فرمانده سپاه: اقدامات هلال احمر در تداوم دفاع مقدس است

  4020709105

فرمانده کل سپاه پاسداران در آئین بزرگداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از خادمان جمعیت هلال احمر گفت‌: اقدامات هلال احمر در تداوم دفاع مقدس است.

فرمانده سپاه: اقدامات هلال احمر در تداوم دفاع مقدس است

به گزارش تسنیم، آئین بزرگداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از خادمان جمعیت هلال احمر صبح امروز با حضور سردار حسین سلامی؛ فرمانده کل سپاه پاسداران ، پیرحسین کولیوند؛ رئیس جمعیت هلال احمر در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران در این مراسم اظهار کرد: امروز در میان کسانی که با تقدیم جان خود جان دیگران را حفظ می‌کنند با افتخار حاضر شدم. کار جمعیت هلال احمر که یک جمعیت باشکوه است، احیای انسان‌ها است و در دستگاه خداوند بشریت، نجات جان یک انسان نجات بشریت است.

سردار سلامی با بیان اینکه خداوند به خاطر خلقت انسان به خود آفرین گفت، ادامه داد: همه انسان‌ها در نظرگاه الهی قابل احترام و مهم هستند. ما 43 سال است که تجربه کردیم و لباس سربازی سپاه را پوشیده‌ایم. قلب‌ها مهم هستند. ما جنگ را با قلب‌های مستحکم، عشق به شهادت و حرکت برای جهاد پیروز شدیم.

وی تاکید کرد: این ملت در همه لحظات سخت که تمام دنیای قدرتمند برای تسلیم او به میدان آمده بود؛ ایستاد. دشمن می‌خواست در برابر تولد یک انقلاب باشکوه و شکل گیری یک باور برای پیشرفت و برای اقتدار بایستد و دشمن آمده بود تا همه موفقیت‌ها و دستاوردها و باور ما ایرانیان به پیشرفت را از ما بگیرد. دشمن می‌خواست ایران را در جغرافیا کوچک و تجزیه کند اما مردانی مطمئن با گام‌هایی ثابت و استوار به برکت فرمایشات امام عظیم الشان در برابر دشمنان ایستادند و هرگز به آنان پشت نکردند. کار هلال احمر روشن کردن مشعل هدایت و امتداد دفاع مقدس است. پانصد شهید هلال احمر نشان همین حرکت ارزنده شماست.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اقدامات جهادی هلال احمر در تمام نقاط جهان افزود: به عنوان یک سرباز و یک خادم ملت می‌گویم که اقدامات شما دل انگیز و شایسته تحسین است. میدان عمل نیروهای هلال احمر جهانی است. برای هلال احمر همه دوست هستند و او با همه صمیمی است و این یکی از زیباترین جلوه‌های عاطفه در بشریت است.

سردار سلامی با تاکید بر اینکه اقدامات جمعیت هلال احمر فضیلت ابوالفضلی است، افزود: او که دست و جان خود را داد تا مشکی آب به کودکان برساند عنصر الهام بخش برای اقدامات داوطلبانه است. بهترین پاداش برای عمل کنندگان اجر خدایی است و شما بهترین اجر را با زیارت اباعبدالله گرفتید و با فضائل ابالفضلی پیوند برقرار کردید. بر شما این اقدامات داوطلبانه و خداپسندانه ماندگار باشد.

عملکرد هلال احمر در خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی درخشان بود

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی؛ نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در آیین بزرگداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از خادمان جمعیت هلال احمر در اربعین حسینی، با اشاره به شجاعت‌ها و فداکاری‌های شهدا در هشت‌ سال دفاع‌مقدس، امنیت، آرامش و اقتدار کنونی کشور را مرهون رشادت‌ها و جانبازی‌های آنان دانست.

وی تصریح کرد: دشمنان با شروع جنگ هشت ساله در 31 شهریور ماه 1359 یقین داشتند می‌توانند نظام اسلامی ایران که 19 ماه از آن می‌گذشت را از میان بردارند، اما این ملت ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی است که با مقاومت دشمنان خود را شکست می‌دهد.در دوران جنگ تحمیلی و نابرابر، رزمندگان اسلام توانستند در برابر جهانیان ایستادگی کنند و آرزو‌های آن‌ها را با شکست مواجه سازند.

حجت‌الاسلام و المسلمین معزی افزود: دشمن تصور می‌کرد در ظرف چند روز ایران را اشغال می‌کند اما ایرانیان در سایه ایمان خود در برابر صدام و صدامیان ایستادند و پیشانی آنان را به خاک ساییدند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر تصریح کرد: دیروز جوانان و مردم ایران از ارزش‌ها و میهن دفاع کردند و امروز در اربعین امام حسین (ع) این چنین برای خدمت رسانی به زائران حسینی حضور یافتند.

وی اضافه کرد: داوطلبان هلال احمر نه‌تنها به زائران امام حسین(ع) کمک کردند بلکه مهربانی، لطف، صلح، صفا، برادری و اخوت را هم به نمایش گذاشتند و این چنین جهانیان شاهد بودند که لباس‌های سرخ و سفید شما در میان جمعیت میلیونی زائران اربعین چگونه به خوبی درخشید.

خدمات‌رسانی داوطلبان هلال‌احمر در اربعین حسینی بدون توجه به نژاد و ملیت بود

یعقوب سلیمانی؛ دبیرکل جمعیت هلال‌احمر نیز در این مراسم گفت: حضور و خدمات رسانی داوطلبان امدادگر هلال احمر در مراسم اربعین حسینی بدون توجه به نژاد و ملیت بود.

وی تصریح  کرد: در 8 سال، دفاع مقدس، داوطلبان جمعیت هلال‌احمر، در کنار رزمندگان، در راستای اهداف جمعیت، فعالیت کردند و در این راه، 491 نفر از امدادگران داوطلب، به مقام شهادت رسیدند.

سلیمانی به بیان این که بهانه برگزاری  این مراسم، تقدیر از داوطلبان امدادگر در مراسم اربعین و 28 صفر است، افزود: در این راستا، حضور داوطلبان در مراسم اربعین و خدمات آن‌ها در مرزها، چه در مرزهای غربی و شرقی و چه مرزهای شمالی، در ریدان، میرجاوه، شلمچه، دوغارون و ... ارزشمند بود. به جز این اما امدادگران در پایگاه‌های بین مرزی و در جاده‌ها نیز به ارائه خدمات به زائران در داخل کشور و حتی به زائران دیگر کشورها که از ایران عبور می ‌کردند، پرداختند و خدمات رسانی به نژاد و ملیت بی توجه بودند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت:  حضور و خدمات رسانی 4 هزار پزشک و پرستار داوطلب در بیش از 500 پایگاه امدادی، ارزشمند و قابل تقدیر است.

وی با اشاره به طرح همسفران خورشید در مراسم 28 صفر توضیح داد: در این مراسم نیز، کارهای بزرگ و ارزشمندی انجام شد، اجتماع 5 هزار نفر از جوان و نوجوان داوطلب برای زیارت و ارائه خدمات به زائران حرم امام رضا (ع)، ارزشمند و قابل تقدیر و ستودنی بود.

دبیر کل جمعیت هلال احمر گفت: مردمی‌بودن و جهادی بودن از ویژگی داوطلبان هلال احمر است. باید از همه داوطلبان, گروه‌های جهادی و اعضای مرکز پزشکی حج و سایر زحمت کشان با تمامی امکانات قدردانی کرد.

وی خاطرنشان کرد: اینکه در موضوعات و مناسبت‌های مهم با اخلاق امدادگری بتوانیم قدمی‌برای جامعه اسلامی خود تخت فرامین مقام معظم رهبری برداریم برایمان افتخار است.

yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 2. آقایان «روحانی» و «ظریف»، نظری ندارید؟!

 3. دشواری پزشکیان در «راه» کابینه

 4. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 5. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 6. دولت و مردم تا دیر نشده کاری کنند...

 7. دقیقا چه زمانی آمریکا خواست با ایران توافق کند؟!

 8. در اداره پست چه خبر است؟!

 9. این آمار معنادار را دریابیم!

 10. انتقاد رسانه اصولگرا از اهانت به ظریف در حاشیه نمازجمعه / چرا برخی اعضای شورای شهر منتقد زاکانی شده‌اند؟

 11. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 12. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 13. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 14. واکنش وزیر ارشاد به استخدام برادرزاده اش در وزارت بهداشت

 15. مرتضوی: تمام بدهی‌های سازمان تأمین اجتماعی را پرداخت کردیم

 16. آشی که نباید خیلی شور شود!

 17. مناظر شهری دیدنی کره شمالی

 18. تاکید قالیباف بر بررسی علل مشارکت پایین مردم در انتخابات/ یک پیشنهاد خوب به سعید جلیلی

 19. قالیباف: باید دغدغه‌ ۱۴ میلیون نفری که به پزشکیان رای ندادند لحاظ شود

 20. پاسخ آیت الله مکارم شیرازی به سوالی درباره استفاده از ابزار موسیقی در مجالس اهل‌بیت (ع)

 21. علم‌الهدی: هزار تحریم در مذاکرات برجام بر ایران تحمیل شد/ نان و آب ملت را به سیاست خارجی ربط ندهیم

 22. چرا نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب برگزار نشد؟

 23. واکاوی علت حضور کمرنگ مردم در انتخابات

 24. یک سیلی سخت دیگر به صهیونیست ها

 25. سرگردانی اضطراب آفرین !

پربحث‌های هفته

 1. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 2. آقایان «روحانی» و «ظریف»، نظری ندارید؟!

 3. دشواری پزشکیان در «راه» کابینه

 4. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 5. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 6. انتقاد رسانه اصولگرا از اهانت به ظریف در حاشیه نمازجمعه / چرا برخی اعضای شورای شهر منتقد زاکانی شده‌اند؟

 7. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 8. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 9. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 10. واکنش وزیر ارشاد به استخدام برادرزاده اش در وزارت بهداشت

 11. آشی که نباید خیلی شور شود!

 12. تاکید قالیباف بر بررسی علل مشارکت پایین مردم در انتخابات/ یک پیشنهاد خوب به سعید جلیلی

 13. علم‌الهدی: هزار تحریم در مذاکرات برجام بر ایران تحمیل شد/ نان و آب ملت را به سیاست خارجی ربط ندهیم

 14. واکاوی علت حضور کمرنگ مردم در انتخابات

 15. سرگردانی اضطراب آفرین !

 16. صدور کیفرخواست رائفی‌پور/ واکنش زاکانی به تهدید استعفای برخی از اعضای شورای شهر/ ماجرای حمله تندروها به پویانفر

 17. ظریف: قانون اقدام راهبردی در مورد مذاکرات هسته‌ای باید رعایت شود/ آماده گفت‌وگو هستیم

 18. نظرات برگزیده مخاطبان الف: مشارکت کم مردم در انتخابات باید آسیب‌شناسی شود/ پزشکیان در انتخاب اعضای دولت فقط شایسته‌سالاری را ملاک قرار دهد

 19. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

 20. دو برابر نیاز کشور اینترنت تامین کردیم

 21. ظریف اعضای «شورای راهبری انتخاب اعضا کابینه» را اعلام کرد

 22. ظریف: کابینه ائتلافی نیست، وحدت ملی است

 23. پاسخ ظریف به ادعای یک فعال رسانه‌ای پس از سخنانش در تلویزیون

 24. پورمحمدی محتمل‌ترین گزینه برای وزارت کشور دولت پزشکیان

 25. رهبر انقلاب: موفقیت رئیس جمهور و دولت جدید، موفقیت همه ما است

آخرین عناوین