستند نه خواص و ویژه‌خوارانی که توقعشان بالاست و فقط برای منافع خود کار می‌کنند و به همین علت با آن‌ها وحدتی در جامعه ایجاد نمی‌شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: همین حقایق و ویژگی‌ها را از توده‌های مردم در دفاع مقدس و دیگر عرصه‌ها دیده‌ایم و شهید رئیسی همین خط و روش امیرمومنان(ع) را دنبال می‌کرد که این نیز باید برای همه الگو باشد.

ایشان اعتقاد عمیق به توانایی‌های داخلی را دیگر خصوصیات برجسته شهید رئیسی خواندند و گفتند: در دوره‌های مختلف با مسئولان دراین‌باره صحبت کرده‌ایم، کسی هم مخالف نبود؛ اما انسان می‌فهمد که رئیسی از بُن دندان به ظرفیت‌ها و توانایی‌های داخلی برای حل مشکلات کشور اعتقاد داشت.

صراحت در اعلام مواضع دینی و انقلابی و «پرهیز از بیان حرف‌های دوپهلو و یا ملاحظه خوش‌آمد دیگران»، ویژگی دیگر رئیس جمهور شهید بود که رهبر انقلاب به آن اشاره کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: رئیسی به آنچه با صراحت می‌گفت، در عمل نیز پایبند بود؛ مثلاً در اولین مصاحبه از او سوال کردند با فلان کشور ارتباط برقرار می‌کنید، پاسخ داد «خیر» و تا آخر هم به همین خط صریح و روشن پایبند بود.

خستگی ناپذیری از کار، یکی دیگر از ویژگی‌های شهید رئیسی بود که رهبر انقلاب از آن تمجید کردند. ایشان گفتند: من مکرر به رئیسی توصیه می‌کردم برای ادامه‌ی بدون مشکل فعالیت‌ها قدری استراحت کند اما او می‌گفت «از کار خسته نمی‌شوم» و واقعا هم خسته نمی‌شد و این ویژگی عملی، حقیقتا تعجب‌آور بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به مأیوس نشدن شهید رئیسی از مشکلات و زخم ‌زبان‌ها افزودند: انسان غالباً از ناسپاسی یا انتقاد دیگران بدش می‌آید و دلسرد می‌شود اما رئیسی با وجودی که رنج می‌برد و گاهی هم به من شکایت می‌کرد، هیچگاه از این مسائل مأیوس و از پیگیری کارها دلسرد نمی‌شد.

رعایت همزمان تعامل و عزت‌مندی نیز از جمله خصوصیات برجسته آقای رئیسی بود که رهبرانقلاب به تبیین آن پرداختند.

ایشان گفتند: رئیسی به اصل ارتباط عقیده داشت و اهل تعامل بود اما از موضع عزت، نه آنچنان تند و دورکننده بحث می‌کرد که ارتباط قطع شود و نه بیهوده خود را دست پایین می‌گرفت و امتیاز می‌داد.

رهبر انقلاب افزودند: تعامل رئیس جمهور شهیدمان از موضع عزت با همه کشورهایی که امکان داشت و با اولویت همسایگان، باعث شد پس از شهادت او، چند نفر از سران برجسته جهان در پیام‌های تسلیت از رئیسی به عنوان یک چهره برجسته یاد کنند نه سیاستمدار عادی.
«اهتمام به اجرای طرح‌های بزرگ» از جمله انتقال آب دریا به شهرهای تشنه آب و «بردباری و صبوری و مدارا»، دو ویژگی عملی دیگر شهید رئیسی از دیدگاه رهبر انقلاب بود.

ایشان افزودند: رئیسی از اختلافات، ‌ اوقاتش تلخ می‌شد اما با همه مدارا می‌کرد. در یک مورد هم که اختلافی جدی وجود داشت و ممکن بود دعوای بزرگی در کشور راه بیفتد، به ایشان گفتم مطلقا عکس‌العمل نشان ندهد؛ برایش سخت بود اما عکس‌العملی نشان نداد و مدارا کرد.
آخرین ویژگی برجسته شهید رئیسی که مورد تمجید رهبر انقلاب قرار گرفت، «معنویت و ذکر و دعا و توسل» رئیس جمهور سیزدهم بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع‌بندی این بخش از سخنان‌شان گفتند: این ویژگی‌ها برای تبیین یک الگو و ثبت در تاریخ بیان شد تا معلوم شود رئیس قوه مجریه می‌تواند مجموعه‌ای از فضائل فکری، قلبی و عملی داشته باشد و آنها را در عملکرد حاکمیتی و فردی خود دنبال کند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تشکر از اعضای هیأت دولت در همراهی و همکاری با آقای رئیسی، گفتند: اگر همکاری شما نبود، طبعاً این فعالیت‌ها امکان پذیر نمی‌شد.

رهبر انقلاب با تشکر ویژه از آقای مخبر –هم بخاطر همراهی با دولت سه‌ساله شهید رئیسی و هم به علت اداره «انصافاً خوب» امور اجرایی کشور بعد از شهادت رئیس‌جمهور- گفتند: تا آخرین لحظه کاری به این فعالیت‌ها ادامه دهید که این نیز یک الگوست؛ البته طبعاً تشکیلات دولت تغییراتی خواهد کرد اما خدمات شما نه تنها در چارچوب عناوین و مدیریت‌های خاص بلکه در همه شرایط می‌تواند ادامه یابد.

رهبر انقلاب در پایان سخنان‌شان بار دیگر از مردم و کار و تلاش مسئولان دولتی، وزارت کشور، رسانه ملی و نیروهای انتظامی و امنیتی برای برگزاری خوب و بدون حادثه انتخابات صمیمانه تشکر کردند و گفتند: در برخی کشورهای دنیا، انتخابات با دعوا و یقه‌گیری همراه است؛ در حالیکه در کشور ما انتخابات به بهترین وجه برگزار شد.

در ابتدای این دیدار سرپرست ریاست جمهوری، درهم تنیدگی مدیریت و معنویت را از بزرگترین ویژگی‌های شهید رئیسی دانست و با اشاره به نگاه جامع و اولویت‌دار او در حل مسائل کشور، تکیه به توان داخلی، عدم احساس بن‌بست و یأس، تعامل کم‌نظیر با همه مسئولان و آحاد مردم و پرهیز جدی از حواشی را از دیگر خصوصیات برجسته رئیس جمهور شهید برشمرد.

آقای مخبر با اشاره به شرایط کشور در تابستان سال ۱۴۰۰، اقدام برای رفع «تورم بجامانده از دهه نود، بدهی سنگین دولت دوازدهم، کاهش سرمایه‌گذاری و رکود و شرطی‌شدن اقتصاد» را اولین برنامه‌ی دولت سیزدهم در آغاز کار خواند و با ارائه آمار مقایسه‌ای از عملکرد دولت شهید رئیسی با دولت پیش از خود در زمینه‌های چون «تورم تولیدکننده و مصرف‌کننده، نرخ رشد نقدینگی، نرخ رشد پایه پولی، رشد اقتصادی، نرخ بیکاری، آبرسانی و تولید برق، رشد صنعت، احیای کارخانه‌ها، سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی، ترانزیت، یارانه نقدی، طرح‌های معیشتی و بیمه سلامت»، به فراهم شدن تمام ملزومات برای رشد اقتصادی در سال جاری اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی دولت سیزدهم برای رشد اقتصادی در سال جاری، ۸ درصد است که اگر همین روند ادامه یابد، تردیدی برای تحقق آن وجود ندارد.

سرپرست ریاست جمهوری در انتهای سخنانش با بیان اینکه کابینه شهید رئیسی تا روز آخر به خدمت به مردم ادامه می‌دهد، افزود: در این ایام نرخ ارز و بازار نیز ثبات داشت و با وجود فرصت کم برای برگزاری انتخابات، این کارزار سیاسی بدون هیچگونه مشکل و یا اعتراضی با موفقیت به پایان رسید.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۵۴۹۸۴۳۱۴:۴۴:۲۱ ۱۴۰۳/۴/۱۷
برای درست شدن امور کشور اولین چیز اینستکه هر نهاد و سازمان و ارگانی برود بر سر وظایف اصلی و ذاتی خود ، مثل بانک‌ها که در بازار پولی، نظامی هم به امور نظامی و انتظامی و.... چه دلیلی وجود داد که بسیاری از این سازمان ها و ادارات خودشان بانکداری کنند.
ناشناس۳۵۴۹۹۰۴۱۵:۲۱:۳۰ ۱۴۰۳/۴/۱۷
شهیدرئیسی‌باپاکدستی‌و تلاش‌ومجاهدت‌ودرعقلانیت ومدیریتش‌وشهیدامیر عبداللهیان‌‌باشهامت‌ودرایتش انتظارات‌ملی‌روبالابردند
ناشناس۳۵۵۰۱۹۴۱۸:۳۷:۰۱ ۱۴۰۳/۴/۱۷
تنها راه نجات کشور و انقلاب و اقتصاد پیروی از سیره امام علی که فرمودند ثروت های حرام را اگر مهر زنانشان کرده باشند به بیت المال باز می گردانم می باشد بر این اساس قانون مشروعیت سنجی اموال و دارایی ها برای همه آحاد جامعه باید اجرایی شود تا ثروت های حرام و نامشروع افسانه ای و گنج قارونی تصرف شده توسط مفسدین اقتصادی شناسایی و پس گرفته شود
ناشناس۳۵۵۰۵۷۷۲۲:۵۴:۵۰ ۱۴۰۳/۴/۱۷
اول مسئولين و مديران نظام بعد مردم
ناشناس۳۵۵۰۲۸۰۱۹:۱۵:۲۱ ۱۴۰۳/۴/۱۷
پاکدستی برای اداره کشور کافی نیست . باید تخصص هم داشت
ناشناس۳۵۵۰۷۰۱۰۱:۲۲:۱۵ ۱۴۰۳/۴/۱۸
برای همین کشور در دره رفته را در ببین چاله و چاه برگرداند اما همان کسانی که به دره بردن باز آمدن....
ناشناس۳۵۵۰۷۱۰۰۱:۳۱:۲۳ ۱۴۰۳/۴/۱۸
مگه پزشکیان تخصص داره؟ عقلانیت و درایت و ذکاوت و بصیرت و صداقت و شرافت و مدیریت و مشورت با اهل‌ها و صادق‌ها و وثّاق و اساتید صادق و خوشنام لازمه‌ی ریاست جمهوریست و اتفاقاً کافیه
ناشناس۳۵۴۹۹۱۸۱۵:۳۷:۲۹ ۱۴۰۳/۴/۱۷
الان چند سالی است که قانون از کجا آورده ای توسط نمایندگان مجلس تصویب شده است چرا اجرایی این قانون را نداشته است
ناشناس۳۵۴۹۹۴۰۱۵:۵۳:۰۲ ۱۴۰۳/۴/۱۷
امام خمینی ره: مجلس در راس امور است. مجلس عصاره ملت است . از نمایندگان محترم غیر رانتی و سالم مجلس درخواست میشود اجازه ندهند حتی یک وزیر و یا مسول که در گذشته و در دولت های قبل مشکل و مسله داشته به دولت جدید راه پیدا کند
ناشناس۳۵۵۰۰۸۶۱۷:۴۴:۱۱ ۱۴۰۳/۴/۱۷
منفی ها چی میگن - یا از آلبانی اند
ناشناس۳۵۵۰۶۰۲۲۳:۲۳:۲۲ ۱۴۰۳/۴/۱۷
سپاه عبیدالله و عمر سعد هم زیاد بودند باید دید حق با کیست .
علیمراد مردانی۳۵۴۹۹۷۰۱۶:۱۴:۱۴ ۱۴۰۳/۴/۱۷
محضر مبارک رهبر انقلاب همانگونه که مستحضر می باشید چند سالی است که جامعه اسلامی از نظر حجاب و عفاف وضعیت مناسبی ندارد و این مهم دینی و قانونی در سطح جامعه نقض میشود مجلس هم الان قریب دوسال است می خواهد لایحه قانونی در اینمورد تصویب کند ولی با توجه به ضعف های اساسی در نمایندکان مجلس یازدهم این مهم هنوز به قانون تبدیل نشده است جامعه متدین از رهبری انتظار دارند در اینمورد مسولان را ارشاد بفرمایند.
م.محسنی۳۵۵۰۰۲۸۱۷:۰۱:۰۰ ۱۴۰۳/۴/۱۷
جناب علیمرانی بزرگوار ، الان واقعا با این همه مشکلاتی که داریم باید همه مجلس و نیروی انتظامی و دولت ، شورای نگهبان و ... بیان مسئله حجاب رو حل کنند؟ برادر عزیز کجای قرآن گفته زن و دختر مردم رو به زور بگیم روسریت رو درست کن و یا چرا این لباس رو پوشیدی؟بخدا الان مردم مشکل نون شب دارند مشکل اجاره خونه دارند مشکل بیکاری مشکل ازدواج مشکل سلامت و .... دارند . حالا شما میخوای توی این اوضاع راه حل به مجلس نشون بدی؟بخدا همه این مردم هموطن تو هستن همشون برادرها و خواهرهای هم زبان تو هستن چرا باید مثل دشمن باهاشون برخورد کنی
ناشناس۳۵۵۰۶۲۰۲۳:۳۳:۳۱ ۱۴۰۳/۴/۱۷
جناب محسنی وقتی جنبه نباشد باید با قوه قهریه برخورد کرد الان برای کمی استراحت اگر بخواهی به پارکی بروی آنقدر بدتر از سگ هایی که سگی بدست دارند و انواع بی حیایی ها را مشاهده می کنی که از این وضع حالت تهوع بوجود می آید جالب است این تیپ رفتارها و پوشش ها اصلا به کوچه ها و خیابان های ایران هم نمی آید.
ناشناس۳۵۵۰۶۳۴۲۳:۵۰:۳۸ ۱۴۰۳/۴/۱۷
همه مواردی که فرمودید باید اجرایی شود این موضوع عفاف و حجاب هم باید در کنار اینها اجرایی شود
ناشناس۳۵۵۰۷۱۱۰۱:۳۴:۰۵ ۱۴۰۳/۴/۱۸
اشتباه میکنی برادر شکم گرسنه با یه تیکه نون بربری هم سیر میشه اما چشمی که به نامحرم بیفته مغز تعطیل بشه دیگه درست شدنی نیست
ناشناس۳۵۵۰۱۲۱۱۸:۰۲:۵۵ ۱۴۰۳/۴/۱۷
‌و تشر لازم را به آنان بزنند
ناشناس۳۵۴۹۹۸۰۱۶:۲۰:۵۸ ۱۴۰۳/۴/۱۷
سر شما سلامت.
ناشناس۳۵۵۰۱۹۹۱۸:۳۹:۴۰ ۱۴۰۳/۴/۱۷
شهید رئیسی کجا و دولت های غرب گرا
ناشناس۳۵۵۰۲۷۹۱۹:۱۵:۰۵ ۱۴۰۳/۴/۱۷
شهید رییسی حیف شد ۸۸۰۰کارخانه رابه چرخه تولید بازگرداند و دهها طرح نیمه تمام را تمام کرد

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. دیدار پزشکیان با رهبر انقلاب

 2. یک تبریک و چند یادآوری به رئیس جمهور منتخب

 3. پزشکیان؛ نهمین رئیس جمهور ایران

 4. یک یادآوری مهم به اصلاح طلبان

 5. اعلام آمادگی دانشگاه تهران برای برگزاری مناظره بین زنگنه و جلیلی

 6. نظرات برگزیده مخاطبان الف: پزشکیان امید مردم را ناامید نکند/ دولت پزشکیان باید دولت متخصصین باشد

 7. از: مردم ایران به: رییس جمهور ایران

 8. پاستور که کاخ سفید نیست خانم ابتکار!

 9. طبل غازی میان تهی!

 10. نشست رئیس جمهور منتخب با فعالان ستادی

 11. چند خط مشفقانه برای پزشکیان

 12. ادعایی که معلوم نیست از کجا آمده!

 13. قالیباف خلبان پرواز تهران - سن پترزبورگ شد / لباس خلبانی بر تن رئیس مجلس

 14. درخواست احمد توکلی از مجمع تشخیص درباره تاثیر معدل در کنکور

 15. رییس‌جمهور جدید چه کارهایی را نباید بکند

 16. چرا تهران در مقابل کاهش قیمت مسکن مقاومت می کند؟!

 17. جلیلی: تا امروز بابک زنجانی را ندیده‌ام/ دادگاه کرسنت در حال برگزاری است

 18. پیشنهاد یک اصلاح‌طلب برای حضور مخبر در دولت پزشکیان/ تبریک سران کشورها و نامزدهای انتخابات به رئیس‌جمهور منتخب

 19. در دفاع از میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۳

 20. تحلیل روزنامه دولت از رای جلیلی و پزشکیان/ نقش مهم قالیباف در کمک به اجماع برای حل مشکلات مردم

 21. جزئیات جلسه دونفره جلیلی و پزشکیان

 22. ۲ دستورکار مهم پیش روی مسعود پزشکیان

 23. طرح مجلس برای افزایش حقوق و دستمزد کارگران به میزان تورم

 24. «عراقچی» محتمل‌ترین گزینه دولت پزشکیان برای وزارت خارجه

 25. دشواری های احیای یک بیمار برای پزشکیان

پربحث‌های هفته

 1. دیدار پزشکیان با رهبر انقلاب

 2. یک تبریک و چند یادآوری به رئیس جمهور منتخب

 3. پزشکیان؛ نهمین رئیس جمهور ایران

 4. یک یادآوری مهم به اصلاح طلبان

 5. اعلام آمادگی دانشگاه تهران برای برگزاری مناظره بین زنگنه و جلیلی

 6. نظرات برگزیده مخاطبان الف: پزشکیان امید مردم را ناامید نکند/ دولت پزشکیان باید دولت متخصصین باشد

 7. از: مردم ایران به: رییس جمهور ایران

 8. پاستور که کاخ سفید نیست خانم ابتکار!

 9. طبل غازی میان تهی!

 10. ادعایی که معلوم نیست از کجا آمده!

 11. جلیلی: تا امروز بابک زنجانی را ندیده‌ام/ دادگاه کرسنت در حال برگزاری است

 12. پیشنهاد یک اصلاح‌طلب برای حضور مخبر در دولت پزشکیان/ تبریک سران کشورها و نامزدهای انتخابات به رئیس‌جمهور منتخب

 13. در دفاع از میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۳

 14. تحلیل روزنامه دولت از رای جلیلی و پزشکیان/ نقش مهم قالیباف در کمک به اجماع برای حل مشکلات مردم

 15. ۲ دستورکار مهم پیش روی مسعود پزشکیان

 16. «عراقچی» محتمل‌ترین گزینه دولت پزشکیان برای وزارت خارجه

 17. دشواری های احیای یک بیمار برای پزشکیان

 18. محسن برهانی راهی زندان شد

 19. زاکانی در دفتر رئیس جمهور منتخب

 20. تبریک قالیباف به پزشکیان

 21. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه پزشکیان/ هیچ نامزدی برای هیچ پستی از جمله معاون اول بررسی نشده است

 22. رفتارهای رقابتی دوران انتخابات به هنجارهای رفاقتی تبدیل شود

 23. جدیدترین موضع جلیلی در قبال دولت پزشکیان

 24. توضیحات مرتضوی درباره انتصابات اخیر/ واکنش زاکانی به کارزار برکناری شهردار تهران/ تقدیر روزنامه اصلاح‌طلب از مخبر

 25. رهبر انقلاب: دولت آقای رئیسی، دولت کار و امید بود

آخرین عناوین