معاون اقتصادی وزارت اطلاعات: به جای فشار مضاعف به تجارو اصناف؛ از فرار مالیاتی جلوگیری و مؤدیان مالیاتی جدید شناسایی شوند

گروه اقتصادی الف،   4010413097

معاون اقتصادی وزارت اطلاعات در دیدار با اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه ضمن اشاره به سیاست های مالیاتی دولت عنوان کرد: باید در قانون جدید از فرارهای مالیاتی جلوگیری شده و شناسایی مودیان مالیاتی جدید در دستور کار قرار بگیرد تا فشار مضاعفی به تولیدکنندگان،تجار و اصناف خوش نام وارد نشود.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه معاون اقتصادی وزارت اطلاعات در دیدار با اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه ضمن اشاره به سیاست های مالیاتی دولت اظهار داشت: باید در قانون جدید از فرارهای مالیاتی جلوگیری شده و شناسایی مودیان مالیاتی جدید در دستور کار قرار بگیرد تا فشار مضاعفی به تولیدکنندگان،تجار و اصناف خوش نام وارد نشود.

معاون اقتصادی واجا ضمن ابراز خرسندی از حضور در بین تجار و فعالین اقتصادی استان آذربایجان غربی، آن ها را سربازان خط مقدم حوزه اقتصاد و تولید نامیده و افزود : گزارشات معاونت اقتصادی وزارت اطلاعات به سران سه قوه ارسال میگردد و قطعا نظرات فعالان اقتصادی در تهیه گزارشات صحیح بسیار مهم و موثر خواهد بود.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص لزوم فراهم نمودن بستر مناسب برای فعالین اقتصادی بویژه تولید کنندگان، اضافه کرد : فضای اقتصادی برای فعالین این حوزه باید تسهیل گردد ولی متاسفانه شرایط تحریمی، بروکراسی مزمن ، برخی سیاست های نادرست و شرایط حاصل از درگیری های منطقه ای سربازان اقتصادی کشور را با مشکل مواجه نموده و سرمایه ها و نقدینگی لازم بسمت بخش های مولد  هدایت نشده است.

معاون اقتصادی وزارت اطلاعات با اشاره به موضوع بازگشت ارز حاصل از صادرات گفت : این بحث چندجانبه بوده و در جلسات اقتصادی دولت همیشه مطرح گردیده لیکن با توجه به دغدغه های مطرح شده در این جلسه؛ به نظر می رسد باید موارد جدید نیز مورد بررسی دقیقتر قرار گیرد .

این مقام مسئول با هشدار در خصوص تبعات منفی عدم سوق نقدینگی به سمت تولید عنوان کرد: افزایش نقدینگی بی ارتباط با تولید در گذشته اتفاق افتاده است که یکی از دلایل اصلی آن عدول بانک های خصوصی از سیاست های بانک مرکزی و روی آوردن به بنگاه داری و فعالیت های سفته بازی و .... است.

وی همچنین با اشاره به موضوع مذاکرات برجامی گفت : هدف اصلی از این مذاکرات رفع تحریم های ظالمانه و بازگشایی های اقتصادی و جذب سرمایه گذار خارجی میباشد.

در ابتدای این دیدار نیز تعدادی از فعالین اقتصادی ضمن قدردانی از حمایت دستگاه اطلاعاتی و امنیتی از فعالین اقتصادی، در فضایی صمیمی و صریح دغدغه ها و مشکلات خود را بیان کردند.

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. چرا غربی ها برای اعلام توافق عجله دارند؟!

  2. واکنشها به مواضع اخیر میر حسین موسوی

  3. نگهداری حیوانات خانگی امری غیراخلاقی است

  4. پیام میثم مطیعی از هیأت به تل‌آویو

  5. خبر مهم از افزایش حقوق بازنشستگان

  6. مواضع موسوی و سردرگمی اپوزیسیون و اصلاح طلبان

  7. واکنش کیهان به ادعاهای اخیر روحانی/ بازی رسانه‌ای غربی‌ها با  رمز «متن نهایی» / مخالفت کمیسیون صنایع با تفکیک وزارت صمت

  8. حمایت رسانه‌ای عربستان و اسرائیل از فتنه‌انگیزی در عراق

  9. پای دولتی ها در کفش عکاسان !

  10. اگرها و بایدها،کافی است؛ باید در ترانزیت دریایی سرآمد شویم

  11. هویت ضارب سلمان رشدی اعلام شد

  12. توافق نهایی،«تا ساعاتی دیگر»؟ / توئیت عجیب نماینده سابق مجلس با هشتگ مذاکرات وین

  13. تصاویر و جزئیات حمله به سلمان رشدی در نیویورک

  14. چرا صهیونیست‌ها بیش از ۳ روز مقابل جهاد اسلامی دوام نیاوردند؟

  15. اظهار نظر تازه جهانگیری درباره دولت سیزدهم

  16. باید به بی عدالتی در اخذ مالیات پایان داد

  17. حمله به سلمان رشدی و مانورهای تبلیغاتی غرب

  18. نظرات برگزیده مخاطبان الف: اگر توافقی صورت گیرد احتمالا موقتی خواهد بود/ اسرائیل چرا از رجزخوانی یک مداح می‌ترسد؟/ نگهداری از حیوان در خانه، خودخواهی است

  19. وزیر اقتصاد: تورم تحت کنترل است

  20. کارنامه اقتصادی دولت در یک‌سال

  21. حسن روحانی: امام حسین (علیه‌السلام) به فکر دشمنانش بود

  22. فروش میوه ۵۰ درصد کاهش یافت

  23. تصاویری با کیفیت بالا از پرتاب ماهواره خیام توسط ماهواره‌بر سایوز

  24. هوشنگ ابتهاج درگذشت

  25. بندری که یک فرصت طلایی به ایران داده است

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما