بلینکن: روسیه باید بین دیپلماسی یا تقابل یکی را انتخاب کند

گروه جهان الف،   4001029058

وزیر خارجه آمریکا با ادعای اینکه روسیه با انباشت نیروی نظامی در مرز اوکراین به‌دنبال کسب امکان اقدام علیه این کشور است، گفت مسکو باید از بین دیپلماسی و تقابل، یکی را انتخاب کند.

بلینکن: روسیه باید بین دیپلماسی یا تقابل یکی را انتخاب کند

به گزارش فارس، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه روسیه که امروز (چهارشنبه) در سفری غیرمنتظره وارد اوکراین شد، ادعاهای اخیر درباره احتمال حمله روسیه به این کشور را تکرار کرد.

بلینکن طی نشست خبری بعد از ورود به فرودگاه کی‌یف، ابراز امیدواری کرد که واشنگتن و مسکو بتوانند در جریان دیدار روز جمعه با «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه روند صلح‌آمیز و دیپلماتیک خود را در بحران اوکراین حفظ کنند.

به نوشته وبگاه «اسکای‌نیوز»، وی با تکرار ادعاهای پیشین، گفت: «روسیه نیروهای خود را در مرزهای اوکراین جمع می‌کند و [ولادیمیر] پوتین [رئیس‌جمهور روسیه] می‌خواهد توانایی انجام یک اقدام خصمانه علیه آن را داشته باشد».

بر اساس این گزارش، وزیر خارجه آمریکا با لحنی تهدیدآمیز گفت: «روسیه باید بین دیپلماسی یا تقابل یکی را انتخاب کند زیرا [تقابل]، پیامدهایی برای مسکو و تصمیم برای [تحریم] پوتین را در پی خواهد داشت».

بلینکن با بیان ادعای اینکه کاری که روسیه از طریق خصومت‌هایی که انجام می‌دهد چالشی برای نظم جهانی است، اضافه کرد: «هیچ کشوری نمی‌تواند تصمیمات، اصول و نظرات خود را به کشوری دیگر تحمیل کند».

وی همچنین افزود: «من روز جمعه با لاوروف ملاقات خواهم کرد تا بدانم مسائل دیپلماتیک درخصوص اوکراین به کجا رسیده است. [جو] بایدن [رئیس‌جمهور آمریکا] از من خواست برای تایید حمایت آمریکا از اوکراین، به این کشور سفر کنم».

به نوشته اسکای‌نیوز، وزیر خارجه آمریکا در ادامه هشدار داد که روسیه ممکن است «در مدت زمان بسیار کوتاه» نیروهای بیشتری را به مرز اوکراین بفرستد.

ادعاهای آمریکا درخصوص احتمال حمله روسیه به مناطق شرق اوکراین در حالی است که واشنگتن روز گذشته ۲۰۰ میلیون دلار کمک امنیتی اضافی به کی‌یف را تأیید کرد.

پیش از این، تعدادی از سناتورهای آمریکایی و وزیر دفاع انگلیس در اظهاراتی جداگانه گفتند که تصمیم دارند تسلیحات مختلفی از جمله موشک‌های ضد تانک به اوکراین بفروشند تا بتواند در صورت نیاز از خود در برابر روسیه دفاع کند

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. سلبریتی های مجنون غرب و مسابقه فوتبال ایران و کانادا !

 2. آبله‌میمونی بلای جدید جهانی!

 3. مدینه فاضله موهوم؟!

 4. عجیب‌ترین عکس از روز جنجالی فوتبال در تبریز

 5. فرماندهِ «سلام فرمانده» کیست؟!          

 6. خودروهایی عجیب و دفاعی عجیب تر!

 7. تهدید ایران با تپانچه توخالی !

 8. نظرات برگزیده مخاطبان الف: خدا را شکر میرسلیم رئیس‌جمهور نشد/ سیدحسن خمینی درباره آرامگاه تجملی امام پاسخگو باشد/ نظام باید حق اعتراض را به رسمیت بشناسد

 9. سرودی که دهه نودی ها را به شوق آورد

 10. آبروریزی در نمایشگاه خودرو؛ خراب شدن دناپلاس مقابل چشم بازدیدکنندگان!

 11. ژئوپلیتیک مقدم بر زنجیره تامین

 12. امیدی که در عربستان ناامید شد

 13. کنایه سردار سپاه به مسئولینی که خانواده هایشان خارج از کشور زندگی می کنند

 14. رد خون ؛ از قنیطره تا تهران 

 15. ساده انگاری در گذار از اقتصاد رانتی

 16. کسری بودجه دولت چطور تامین می شود؟

 17. رئیسی: باید بسترهای فسادزا را اصلاح کنیم / قالیباف رئیس مجلس باقی می‌ماند؟/ روایت تاجیک از خیانت جریان اصلاح‌طلبی

 18. ویدئویی دیده نشده از وضعیت مردم تهران پیش از انقلاب!

 19. بایدن تا کی می خواهد به سیاست های ترامپ بچسبد؟!

 20. شهادت پاسدار مدافع حرم در اقدامی تروریستی

 21. گرانی در ۴ سال آخر دولت روحانی

 22. اتهامات عجیب یک وکیل

 23. فکری برای این قشر حقوق‌بگیر کنید

 24. اهداف پشت پرده ترور سرهنگ خدایی و سناریوهای پاسخ ایران

 25. واکنش سخنگوی دولت به شایعه افزایش قیمت بنزین/ دفاع صفارهرندی از تبدیل نظام ریاستی به پارلمانی/ توضیحات عبدالملکی درباره علت حذف یارانه برخی از مردم

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما