توصیه فرمانده سپاه به حسن یزدانی برای شکست دیوید تیلور

  4020829079 ۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خطاب به ورزشکاران کشور گفت: وقتی شما به کبریای الهی فکر کنید دیگر شکوه نام یک کشور یا یک کشتی گیر حتی قهرمان بلامنازع جهان باشد، بر شما تاثیر نمی گذارد.

توصیه فرمانده سپاه به حسن یزدانی برای شکست دیوید تیلور

به گزارش ایسنا، سردار سلامی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم تقدیر از ملی پوشان کشتی از آن به عنوان یکی از دلنشین ترین جلساتی که در آن حضور یافته یاد و از این جهت علی رضا دبیر تشکر کرد.

وی با بیان اینکه جامعه ورزش کشور بخش مهمی از شخصیت کشور ماست، افزود: کشورها را همیشه با ستارگانشان می‌شناسند. شخصیت هایی که نام یک کشور را جهانی می کنند و پرچم ها را به اهتزاز در می آورند و سرود کشور را می نوازند و بازخوانی می کنند. آن‌ها عصاره‌ای از یک‌ ملت هستند که به میدان می‌روند و سازنده بخش مهمی از عظمیت بزرگی و شخصیت یک کشور هستند. کسانی هستند که در دیدگاه جامعه و جهان فاتح قله‌های بزرگ هستند، شخصیت‌های آرمانی که مخصوصا جوانان کشور دوست دارند در جای آن‌ها قرار بگیرند.

وی با یادآوری اینکه یکی از آرزوهای نوجوانان و جوانان همه کشورها این است که به جایگاه ورزشکاران کشورشان نزدیک شوند، گفت: ورزشکاران محبوب‌ترین اقشار هر جامعه‌ای هستند و دلیل این امر این است که قهرمانان ورزشکار با تحمل سختی‌ها و تلاش‌ها و تمرینات فوق طاقت یک انسان می توانند در میادین بین‌المللی بدرخشند و در یک رقابت سخت نام یک کشور را پرآوازه کنند.

سلامی در ادامه افزود: خیلی از کشورها بواسطه ورزشکارانشان مورد احترام هستند. فکر می کنم در جریان جام جهانی ۹۸ در لبنان بودم. در آنجا مرسوم است هر خانواده ای که دوست دارد یک کشور پیروز شود پرچم آن کشور را از پنجره خانه اش  آویزان می کند و ما دیدیم در آن ایام فقط پرچم دو کشور ایران و برزیل از خانه ها آویزان بود.

فرمانده سپاه پاسداران با بیان اینکه شخصیت های ورزشی معمولا وسعت جهانی دارند و تمام دنیا به آن ها افتخار می کنند،تصریح کرد: ورزش برای تحکیم روابط ملت ها و دوستی هاست. ورزش کشتی در کشور ما بسیار پرطرفدار و محبوب است و هیجانات عجیبی را در دل مردم و مخصوصا نوجوانان و جوانان ایجاد می کند. کشتی ورزشی استثنایی است که همه اعضای بدن در آن درگیر هستند. شخصیت ورزشکار یک شخصیت آرمانی و ستودنی است و مهمتر از همه فراموش نشدنی است.

وی خاطرنشان کرد: ما افتخارآفرینی پیشکسوتان عزیزی که اینجا حضور دارند را فراموش نمی کنیم. البته ما آن زمان تلویزیون نداشتیم، اما از رادیو گزارش های مرحوم عطا بهمنش را می شنیدیم و در حالیکه در روستا گندم درو می کردیم به همراه مرحوم پدرم این گزارش ها را گوش می‌کردیم و از پیروزی آن ها خوشحال می شدیم. 

فرمانده سپاه پاسداران، افزود: شما هیچوقت پوریای ولی را از یاد نمی برید یا شخصیت جهان پهلوان تختی یک شخصیت بزرگ برای همه است. یا شهید هادی ، صدرزاده و ۱۵۰۰ شهیدی که از جامعه کشتی تقدیم ملت شده اند از یاد نمی روند.

وی در ادامه با بیان اینکه شخصیت یک کشتی گیر دو بعد قوی دارد، گفت: یکی بعد قدرت و دیگری مقاومت جسمانی است که با هم تفاوت دارند. البته ما چون کار نظامی کنیم بیشتر تفاوت این دو واژه را درک می کنیم.

سلامی اضافه کرد: یک ‌کشتی گیر دارای شخصیت فیزیکی فوق العاده ای است. وقتی یک کشتی گیر روی پل می رود گردن باید فشار بسیار زیادی را تحمل کند تا دوارم بیاورد. وقتی روی پل می روند فشار سنگین روحی و روانی و جسمی به آن ها وارد می شود و یک کشتی گیر باید قدرت و مقاومت زیادی داشته باشد تا از آن پیروز بیرون بیاید. شاید ۸ سال زمان ببرد تا یک کشتی گیر در ۶ دقیقه عملکرد خیلی خوبی داشته باشد و تحت تاثیر نام حریف، داوری، انتظارات یک ملت و فشار تماشاگران قرار نگیرد.

وی با بیان اینکه اگر کشتی گیر از شکوه حریف بترسد نمی تواند قابلیت های خود را به نمایش بگذارد، تاکید کرد: اگر کشتی گیر تمرکز ذهنی نداشته باشد نمی تواند آماده مبارزه باشد. ما چون مسلمان هستیم فرمول ساده ای از قرآن می گویم که می فرماید با ذکر خدا قلب ها آرامش پیدا می کند. وقتی شما به کبریای الهی فکر می کنید دیگر شکوه نام یک کشور یا یک کشتی گیر حتی قهرمان بلامنازع جهان باشد، بر شما تاثیر نمی گذارد.

سلامی در ادامه با اشاره به رقابت حسن یزدانی و دیوید تیلور آمریکایی، گفت: بعضی وقت ها حسن آقای عزیز ما با کشتی گیر آمریکایی که ظاهرا شکست کمی داشته است، رقابت دارد. اگر او با یاد خدا به میدان برود حتما موفق می شود. حریف هم همان تمریناتی که شما انجام می دهید را انجام می دهد. گاهی ممکن است از ناداوری ها گله کنیم اما همه چیز معمولا مساوی است. این را بدانید او هم دقیقا هم وزن شماست اما نگران نباشید شما مسلمان هستید و با ذکر و یاد خدا قطعا پیروز می شوید.

وی با بیان اینکه با دو رکعت نماز بچه ها شاداب می شوند و حتی بعضی وقت ها با شادابی می بازند، ادامه داد:  ورزشکار قوی کسی است که در پیروزی لطیف باشد و در شکست عزیز باشد. مسابقه کشتی اینطور است که حتما باید یک نفر پیروز شود و زیبایی آن هم همین است. باخت اگر توام با عزت باشد زیباست.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه طعم تلخ شکست و طعم شیرین پیروزی را ما خیلی در میدان جنگ قوی درک کردیم، گفت: اگر خودمان را دست کم بگیریم کم می آوریم. وقتی کشتی می بینم از استرس زیاد به صندلی فشار می آورم یا با وزنه بردارمان بلند می شوم. بچه ها می گویند بابا چرا اینطور می کنیم می گویم این یک نفر تمام ایران است که روی تشک رفته است. برد و باخت کمترین مسئله ورزش است. هر وقت می روید برای برد بروید و از هیچ چیز هم نگران نباشید. گاهی یک یا علی وسط میدان به شما دو برابر انرژی می دهد. 

وی ادامه داد: مقاله ای می خواندم بهترین کار این است کشتی گیر برنده دست بازنده را بگیرد. این ها به شخصیت کشتی گیر ارتفاع می دهد.جوانمردی در ورزش خیلی مهم است. هنوز دنیا در ابهام گلی است که مارادونا با دست زده است. همیشه می گویم ای کاش وقتی ورزشکار ما خطا کرد و داور ندید به آن اقرار کنیم. این یعنی شجاعت و کمک می کند حقی از حریف ضایع نشود.

سلامی همچنین با اشاره به قریب الوقوع بودن المپیک تاکید کرد: تا المپیک بعدی فاصله زیادی نیست. بچه ها باید ایران را پرستاره کنید. نام شما معادل قهرمانی جهان است و هیچ چیز کم ندارید.


فرمانده سپاه پاسداران در ادامه با اشاره به جنگ در غزه گفت: این عملیات طوفان الاقصی که انجام شد شگفت انگیزترین و اسرارآمیزترین عملیات نظامی بود. هنوز اسرار این عملیات ناشناخته است. وزیر خارجه آمریکا وقتی به تل آویوآمد به یکی از مقام های منطقه گفت وقتی تل آویو رسیدم تمام مقامات رژیم صهیونیستی انگار مرده بودند. بعد آمریکایی ها آن ها را ریکاوری کردند و۱۶۰۰ دستگاه تانک برای آن ها اوردند.

وی ادامه داد :بزرگترین اشتباه تاکتیکی اسرائیل این بود که موانع بین خودشان و فلسطینی ها را برداشتند و تانک هایشان با خراب کردن دیوارها خودشان را در معرض آسیب گذاشتند. فلسطینی ها راکت هایی دارند که حداکثر ۱۰۰ متر برد دارند و باید نزدیک تانک ها شوند. تانک های مرکاوا وقتی راکت های ضد تانک نزدیکشان می شوند آن ها را منفجر می کنند، اما چون فلسطینی ها از نزدیک شلیک می کنند آن ها منهدم می‌شوند و فکر می کنم تا امروز ۳۰۰ تانک و نفربر اسراییلی‌ها را منهدم کرده اند. اگر این تانک ها داخل خیابان ها بیایند مثل گندم دانه دانه چیده می شوند. این جنگ به اذن خداوند به پیروزی فلسطنی ها منجر می شود. چهره کریه آمریکایی ها که به دروغ حرف از دفاع از حقوق بشر می زنند با کشتار نوزادان در بیمارستان ها رو شد. 

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۲۹۸۰۴۱۱۶:۴۱:۳۹ ۱۴۰۲/۸/۲۹
مگر تیلور بی دین و کافره؟
ناشناس۳۲۹۸۴۵۵۰۰:۱۹:۱۹ ۱۴۰۲/۸/۳۰
این خبر چه اهمیتی داشت؟!!!
ناشناس۳۲۹۸۱۶۹۱۸:۵۶:۴۹ ۱۴۰۲/۸/۲۹
احسنت سردار دلاور
حمید۳۲۹۸۵۷۱۰۶:۰۹:۱۰ ۱۴۰۲/۸/۳۰
لطفا ورزش و اخلاق ورزشی را با سیاست قاطی نکنید.
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. احتمالاً مصوبه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در شورای نگهبان رد شود

 2. چیزهایی که درباره این «فساد دبش» نمی دانیم

 3. درباره میدان شهید صدام حسین!

 4. عبدالحمید برای اسرائیل حق قائل است/ او طرفدار طرفدار پیمان ابراهیم و سخنانش درباره یک رژیم غاصب عجیب است

 5. توضیحات قوه قضائیه درباره پرونده واردات چای/ آمار رئیسی از اقتصاد کشور

 6. ساسی مدیای آقای عبدی !

 7. در انتخابات به چه کسانی رای دهیم؟

 8. اولین تصویر از شهید مرزبان در سراوان

 9. تصاویری از لحظه شلیک مستقیم به نظامیان صهیونیست

 10. ۳ نکته در مورد راهکار تشکیل دو دولتِ اسرائیلی و فلسطینی

 11. پرونده فساد چای دبش از دولت قبل است/ احساسات جامعه جریحه‌دار شد

 12. گزارش تحقیقی از ماجرای مهاجران؛ ستیز یا ساماندهی؟/ چه کسی به اقبالیه حمله کرد؟

 13. امیر تتلو به ایران تحویل داده شد

 14. زباله ها را هم نزنید !

 15. خرید خودروی برقی و حواس هایی که باید جمع باشد!

 16. نظر فرزاد حسنی درباره مستند تازه شبکه منوتو

 17. قوه‌قضائیه علیه «فساد ساسی‌مانکن» اقدام کند/ شکایت «زاکانی» از شایعه‌پردازان

 18. واکنش بازرسی ویژه رئیس‌جمهور به فساد در واردات چای

 19. چرا موسیقی تتلوها «سم» است؟

 20. کارخانه‌ها در به در به‌دنبال کارگر؛ کارگر حاضر به کار نیست!

 21. دفاع تمام‌قد قالیباف از عملکرد مجلس/ تاکید رئیسی بر ساخت یک میلیون مسکن در سال

 22. کاهش تورم تا پایان سال ادامه دارد

 23. معادله چند مجهولی یک قانون!

 24. چرا غرب از افزایش قدرت "محور مقاومت" نگران است؟

 25. توضیحات دفتر امام‌جمعه رشت درباره حواشی پیش آمده در نماز جمعه  

پربحث‌های هفته

 1. درباره میدان شهید صدام حسین!

 2. عبدالحمید برای اسرائیل حق قائل است/ او طرفدار طرفدار پیمان ابراهیم و سخنانش درباره یک رژیم غاصب عجیب است

 3. توضیحات قوه قضائیه درباره پرونده واردات چای/ آمار رئیسی از اقتصاد کشور

 4. در انتخابات به چه کسانی رای دهیم؟

 5. قوه‌قضائیه علیه «فساد ساسی‌مانکن» اقدام کند/ شکایت «زاکانی» از شایعه‌پردازان

 6. واکنش بازرسی ویژه رئیس‌جمهور به فساد در واردات چای

 7. دفاع تمام‌قد قالیباف از عملکرد مجلس/ تاکید رئیسی بر ساخت یک میلیون مسکن در سال

 8. نظرات برگزیده مخاطبان الف: تعهدات دو طرف در برجام باید گام‌به‌گام اجرا می‌شد/ روحانی به ائتلاف با اصلاح‌طلبان نیاز دارد

 9. زحمت افتادید آقای ثابتی، باید ببخشید!

 10. فساد اخیر واردات چای مورد رصد مسئولان قضایی و اجرایی بود

 11. توصیه انتخاباتی اژه‌ای به نمایندگان مجلس/ پاسخ به انتقادات افزایش سن بازنشستگی/ درباره برخورد با فساد در واردات چای

 12. سریع‌القلم از سرنوشت کشور «دائم‌الهجینگ» قطر عبرت می‌گیرد؟

 13. اولین واکنش به جنجال منتقدان دولت درباره حواشی افتتاح متروی پرند

 14. روحانی می‌تواند هدایت جریان اصلاحات را برعهده گیرد؟/ واکنش شریعتمداری به توقیف کشتی‌های اسرائیلی

 15. رئیسی: دولت در دوسال اخیر محور شناسایی و برخورد با گلوگاه‌های فساد بوده است

 16. آدم نرمال!

 17. آیا رهبر معظم انقلاب خواستار به دریا ریختن یهودیان شده بود؟

 18. قالیباف: بررسی لایحه حجاب و عفاف پشت درهای بسته نبوده است

 19. توضیحات سخنگوی دولت درباره پرونده کشف فساد چای در دولت سیزدهم

 20. مجلس مرکز همه قانون‌ها و قدرتهاست

 21. یادی از نخستین جبهه ضدآمریکایی در ایران

 22. بودجه ۱۴۰۳ مبتنی بر برنامه هفتم توسعه و توجه به واقعیت مسائل است

 23. عبدالرضا داوری: احمدی نژاد دچار توهم فروپاشی نظام است / او فکر می کند ایران، شوروی سابق است  

 24. شهادت دونفر از مستشاران سپاه پاسداران درسوریه

 25. گزارش وزیر اطلاعات به رئیسی درباره جزییات برخورد با فساد چای

آخرین عناوین