با دستور دادستان تهران: اشتغال ۴۵۰۰ زندانی تا پایان شهریور امسال/ پیگیری حقابه سد فشافویه

گروه اجتماعی الف،   4010413077

دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: بنیاد تعاون زندانیان تا پایان شهریور امسال نسبت به اشتغال به کار ۲ هزار و ۵۰۰ مددجو داخل زندان‌ها و نیز تعداد ۲ هزار نفر در خارج از زندان‌های استان تهران بدون احتساب ظرفیت موجود با حقوق و دستمزد متعارف اقدام کنند.

اشتغال ۴۵۰۰ زندانی تا پایان شهریور امسال/ پیگیری حقابه سد فشافویه

به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، علی صالحی در چهارمین جلسه کاهش جمعیت کیفری که با حضور معاونان دادستان و سرپرستان نواحی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، مدیران کل اداره زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان‌های تهران و البرز و مدیران عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور و استان‌های تهران و البرز برگزار شد افزود: اداره کل زندان‌های تهران با هماهنگی بنیاد تعاون زندانیان در راستای اشتغال به کار مددجویان تلاش بیشتری کند.

وی خاطرنشان  کرد: اگر چه افرادی که در زندان حضور دارند و دستشان از زندگی معمولی کوتاه است اما بالاخره چه در بیرون و چه در داخل زندان نیازمند درآمدزایی برای خانواده‌هایشان هستند.

دادستان تهران تصریح کرد: همچنین مصوب شد بنیاد حامی درخصوص کشت و صنعت حامی فدک (اراضی کشاورزی، دامداری و… فشافویه) با توجه به اینکه در حال حاضر تعداد ۷۳ نفر مشغول به کار هستند، این تعداد را تا پایان شهریور ماه امسال حداقل تا ۲۰۰ نفر افزایش دهد.

وی افزود: درمورد کارواش جنب زندان اوین که بهره برداری آن توسط مسئولان بنیاد تعاون به بخش خصوصی واگذار شده است و در آن مجموعه از ظرفیت‌های زندانی استفاده نمی‌شود، تا سه ماه آینده، تمامی کارگران آن مجموعه از زندانیان به ویژه بندهای مالی و دارای ردمال زندان اوین استفاده شود.

صالحی اظهار کرد: درمورد حق آبه از سد فشافویه جهت اراضی کشت و صنعت حامی فدک با توجه به اینکه این اراضی جهت اشتغال زندانیان است، مقرر شد تا پس از ارائه اسناد و مدارک توسط «بنیاد حامی»، دادستانی تهران از باب حقوق عامه این موضوع را پیگیری کند.

وی افزود: پس از ارائه آمار دقیق زندانیان تبعه کشور افغانستان توسط اداره کل زندان‌های تهران جلسه‌ای با حضور وزیر دادگستری، معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضاییه و در صورت لزوم با دعوت از سفیر افغانستان نسبت به تعیین تکلیف آن‌ها، اقدامات لازم جهت‌ استرداد به کشور خود انجام شود.

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. چرا غربی ها برای اعلام توافق عجله دارند؟!

 2. واکنشها به مواضع اخیر میر حسین موسوی

 3. نگهداری حیوانات خانگی امری غیراخلاقی است

 4. پیام میثم مطیعی از هیأت به تل‌آویو

 5. خبر مهم از افزایش حقوق بازنشستگان

 6. هجوم مردم و استقبال هواداران محمدرضا گلزار در یک عزاداری

 7. یک جنجال بی ثمر در تایوان!

 8. مواضع موسوی و سردرگمی اپوزیسیون و اصلاح طلبان

 9. روغن موتور هم به سرنوشت روغن خوراکی دچار شد؟

 10. واکنش کیهان به ادعاهای اخیر روحانی/ بازی رسانه‌ای غربی‌ها با  رمز «متن نهایی» / مخالفت کمیسیون صنایع با تفکیک وزارت صمت

 11. آیا امام حسین (ع) را شیعیان کشتند؟!

 12. حمایت رسانه‌ای عربستان و اسرائیل از فتنه‌انگیزی در عراق

 13. پای دولتی ها در کفش عکاسان !

 14. محاسبات اشتباه اسرائیل در حمله به غزه 

 15. اگرها و بایدها،کافی است؛ باید در ترانزیت دریایی سرآمد شویم

 16. هویت ضارب سلمان رشدی اعلام شد

 17. توافق نهایی،«تا ساعاتی دیگر»؟ / توئیت عجیب نماینده سابق مجلس با هشتگ مذاکرات وین

 18. تصاویر و جزئیات حمله به سلمان رشدی در نیویورک

 19. چرا صهیونیست‌ها بیش از ۳ روز مقابل جهاد اسلامی دوام نیاوردند؟

 20. اظهار نظر تازه جهانگیری درباره دولت سیزدهم

 21. باید به بی عدالتی در اخذ مالیات پایان داد

 22. حمله به سلمان رشدی و مانورهای تبلیغاتی غرب

 23. نظرات برگزیده مخاطبان الف: اگر توافقی صورت گیرد احتمالا موقتی خواهد بود/ اسرائیل چرا از رجزخوانی یک مداح می‌ترسد؟/ نگهداری از حیوان در خانه، خودخواهی است

 24. وزیر اقتصاد: تورم تحت کنترل است

 25. کارنامه اقتصادی دولت در یک‌سال

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما