نماینده مجلس در گفتگو با الف: به جای کشاورز از دلال ها خرید کرده اند! تخلفات رخ داده در خرید محصولات کشاورزی را پیگیری می کنیم

گروه اقتصادی الف،   4001225071

نماینده مردم مهاباد گفت: متأسفانه ما شاهد تخلفاتی در زمینه خرید محصولات کشاورزی از دلالان بوده ایم. تعاونی روستایی میوه هایی مثل پرتقال و سیب را در بیشتر مناطق از دلالان خریده است.

به جای کشاورز از دلال ها خرید کرده اند! تخلفات رخ داده در خرید محصولات کشاورزی را پیگیری می کنیم

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با الف درباره اظهارات رئیس تحادیه بارفروشان در مورد خرید میوه از دلالان و مشکلات پیش آمده اظهار کرد: صحبت اتحادیه بارفروشان درست است، ما تخلفات را ارسال کرده ایم و پیگیری می کنیم. در بیشتر شهرستان ها حتی در شهر مهاباد که بررسی کرده ایم، این میوه ها و محصولات از کشاورز خریداری نشده است و این از قیمتی که در بازار بوده است گاه دو برابر بیشتر بوده است. این تخلفات نه تنها در حوزه میوه و صیفی جات بلکه در فروش خرما و زعفران نیز صورت گرفته است. 

وی در مورد تخلفات شرکت ها نیز افزود:  این شرکت ها میوه شب عید خریداری کرده اند، این شرکت ها تخلفاتی را در زمینه مناقصه، یا گرفتن مجوز استاندارد مرتکب شده اند. این تخلفات با حضور اعضای کمیسیون کشاورزی و با حضور وزیر و دیگر اعضا رسیدگی شد. 

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با طرح موضوع تایید نشده گندم های ناسالم نیز تصریح کرد: مستنداتی تایید نشده در مورد توزیع گندم آلوده به مقدار بیش از حد مجاز آرسنیک در کشور به دست ما رسیده است، البته فعلاً این موضوع را تأیید رسمی نمی کنیم و در حال پیگیری از سازمان غذا و دارو هستیم. اگر مستندات محکمه پسند بیشتری به دست ما رسید و اگر این مقدار آرسنیک از حد مجاز بیشتر باشد، ما نتایج بررسی را از طریق رسانه ها اعلام خواهیم کرد و با این موضوع برخورد قاطع خواهیم کرد. 

محمودزاده در ادامه گفت: ما مشکلات زیادی در بخش کشاورزی داریم. مشکلات ما در بخش کشاورزی شامل واردات و صادرات محصولات کشاورزی و گرانی کالاهای اساسی است. آقای ساداتی نژاد با دو شعار مهم، جلوگیری از فساد و تنظیم بازار وارد وزارتخانه شد. اما از زمان ورود ایشان نه تنها جلوی فساد گرفته نشده، بلکه فساد نهادینه تر شده است. 

وی در ادامه بیان کرد: شعار دیگر آقای ساداتی نژاد تنظیم بازار بوده که این امر نیز صورت نگرفته است، به عنوان مثال زمان ورود ایشان قیمت هر شانه تخم مرغ 25 هزار تومان بوده است اما الان از مرز 40 یا 50 هزارتومان گذشته است. همچنین قیمت مرغ از کیلویی 17 هزارتومان به 35 هزارتومان رسیده است. بعد از حذف ارز نیز این قیمت ها بیشتر می‌شود. یا قیمت گوشت قرمز از کیلویی 120 هزارتومان به 250 هزارتومان رسیده است. در بخش های دیگر مانند برنج و دیگر نهاده ها با افزایش قیمت صد در صدی مواجه شدیم. ما قطعاً این رویه را نمی پسندیم و در آینده چه از شخص وزیر و چه ار افراد بدنه وزارت کشاورزی پاسخ خواهیم خواست. 

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به بیان دیگر مشکلات جهاد کشاورزی پرداخت و تاکید کرد: از مهمترین مشکلات ما در حوزه کشاورزی سم های موجود در بازار است، برخی از این سم ها استاندارد نیستند و مواد موثر ندارند. این سم ها دست ساز است و به صورت زیرزمینی به کشور وارد و تولید می‌شود.

وی افزود:  قیمت ها در حوزه سموم کشاورزی و نهاده ها کمرشکن است و توزیع عادلانه نهاده های دامی مشکلات زیادی دارد. همچنین قیمت ماشین آلات کشاورزی سر به فلک می کشد و کشاورزان ما برای تهیه تراکتور مشکلات زیادی دارند و باید به سیستم قدیم یعنی گاوآهن بازگردند!

محمودزاده در پایان خطاب به رئیس جمهور گفت: بهتر است آقای رییسی در کنار سفرهای استانی شان، پای درددل نمایندگان مجلس نیز بنشیند زیرا نمایندگان مجلس نمایندگان مردم هستند و مشکلات مردم را از شهرستان ها انعکاس می دهند. ما مشکلات را از طریق کمیسیون منتقل کرده ایم اما نتیجه ای تاکنون نگرفته ایم. 

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. تلاش برای رفع سریع تحریم ها یک وظیفه است !

   2. آقای دایی؛ گران حساب نکردید؟!

   3. کیفیت فاجعه‌بار سقف و شاسی محصولات ایران‌خودرو

   4. معمای تورم خرداد ماه !

   5. مرفهین سه درصدی؛ پرمصرف های گاز در کشور

   6. آواز خواندن عجیب یک خروس!

   7. دزدی از کامیون در حال حرکت

   8. رعیتی با زندگی شاهانه !

   9. واردات برخی کالاهای اساسی همیشه در انحصار چند نفر بوده است 

   10. روشن شدن بنز جا مانده از جنگ جهانی دوم

   11. چرا ترویج اطلاعات غلط درباره ایران به یک امر عادی تبدیل شده است؟!

   12. دولت سیزدهم «نولیبرال» نیست !

   13. فرق قطار ایرانی با آمریکایی!

   14. واکنش دادستان کل کشور به تجمع دختران بی‌حجاب در شیراز/ نظر کوثری درباره احتمال تجمیع نهادهای اطلاعاتی

   15.  ریشه‌ها را بخشکانید !

   16. بانک مرکزی: بدون ارزپاشی بازار ارز به آرامش رسید/ برخلاف دولت قبل دست اندازی به ذخایر ارزی کشور نکردیم

   17. مشاهده یک توله یوزپلنگ آسیایی در پناهگاه حیات وحش میاندشت

   18. گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس‌جمهور با مردم/ رئیسی: بنزین، دارو و نان گران نمی‌شود

   19. حراست وزارت ورزش: دبیر باید پاسخگوی بی احترامی در مجمع کشتی باشد

   20. مردم با صرفه جویی در مصرف انرژی به تولیدکنندگان کمک کنند

   21. کشتار وحشیانه مهاجرین آفریقایی توسط مرزبانان اسپانیایی!

   22. به این میگن اعتماد بنفس

   23. صاحبخانه جدید برای مستاجران پایتخت

   24. درحالی که فرمانده ارشد بر روی عرشه بود، ایرانی‌ها پیام خود را فرستادند!

   25. یک رفتار ظریف تربیتی از شهید بهشتی که هنوز از یادها نرفته است

   ابر آروان

   آخرین عناوین

   بلیط هواپیما