رژیم صهیونیستی چگونه در غزه ضربه فنی شد؟  

  4020903096

علیرضا حیدرنیا، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان البرز گفت: عملیات «طوفان الاقصی» مقاومت فلسطین بر تمام راهبردهای ادعایی رژیم صهیونیستی برای بقای صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی خط بطلان کشید و هیمنه این رژیم درهم شکست.

راهبرد معاصر نوشت: امام خامنه‌ای (مدظله العالی)، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار ورزشکاران و مدال‌آوران ایران فرمودند: رژیم صهیونیستی در حادثه‌ «طوفان‌الاقصی» ضربه فنی شد، یعنی حماس به عنوان گروهی مبارز، نه به عنوان دولت و کشور با امکانات زیاد توانست رژیم غاصب صهیونیستی را با همه امکاناتش ضربه فنی کند.

ایشان افزودند: رژیم صهیونیستی تا امروز نتوانستند از زیر بار فشار و ننگی که این شکست بر آن‌ها وارد کرده است، خارج شوند، برعکس قدرت‌نمایی می‌کنند، اما کجا؟ در بیمارستان ها و مدارس غزه، روی سر مردم بی‌پناه. این قدرت‌نمایی ارزشی ندارد. مانند این است ورزشکاری در میدان شکست بخورد، بعد برای تلافی آن شکست به طرفدارهای تیم مقابل حمله و به آن‌ها فحاشی کند و کتکشان بزند. یعنی انصافاً فضاحت‌بارتر از کاری که رژیم صهیونیستی کرده است، وجود ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی تصریح کردند: باخت سنگین رژیم صهیونیستی با بمباران‌ها جبران نخواهد شد و این‌ بمباران‌ها عمر رژیم غاصب را کوتاه‌تر خواهد کرد، این ظلم و بی‌رحمی بی‌پاسخ نخواهد ماند.

در عرصه میدانی، شروط صهیونیست ها اعم از تبادل همه اسیران، نابودی حماس، خروج مردم فلسطین از غزه و تسلیم شدن محقق نشده است. برخلاف آنچه صهیونیست‌ها انتظار داشتند، اکنون ارتش این رژیم در داخل غزه درگیر آتش خشم و انتقام مردم فلسطین شده است، ادوات نظامی، تجهیزات و نیروهایش کشته و نابود می شوند و هیچ دستاوردی نداشته است. 

علیرضا حیدرنیا، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان البرز با بیان اینکه رژیم جعلی و پوشالی صهیونیستی نامشروع است و سرزمین فلسطینیان را غصب کرده است، به خبرنگار «راهبرد معاصر» گفت: صهیونیست‌ها در این سرزمین خاصیت نیروی گریز از مرکز دارند، زیرا تعلق خاطری به آنجا ندارند و به دنبال بهانه به بازگشت به موطن اصلی خود هستند. حتی برخی صهیونیست‌ها تابعیت کشورهای مادری خود را گرفته اند و نامگذاری فرزندانشان بر مبنای نام‌های سرزمین مادری شان است.

وی افزود: رژیم صهیونیستی برای نگه داشتن صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی چهار راهبرد ارائه کرد. در وهله نخست به صهیونیست ها القا کرد ناامنی در آن سوی مرز در کرانه باختری یا نوار غزه است که عملیات «طوفان الاقصی» به‌عنوان بزرگترین و منحصر به فردترین عملیات تاریخ مقاومت فلسطین خط بطلانی بر آن کشید و نشان داد ناامنی در داخل مرزهای اشغالی وجود دارد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان البرز دومین راهبرد را تسلط و اشراف جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در حوزه های امنیتی و اطلاعاتی دانست و عنوان کرد: این راهبرد برگ برنده ای است که بر ادعاهای  رژیم جعلی صهیونیستی مبنی بر قدرت اطلاعاتی موساد و نهادهای اطلاعاتی رژیم صهیونیستی خط بطلان کشید. 

حیدرنیا راهبرد سوم را القای پشتیبانی آمریکا از امنیت و تمامیت ارضی رژیم صهیونیستی در تمام لحظات عنوان کرد و گفت: آمریکا پس از عملیات «طوفان الاقصی» و فروکش کردن غبار نبرد به کمک رژیم صهیونیستی آمد که این نوع حمایت بر راهبرد سوم نیز خط بطلان کشید.

وی راهبرد چهارم را ادعای در اختیار داشتن ارتش قوی با آموزش های سخت و پیچیده و تجهیزات خوب دانست و عنوان کرد: وقتی رزمندگان حماس وارد سرزمین های اشغالی شدند یک گلوله از سمت نظامیان صهیونیست به طرف آن‌ها شلیک نشد و شهید نداشتند، زیرا رژیم صهیونیستی به‌شدت غافلگیر شده بود.

فرمانده سپاه البرز درباره ضربه فنی شدن رژیم صهیونیستی در عملیات حماس تأکید کرد: چهار راهبرد ادعایی رژیم صهیونیستی برای بقای صهیونیست‌ها با عملیات «طوفان الاقصی» فروپاشید و هیمنه این رژیم درهم شکست. برای هر ارتشی بدترین موضوع این است شاخصه پیروزی نداشته باشد و اکنون رژیم صهیونیستی به‌دلیل اینکه چنین شاخصی ندارد، اگر کل غزه را اشغال کند باز هم شکست‌خورده است. 

حیدرنیا با «جنگ اشباح» خواندن وضعیت این روزهای ارتش رژیم صهیونیستی گفت: از یک هزار و ۶۰۰ تانک مرکاوا و نفربر این رژیم تاکنون بیش از ۳۵۰ دستگاه منفجر شده است و این روند همچنان ادامه دارد. نیروهای مقاومت حماس به تجهیزات نظامی رژیم اشغالگر قدس از نزدیکترین فاصله حمله می‌کنند که در این فاصله قدرت دفاعی ماشین آلات جنگی هیچ کاربردی ندارد و منفجر می شود.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان البرز تصریح کرد: هزینه جنگ برای رژیم صهیونیستی روزانه ۱.۵ میلیارد دلار برآورد می‌شود و روزانه ۴۰۰ میلیون دلار در حوزه توریسم خسارت می‌بینند. تمام مدارس و دانشگاه های رژیم صهیونیستی تعطیل هستند، صهیونیست‌ها مهمانسراها را تخلیه کرده‌اند و به پناهگاه ها رفته‌ و دچار استیصال شده اند.

وی تأکید کرد: رژیم صهیونیستی لحظه ای که جنگ را تمام کند، سراشیبی سقوطش آغاز می شود و فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر اینکه «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، محقق می شود.

yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 2. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 3. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 4. دولت و مردم تا دیر نشده کاری کنند...

 5. دقیقا چه زمانی آمریکا خواست با ایران توافق کند؟!

 6. این آمار معنادار را دریابیم!

 7. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 8. انتقاد رسانه اصولگرا از اهانت به ظریف در حاشیه نمازجمعه / چرا برخی اعضای شورای شهر منتقد زاکانی شده‌اند؟

 9. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 10. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 11. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

 12. در تولید گندم در دولت سیزدهم دوباره به خودکفایی رسیدیم

 13. قالیباف: باید دغدغه‌ ۱۴ میلیون نفری که به پزشکیان رای ندادند لحاظ شود

 14. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

 15. چرا نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب برگزار نشد؟

 16. یک سیلی سخت دیگر به صهیونیست ها

 17. سرگردانی اضطراب آفرین !

 18. آشی که نباید خیلی شور شود!

 19. زاکانی: انتقادات نادرست است

 20. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

 21. افزایش تولید شیر و گوشت دام سنگین در کشور دردولت رئیسی+نمودار

 22. بهادری جهرمی: یکی دیگر از ثمرات دیپلماسی شهید رئیسی به بار نشست

 23. FATF مانع کار ما نیست/ فردا اولین قطار از ایران به چین می‌رود

 24. ظریف اعضای «شورای راهبری انتخاب اعضا کابینه» را اعلام کرد

 25. ظریف: کابینه ائتلافی نیست، وحدت ملی است

پربحث‌های هفته

 1. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 2. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 3. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 4. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 5. انتقاد رسانه اصولگرا از اهانت به ظریف در حاشیه نمازجمعه / چرا برخی اعضای شورای شهر منتقد زاکانی شده‌اند؟

 6. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 7. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 8. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

 9. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

 10. سرگردانی اضطراب آفرین !

 11. آشی که نباید خیلی شور شود!

 12. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

 13. ظریف اعضای «شورای راهبری انتخاب اعضا کابینه» را اعلام کرد

 14. ظریف: کابینه ائتلافی نیست، وحدت ملی است

 15. دولت بی‌منت

 16. علم‌الهدی: هزار تحریم در مذاکرات برجام بر ایران تحمیل شد/ نان و آب ملت را به سیاست خارجی ربط ندهیم

 17. پاسخ ظریف به ادعای یک فعال رسانه‌ای پس از سخنانش در تلویزیون

 18. پورمحمدی محتمل‌ترین گزینه برای وزارت کشور دولت پزشکیان

 19. اعضای کارگروه انتخاب وزیر صمت در دولت چهاردهم مشخص شدند

 20. نظرات برگزیده مخاطبان الف: مشارکت کم مردم در انتخابات باید آسیب‌شناسی شود/ پزشکیان در انتخاب اعضای دولت فقط شایسته‌سالاری را ملاک قرار دهد

 21. رهبر انقلاب: موفقیت رئیس جمهور و دولت جدید، موفقیت همه ما است

 22. پزشکیان: وضعیت امروز ایران با وجود سرمایه‌ها و ظرفیت‌های عظیم برازنده ایرانیان نیست

 23. واکنش زاکانی به انتقادات عضو شورای شهر/ اعتراض بهزاد نبوی به سهم‌خواهی اصلاح طلبان از دولت پزشکیان

 24. حضور امشب ظریف در تلویزیون

 25. دو برابر نیاز کشور اینترنت تامین کردیم

آخرین عناوین