«خدمت وظیفه»؛ بحرانی جدید که می‌تواند به بهای سرنگونی نتانیاهو تمام شود

  4020616032

رژیم صهیونیستی این روزها با یک گسست و شکاف بی‌سابقه مواجه است، این بار اختلافات تازه‌ای بر سر اصلاح قانون خدمت سربازی میان صهیونیست‌ها شکل گرفته طوری که برخی مقامات ادامه کار کابینه و یا سرنگون شدن آن را به این قانون گره زده‌اند.

«خدمت وظیفه»؛ بحرانی جدید که می‌تواند به بهای سرنگونی نتانیاهو تمام شود

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه القدس العربی، «اسحاق گلدکنوف»، وزیر ساخت و ساز و مسکن رژیم صهیونیستی در این باره گفت که ادامه کار کابینه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم با قانون خدمت خدمت سربازی مرتبط است

وی با انتشار پیامی در پلتفرم ایکس (توییتر سابق) نوشت: بدون تصویب قانون خدمت سربازی کابینه نتانیاهو دیگر وجود نخواهد داشت و دستورالعمل‌هایی توسط رهبران حریدی‌های مذهبی در این باره صادر شده است.

گلدکنوف در ادامه تاکید کرد: تصویب این قانون دیگر به تاخیر نخواهد افتاد و در دوره جدید کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) تصویب خواهد شد.

این وزیر صهیونیست درحالی بر حتمی بودن تصویب پیش‌نویس پیشنهادی کابینه برای اصلاح قانون خدمت سربازی تاکید کرده است که هرتزی هالوی، رئیس ستاد ارتش این رژیم از طرح معافیت حریدی ها در اصلاحیه پیشنهادی انتقاد کرده است.

هالوی در انتقاد از این قانون تاکید کرد: موضع ما روشن است؛ خدمت سربازی برای همه است و قدرت ارتش اسرائیل در همین مسئله خدمت نهفته است.

وی افزود: هرکس به فکر عدم انجام خدمت وظیفه است باید از خودش بپرسد که اگر همه مثل او رفتار کنند سرنوشت ما چه خواهد شد.

رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی ادامه داد: در اوج اختلافات هم نباید مسیرمان را گم کنیم؛ ارتش همان جای درستی است که باید در آن باشید.

در همین حال، یائیر لاپید، رهبر جناح اپوزیسیون رژیم صهیونیستی نیز در تایید موضع هالوی در این باره تاکید کرد: از رئیس ستاد ارتش حمایت می‌کنم؛ چراکه همه باید به خدمت سربازی بروند و کسی از آن فرار نکند.

در اصلاح پیشنهادی قانون یاد شده برای معافیت حریدی‌ها از خدمت سربازی تلاش می‌شود و پیشنهاد شده است که پیروان احزاب حریدی با رسیدن به سن ۲۱ سالگی به جای ۲۶ سالگی از خدمت سربازی معاف شوند.

پیشتر شبکه عبری زبان «مکان» به نقل از بنی گانتس، وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود: «پیش‌نویس قانون سربازی که ائتلاف برای تصویب آن تلاش می‌کند، ما را به یک درگیری خطرناک سوق خواهد داد که پیامدهای آن متوجه ارتش و انسجام کل جامعه اسرائیلی خواهد شد.»

از زمان سرکار آمدن بنیامین نتانیاهو یک گسست و شکاف بی‌سابقه میان صهیونیست‌ها ایجاد شده است که درپی اصرار کابینه به پیش بردن لایحه جنجالی «اصلاحات قضایی» این شکاف روز به روز درحال عمیق‌تر شدن است طوری که مقامات رسمی و رسانه‌ای رژیم اشغالگر و در راس آنها اسحاق هرتزوگ، رئیس این رژیم بارها نسبت به خطر فروپاشی رژیم صهیونیستی هشدار داده‌اند.

با تصمیم کابینه تندرو بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای پیش بردن لایحه جنجالی تغییرات قضایی، علاوه بر تظاهرات گسترده در سراسر اراضی اشغالی طی روزها و هفته‌های گذشته شمار قابل توجهی از نیروهای ذخیره ارتش این رژیم نیز به مخالفان نتانیاهو ملحق شده‌اند و تمرد نظامیان همچنان ادامه دارد.

اعتراضات علیه نتانیاهو همچنین به بخش‌های دیگر از جمله پزشکان، بخش اقتصادی، شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها کشیده شده است.

به‌رغم مخالفت‌های شدید با این طرح، نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی است که هدف آن ایجاد توازن بین قوه‌ها از طریق کاهش اختیارات دادگاه عالی به نفع پارلمان است. اما منتقدان بر این باورند که این اقدام راه را برای سوء استفاده از قدرت باز می‌کند، در حالی که اپوزیسیون این طرح را گامی برای تضعیف استقلال دستگاه قضایی می‌داند که در نهایت دادگاه عالی رژیم صهیونیستی را تابع خواسته‌های سیاستمداران می‌کند.

yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. دیدار پزشکیان با رهبر انقلاب

 2. یک تبریک و چند یادآوری به رئیس جمهور منتخب

 3. پزشکیان؛ نهمین رئیس جمهور ایران

 4. یک یادآوری مهم به اصلاح طلبان

 5. اعلام آمادگی دانشگاه تهران برای برگزاری مناظره بین زنگنه و جلیلی

 6. نظرات برگزیده مخاطبان الف: پزشکیان امید مردم را ناامید نکند/ دولت پزشکیان باید دولت متخصصین باشد

 7. از: مردم ایران به: رییس جمهور ایران

 8. پاستور که کاخ سفید نیست خانم ابتکار!

 9. طبل غازی میان تهی!

 10. نشست رئیس جمهور منتخب با فعالان ستادی

 11. چند خط مشفقانه برای پزشکیان

 12. آفتی بزرگ برای روسای جمهور ایران

 13. قالیباف خلبان پرواز تهران - سن پترزبورگ شد / لباس خلبانی بر تن رئیس مجلس

 14. ادعایی که معلوم نیست از کجا آمده!

 15. درخواست احمد توکلی از مجمع تشخیص درباره تاثیر معدل در کنکور

 16. دشواری های احیای یک بیمار برای پزشکیان

 17. رییس‌جمهور جدید چه کارهایی را نباید بکند

 18. چرا تهران در مقابل کاهش قیمت مسکن مقاومت می کند؟!

 19. زاکانی در دفتر رئیس جمهور منتخب

 20. جلیلی: تا امروز بابک زنجانی را ندیده‌ام/ دادگاه کرسنت در حال برگزاری است

 21. پیشنهاد یک اصلاح‌طلب برای حضور مخبر در دولت پزشکیان/ تبریک سران کشورها و نامزدهای انتخابات به رئیس‌جمهور منتخب

 22. طرح مجلس برای افزایش حقوق و دستمزد کارگران به میزان تورم

 23. در دفاع از میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۳

 24. تحلیل روزنامه دولت از رای جلیلی و پزشکیان/ نقش مهم قالیباف در کمک به اجماع برای حل مشکلات مردم

 25. جزئیات جلسه دونفره جلیلی و پزشکیان

آخرین عناوین