آخرین وضعیت تب کریمه کنگو در تهران

گروه اجتماعی الف،   4010407041

مدیرکل دامپزشکی تهران با بیان اینکه طبق آمار وزارت بهداشت تاکنون موردی از آلودگی به تب کریمه کنگو در تهران مشاهده نشده است، گفت: این بیماری در حیوانات اهلی و وحشی می‌تواند وجود داشته باشد.

آخرین وضعیت تب کریمه کنگو در تهران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از سازمان دامپزشکی، مسعود محمدیان با بیان اینکه تاکنون مورد مثبتی از بیماری تب کریمه کنگو در استان تهران مشاهده نشده است، اظهار کرد: امیدواریم با رعایت توصیه‌های سازمان دامپزشکی کشور توسط مردم این وضعیت همچنان ادامه یابد.

وی با اشاره به اینکه بیماری تب کریمه کنگو یک بیماری ویروسی است، گفت: شیوع این بیماری معمولاً در فصل گرما و با افزایش جمعیت کنه‌ها، صورت می‌گیرد.

مدیرکل دامپزشکی استان تهران با بیان اینکه بیماری تب کریمه کنگو بومی کشور خودمان است، افزود: این بیماری در جمعیت حیوانات اهلی و وحشی می‌تواند وجود داشته باشد و وجود آن در جمعیت حیوانات اهلی برای انسان‌ها خطرآفرین است.

محمدیان با اشاره به اینکه این بیماری در دام علائم خاصی ندارد و معمولاً به صورت یک تب زودگذر دیده می‌شود، اضافه کرد: بنابراین تشخیص آن در دام‌ها بسیار سخت و مشکل است، اما در جمعیت انسانی این بیماری با درصد مرگ و میر بالا می‌تواند مخاطرات جدی و زیادی را ایجاد کند.

مدیرکل دامپزشکی استان تهران، راه‌های انتقال بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را مورد اشاره قرار داد و گفت: این بیماری از طریق گزش کنه آلوده به ویروس، ترشحات و خون و بافت‌های آلوده دام می‌تواند منتقل شود.

به گفته وی، در استان تهران اقدامات خوبی در زمینه کنترل و پیشگیری این بیماری انجام شده، به طوری که از ابتدای امسال، بحث سم پاشی دام‌ها و اماکن دامی به ویژه دامداری‌های سنتی در اولویت کار اداره کل دامپزشکی و شبکه دامپزشکی شهرستان‌ها قرار داشته تا جمعیت کنه‌ها کاهش پیدا کند و همچنین برخورد قانونی با کشتار غیرمجاز دام و الزامی شدن رعایت پیش سرد لاشه‌ها در کشتارگاه‌ها آموزش بهره برداران و کادر کشتارگاه‌ها از جمله اقدامات بشمار می‌آید.

همه افراد جامعه احتمال ابتلا به بیماری را دارند ولی بیماری بیشتر در گروه‌هایی بروز می‌کند که با دام و فراورده‌های خام دامی سر و کار دارند و از جمله گروه‌های پرخطر و در معرض این بیماری دامداران، دامپزشکان، کارکنان کشتارگاه‌ها، قصابان و کسانی که با گوشت تازه آلوده در تماس هستند.

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. انتقاد تند یک روحانی به استوری علی کریمی در مورد موضوع نذری

 2. چرا مدعیان تقلب در ۸۸، «لیبرال» دروغین بودند؟!

 3. ایران قوی و خاورمیانه ای جدید

 4. تایوان از جنگ اوکراین درس می گیرد؟!

 5. چرا ایران با توافق هسته ای یا بدون آن برنده است؟

 6. واکنشها به مواضع اخیر میر حسین موسوی

 7. خبر مهم از افزایش حقوق بازنشستگان

 8. مگر از هلند چه کم داریم؟!/ مازندران باید هاب صادراتی کشور شود

 9. واکنش علی مطهری به نوشته اخیر موسوی

 10. حمله به سلمان رشدی و مانورهای تبلیغاتی غرب

 11. آمریکا؛ ساختمانی زیبا اما در حال ریزش !

 12. چرا میرحسین و کروبی محاکمه نشدند؟

 13. آیا حماس واقعا در جنگ ۳ روزه حضور نداشت؟

 14. روایت مخبر از میراث دولت روحانی/ احتمال توافق از نگاه امیرعبداللهیان/ روایت ذوالنوری از روند مذاکرات در دولت روحانی و رئیسی

 15. واکنش کرباسچی به یادداشت میرحسین موسوی/تاکید قالیباف بر اجرای کالابرگ / انتقاد باهنر از شورای نگهبان بابت ردصلاحیت لاریجانی

 16. مواضع موسوی و سردرگمی اپوزیسیون و اصلاح طلبان

 17. گفتگو با ناجی صدها نفر از سیل استهبان

 18. کمبود وکیل کاربلد انحصار وکالت را شدت بخشیده است

 19. وعده بهادری جهرمی درباره افزایش حقوق کارمندان/ روایت خزعلی از حضور ناشناس در ورزشگاه آزادی

 20. افزایش حقوق جدید کارکنان دولت و بازنشستگان تا یک ماه آینده

 21. مقایسه یک سال دولت رئیسی با ۸ سال دولت روحانی

 22. حمایت رسانه‌ای عربستان و اسرائیل از فتنه‌انگیزی در عراق

 23. پای دولتی ها در کفش عکاسان !

 24. واکنش رییسی به نامه کنکوری دیده بان شفافیت و عدالت

 25. پاسخ عطا الله مهاجرانی به تهدیدات / محاکمه من در لندن یک فرصت طلایی است

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما