پیام «مستقیم» آمریکا به ایران درباره نقش نداشتن در حمله تل‌آویو به ساختمان کنسولگری

  4030114010 ۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

یک رسانه آمریکایی در گزارشی مطرح کرد که یک مقام شورای امنیت ملی آمریکا می‌گوید کاخ سفید در حمله رژیم صهیونیستی به ساختنان کنسولگری سفارت ایران در دمشق نقش نداشته و رژیم صهیونیستی تنها در دقایق آغازین این عملیات متجاوزانه و بدون ارائه جزئیات به آن‌ها اطلاع داده است.

پیام «مستقیم» آمریکا به ایران درباره نقش نداشتن در حمله تل‌آویو به ساختمان کنسولگری

به گزارش ایسنا، در پی حمله هوایی روز دوشنبه رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولی سفارت ایران در جنوب غربی دمشق، یک رسانه آمریکایی در گزارشی مدعی شد که آمریکا به ایران گفته است هیچ نقشی در این حمله و اطلاعات گسترده‌ای درباره یک ساختمان کنسولی مربوط به ایران در سوریه نداشته است.

 

پایگاه خبری-تحلیلی آکسیوس در این باره نوشت: این پیام نادر نشان می‌دهد که دولت بایدن، عمیقا نگران است که این حمله اسراییل به گسترش درگیری در سطح منطقه و ازسرگیری حملات شبه‌نظلمیان تحت حمایت ایران به نیروهای آمریکایی شود.

 

دیروز دوشنبه، رژیم صهیونیستی ساختمان کنسولی سفارت ایران در جنوب غربی دمشق را مورد حمله هوایی قرار داد.

 

در این حمله بخشی از ساختمان کنسولی سفارت ایران و اقامتگاه سفیر هدف قرار گرفت.

 

در جریان این حمله هوایی هفت نفر از جمله سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی و سردار سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی رحیمی به شهادت رسیدند.

 

این رسانه آمریکایی نوشت: یک مقام شورای امنیت ملی آمریکا به آکسیوس گفت که آمریکا هیچ نقشی در حمله اسراییل نداشته و ما پیش از وقوع آن مطلع نبودیم. یک مقام ارشد آمریکایی نیز گفت که آمریکا این را «مستقیما به ایران منتقل کرده است.»

 

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران در پی حمله دیروز، در گفت‌وگویی تلفنی با همتای سوری خود گفت: نتانیاهو به‌دلیل شکست‌های پی‌درپی رژیم اسرائیل در غزه و دست نیافتن به اهداف جاه‌طلبانه صهیونیست‌ها، تعادل روانی خود را کاملا از دست داده است».

 

وزیر خارجه ایران حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق را عبور از همه تعهدات و کنوانسیون‌های بین‌المللی دانست و مسئولیت عواقب این اقدام را متوجه رژیم صهیونیستی دانست و بر ضرورت واکنش جدی جامعه جهانی نسبت به این گونه اقدامات جنایتکارانه تاکید کرد.

 

در ادامه گزارش آکسیوس آمده است: سرویس‌های اطلاعاتی اسراییل سرلشگر زاهدی را که مدعی هستند در عرضه تسلیحات به حزب‌الله و دیگر شبه‌نظامیان طرفدار ایران در لبنان و سوریه و هماهنگ کردن آن‌ها نقش داشته است، تحت تعقیی قرار داده بودند. به گفته یک مقان اسراییلی، فرصت عملیاتی برای هدف قرار دادن او، در همین روزهای اخیر ایجاد شد.

مقامات رژیم صهیونیستی و آمریکایی می‌گویند تل‌آویو چند دقیقه پیش از انجام شدن حمله نیروی هوایی خود، به دولت بایدت اطلاع داد اما منتظر چراغ سبز نشان دادن آن نیز نماند.

 

یک مقام آمریکایی در این باره اظهار کرد که در اخطار رژیم صهیونیستی به جزئیات اشاره نشده بود و درست وقتی انجام شد که جنگنده‌های ارتش آن برای حمله به پرواز درآمده بودند؛ به طور مثال، آن‌ها به آمریکا نگفته بودند که برنامه دارند یکی از ساختمان‌های سفارت ایران را هدف قرار بدهند.

 

در ادامه این گزارش آمده است: این حمله مدت کوتاهی پس از یک جلسه مجازی محرمانه "جیک سالیوان" مشاور امنیت ملی کاخ سفید و "آنتونی بلینکن" وزیر امور خارجه آمریکا با مقامات ارشد اسراییل برای بحث درباره جایگزین‌های حمله زمینی به رفح انجام شد.

 

اگرچه، یک مقام آمریکایی گفت که موضوع این حمله در سوریه در طی این جلسه دو ساعت و نیمه مطرح نشد.

 

ساعاتی پس از حمله هوایی رژیم صهیونیستی در دمشق، چندین حمله پهپادی از سوریه به سمت اراضی اشغالی انجام شد که ادعا شده توسط سامانه‌های هوایی ارتش رژیم صهیو نیستی رهگیری شد.

 

یک مقام دفاعی آمریکا نیز گفت که چند ساعت پس از حمله دمشق، یک پهپاد انتحاری در نزدیکی پایگاه نظامی آمریکا در التنف سوریه شناسایی و منهدم شد. هیچ جراحت یا خسارتی به زیرساخت‌ها نیز گزارش نشد.

 

یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی نیز گفت که ارتش این رژیم با وجود احتمال حملات تلافی‌جویانه از سوی آنچه نیروهای شبه‌نظامی وابسته به ایران خوانده شده، در سطح آماده‌باش بالایی قرار گرفته است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۴۲۵۰۰۰۹:۵۹:۴۲ ۱۴۰۳/۱/۱۴
ساختمان سفارت در تصاویر سالم هست جای که زده شده ساختمان کنار سفارت است....
علی۳۴۴۲۵۲۵۱۰:۲۱:۱۸ ۱۴۰۳/۱/۱۴
یقینا این اقدام رژیم صهیونیستی با هماهنگی امریکا صورت گرفته و رافع مسئولیت امریکا نیست اما نکته مهم این هست اگر تاکنون رژیم صهیونیستی توانسته هر جنایتی در غزه و سوریه مرتکب شده و از زیر بار مسئولیت آن فرار کند ولی این بار باید تنبیه سختی از سوی جمهوری اسلامی بشود چون مستقیم به خاک جمهوری اسلامی یعنی کنسولگری ایران حمله کرده است رژیم صهیونیستی در چند ماه اخیر با به شهادت رساندن چندین سردار ایرانی و عراقی و لبنانی و عدم دریافت پاسخ لازم گستاخ تر شده است چون برداشت شان این هست ایران از گسترش دامنه جنگ بشدت پرهیز میکند اما این موضوع حق مشروع ایران در عرف بین الملل هست و حتی امریکا هم نمی تواند به کمک اسرائیل بیاید
علی۳۴۴۲۵۵۷۱۰:۴۱:۲۲ ۱۴۰۳/۱/۱۴
این حرک رژیم صهیونیستی بدستور و چراغ سبز امریکا برای گسترش دامنه جنگ جهت فرار از سقوط حتمی این رژیم صورت گرفته تا در صورت پاسخ ایران امریکا و برخی کشورها به کمک رژیم صهیونیستی وارد جنگ شوند اما این حماقتی بزرگتر خواهد بود چون در صورت انجام هر حرکت حماقت آمیزی علیه ایران کل منافع امریکا در منطقه هدف مشروع تمام گروههای مقاومت خواهد شد آنوقت درهای جهنم بروی نیروهای امریکائی بازخواهدشد ضمن اینکه بعید هست بایدن در استانه انتخابات ریاست جمهوری بخواهد دست به این بازی خطرناک بزند که باختش از قبل مشخص میباشد
ناشناس۳۴۴۲۵۷۷۱۰:۵۲:۳۱ ۱۴۰۳/۱/۱۴
حمله با موشک های نقطه زن دقیقی که اخیرا آمریکا به اسرائیل تحویل داده است انجام شد و معلوم بود اسرائیل آنها را برای جنگ غزه نخواسته و اهداف دیگری داشت.؟!
ناشناس۳۴۴۲۶۱۰۱۱:۲۰:۳۱ ۱۴۰۳/۱/۱۴
آقای امیرعبداللهیان عزیز نتانیاهو دیوانه نیست، او دارد به وظایف ذاتی خودش(که تا حالا سعی در پنهان کردنش داشته عمل میکند. شما چکار میکنید؟ آیا شما هم به وظایف ذاتی خودتان عمل میکنید ؟ اتفاقا این حمله چراغ سبز و بهانه بسیار مناسبی را برای اقدام متقابل(بر اساس قوانین بین المللی) به شما داده است!!
عجایب شهر۳۴۴۲۶۶۴۱۲:۰۵:۳۳ ۱۴۰۳/۱/۱۴
بهترین فرصت برای عمل متقابل است. حتی آمریکا هم نمی تواند واکنشی نشان دهد. مخصوصا قبل از انتخابات اصلا در موقعیت گسترش تنش نیست.
ناشناس۳۴۴۲۸۵۰۱۴:۲۳:۴۰ ۱۴۰۳/۱/۱۴
مرگ بر اسراییل جنایتکار
ناشناس۳۴۴۲۹۳۳۱۵:۰۶:۰۰ ۱۴۰۳/۱/۱۴
اگر یمن با اسراییل هم مرز بود چقدر یمنی ها علاقه داشتند در دفاع از زنان و کودکان به آنجا بروند
yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. دیدار پزشکیان با رهبر انقلاب

 2. یک تبریک و چند یادآوری به رئیس جمهور منتخب

 3. پزشکیان؛ نهمین رئیس جمهور ایران

 4. یک یادآوری مهم به اصلاح طلبان

 5. اعلام آمادگی دانشگاه تهران برای برگزاری مناظره بین زنگنه و جلیلی

 6. نظرات برگزیده مخاطبان الف: پزشکیان امید مردم را ناامید نکند/ دولت پزشکیان باید دولت متخصصین باشد

 7. از: مردم ایران به: رییس جمهور ایران

 8. پاستور که کاخ سفید نیست خانم ابتکار!

 9. طبل غازی میان تهی!

 10. نشست رئیس جمهور منتخب با فعالان ستادی

 11. چند خط مشفقانه برای پزشکیان

 12. آفتی بزرگ برای روسای جمهور ایران

 13. قالیباف خلبان پرواز تهران - سن پترزبورگ شد / لباس خلبانی بر تن رئیس مجلس

 14. ادعایی که معلوم نیست از کجا آمده!

 15. درخواست احمد توکلی از مجمع تشخیص درباره تاثیر معدل در کنکور

 16. دشواری های احیای یک بیمار برای پزشکیان

 17. رییس‌جمهور جدید چه کارهایی را نباید بکند

 18. چرا تهران در مقابل کاهش قیمت مسکن مقاومت می کند؟!

 19. زاکانی در دفتر رئیس جمهور منتخب

 20. جلیلی: تا امروز بابک زنجانی را ندیده‌ام/ دادگاه کرسنت در حال برگزاری است

 21. پیشنهاد یک اصلاح‌طلب برای حضور مخبر در دولت پزشکیان/ تبریک سران کشورها و نامزدهای انتخابات به رئیس‌جمهور منتخب

 22. طرح مجلس برای افزایش حقوق و دستمزد کارگران به میزان تورم

 23. در دفاع از میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۳

 24. تحلیل روزنامه دولت از رای جلیلی و پزشکیان/ نقش مهم قالیباف در کمک به اجماع برای حل مشکلات مردم

 25. جزئیات جلسه دونفره جلیلی و پزشکیان

آخرین عناوین