نشانه های نسل‌کشی

گروه جهان الف،   4021023100 ۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

این حجم از جنایات رژیم اشغالگر قدس که برای بازماندگان و ساکنان غزه با آسیب ها و ترومای روحی سنگین نیز همراه است به معنای واقعی کلمه هم از قابلیت پیگرد قضایی برخوردار است و هم می تواند در شمول ارتکاب به نسل کشی قرار گیرد. 

 نشانه های نسل‌کشی

به گزارش الف؛ یکی از نکاتی که اغلب ناظران و تحلیلگران مسائل بین المللی و همچنین افکار عمومی در اقصی نقاط جهان در قالب برپایی راهپیمایی و اعتراضات گوناگون با محوریت جنگ غزه به آن اشاره داشته اند، مساله ارتکاب رژیم صهیونیستی به نسل‌کشی در نوار غزه است. 

در این راستا، به تازگی دولت آفریقای جنوبی نیز در اقدامی علیه رژیم اشغالگر قدس به دیوان بین‌المللی دادگستری به دلیل ارتکاب به نسل کشی، طرح شکایت کرده است. حرکتی که با بازتاب های گسترده بین المللی همراه شده و افراد بسیاری در اقصی نقاط جهان چه در سطح دولتی و چه افکار عمومی از آن حمایت کرده اند. جلسه نخستین دیوان بین المللی دادگستری با محوریت پرونده مذکور نیز برگزار شده و قرار است تیم حقوقی رژیم صهیونیستی هم برای نخستین بار در دادگاهی که با محوریت پیگرد قضایی اقدام این رژیم در ارتکاب به نسل‌کشی برگزار می شود، شرکت کنند. موضوعی که از اهمیت بالای اقدام اخیر آفریقای جنوبی علیه اشغالگران صهیونیست حکایت دارد. 

برخی تحلیلگران بر این باورند که حکم صادره از سوی دیوان بین المللی دادگستری اگرچه لازم الاجرا نیست با این حال، فشارها و تنگناهای جدی را می تواند علیه رژیم صهیونیستی و دولت آمریکا به عنوان اصلی‌ترین حامیان بین المللی آن در قالب معادله جنگ غزه ایجاد کند. در این راستا، نشانه های مختلفی دال بر ارتکاب رژیم اشغالگر قدس به نسل کشی(و البته اراده و نیت صهیونیست ها در این رابطه) در نوار غزه وجود دارد. 

صهیونیست ها در طی بیش از 100 روز اخیر که از جنگ غزه گذشته، به جنایات گسترده ای علیه مردم فلسطین دست زده اند و بر اساس آمارهای رسمی، تاکنون بیش از 23 هزار غیرنظامی فلسطینی به شهادت رسیده‌اند که از این میزان، 10 هزار نفر را کودکان تشکیل می دهند. 

در عین حال، بیش از 60 هزار فلسطینی نیز در نتیجه حملات صهیونیست ها به نوار غزه مجروح شده اند. با این حال، جدای از وسعت و گستره قابل توجه جنایات صهیونیست ها در نوار غزه، تاکنون گزارش ها و شواهد مختلفی از ایجاد گورهای دسته جمعی از سوی رژیم اشغالگر قدس در جریان تجاوز این رژیم به نوار غزه منتشر شده است. بر اساس آمارهای رسمی منابع فلسطینی نیز قریب به دو هزار خانواده فلسطینی در نوار غزه، اعضای خانواده های خود را در جریان جنگ افروزی صهیونیست ها در این منطقه از دست داده اند و در مواردی برخی خانواده‌ها شاهد شهادت کلیه اعضای خود بوده اند. 

از این رو، این حجم از جنایات رژیم اشغالگر قدس(که برای بازماندگان و ساکنان غزه با آسیب ها و ترومای روحی سنگین نیز همراه است)به معنای واقعی کلمه هم از قابلیت پیگرد قضایی برخوردار است و هم می تواند در شمول ارتکاب به نسل کشی قرار گیرد. 

رژیم اشغالگر قدس در جریان حمله به نوار غزه، به صورت عامدانه اقدام به تحمیل گرسنگی و بیماری به مردم این منطقه کرده و می کند. در وضعیت کنونی، نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد تاکید دارند که تقریبا تمامی مردم نوار غزه از سوتغذیه رنج می برند و البته که به دلیل وارد آمدن آسیبهای جدی به مراکز درمانی و بیمارستان های غزه، بیماری ها در این منطقه اوج گیری قابل توجهی داشته اند و حتی هشدارهایی در مورد احتمال بالای شیوع بیماری های واگیرداری نظیر وبا نیز داده می شود. مساله ای که در بحبوحه قطعی آب و فقدان اقلام پزشکی به حد کفایت در نوار غزه، ابعاد جدی تری را نیز به خود می گیرد. 

جالب اینکه در این وضعیت، صهیونیست ها به صراحت تاکید دارند که دیگر برای کارکنان سازمان‌های امداد بین‌المللی نظیر نهادهای وابسته به سازمان ملل ویزا صادر نمی کنند زیرا مدعی هستند که آن ها همدست حماس هستند و در راستای منافع آن اقدام می کنند! در کنار این ها، صهیونیست ها به صورت عامدانه موجب آواره شدن صدها هزار فلسطینی در نوار غزه شده اند. 

تنها در شمال نوار غزه، نیروهای رژیم اشغالگر قدس موجب کوچاندن اجباری بیش از نیم میلیون فلسطینی از خانه و کاشانه خود شده اند و گزارش های مختلف حاکی از نابودی بیش از 70 درصد از خانه های مسکونی در این منطقه هستند. اقدامات و رویه هایی که همه در جهت تحمیل درد و رنج به مردم فلسطین و کشتار خاموش و گسترده آن ها و البته راندنشان از نوار غزه صورت می گیرند. 

و در نهایت اینکه رژیم اشغالگر قدس از ابتدای جنگ غزه به نحوی هدفمند بیمارستان ها و مراکز درمانی در نوار غزه را هدف قرار داده و مثلا در موارد مختلفی به بیمارستان های مختلف غزه هشدار داده که باید خیلی زود و در بازه زمانی محدودی، مکان بیمارستان را تخلیه و مجروحان را نیز به خارج از آن انتقال دهند. این در حالی است که صهیونیستها کوچکترین تسهیلاتی را برای کمک به مراکز درمانی فلسطینی نیز در نظر نگرفته اند (بگذریم که در مواردی نظیر بیمارستان المعمدانی غزه، حمله مستقیم به بیمارستان و به شهادت رساندن 500 فلسطینی را رقم زده اند). 

در این میان، جدای از آسیب هایی که صهیونیست ها به واسطه قطعی برق و آب و سوخت و محدودسازی شدید ورود اقلام پزشکی به بیمارستان های غزه اعمال کرده اند، خصومت مستقیم آن ها با این مکان ها که مختص غیرنظامیان و کمک به آن ها هستند نیز یکی از نمودهای عینی ارتکاب به نسل کشی رژیم اشغالگر قدس در نوار غزه است. در این رابطه آن ها مشکلات جدی را برای زنان باردار نیز ایجاد کرده اند و گزارش های مختلفی از ایجاد چالش های جدی برای تولد نوزادان فلسطینی در نوار غزه، در مراکز بهداشتی و درمانی این منطقه نیز حکایت دارند.  موضوعی که سبب شده تا اخیرا گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور اِعمال خشونت علیه زنان و دختران به صراحت این جنبه از کنش رژیم صهیونیستی علیه زنان فلسطینی را "ارتکاب به نسل کشی" قلمداد کند. 

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۳۵۴۵۵۴۰۴:۳۱:۱۴ ۱۴۰۲/۱۰/۲۴
حمله حماس نسنجیده و بدون در نظر گرفتن عواقب بود هیچ دستاورد واقعی و نه انتظاعی این حمله در پی‌ نداشت
ناشناس۳۳۵۴۷۵۴۱۰:۲۲:۴۶ ۱۴۰۲/۱۰/۲۴
دوره های بعدی که جنگ می شود اثری از اسرائیل نخواهد آن وقت می فهمی یعنی چی این چیزها
ناشناس۳۳۵۴۸۵۰۱۲:۰۳:۱۹ ۱۴۰۲/۱۰/۲۴
مقاومت نیاز به زمان داره و زمان به هیچ وجه به نفع رژیم صهیونیستی نیست _____ زمان هر چه بیشتر میگذره زامبی‌ها بیشتر متضرر میشن
ناشناس۳۳۵۴۹۹۸۱۴:۳۶:۴۴ ۱۴۰۲/۱۰/۲۴
تمام زیرساخت های غزه از بین رفته . اسرائیل دنبال بستن گذرگاه رفح است .
ناشناس۳۳۵۵۰۱۵۱۴:۵۵:۰۶ ۱۴۰۲/۱۰/۲۴
هدفی که اسرائیل از شروع جنگ مطرح کرد نابودی حماس و آزادی اسرا بود، اون موقع حرفی از تخریب زیرساخت‌ها و بستن گذرگاه رفح نبود!
عجایب شهر۳۳۵۴۷۹۷۱۰:۵۶:۱۵ ۱۴۰۲/۱۰/۲۴
فرض کنیم حرف شما درست باشد آیا مجوزی برای ارتکاب به جنایت جنگی و نسل کشی توسط رژیم آپارتاید می شود؟
ناشناس۳۳۵۴۸۰۰۱۰:۵۸:۴۲ ۱۴۰۲/۱۰/۲۴
بیداری مردم دنیا تنها یکی از دستاوردهای حماسه امروز دیگه هیچ حکومتی با هیچ نیرو و امکاناتی نمیتونه جلوی فریادهای آزادیخواهانه رو بگیره بدون شک این فریادها به انقلاب و آزادی ختم خواهد شد حماس سرنوشت ملت ها رو تغییر داد مردم غزه اگه ۷۵ سال دیگه هم زندان و تحقیر و اشغال و جنایت رو تحمل میکردن اوضاع بدتر و بدتر میشد و این همون چیزی بود که صهیونیست میخواست
ناشناس۳۳۵۴۸۳۱۱۱:۳۳:۵۵ ۱۴۰۲/۱۰/۲۴
ضربه ای که اسرائیل از طوفان الاقصی خورد جبران ناپذیر است نابودی رژیم صهیونیستی نزدیک است.
ناشناس۳۳۵۴۸۳۵۱۱:۳۵:۳۲ ۱۴۰۲/۱۰/۲۴
تایمز اسرائیل: در تله متحدان ایران گرفتار شدیم.
ناشناس۳۳۵۴۸۸۱۱۲:۳۵:۱۳ ۱۴۰۲/۱۰/۲۴
خود اسرائیلی‌ها که چیز دیگه‌ای می‌گن، البته نظر شما هم محترمه!
ناشناس۳۳۵۵۰۶۶۱۵:۵۷:۲۷ ۱۴۰۲/۱۰/۲۴
گاردین ایران بزرگترین قدرت خاورمیانه است.
ناشناس۳۳۵۴۶۴۷۰۸:۳۹:۴۴ ۱۴۰۲/۱۰/۲۴
اَلّلهُمَّ‌عَجِّل‌لِوَلیِّکَ‌الفَرَج
ناشناس۳۳۵۴۶۹۳۰۹:۳۸:۱۴ ۱۴۰۲/۱۰/۲۴
نسل کشی همه جا و در هر شرایطی محکوم است.
ناشناس۳۳۵۴۸۳۶۱۱:۳۷:۲۴ ۱۴۰۲/۱۰/۲۴
اقدام افریقای جنوبی در شکایت از رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی به دادگاه بین المللی لاهه قابل تقدیر است.
ناشناس۳۳۵۴۸۹۷۱۲:۵۰:۰۵ ۱۴۰۲/۱۰/۲۴
روسیه و چین به نسل کشی اسرائیل رای ندادند!
ناشناس۳۳۵۵۰۱۲۱۴:۵۳:۰۵ ۱۴۰۲/۱۰/۲۴
آمریکا و انگلیس ۱۰۰ روزه که از نسل کشی اسرائیل حمایت می‌کنن و اسلحه بهش می‌دن که ادامه بده!
ناشناس۳۳۵۵۰۶۳۱۵:۵۶:۲۹ ۱۴۰۲/۱۰/۲۴
چین و روسیه حملات اسرائیل به غزه را محکوم کردند.
ناشناس۳۳۵۴۸۳۷۱۱:۳۸:۱۵ ۱۴۰۲/۱۰/۲۴
نتانیابو باید بعنوان جنایتکار جنگی محاکمه و اعدام شود.
ناشناس۳۳۵۴۸۷۶۱۲:۳۲:۴۵ ۱۴۰۲/۱۰/۲۴
یکی هم از امریکا به عنوان شریک رژیم صهیونیستی و همدست نسل کشی شکایت کنه! جنایت صهیونیست ها بدون حمایت امریکا امکانپذیر نبوده، بنا بر این نقش دولت امریکا کمتر از صهیونیست ها نیست. حالا که راه باز شده، ایران هم میتونه جا پای افریقای جنوبی بذاره، بخصوص اینکه میتونه انتقام سردار سلیمانی رو هم بگیره!!! البته سیستم قضایی میگه شکایت کردیم، اعتراف علنی و رسمی ترامپ رو به عنوان رییس دولت هم داریم!!
ناشناس۳۳۵۴۹۶۰۱۳:۵۹:۴۳ ۱۴۰۲/۱۰/۲۴
درود بر حماس فلسطین ۷۵سال است که غصب شده حمله حماس نتیجه اشغال‌گری اسرائیل کودک کش است
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. این نامه دلسوزانه است؟!

 2. واکنش قوه قضائیه به شایعه ای درباره زیباکلام

 3. دفاع از جمهوریت یا دفاع از الیگارشی؟

 4. مقاومت بی‌مبنای طلافروشان در مقابل شفافیت/ دولت عدول نکند، مردم هم حمایت می‌کنند

 5. نامه روحانی به مردم ایران درباره دلایل رد صلاحیتش/ این دفاعیه‌ شخصی نیست، دفاع از جمهوریت نظام است

 6. امضای مردم گیلان پای طومار حمایت از طرح نور

 7. فردا دیر است...

 8. جریمه کشف حجاب ۴ و نیم میلیون تومان است

 9. نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب!

 10. فرش‌های سعدآباد کجاست؟

 11. محکومیت ساداتی‌نژاد به حبس/ روایت خاندوزی از کاهش تورم/ شانس قالیباف برای ریاست مجلس دوازدهم چقدر است؟

 12. ماجرای سفر عبدالحمید به ترکیه چیست؟

 13. حاج‌علی‌اکبری: گلایه‌ای از مجلس برای تصویب تعطیلی «شنبه‌ها» داریم

 14. انتقاد روزنامه اصولگرا از وزیر ارتباطات/ واکنش فرزین به انتشار اطلاعات مالی موسسه رائفی‌پور

 15. واکنش وزیر کشور به برخورد خشن برخی ماموران / نظر واعظی درباره نقاط ضعف و قوت دولت رئیسی

 16. واکنش روزنامه اصولگرا به زندانی‌شدن زیباکلام/ دستور اژه‌ای درباره پرونده چای دبش

 17. در آستانۀ سکولارشدنِ زیارت؟

 18. مأمور خاطی بازداشت شد

 19. آیا واقعاً آزادسازی قیمت‌ها تنها راه است؟

 20. چراغ سبز دولت به ارز آزاد؟!

 21. نظرات برگزیده مخاطبان الف: نقش شورای نگهبان در کاهش مشارکت مردم چیست؟/ زندانی‌شدن زیباکلام به ضرر نظام تمام شد

 22. صادق زیباکلام روانه زندان شد

 23. بزرگ‌نمایی مشکلات به ضرر کشور است

 24. راه سخت قالیباف/ پیشنهاد جالب شریعتمداری درباره واکنش به اسرائیل

 25. اعتراض بانوان به پوشش‌های نامناسب

پربحث‌های دیروز

  آخرین عناوین