آقای دایی، این «تیم ملی» است !

حسین علی زاده، گروه سیاسی الف،   4010824038 ۵۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
آقای دایی، این «تیم ملی» است !

آقای علی دایی چهره مشهور ورزشی کشورمان اعلام کرده است برای «همدردی با مردم» به دعوت فیفا برای حضور در جام جهانی قطر پاسخ منفی داده است. 

نه تنها نمی خواهیم انتقادات رایج این روزها به موضوع گیری های سیاسی سلبریتی ها را تکرار کنیم ؛ بلکه (ضمن درست دانستن برخی از این انتقادها به چهره های مشهور)، می خواهیم بگوییم در این زمینه هم مانند بسیاری دیگر از رفتارهای اجتماعی و سیاسی ما افراط و غلو وجود دارد چرا که رفتار و گفتار چهره های مشهور در همه کشورها به نوعی مورد توجه قرار می گیرد و این انتظار وجود دارد که آنها در حوزه عمومی و اجتماعی منفعل نباشند.  با این حال، این تمام ماجرا نیست. سخن بر سر این است که اعلام موضع و فعال بودن در عرصه عمومی باید با پختگی و عقلانیت توام باشد و از سر احساسات و هیجان صورت نگیرد.

به عنوان مثال باید از آقای دایی پرسید ابراز همدردی با مردم چگونه با  نادیده گرفتن تیم ملی همین مردم یا حضور نیافتن در رویدادی که این تیم به نمایندگی از مردم ایران درآن حضور دارد جمع می شود؟! اصلا مگر «تیم ملی ایران»، تیم جمهوری اسلامی است؟ مگر بازیکنان این تیم را «حکومت» انتخاب کرده؟ یا همه آنها در زمره طرفداران پروپاقرص «حکومت» هستند؟ 

مگر نه این است همین مردمی که آقای دایی از آنها حرف می‌زند و صادقانه می‌خواهد با آنها ابراز همدردی کند در ایام پیش رو بازی های این تیم را با علاقه و اشتیاق دنبال می کنند و با پیروزی شان می خندند و از شکست شان می گریند؟

در پس همه این دعواهای سیاسی آیا نباید نقطه مشترکی باشد که همه مردم را به هم پیوند بزند؟! چه نقطه مشترکی بهتر از نام بلند ایران؟!

البته می دانیم که همه طرفین نزاع های سیاسی در همه کشورها اقدامات خود را در راستای منافع ملی و کشورشان معرفی می کنند اما این را هم می دانیم که متاسفانه معمولا کمتر ادعاهای سیاسی از این دست در برابر آزمون صداقت و راستی تاب می آورند و کمتر مدعیانی در این زمینه یافت می شوند که این شعارها را پوششی برای منافع یا امیال و خواسته های خود نکرده باشند! 

در اختلافات مربوط به حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی حتی اگر این سخن مدعیان را بپذیریم که  ممکن است از حضور تیم ملی ایران بهره برداری «سیاسی» شود(!) بازهم باید گفت هر رویدادی که باعث تقویت و انسجام ملی شود از اولویت مسلم برخوردار است و نباید به بهانه های سطحی سیاست زده از آن عقب نشینی کرد. نباید فراموش کرد که این مهم، یعنی تقویت انسجام و وحدت ملی از وظایف همه حکومت ها با هر شکل و محتوایی است و همه نظام هایی سیاسی معمولا به دلیل تلاش برای تحقق این امر مورد تحسین قرار می گیرند نه انتقاد و این موضوع فارغ از نزاع های سیاسی در زمره خدمات آن نظام های سیاسی ثبت می شود، البته اگر قدرت تحلیل و تفسیر درست در این زمینه وجود داشته باشد!    

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۷۶۹۳۶۵۱۱:۵۶:۰۷ ۱۴۰۱/۸/۲۴
علی دایی فقط فوتبال بلده بازی کنه
ناشناس۲۷۶۹۴۲۸۱۲:۲۶:۰۰ ۱۴۰۱/۸/۲۴
تنها بازی بلد بودن نیست باید اسباب بزرگی هم داشته باشی.مقبولیت نزد مردم الکی نیست
ناشناس۲۷۶۹۸۲۸۱۷:۴۷:۳۴ ۱۴۰۱/۸/۲۴
چرا برای همدردی با مردم، رستورانها یا فروشگاه هاش رو تعطیل نکرده، الان که همه شبکه‌ها دارن می‌گن اعتصاب کنین!! البته جواب مشخصه ... بعضی کارها خرج داره بعضی‌ها نه!!
ناشناس۲۷۶۹۸۲۹۱۷:۴۸:۰۹ ۱۴۰۱/۸/۲۴
متاسفانه در این اتفاقات خیلی از سرمایه‌های کشور سوخت!!
ناشناس۲۷۶۹۴۳۷۱۲:۳۰:۱۷ ۱۴۰۱/۸/۲۴
از آقای علی دایی می خواهیم اعمال و حرکات دشمن شاد کن انجام ندهد.
ناشناس۲۷۶۹۴۴۰۱۲:۳۲:۱۶ ۱۴۰۱/۸/۲۴
از علی دایی اقای گل جهان و افتخار ایران انتظار این رفتار نابخردانه را نداشتیم.
ناشناس۲۷۶۹۸۳۰۱۷:۴۹:۵۷ ۱۴۰۱/۸/۲۴
فکر کنم نرفته که کمیته حقیقت یاب فوت اسرا پناهی رو تشکیل بده، آخه یه ادعایی کرده بود بدون مدرک، حالا همه منتظرن واقعیت رو روشن کنه!!
امیر حسین سلطان/تهران۲۷۶۹۴۴۷۱۲:۳۴:۱۲ ۱۴۰۱/۸/۲۴
خیلی ببخشید که دیگران الی ماشاء الله همه چیز بلدند و کار را به اینجا رسانده اند که اسطوره ای همانند آقای علی دایی حتی درباره جام جهانی فوتبال نیز عطایش را به لقایش بخشیده است! البته ایشان اختیار دارند بنا به تشخیص و صلاح خودشان تصمیم بگیرند و انتقادی هم اگر هست به شخص ایشان نیست.
ناشناس۲۷۶۹۷۸۲۱۶:۵۵:۰۰ ۱۴۰۱/۸/۲۴
فقط ایشون اختیار دارن یا ما هم آزاد هستیم به رفتار ایشون انتقاد داشته باشیم!؟
ناشناس۲۷۶۹۳۷۱۱۱:۵۹:۴۴ ۱۴۰۱/۸/۲۴
صدتا گل زدن به ضعیف ترین تیم های دنیا باعث شده این آقا رو رستم کنیم .
ناشناس۲۷۶۹۳۷۵۱۲:۰۳:۰۷ ۱۴۰۱/۸/۲۴
اصلا مگر «تیم ملی ایران»، تیم جمهوری اسلامی است؟ مگر بازیکنان این تیم را «حکومت» انتخاب کرده؟
ناشناس۲۷۶۹۳۸۸۱۲:۰۹:۴۶ ۱۴۰۱/۸/۲۴
دایی . فوتبالیسته . همه چیز دان که نیست . انتظارتان را خیلی بالا نبرید...
ناشناس۲۷۶۹۴۰۰۱۲:۱۵:۴۱ ۱۴۰۱/۸/۲۴
پس سکوت کند و حرف دشمنان را تکرار نکند در این دو ماه حرف راست نزد که هیچ....!
ناشناس۲۷۶۹۴۱۷۱۲:۲۴:۰۴ ۱۴۰۱/۸/۲۴
مگر قرار است همه چیز دان باشی؟ ... کافی است دل داشته باشی و از اتفاقات و شرایط موجود (حالا به هر دلیل) ناراحت باشی.
ناشناس۲۷۶۹۴۵۴۱۲:۳۶:۵۶ ۱۴۰۱/۸/۲۴
چرا از روحانیون معظم و خطیبان جمعه که در عموم مسایل اقتصادی و حقوقی و نظامی و غیره اظهار نظر می کنند انتقاد نمی کنید؟
شهاب۲۷۶۹۵۳۷۱۳:۱۸:۳۵ ۱۴۰۱/۸/۲۴
آفرین! همانطور که باید از آنها انتقاد کرد و می شود ،از امثال دایی هم که در هر موردی نظر می دهند باید انتقاد شود!
ناشناس۲۷۶۹۶۱۳۱۴:۰۹:۳۵ ۱۴۰۱/۸/۲۴
اگر روزی در خصوص سیستم بانکی نظر داد چشم انتقاد می کنیم. هر شهروندی اجازه دارد در خصوص حقوق شهروند (جان و مال هم میهن اصولی ترین حق شهروندی است) نظر دهد. هر شهروندی حق دارد در خصوص محیط زیست میهن نظر دهد. هر شهروندی حق دارد در خصوص آبروی بین الملل میهن نظر دهد. هر شهروندی حق دارد در خصوص ضریب فلاکت میهن نظر دهد. .... من یک طرفدار دو آتیشه فوتبال نیستم، ولی ندیدم آقای دائی جز در موارد حقوق شهروندی نظری داده باشد!
ناشناس۲۷۶۹۸۸۶۱۹:۰۲:۳۸ ۱۴۰۱/۸/۲۴
علی دایی به دروغ پلیس رو متهم کرده به آدم کشی و مردم رو تحریک کرده -
ناشناس۲۷۶۹۳۹۲۱۲:۱۱:۰۴ ۱۴۰۱/۸/۲۴
آقاي عليزاده با اين نوع مقالات نميتوني محبوبيت اين مرد را كم كني.
ناشناس۲۷۶۹۴۳۵۱۲:۲۹:۰۶ ۱۴۰۱/۸/۲۴
موضع گیری های عجیب و غریب اخیر علی دایی محبوبیت او را به شدت کاهش داد.
ناشناس۲۷۶۹۳۹۴۱۲:۱۱:۱۹ ۱۴۰۱/۸/۲۴
با بیت‌المال بالا میرن و یاغی میشن وای بر وطنفروشان
ناشناس۲۷۶۹۳۹۶۱۲:۱۲:۲۶ ۱۴۰۱/۸/۲۴
حق بدهید چون دسیسه ها علیه کشور شکست خورده عصبانی باشند
ناشناس۲۷۶۹۴۰۳۱۲:۱۸:۳۸ ۱۴۰۱/۸/۲۴
وقتی که برای شاه چراغ همدردی نکرد ولی برای مواردی همچون ان مدرسه یا آن فرد فوت شده در مقر پلیس حرف های نادرست و چندشی زد خوب رسوا شد در نزد ملت
ناشناس۲۷۶۹۴۱۸۱۲:۲۴:۲۴ ۱۴۰۱/۸/۲۴
درورد بر شرفش
ناشناس۲۷۶۹۸۴۳۱۸:۰۴:۳۵ ۱۴۰۱/۸/۲۴
مهم نیست چی می‌گه، چون علی دایی می‌گه حتما درسته!
ایرانی۲۷۶۹۴۲۹۱۲:۲۷:۰۱ ۱۴۰۱/۸/۲۴
درود بر علی دایی پهلوان
ناشناس۲۷۶۹۴۷۲۱۲:۴۵:۵۱ ۱۴۰۱/۸/۲۴
پهلوان کسی هست که کم اشتباه می کند و وقتی اشتباه کند عذرخواهی می کند نه این که لجبازی کند
ناشناس۲۷۶۹۴۷۱۱۲:۴۵:۴۹ ۱۴۰۱/۸/۲۴
یادمه سال ۷۷ بعد برد ایران. تلویزیون سرود آمریکا آمریکا خون جوانان ما می‌چکد از چنگ تو پخش کرد. پس شما با سابقه مشخص در مورد سیاسی نگاه نکردن به ورزش صحبت نکنید. ...
حسام۲۷۶۹۴۷۳۱۲:۴۵:۵۲ ۱۴۰۱/۸/۲۴
به عنوان مثال باید از آقای دایی پرسید ابراز همدردی با مردم چگونه با نادیده گرفتن تیم ملی همین مردم یا حضور نیافتن در رویدادی که این تیم به نمایندگی از مردم ایران درآن حضور دارد جمع می شود؟! جواب: تیم ملی مال جمهوری نیست بله اما ابزار جمهوری اسلامی است برای کسب مشروعیت در خارج از ایران جمهوری اسلامی ادمهایی میخواهد که در خدمتش باشند تا از انها بهره برداری کند اما علی دایی اینکاره نیست ذاتش اینگونه نیست
ناشناس۲۷۶۹۷۷۴۱۶:۴۳:۱۱ ۱۴۰۱/۸/۲۴
علی دایی در سالهای گذشته فوتبالیست بود.اما الان دلال ماشین و ملک و....است
حسن۲۷۶۹۴۷۴۱۲:۴۶:۳۷ ۱۴۰۱/۸/۲۴
اصلا مگر پاسپورت دایی ضبط نشده بود. اگر میخواست هم نمی تونست بره.وانگهی حق اعتراض برای همه محفوظ هست
ناشناس۲۷۶۹۴۷۸۱۲:۴۷:۴۵ ۱۴۰۱/۸/۲۴
جناب علی دایی یک بیزنسمن حرفه ای است و هر جا منافع و پول باشد قطعا حضور دارند حتما در قطر ابی برای او گرم نمیشود که شرکت نمیکند ضمن اینکه هنوز در قافیه دروغهایی که گفته مانده بیشتر او را شرمنده نکنید
مهدی۲۷۶۹۷۲۳۱۵:۵۳:۴۱ ۱۴۰۱/۸/۲۴
کاش میتونستی ساکت باشی
ناشناس۲۷۶۹۴۸۰۱۲:۴۹:۵۷ ۱۴۰۱/۸/۲۴
... این تیم رو همه دوس دارن...ولی کسی دل و دماغ فوتبال نگاه کردن نداره... مگه شما لیگ رو بدون تماشاگر نکردین؟..مگه شما مردم رو از ورزشگاه محروم نکردین؟... پس دیگه چه صحبتی با علی آقا دارین که بهش ایراد میگیرین؟...
ناشناس۲۷۶۹۴۹۴۱۲:۵۷:۲۷ ۱۴۰۱/۸/۲۴
هر کسی مختار است نظراتش را بیان کند ولی عوامفریبی و وطن فروشی فرق می کند. در روزهای سخت و غبارآلود آدم ها ذات درونی خودشان را نشان می دهند و خدا را شکر ذات درونی خیلی از این آدم ها در این روزهای سخت مشخص شد . رفتن آقای دایی یا نرفتنش به ما چه ؟ خواستی برو نخواستی نرو.ابر هیچ موقع پشت ابر نمی ماند و روسیاهی همیشه به ذغال می ماند. ما یک کشوریم ما یک ملتیم ما همه ایرانی هستیم که اجانب میخواهند تفرقه بیندازند ولی اگر خدا نخواهد هیچکس قادر نخواهد شد شرافت و بزرگی یک کشور را لکه دار کند.
ناشناس۲۷۶۹۵۸۲۱۳:۴۴:۴۹ ۱۴۰۱/۸/۲۴
جناب دایی عزیز ثابت کردید پست و جایگاه سیاسی برای شما ارزشی ندارد و جایگاه اصلی که قلب ملت ایران هست تسخیر کردید. حالا میشه فهمید چرا بعضی ها در تاریخ جاودان شدند ولی بعضی ها با کلی عنوان و مدال فراموش...شما قهرمان ما ملت ایران هستید و نامتان تا ابد در تاریخ این مملکت جاویدان خواهد ماند.
ناشناس۲۷۶۹۶۱۹۱۴:۱۲:۴۹ ۱۴۰۱/۸/۲۴
همان طور که اهل فوتبال و سایر ورزشکاران از بکار گیری و اظهار نظر افرادی که خارج از مجموعه فوتبال و یا سایر رشته های ورزشی هستند ناراحت می شوند و آنها را می کوبند بهتر است در مورد مسایلی که در مورد آنها تجربه و مطالعه کافی ندارند اظهار نظر نکنند.
محمود۲۷۶۹۶۲۹۱۴:۲۰:۱۳ ۱۴۰۱/۸/۲۴
دایی اشتباه بزرگی مرتکب شد و به دروغ فوت یک دختر اردبیلی را به پلیس ربط داد.
ناشناس۲۷۶۹۷۲۶۱۵:۵۸:۰۳ ۱۴۰۱/۸/۲۴
با سلام و احترام مشکل عدم بصیرت است ، 44 ساله که دائم چه از خارج و چه از داخل ( توسط خواص بی بصیرت)این انقلاب و نظام و مردم تحت فشار قرارداده شده اند و انواع و اقسام فشار ها و تهاجمات نظامی ، فرهنگی و اخیراً نیز اقتصادی ( جنگ اقتصادی با تحریم های گسترده) به این ملت بزرگوار وارد شده است ، ولی بایستی دانست که این پرچم برافراشته در نهایت با رهبری ، رهبر فرزانه و مظلوم انقلاب به دست صاحبش آقا امام زمان خواهد رسید. آب به آسیاب دشمن ریختن هنر نمی باشد. پیروی از ولایت امر و تابع قانون بودن از گمراهی جلوگیری می کند. آیا ترویج بی بند و باری که علناً غرب به رهبری آمریکابه دنبال آن می باشد ، راه حل مشکلات اقتصادی است ؟ خیر ، نگاه به داخل و ظرفیت های خدا دادی ایران عزیز و انجام اصلاحات در سطح مدیریتی مشکل گشاست. با تشکر
ع۲۷۶۹۷۴۷۱۶:۱۶:۰۸ ۱۴۰۱/۸/۲۴
یاشاسین دایی
ناشناس۲۷۶۹۷۷۶۱۶:۴۷:۱۵ ۱۴۰۱/۸/۲۴
برای خودم متاسفم که فوتبال علی دایی را میدیدم و از طرفدارانش بودم .
ناشناس۲۷۶۹۷۷۸۱۶:۴۹:۴۹ ۱۴۰۱/۸/۲۴
یادم نمیره علی دایی به زور و دعای مردم تیم ملی رو رها کرد.اون سالهای اخر همه دعا میکردند بسه دیگه ولی خب اقای گل میخواست اقای گل تر بشه..علاوه بر اینکه دعواهای دائمی اش بل علی کریمی، مبعلی و مایلی کهن و ..‌. خسته کننده شده بود وقتی هم مربی شد، مثل همه مربیان داخلی یادم نمیاد یک بار بگه تیم من بد بازی کرد...همیشه داور مقصر بود. این فرهنگ رو به نسل بعد خودش هم منتقل کرد
ناشناس۲۷۶۹۸۰۸۱۷:۱۲:۱۶ ۱۴۰۱/۸/۲۴
واقعا عمق نظر ایشان جای تامل دارد!!؟؟ برای همدردی با مردم به مردم پشت کردن دیگر از موضوعات جدیدی است!!!
آرش قشقایی۲۷۶۹۸۴۷۱۸:۰۸:۳۷ ۱۴۰۱/۸/۲۴
بهترین علی دایی.
ناشناس۲۷۶۹۸۵۰۱۸:۱۲:۳۵ ۱۴۰۱/۸/۲۴
جناب علیزاده و علیزاده ها! فوتبال ورزشی است برای شادی و تفریح ولی وقتی ملتی درگیر غم مسایل گوناگون است دیگر صحبت از فوتبال محلی از اعراب ندارد پس موضع علی دایی به عنوان یک فرد دغدغه مند قابل تحسین است نه نقد و نکوهش.
ناشناس۲۷۶۹۸۵۹۱۸:۱۹:۱۸ ۱۴۰۱/۸/۲۴
مردم خودشان عاقل و فهیم هستند و منظور اقای دایی را خوب میفهمند. با این مقاله ها نمیتوان محبوبیت یک اسطوره دلسوز ملت رو به چالش کشید.
ناشناس۲۷۶۹۸۶۱۱۸:۲۰:۵۹ ۱۴۰۱/۸/۲۴
من در عجبم از اینکه در مقابل یک موضع گیری ساده از علی دایی چرا اینقدر به او می‌تازید؟ کاش فیفا استاد حسن عباسی را دعوت میکرد، تا بروند و در باب فلسفه فوتبال سخنرانی افتتاحیه جام جهانی را انجام دهند.
ناشناس۲۷۶۹۸۷۲۱۸:۵۱:۵۱ ۱۴۰۱/۸/۲۴
درود بر علی آقای دایی سرافراز باشید.
ناشناس۲۷۶۹۹۰۲۱۹:۲۳:۳۶ ۱۴۰۱/۸/۲۴
دایی می توانست بازیکن تاریخی باقی بماند اما حیف که بازیچه شد. یک روزی در زمین ایران بازی می کرد الان در زمین دشمن.
مرتضی۲۷۶۹۹۰۷۱۹:۲۷:۲۷ ۱۴۰۱/۸/۲۴
اگه راست میگی.برو از اون خانواده اردبیلی که ابرویشان را با دروغت‌ بردی.معذرت خواهی کن.
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های دیروز

 1. وقتی ترکیه به جای ما راه فرج‌الله سلحشور را ادامه داد

 2. حق انتخاب از میان دو مجرم !

 3. واکنش کیهان به دستگیری تتلو/ بازگشت بهزاد/ واکنش جبلی به گسترش موسیقی مبتذل

 4. زورگیری ترسناک از یک زن مقابل دوربین‌ها

 5. بفهم دنیا دست کیست!

 6. اینفوگرافیک| بزرگترین فسادهای مالی کشف‌شده در ایران

 7. واکنش زاکانی به خبر ناپدید شدن ۱۷ هزار میلیارد تومان در شهرداری تهران

 8. منصوری: در همین دولت ۵۰ هواپیما وارد کردیم و اصلا اعلام نکردیم/ کنایه معاون رئیس‌جمهور به روحانی

 9. اینفوگرافیک/ داستان کشف فساد با طعم چای

 10. عصبانیت مجری اینترنشنال بابت حمایت ملت‌های غربی از فلسطین

 11. دولت از چه زمانی پیگیری پرونده فساد واردات چای را آغاز کرد؟

 12. قالیباف: تصور کمک آمریکا به توسعه کشورهای عربی خیالی باطل است

 13. سخنی با وزیر ارشاد 

 14. سرلشکر باقری: به‌نفع رژیم صهیونیستی است که دست از جنایت بردارد

 15. درب صداوسیما بر روی همه سلبریتی‌ها باز است

 16. بیانیه حماس درباره وتوی آمریکا علیه پیش‌نویس قطعنامه آتش‌بس در غزه

 17. سهمیه سوخت این خودروها قطع می‌شود

 18. محمدرضا گلزار در یک فدراسیون ورزشی پست گرفت!

پربحث‌های هفته

 1. درباره میدان شهید صدام حسین!

 2. احتمالاً مصوبه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در شورای نگهبان رد شود

 3. چیزهایی که درباره این «فساد دبش» نمی دانیم

 4. توضیحات قوه قضائیه درباره پرونده واردات چای/ آمار رئیسی از اقتصاد کشور

 5. عبدالحمید برای اسرائیل حق قائل است/ او طرفدار طرفدار پیمان ابراهیم و سخنانش درباره یک رژیم غاصب عجیب است

 6.  زلنسکی، قهرمان شکست خورده یا نادان بازنده!؟

 7. چرا موسیقی تتلوها «سم» است؟

 8. کاتولیک‌تر از پاپ؟!

 9. وقتی ترکیه به جای ما راه فرج‌الله سلحشور را ادامه داد

 10. ساسی مدیای آقای عبدی !

 11. در انتخابات به چه کسانی رای دهیم؟

 12. حق انتخاب از میان دو مجرم !

 13. کارخانه‌ها در به در به‌دنبال کارگر؛ کارگر حاضر به کار نیست!

 14. قوه‌قضائیه علیه «فساد ساسی‌مانکن» اقدام کند/ شکایت «زاکانی» از شایعه‌پردازان

 15. اولین تصویر از شهید مرزبان در سراوان

 16. تصاویری از لحظه شلیک مستقیم به نظامیان صهیونیست

 17. ۳ نکته در مورد راهکار تشکیل دو دولتِ اسرائیلی و فلسطینی

 18. پرونده فساد چای دبش از دولت قبل است/ احساسات جامعه جریحه‌دار شد

 19. گزارش تحقیقی از ماجرای مهاجران؛ ستیز یا ساماندهی؟/ چه کسی به اقبالیه حمله کرد؟

 20. امیر تتلو به ایران تحویل داده شد

 21. زباله ها را هم نزنید !

 22. نظر فرزاد حسنی درباره مستند تازه شبکه منوتو

 23. واکنش بازرسی ویژه رئیس‌جمهور به فساد در واردات چای

 24. دفاع تمام‌قد قالیباف از عملکرد مجلس/ تاکید رئیسی بر ساخت یک میلیون مسکن در سال

 25. کاهش تورم تا پایان سال ادامه دارد

پربحث‌های هفته

 1. درباره میدان شهید صدام حسین!

 2. توضیحات قوه قضائیه درباره پرونده واردات چای/ آمار رئیسی از اقتصاد کشور

 3. عبدالحمید برای اسرائیل حق قائل است/ او طرفدار طرفدار پیمان ابراهیم و سخنانش درباره یک رژیم غاصب عجیب است

 4.  زلنسکی، قهرمان شکست خورده یا نادان بازنده!؟

 5. در انتخابات به چه کسانی رای دهیم؟

 6. قوه‌قضائیه علیه «فساد ساسی‌مانکن» اقدام کند/ شکایت «زاکانی» از شایعه‌پردازان

 7. واکنش بازرسی ویژه رئیس‌جمهور به فساد در واردات چای

 8. دفاع تمام‌قد قالیباف از عملکرد مجلس/ تاکید رئیسی بر ساخت یک میلیون مسکن در سال

 9. واکنش کیهان به دستگیری تتلو/ بازگشت بهزاد/ واکنش جبلی به گسترش موسیقی مبتذل

 10. زحمت افتادید آقای ثابتی، باید ببخشید!

 11. فساد اخیر واردات چای مورد رصد مسئولان قضایی و اجرایی بود

 12. توصیه انتخاباتی اژه‌ای به نمایندگان مجلس/ پاسخ به انتقادات افزایش سن بازنشستگی/ درباره برخورد با فساد در واردات چای

 13. سریع‌القلم از سرنوشت کشور «دائم‌الهجینگ» قطر عبرت می‌گیرد؟

 14. اولین واکنش به جنجال منتقدان دولت درباره حواشی افتتاح متروی پرند

 15. منصوری: در همین دولت ۵۰ هواپیما وارد کردیم و اصلا اعلام نکردیم/ کنایه معاون رئیس‌جمهور به روحانی

 16. رئیسی: دولت در دوسال اخیر محور شناسایی و برخورد با گلوگاه‌های فساد بوده است

 17. نظرات برگزیده مخاطبان الف: نتیجه آمارهای اقتصادی دولت در جامعه دیده نمی‌شود/ چرا مولوی عبدالحمید از نظر مردم اهل‌سنت فلسطین حمایت نمی‌کند؟

 18. رئیسی: دولت شبانه‌روز برای رفع مشکلات تلاش می‌کند/سفر من به استان‌ها تشریفاتی نیست

 19. مجلس مرکز همه قانون‌ها و قدرتهاست

 20. یادی از نخستین جبهه ضدآمریکایی در ایران

 21. دولت از چه زمانی پیگیری پرونده فساد واردات چای را آغاز کرد؟

 22. آدم نرمال!

 23. قالیباف: تصور کمک آمریکا به توسعه کشورهای عربی خیالی باطل است

 24. قالیباف: بررسی لایحه حجاب و عفاف پشت درهای بسته نبوده است

 25. توضیحات سخنگوی دولت درباره پرونده کشف فساد چای در دولت سیزدهم

آخرین عناوین