سرنوشت عجیب مردی که گریه‌های ۲دختر خردسال را نادیده گرفت

گروه اجتماعی الف،   4010404076

وقتی ۳محکوم به قصاص پای چوبه‌دار رفتند تا مجازات شوند، ۲دختر خردسال یکی از آنها به پای اولیای دم افتادند و با گریه درخواست بخشش کردند اما یکی از اولیای دم حاضر به بخشش نشد و برخورد نامناسبی با دختران خردسال کرد. او آن روز حکم قصاص را اجرا کرد و حالا خودش به اتهام قتل فرد دیگری در زندان است و چشم انتظار گذشت خانواده مقتول.

سرنوشت عجیب مردی که گریه‌های ۲دختر خردسال را نادیده گرفت

به گزارش همشهری، مدتی قبل 3محکوم که در جریان پرونده‌های متفاوت به اتهام قتل به قصاص محکوم شده بودند، در زندان رجایی شهر پای چوبه‌دار رفتند تا حکم‌شان اجرا شود. آن روز تیم صلح و سازش و گروه صلح‌یار که برای جلب رضایت از اولیای دم فعالیت می‌کند به همراه چند هنرمند نیز در زندان حضور داشتند تا برای جلب رضایت اولیای دم تلاش کنند. در میان محکومان به قصاص، مردی جوان بود که 16آبان سال 96و در جریان درگیری با یکی از بستگانش بر سر اختلافات مالی، با شلیک گلوله وی را به قتل رسانده بود. او اما در جریان جلسات محاکمه مدعی شده بود که روز حادثه مقتول سلاح داشته و او در جریان درگیری لوله اسلحه مقتول را گرفته که ناگهان مقتول شلیک کرده و گلوله به‌خودش خورده است. این مرد در جریان رسیدگی قضایی به پرونده در نهایت با اجرای مراسم قسامه و سوگند 50نفر از اقوام مقتول که می‌گفتند وی قاتل است، به قصاص محکوم شده و حالا قرار بود حکم قصاص وی به همراه 2قاتل دیگر در زندان رجایی شهر اجرا شود.
صبح روز اجرای حکم، مرد جوان و 2قاتل دیگر پای چوبه دار قرار گرفتند. 2 دختر 8و 10ساله مرد جوان اما با التماس و گریه از اولیای دم خواستند که حکم را اجرا نکنند و به پدرشان فرصت زندگی بدهند. اما یکی از اولیای دم به نام فرهاد در برابر التماس این دو دختر رفتار نامناسبی انجام داد و آن روز تلاش‌ تیم صلح و سازش نیز برای جلب رضایت بی‌نتیجه ماند و مرد جوان با اصرار فرهاد قصاص شد. آن روز اگرچه مرد جوان به دار مجازات آویخته شد اما گریه‌های 2دختر خردسالش باعث شد اولیای دمی که برای قصاص 2 قاتل دیگر در زندان حاضر شده بودند تحت‌تأثیر قرار گرفته و در آخرین لحظات آن دو قاتل را بخشیده و حکم را اجرا نکنند. یکی از قاتلانی که در آن سحرگاه غم انگیز از قصاص رهایی یافت، مردی جوان بود که چند سال قبل دوستش را به قتل رسانده بود. چرا که مدعی بود مقتول با دختر وی بدرفتاری کرده و همین موجب شده تا خشمگین شود و جان دوست صمیمی‌اش را بگیرد. دومین نفر نیز مردی جوان بود که او هم جان دوست صمیمی‌اش را گرفته بود. او و دوستش بایکدیگر دچار اختلافاتی شده و پشت سر یکدیگر بدگویی کرده بودند. همین باعث شده بود که با هم درگیر شوند و یکی از آنها جان دیگری را بگیرد.

اتفاق عجیب
آن روز با اجرای حکم قصاص مرد جوان و یتیم شدن 2دختر خردسالش و همچنین نجات 2قاتل دیگر از پای چوبه دار به پایان رسید تا اینکه مدتی بعد برای فرهاد (کسی که با اصرار وی مرد جوان قصاص شد و در روز اجرای حکم رفتار بدی با دختران خردسال محکوم به قصاص داشت) اتفاق عجیبی رخ داد. او چند روز پس از آنکه حکم قصاص را اجرا کرد در جریان درگیری در یکی از شهرهای غربی کشور، کنترلش را از دست داد و از فرط عصبانیت دست به جنایت زد و جان مردی را گرفت. او پس از این درگیری به جرم قتل دستگیر شد و هم‌اکنون در زندان است. خانواده وی این روزها در تکاپو هستند تا از خانواده مقتول رضایت بگیرند اما آنها اصرار بر اجرای حکم قصاص دارند و حاضر نشده‌اند از قصاص قاتل فرزندشان بگذرند.

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. چرا غربی ها برای اعلام توافق عجله دارند؟!

 2. نگهداری حیوانات خانگی امری غیراخلاقی است

 3. برای جلب اعتماد مردم به کالاهای داخلی هیچ تلاشی صورت نگرفته است

 4. پیام میثم مطیعی از هیأت به تل‌آویو

 5. هجوم مردم و استقبال هواداران محمدرضا گلزار در یک عزاداری

 6. یک جنجال بی ثمر در تایوان!

 7. بر عمر اسرائیل ما حکم پایانیم؛ رجزخوانی حماسی میثم مطیعی

 8. واکنشها به مواضع اخیر میر حسین موسوی

 9. روغن موتور هم به سرنوشت روغن خوراکی دچار شد؟

 10. طرح «دارویار» دست قاچاقچیان دارو را کوتاه خواهد کرد

 11. چرا ترور رهبر القاعده بزرگترین شکست سیاست خارجی دولت بایدن است؟

 12. واکنش کیهان به ادعاهای اخیر روحانی/ بازی رسانه‌ای غربی‌ها با  رمز «متن نهایی» / مخالفت کمیسیون صنایع با تفکیک وزارت صمت

 13. جلسه با هیات امنای سازمان بازنشستگی برای تعیین افزایش حقوق بازنشستگان برگزار شد

 14. آیا امام حسین (ع) را شیعیان کشتند؟!

 15. هنگام اسباب کشی حواستان به کلاهتان باشد!

 16. نقد سلطان چاپ پول به دولت سیزدهم و پاسخ "رستم" / آقای همتی خبرهای خود را از BBC نگیرید

 17. محاسبات اشتباه اسرائیل در حمله به غزه 

 18. رجزخوانی میثم مطیعی اینستاگرام را عصبانی کرد

 19. توافق نهایی،«تا ساعاتی دیگر»؟ / توئیت عجیب نماینده سابق مجلس با هشتگ مذاکرات وین

 20. ریشه گرانی های اخیر با یک وزارتخانه جدید خشک می شود؟!

 21. کارنامه اقتصادی دولت در یک‌سال

 22. حسن روحانی: امام حسین (علیه‌السلام) به فکر دشمنانش بود

 23. راه نجات از کج‌اندیشی‌ها درباره عاشورا چیست؟!

 24. هوشنگ ابتهاج درگذشت

 25. بندری که یک فرصت طلایی به ایران داده است

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما