نفرت پراکنی به سبک وزیر کشور برکنار شده انگلیس

گروه جهان الف،   4020823034 ۱۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

«در بحبوحه برگزاری راهپیمایی های گسترده اخیر در انگلستان جهت حمایت از مردم فلسطین، وزیر کشور انگلستان "سوئلا برآورمن" که البته به تازگی توسط ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس برکنار شده، در موضع‌گیری، راهپیمایی حامیان فلسطین در این کشور را "نفرت انگیز" توصیف کرده و آن را به اوج گیری حمایت از تروریسم و یهودی‌ستیزی در انگلستان نسبت داده است!»

نفرت پراکنی به سبک وزیر کشور برکنار شده انگلیس

به گزارش الف؛ در مدت اخیر و همزمان با اوج گیری جنگ غزه و تشدید جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم ساکن در نوار غزه، شاهد واکنش گسترده افکار عمومی بین المللی به این جنایات و محکوم سازی اقدامات وحشیانه صهیونیست ها در سطحی وسیع و بی‌سابقه بوده ایم. نکته قابل تامل اینکه در کشورهای غربی نظیر آمریکا و انگلیس که از جمله اصلی ترین حامیان اقدامات غیرانسانی رژیم اشغالگر قدس در نوار غزه هستند، شاهد آشکار‌شدن شکافی قابل توجه میان سیاست و رفتار دولت ها و ملت های مذکور به جنگ غزه بوده ایم. 

به طور خاص در انگلیس، لندن پایتخت این کشور شاهد برگزاری راهپیمایی و تظاهرات بی سابقه 300 هزار نفری در حمایت از ملت فلسطین بوده است. رویدادی که به زعم بسیاری از ناظران و تحلیلگران، تحولی بی‌سابقه در این کشور است. در آمریکا نیز شهرهای بزرگ این کشور نظیر نیویورک، واشینگتن دی سی و شیکاگو، اعتراضات و راهپیمایی های گسترده ای را در حمایت از ملت فلسطین شاهد بوده اند.  

با این همه، در بحبوحه برگزاری راهپیمایی های گسترده اخیر در انگلستان، وزیر کشور انگلیس "سوئلا برآورمن" که البته به تازگی توسط ریشی سوناک نخست وزیر این کشور برکنار شده، در موضع گیری، راهپیمایی حامیان فلسطین در انگلیس را نفرت انگیز توصیف کرده و آن را به اوج گیری حمایت از تروریسم و یهودی ستیزی در انگلستان نسبت داده است. این اظهار نظر وزیر کشور انگلستان، در نوع خود حامل 2 پیام عمده و محوری است: 

اولا، بار دیگر این نکته اثبات شد که دموکراسی غربی چیزی بیشتر از یک شوخی بزرگ نیست و رهبران غربی تنها تا جایی که به نفعشان باشد، به قواعد دموکراسی ادعاییِ خود وفادار هستند. در این چهارچوب، در وضعیتی که راهپیمایی توده های قابل توجهی از مردم انگلیس در تضاد مستقیم با منافع دولت این کشور قرار دارد، رهبران انگلستان از یاد برده اند که مدعیان دموکراسی هستند و عملا بنیان های ابتدایی دموکراسی غربی نظیر آزادی تجمع و اعتراض را زیر سوال می برند و به آن حمله می کنند. 

البته که پیشتر نیز ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس در همکاری با نهادهای امنیتی این کشور سعی در ایجاد فضایی داشته تا برگزاری راهپیمایی های حمایت از فلسطین در انگلستان، تا جای ممکن محدود شود.

به عنوان مثال، به طور خاص این دولت از ابطال ویزای آن دسته از شهروندان خارجی که به حمایت از مردم فلسطین در این کشور می پردازند اشاره داشته و حتی وزیر کشور انگلستان نیز در موضع گیری گفته بود که برافراشتن پرچم فلسطین در این کشور می تواند اقدامی غیرقانونی باشد!

دوم اینکه بسیاری از ناظران و تحلیلگران بر این باورند که برکناری وزیر کشور انگلیس "سوئلا برآورمن" از کرسی خود توسط ریشی سوناک، تا حد زیادی معلول فشارهای قابل توجه لابی های صهیونیستی در این کشور بوده است. لابی هایی که قویا معتقدند وزیر کشور انگلیس در مهار و متوقف کردن راهپیمایی های حمایت از فلسطین، منفعلانه عمل کرده و صرفا مواضع ظاهری اتخاذ کرده است. 

توجه داشته باشیم که انگلیس از جمله کشورهای اروپایی است که تاکنون مطالب مختلفی در مورد قدرت قابل توجه لابیهای صهیونیستی در آن مطرح شده است. کما اینکه حتی در ماه های گذشته، برخی منابع از نفوذ عجیب و غریب لابیها و سازمان های صهیونیستی در شکل دهی به برنامه درسی کودکان انگلیسی در چهارچوبی که به نفع اسرائیل باشد، به انتقاد پرداخته اند. در این میان، برخی نیز به این نکته اشاره می کنند که ریشی سوناک به واسطه برکناری سوئلا برآورمن سعی داشته فشارهای لابی های صهیونیستی علیه خود را کاهش دهد و در واقع وی را قربانی کرده است. 

با این همه، موضع گیری اخیر سوئلا برآورمن وزیر کشور برکنار شده انگلیس که راهپیمایی های حمایت از ملت فلسطین و محکوم سازی جنایات صهیونیست ها را تروریستی و نفرت انگیز و یهودی ستیزانه توصیف کرده بود، در نوع خود پرده از چهره حقیقی نوعِ نگاه دستگاه و نظام حکمرانی انگلستان به مساله فلسطین و پیوندهای عمیق آن با رژیم اشغالگر قدس برداشت. 

پیوندهایی که همواره انگلیسی ها سعی داشته اند آن را در لفافه و پوشش قرار دهند و از عیان‌شدن آن خودداری می کردند. جالب اینکه وزیر کشور انگلیس راهپیمای های حمایت از مردم فسلطین را به یهودی ستیزی نسبت داده است. این همان حیله ای است که تریبون های رسمی صهیونیست ها چندین دهه است به کار می برند و مخالفان و منتقدان خود را نه مخالف با ایدئولوژی غیرانسانی صهیونیسم، بلکه به غلط، مخالف با یهودیت خطاب می‌کنند. 

با این حال، راهپیمایی های حمایت از مردم فلسطین در انگلستان به قدری گسترده بوده که موجی از وحشت را در دولت و سازوکارهای حکمرانی انگلستان ایجاد کرده است . 

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۲۹۳۹۷۲۰۰:۱۹:۵۰ ۱۴۰۲/۸/۲۵
دیدید که چه سریع بر کنارش کردن !
ناشناس۳۲۹۴۸۰۵۰۷:۵۸:۴۴ ۱۴۰۲/۸/۲۶
صحبت‌هاش مال بعد از برکناری بوده ظاهرا
ناشناس۳۲۹۴۹۱۵۱۲:۰۸:۴۷ ۱۴۰۲/۸/۲۶
زود بر کنار نشد، ماموریت خود را انجام داد و برای اینکه دولت مسئول نباشد به کار دیگری گماشته شد.
ناشناس۳۲۹۴۰۱۱۰۲:۱۵:۵۰ ۱۴۰۲/۸/۲۵
شوهرش یهودی انگلیسی هست برای همین خودشیرینی می کنه.
ناشناس۳۲۹۴۰۵۲۰۷:۵۳:۴۴ ۱۴۰۲/۸/۲۵
خون بیگناهان غزه دنیا را بیدار کرد
ناشناس۳۲۹۴۴۷۰۱۶:۲۱:۰۵ ۱۴۰۲/۸/۲۵
آنجا وقتی مردم از ظلم خشمگین می شوند سیستم خود را مجاز نمی داند که میلیون ها نفر را فحاشی کند، صدها هزار نفر را زندان کند و صدها نفر را مرحوم کند تا جامعه ساکت شود، عامل ایجاد خشم برکنار می شود.
ناشناس۳۲۹۴۱۴۶۰۹:۵۷:۲۹ ۱۴۰۲/۸/۲۵
در همین کشور انگلستان راهپیمایی های عظیمی صورت می گیرد که دولت ما با فراخوان امکان جمع کردن این همه طرفدار را ندارد؟
ناشناس۳۲۹۴۱۶۴۱۰:۱۱:۴۷ ۱۴۰۲/۸/۲۵
البته هنوز آزادی انگلستان بسیار جلوتر از کشوری مثل فرانسه و آلمان که کلا تظاهرات را ممنوع کرده اند ببنید این وزیری که خود ریشه هندی دارد با گفتن این جملات گور خودش را کند و نخست وزیر انگلستان مجبور شد او را عوض کند.
ناشناس۳۲۹۴۱۷۹۱۰:۲۹:۱۶ ۱۴۰۲/۸/۲۵
حداقل آنجا برای حریم خصوصی مردم ارزش قائلند و همین راهپیمایی‌های بدون هزینه یعنی اینکه آنجا دمکراسی وجود دارد و شما میتوانی بر ضد سیاستهای دولت بدون ترس از بازداشت راهپیمایی کنی.
ناشناس۳۲۹۴۲۹۸۱۳:۱۳:۳۹ ۱۴۰۲/۸/۲۵
پدر این ، دورگه هندی آفریقاییه ، مادرش هم مال یک جزیره دورافتاده که چون به عنوان شورشی ، در قتل عام مخالفین انگلیس در جاهای مختلف شرکت داشته ، بهش اجازه مهاجرت و اقامت در انگلیس دادن ؛
سعید۳۲۹۴۴۲۶۱۵:۴۳:۲۱ ۱۴۰۲/۸/۲۵
این خانم خودش انگلیسی نیست و اصالت مهاجر داره، ولی وقتی وزیر کشور شد بدترین قانون مهاجرتی را پیشنهاد داد.
حسینی۳۲۹۴۶۲۷۲۱:۰۵:۲۸ ۱۴۰۲/۸/۲۵
مثل آلمانی‌ها که برای پاک کردن جنایات هیتلر در کشتار یهودیان با افراطی گری به حمایت از صهیونیسم می پردازند. این هندی تبار هم برای نمایش افکار اپارتایدی خود که هندوییسم بر علیه مسلمان است، رجز خوانی کرده است.
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. احتمالاً مصوبه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در شورای نگهبان رد شود

 2. چیزهایی که درباره این «فساد دبش» نمی دانیم

 3. درباره میدان شهید صدام حسین!

 4. عبدالحمید برای اسرائیل حق قائل است/ او طرفدار طرفدار پیمان ابراهیم و سخنانش درباره یک رژیم غاصب عجیب است

 5. توضیحات قوه قضائیه درباره پرونده واردات چای/ آمار رئیسی از اقتصاد کشور

 6. ساسی مدیای آقای عبدی !

 7. در انتخابات به چه کسانی رای دهیم؟

 8. اولین تصویر از شهید مرزبان در سراوان

 9. تصاویری از لحظه شلیک مستقیم به نظامیان صهیونیست

 10. ۳ نکته در مورد راهکار تشکیل دو دولتِ اسرائیلی و فلسطینی

 11. پرونده فساد چای دبش از دولت قبل است/ احساسات جامعه جریحه‌دار شد

 12. گزارش تحقیقی از ماجرای مهاجران؛ ستیز یا ساماندهی؟/ چه کسی به اقبالیه حمله کرد؟

 13. امیر تتلو به ایران تحویل داده شد

 14. زباله ها را هم نزنید !

 15. خرید خودروی برقی و حواس هایی که باید جمع باشد!

 16. نظر فرزاد حسنی درباره مستند تازه شبکه منوتو

 17. قوه‌قضائیه علیه «فساد ساسی‌مانکن» اقدام کند/ شکایت «زاکانی» از شایعه‌پردازان

 18. واکنش بازرسی ویژه رئیس‌جمهور به فساد در واردات چای

 19. چرا موسیقی تتلوها «سم» است؟

 20. کارخانه‌ها در به در به‌دنبال کارگر؛ کارگر حاضر به کار نیست!

 21. دفاع تمام‌قد قالیباف از عملکرد مجلس/ تاکید رئیسی بر ساخت یک میلیون مسکن در سال

 22. کاهش تورم تا پایان سال ادامه دارد

 23. معادله چند مجهولی یک قانون!

 24. چرا غرب از افزایش قدرت "محور مقاومت" نگران است؟

 25. توضیحات دفتر امام‌جمعه رشت درباره حواشی پیش آمده در نماز جمعه  

آخرین عناوین