«خدمت وظیفه»؛ بحرانی جدید که می‌تواند به بهای سرنگونی نتانیاهو تمام شود

  4020616032

رژیم صهیونیستی این روزها با یک گسست و شکاف بی‌سابقه مواجه است، این بار اختلافات تازه‌ای بر سر اصلاح قانون خدمت سربازی میان صهیونیست‌ها شکل گرفته طوری که برخی مقامات ادامه کار کابینه و یا سرنگون شدن آن را به این قانون گره زده‌اند.

«خدمت وظیفه»؛ بحرانی جدید که می‌تواند به بهای سرنگونی نتانیاهو تمام شود

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه القدس العربی، «اسحاق گلدکنوف»، وزیر ساخت و ساز و مسکن رژیم صهیونیستی در این باره گفت که ادامه کار کابینه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم با قانون خدمت خدمت سربازی مرتبط است

وی با انتشار پیامی در پلتفرم ایکس (توییتر سابق) نوشت: بدون تصویب قانون خدمت سربازی کابینه نتانیاهو دیگر وجود نخواهد داشت و دستورالعمل‌هایی توسط رهبران حریدی‌های مذهبی در این باره صادر شده است.

گلدکنوف در ادامه تاکید کرد: تصویب این قانون دیگر به تاخیر نخواهد افتاد و در دوره جدید کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) تصویب خواهد شد.

این وزیر صهیونیست درحالی بر حتمی بودن تصویب پیش‌نویس پیشنهادی کابینه برای اصلاح قانون خدمت سربازی تاکید کرده است که هرتزی هالوی، رئیس ستاد ارتش این رژیم از طرح معافیت حریدی ها در اصلاحیه پیشنهادی انتقاد کرده است.

هالوی در انتقاد از این قانون تاکید کرد: موضع ما روشن است؛ خدمت سربازی برای همه است و قدرت ارتش اسرائیل در همین مسئله خدمت نهفته است.

وی افزود: هرکس به فکر عدم انجام خدمت وظیفه است باید از خودش بپرسد که اگر همه مثل او رفتار کنند سرنوشت ما چه خواهد شد.

رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی ادامه داد: در اوج اختلافات هم نباید مسیرمان را گم کنیم؛ ارتش همان جای درستی است که باید در آن باشید.

در همین حال، یائیر لاپید، رهبر جناح اپوزیسیون رژیم صهیونیستی نیز در تایید موضع هالوی در این باره تاکید کرد: از رئیس ستاد ارتش حمایت می‌کنم؛ چراکه همه باید به خدمت سربازی بروند و کسی از آن فرار نکند.

در اصلاح پیشنهادی قانون یاد شده برای معافیت حریدی‌ها از خدمت سربازی تلاش می‌شود و پیشنهاد شده است که پیروان احزاب حریدی با رسیدن به سن ۲۱ سالگی به جای ۲۶ سالگی از خدمت سربازی معاف شوند.

پیشتر شبکه عبری زبان «مکان» به نقل از بنی گانتس، وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود: «پیش‌نویس قانون سربازی که ائتلاف برای تصویب آن تلاش می‌کند، ما را به یک درگیری خطرناک سوق خواهد داد که پیامدهای آن متوجه ارتش و انسجام کل جامعه اسرائیلی خواهد شد.»

از زمان سرکار آمدن بنیامین نتانیاهو یک گسست و شکاف بی‌سابقه میان صهیونیست‌ها ایجاد شده است که درپی اصرار کابینه به پیش بردن لایحه جنجالی «اصلاحات قضایی» این شکاف روز به روز درحال عمیق‌تر شدن است طوری که مقامات رسمی و رسانه‌ای رژیم اشغالگر و در راس آنها اسحاق هرتزوگ، رئیس این رژیم بارها نسبت به خطر فروپاشی رژیم صهیونیستی هشدار داده‌اند.

با تصمیم کابینه تندرو بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای پیش بردن لایحه جنجالی تغییرات قضایی، علاوه بر تظاهرات گسترده در سراسر اراضی اشغالی طی روزها و هفته‌های گذشته شمار قابل توجهی از نیروهای ذخیره ارتش این رژیم نیز به مخالفان نتانیاهو ملحق شده‌اند و تمرد نظامیان همچنان ادامه دارد.

اعتراضات علیه نتانیاهو همچنین به بخش‌های دیگر از جمله پزشکان، بخش اقتصادی، شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها کشیده شده است.

به‌رغم مخالفت‌های شدید با این طرح، نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی است که هدف آن ایجاد توازن بین قوه‌ها از طریق کاهش اختیارات دادگاه عالی به نفع پارلمان است. اما منتقدان بر این باورند که این اقدام راه را برای سوء استفاده از قدرت باز می‌کند، در حالی که اپوزیسیون این طرح را گامی برای تضعیف استقلال دستگاه قضایی می‌داند که در نهایت دادگاه عالی رژیم صهیونیستی را تابع خواسته‌های سیاستمداران می‌کند.

yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. درباره میدان شهید صدام حسین!

 2. احتمالاً مصوبه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در شورای نگهبان رد شود

 3. چیزهایی که درباره این «فساد دبش» نمی دانیم

 4. توضیحات قوه قضائیه درباره پرونده واردات چای/ آمار رئیسی از اقتصاد کشور

 5. عبدالحمید برای اسرائیل حق قائل است/ او طرفدار طرفدار پیمان ابراهیم و سخنانش درباره یک رژیم غاصب عجیب است

 6. چرا موسیقی تتلوها «سم» است؟

 7.  زلنسکی، قهرمان شکست خورده یا نادان بازنده!؟

 8. ساسی مدیای آقای عبدی !

 9. کاتولیک‌تر از پاپ؟!

 10. در انتخابات به چه کسانی رای دهیم؟

 11. کارخانه‌ها در به در به‌دنبال کارگر؛ کارگر حاضر به کار نیست!

 12. قوه‌قضائیه علیه «فساد ساسی‌مانکن» اقدام کند/ شکایت «زاکانی» از شایعه‌پردازان

 13. اولین تصویر از شهید مرزبان در سراوان

 14. حق انتخاب از میان دو مجرم !

 15. تصاویری از لحظه شلیک مستقیم به نظامیان صهیونیست

 16. ۳ نکته در مورد راهکار تشکیل دو دولتِ اسرائیلی و فلسطینی

 17. پرونده فساد چای دبش از دولت قبل است/ احساسات جامعه جریحه‌دار شد

 18. گزارش تحقیقی از ماجرای مهاجران؛ ستیز یا ساماندهی؟/ چه کسی به اقبالیه حمله کرد؟

 19. امیر تتلو به ایران تحویل داده شد

 20. زباله ها را هم نزنید !

 21. نظر فرزاد حسنی درباره مستند تازه شبکه منوتو

 22. واکنش بازرسی ویژه رئیس‌جمهور به فساد در واردات چای

 23. دفاع تمام‌قد قالیباف از عملکرد مجلس/ تاکید رئیسی بر ساخت یک میلیون مسکن در سال

 24. کاهش تورم تا پایان سال ادامه دارد

 25. صالحی: «اختلاس» با «عدم رفع تعهد ارزی» تفاوت دارد/ در پرونده چای، ارز ترجیحی داده نشده است

آخرین عناوین