بی نظیر جلالی: رأی به صدای ملت معقول‌ترین «رأی اعتراضی» است /این لیست منتسب به جبهه اصلاحات نیست  

  4021206094 ۱۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار

سخنگوی صدای ملت می‌گوید: جبهه اصلاحات از چند وقت پیش مواضع و راهبردش را مشخص کرد و سخنگو و رییسش هم در این مورد  صحبت کردند و گفتند که در رقابت انتخاباتی شرکت نمی‌کنند، پس درست نیست که ما بخواهیم لیست صدای ملت را به جبهه اصلاحات منتسب کنیم.

بی نظیر جلالی: رأی به صدای ملت معقول‌ترین «رأی اعتراضی» است /این لیست منتسب به جبهه اصلاحات نیست  

به گزارش  خبرآنلاین، «صدای ملت» لیستی که با سرلیستی علی مطهری در انتخابات اعلام موجودیت کرد و کاندیداهای حاضر در این لیست از یک سو به آن را به اصلاح طلبان نزدیک می کند و از سوی دیگر به اصولگرایان. اعتدال گرایان حاضر در لیست هم پرشمار هستند.

علی مطهری و 29 عضو دیگر این لیست اما تاکید دارد که این لیست نه منتسب به جبهه اصلاحات است نه منتسب به اصولگرایان یا اعتدال گرایان. بی نظیر جلالی چهره اصلاح طلب حاضر در این لیست که سخنگوی صدای ملت را نیز عهده دار است به خبرگزاری خبرآنلاین می گوید؛« صدای ملت طیفی متکثر از افراد با گرایشات سیاسی مختلف است، یک لیست عقلانی و معتدل» او تاکید دارد؛«اگر قرار بر رأی اعتراضی باشد، لیست صدای ملت انتخاب مقبول و معقولی است»

صدای ملت؛ عقلانی ترین و معتدل ترین لیست انتخاباتی در شرایط فعلی است

بی‌نظیر جلالی، سخنگوی لیست صدای ملت در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین درباره تعلق لیست صدای ملت به جناح‌ها گفت: معتقد نیستیم که لیست صدای ملت منتسب به اصلاح‌طلبان یا هر تفکر دیگری است چراکه این لیست متشکل از طیف متکثری از افراد با گرایشات سیاسی متفاوت است، البته فکر نمی‌کنم که لیست صدای ملت تراز اول نخبگانی و بهترین‌های کشور است، اما در شرایط موجود به نظر می‌رسد این لیست عقلانی‌ترین و معتدل‌ترین لیستی است که می‌تواند نماینده مطالبات اجتماعی، معیشتی و فرهنگی مردم باشد.

این چهره سیاسی گفت: امروز قهر یا سردی مردم به علت این است که آن‌ها از عملکرد فعلی مسئولین در بسیاری از جنبه‌ها راضی نیستند و مجلس فعلی قوانین و مقرراتی مثل مالیات و یا موارد مرتبطی با حجاب و غیره دارد که نتوانسته مطالبات واقعی و نیازهای همه اقشار مردم را دربرگیرد و حتی در مواردی مثل مالیات مردم را متضرر هم کرده است.

در خانه ماندن و یا به خیابان آمدن کمکی به تغییر شرایط نمی‌کند
وی افزود: اگر بخواهیم تغییری ایجاد کنیم باید از طریق صندوق رای این اتفاق صورت بگیرد و مسالمت‌آمیزترین راه‌حل در شرایط فعلی همین است، وگرنه در خانه ماندن و یا به خیابان آمدن کمکی به ما نمی‌کند.

بی نظیر جلالی تاکید کرد: اگر بخواهم به عنوان سخنگوی صدای ملت در رابطه با مسائل و مشکلاتی که خصوصا در حوزه حجاب پیش آمده‌است، صحبت کنم باید بگویم که بحث حجاب موضوعی فرهنگی است و از قبل باید به آن توجه می‌شد، در حال حاضر نهادهای فرهنگی فراوانی وجود دارند که سالانه بودجه‌های زیادی می‌گیرند، اما از مردم طلبکار هستند در حالی‌که درحقیقت آن‌ها بدهکار مردم هستند، چون در این ۴۰ سال نتوانستند ارزش‌های اخلاقی، انسانی، ایرانی و اسلامی را در جامعه نهادینه کنند. در زمینه‌های فرهنگی دیگر هم دچار چنین معضلاتی هستیم به عنوان مثال نوع و سبک فرزندپروری ما ایرانیان ملغمه‌ای از همه چیز است؛ یعنی نه غربی، نه شرقی و نه ایرانی است.

جلالی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از ارزش‌ها از بین رفته اند و نهادها و سازمان‌هایی مثل صداوسیما هم نتوانسته رسالت خودش را انجام دهند و مخاطبین خود را از دست داده‌اند، در نتیجه مردم و خصوصا کودکان و نوجوانان نیازمندی‌هایشان را از جای دیگر تامین می‌کنند.

مقوله حجاب نه امنیتی است نه سیاسی

سخنگوی صدای ملت با اشاره به رویکرد این لیست نسبت به مقوله حجاب و مشخصا لایحه حجاب و عفاف اظهار کرد: دیدگاه صدای ملت نسبت به مقوله‌ حجاب اصلا و ابدا امنیتی و سیاستی نیست و کاملا فرهنگی است. اقتضای روز، زمان و شرایط ایجاب می‌کند که ما با نسل جوان و جدید ارتباط بیشتر و بهتری برقرار کنیم و نیازهایشان را بفهمیم. ما هر کاری بخواهیم انجام دهیم باید براساس نیازهای روز باشد و نباید در پذیرش فرهنگ ایرانی دافعه داشته باشیم.

اگر قرار بر رأی اعتراضی باشد، لیست صدای ملت انتخاب مقبول و معقولی است

جلالی همچنین ادامه داد: مسئله مهم برای من، این است که رأی دادن کمک به ادامه دادن راه‌های تمدنی کشور باشد. امروز در همه دنیا جنبش‌های سیاسی جواب نمی‌دهند و بیشتر مطالبات اجتماعی و جنبش‌ها مدنی ظهور و بروز دارند. لیست صدای ملت بسیار وزین بوده و مجموعه‌ای از پزشک، فرزند شهید، برادر شهید، بانوان و کسانی است که سابقه کنش‌گری اجتماعی دارند.

وی گفت: از این‌رو فکر می‌کنم اگر قرار باشد رای اعتراضی داده شود این لیست می‌تواند انتخاب مقبول و معقولی است. صحبت صادقانه بنده این است که ما باید براساس ظرفیت موجود عمل کنیم و واقع‌بینانه جلو برویم، چون نمی‌توانیم که سنگر به سنگر از همه چیز کوتاه بیاییم. تفاوتی که من به لحاظ کنش‌گری سیاسی با دوستان همفکرم داشتم این بود که من نمی‌خواهم عرصه را به افراد تندرو واگذار کنم و فکر می‌کنم اگر مجلس را از دست بدهیم و کنار بکشیم، در نهایت بعدها خیلی سخت می‌توانیم دوباره سنگرهایی را به دست آوریم که خیلی راحت به دست نیامده است.

لیست صدای ملت منتسب به جبهه اصلاحات نیست

سخنگوی صدای ملت درباره موضع جبهه اصلاحات در مورد این لیست ابراز کرد: جبهه اصلاحات از چند وقت پیش مواضع و راهبردش را مشخص کرد و سخنگو و رییسش هم در این مورد صحبت کردند و گفتند که در رقابت انتخاباتی شرکت نمی‌کنند، پس درست نیست که ما بخواهیم لیست صدای ملت را به جبهه اصلاحات منتسب کنیم. حرفشان هم منطقی است زمانی ما می‌توانیم بگوییم این لیست اصلاح‌طلبانه است که کاندیداهای مورد نظرشان تایید می‌شدند و لیست را آنان می‌دادند چون بر رفتار و گفتارشان تعهد دارند و این‌حق طبیعیشان است که خط جدایی می‌گذارند.

جلالی خاطرنشان کرد: لیست صدای ملت مجموعه‌ای از یک طیف متکثر سیاسی و افراد مختلف است، به این ترتیب که از آقای مطهری شروع می‌شود و تا من که اصلاح‌طلب هستم و سخن‌گویشان هستم، ادامه دارد. این نکته مهم و بسیار خوبی است ما کنار هم می‌نشینیم و درباره موضوعات مختلف حرف می‌زنیم. تلاش زیادی شده تا این افراد کنار هم جمع شوند، به این ترتیب که با ۱۲۰ نفر از کسانی‌که تایید شده‌اند و اشتراک فکری چندانی هم نداشتند، مصاحبه شده و در نهایت سعی شده بهترین‌ها و عقلانی‌ترین‌ها کنار هم قرار گیرند. همه تلاشمان این است که به شرایط موجود کمک کنیم. این که برخی دوستان مواضعی علیه صدای ملت می‌گیرند غیر قابل قبول است چراکه آقای مطهری و افراد لیست ما فکر متفاوتی دارند.

وی در پایان یادآورشد: من به‌عنوان کسی که فکر و گرایش اصللح‌طلبی دارم اما تعهد تشکیلاتی ندارم راحت‌تر توانستم وارد لیست صدای ملت شوم. این هویت برای من تازه به دست نیامده و ۲۰ سال است که برایش جنگیده‌ام آن‌ها حق دارند مرا نقد کنند و بپرسند چرا خلاف جریانی که به آن اعتقاد داشتم حرکت کردم که من در جواب می‌گویم نگاه و فکرم در این مقطع از زمان این‌طور بوده، و کنش‌گری ام با شما متفاوت است. اعتقاد دارم تفکر اصلاح‌طلبی به معنی واقعی کلمه در دل جامعه جاری است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۳۹۷۵۸۸۱۹:۱۵:۱۶ ۱۴۰۲/۱۲/۶
چند بار قبلی هم به امید اصلاح و به خاطر اعتراض رای دادیم . بس نیست ؟
ناشناس۳۳۹۷۸۰۰۰۱:۴۹:۳۹ ۱۴۰۲/۱۲/۷
میشناسیمتون مردم‌به‌ خود شمااعتراض‌ دارند.
ناشناس۳۳۹۷۶۱۲۱۹:۵۲:۰۳ ۱۴۰۲/۱۲/۶
مگر مردم اعتراض دارند كه راي اعتراضي هم بدهند ؟
ناشناس۳۳۹۷۶۲۷۲۰:۳۷:۰۰ ۱۴۰۲/۱۲/۶
بیشتر افراد این لیست اصلاح طلب هستن.
ناشناس۳۳۹۷۶۳۱۲۰:۴۳:۴۹ ۱۴۰۲/۱۲/۶
مطهری مگر خودش نایب رییس مجلس نبود مگر چه کرد که حالا آمده لیست جدید داده
محسن۳۳۹۷۶۳۵۲۰:۵۵:۵۰ ۱۴۰۲/۱۲/۶
گیریم سی نفر لیست صدای ملت رای بیاورند
ناشناس۳۳۹۷۶۴۳۲۱:۱۴:۲۴ ۱۴۰۲/۱۲/۶
عالی
ناشناس۳۳۹۷۶۵۶۲۱:۳۵:۴۸ ۱۴۰۲/۱۲/۶
واقعا عامل آشوب و تحریم هستید و عجیب هست همچنان مجوز به شما می‌دهند برای فعالیت
ناشناس۳۳۹۷۶۵۹۲۱:۳۷:۵۷ ۱۴۰۲/۱۲/۶
فقط سردار قالیباف ولا غیر
ناشناس۳۳۹۷۷۹۳۰۱:۱۸:۴۱ ۱۴۰۲/۱۲/۷
باشه برو به قالیباف رای بده اما بگو در این 4 سال چه مشکلی را برات حل کرده؟
ناشناس۳۳۹۷۶۷۷۲۲:۱۰:۳۲ ۱۴۰۲/۱۲/۶
گیرم ظاهر رو تغییر دادین سوابقتونو چطوری تطهیر میکنین؟
ناشناس۳۳۹۷۶۸۷۲۲:۲۲:۴۳ ۱۴۰۲/۱۲/۶
اگر در انتخابات شرکت کردم حتما بهشون رای میدم .
ناشناس۳۳۹۷۹۰۴۰۹:۴۳:۱۳ ۱۴۰۲/۱۲/۷
خوش‌باش....
ناشناس۳۳۹۷۷۶۰۰۰:۱۱:۵۱ ۱۴۰۲/۱۲/۷
هرکاری کنید به چشم اصلاح طلب نگاه میکنند
ناشناس۳۳۹۷۸۴۹۰۸:۲۰:۲۰ ۱۴۰۲/۱۲/۷
اوج هنر اصولگرایان دولت و مجلس رئیسی و قالیبافه اوج هنر اصلاح طلبان هم روحانی و خاتمی و مجلس لاریحانی با مقایسه اینها با محوریت منافع ملت میشه فهمید .
ناشناس۳۳۹۷۸۵۰۰۸:۲۱:۳۳ ۱۴۰۲/۱۲/۷
اولین نفری که بحث حجاب را سیاسی و در مجلس عکس زنان ساپورت پوش را نشان داد و درخواست برخورد قهری با آنان نمود علی مطهری سر لیست بود. با یک سرچ ساده گوگل میتوان این موضوع را صحت سنجی نمود
ناشناس۳۳۹۷۹۱۰۰۹:۴۷:۴۶ ۱۴۰۲/۱۲/۷
اتفاقاً تنها وجه مثبت مطهری همین دفاع از حیا و حجاب و عفافه
امید یاوری دارانی۳۳۹۷۸۹۰۰۹:۲۰:۳۷ ۱۴۰۲/۱۲/۷
مادامیکه حزب واقعی با مرامنامه و اساسنامه و رزومه در این کشور وجود نداشته باشد اینگونه دسته بندیها چیزی را بنفع ملت تغییر نخواهد داد.
yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. دیدار پزشکیان با رهبر انقلاب

 2. یک تبریک و چند یادآوری به رئیس جمهور منتخب

 3. پزشکیان؛ نهمین رئیس جمهور ایران

 4. یک یادآوری مهم به اصلاح طلبان

 5. اعلام آمادگی دانشگاه تهران برای برگزاری مناظره بین زنگنه و جلیلی

 6. نظرات برگزیده مخاطبان الف: پزشکیان امید مردم را ناامید نکند/ دولت پزشکیان باید دولت متخصصین باشد

 7. از: مردم ایران به: رییس جمهور ایران

 8. پاستور که کاخ سفید نیست خانم ابتکار!

 9. طبل غازی میان تهی!

 10. نشست رئیس جمهور منتخب با فعالان ستادی

 11. چند خط مشفقانه برای پزشکیان

 12. آفتی بزرگ برای روسای جمهور ایران

 13. قالیباف خلبان پرواز تهران - سن پترزبورگ شد / لباس خلبانی بر تن رئیس مجلس

 14. ادعایی که معلوم نیست از کجا آمده!

 15. درخواست احمد توکلی از مجمع تشخیص درباره تاثیر معدل در کنکور

 16. دشواری های احیای یک بیمار برای پزشکیان

 17. رییس‌جمهور جدید چه کارهایی را نباید بکند

 18. چرا تهران در مقابل کاهش قیمت مسکن مقاومت می کند؟!

 19. زاکانی در دفتر رئیس جمهور منتخب

 20. جلیلی: تا امروز بابک زنجانی را ندیده‌ام/ دادگاه کرسنت در حال برگزاری است

 21. پیشنهاد یک اصلاح‌طلب برای حضور مخبر در دولت پزشکیان/ تبریک سران کشورها و نامزدهای انتخابات به رئیس‌جمهور منتخب

 22. طرح مجلس برای افزایش حقوق و دستمزد کارگران به میزان تورم

 23. در دفاع از میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۳

 24. تحلیل روزنامه دولت از رای جلیلی و پزشکیان/ نقش مهم قالیباف در کمک به اجماع برای حل مشکلات مردم

 25. جزئیات جلسه دونفره جلیلی و پزشکیان

پربحث‌های هفته

 1. دیدار پزشکیان با رهبر انقلاب

 2. یک تبریک و چند یادآوری به رئیس جمهور منتخب

 3. پزشکیان؛ نهمین رئیس جمهور ایران

 4. یک یادآوری مهم به اصلاح طلبان

 5. اعلام آمادگی دانشگاه تهران برای برگزاری مناظره بین زنگنه و جلیلی

 6. نظرات برگزیده مخاطبان الف: پزشکیان امید مردم را ناامید نکند/ دولت پزشکیان باید دولت متخصصین باشد

 7. از: مردم ایران به: رییس جمهور ایران

 8. پاستور که کاخ سفید نیست خانم ابتکار!

 9. طبل غازی میان تهی!

 10. آفتی بزرگ برای روسای جمهور ایران

 11. ادعایی که معلوم نیست از کجا آمده!

 12. دشواری های احیای یک بیمار برای پزشکیان

 13. زاکانی در دفتر رئیس جمهور منتخب

 14. جلیلی: تا امروز بابک زنجانی را ندیده‌ام/ دادگاه کرسنت در حال برگزاری است

 15. پیشنهاد یک اصلاح‌طلب برای حضور مخبر در دولت پزشکیان/ تبریک سران کشورها و نامزدهای انتخابات به رئیس‌جمهور منتخب

 16. در دفاع از میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۳

 17. تحلیل روزنامه دولت از رای جلیلی و پزشکیان/ نقش مهم قالیباف در کمک به اجماع برای حل مشکلات مردم

 18. ۲ دستورکار مهم پیش روی مسعود پزشکیان

 19. «عراقچی» محتمل‌ترین گزینه دولت پزشکیان برای وزارت خارجه

 20. محسن برهانی راهی زندان شد

 21. تبریک قالیباف به پزشکیان

 22. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه پزشکیان/ هیچ نامزدی برای هیچ پستی از جمله معاون اول بررسی نشده است

 23. رفتارهای رقابتی دوران انتخابات به هنجارهای رفاقتی تبدیل شود

 24. جدیدترین موضع جلیلی در قبال دولت پزشکیان

 25. توضیحات مرتضوی درباره انتصابات اخیر/ واکنش زاکانی به کارزار برکناری شهردار تهران/ تقدیر روزنامه اصلاح‌طلب از مخبر

آخرین عناوین