"نبرد کیبوردها" در شبکه افق

گروه فرهنگی الف،   4000913110

مستند «نبرد کیبوردها» در قاب شبکه افق جای گرفت

"نبرد کیبوردها" در شبکه افق

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، اهمیت توجه به مقوله پدافند غیر عامل و آگاه سازی جامعه در این حوزه همان دلیلی است که شبکه افق سیما محتواهایی با این موضوع را هر هفته در برنامه‌های خود قرار می‌دهد. 
مستند "نبرد کیبوردها" یکی از همان محتواهای رسانه‌ای است که با موضوع جنگ‌ و فناوری‌های سایبری به تهیه‌کنندگی حسین پالیزدار و کارگردانی داوود مرادی بر آنتن شبکه افق نقش بسته است.
پالیزدار، تهیه کننده مستند درباره دلایل ساخت این محتوا گفت: در گذشته جنگ‌ها عمدتاً به شکل فیزیکی اتفاق می‌افتاد اما با پیشرفت تکنولوژِی مولفه‌های قدرت نیز دچار تحولاتی شد و جنگ‌ها، فناوری پایه شدند. با رویکرد جدید، دیگر نیازی به هزینه‌های هنگفت تجهیزات نظامی نیست و با استفاده از فضای سایبر میتوان زیرساخت ها را هدف مورد قرار داد و یا با بهره‌گیری از شبکه‌های اجتماعی عملیات‌های شناختی را هدایت کرد. 
وی افزود: امروز اهمیت تسخیر قلوب مردم خیلی بیشتر از تصرف و تسخیر خاک آنهاست. فیلم مستند نبرد کیبوردها در پی بیان این حقیقت است که ادوات سنگین نظامی جای خود را به کیبوردها و گوشی‌های همراه داده‌اند و دیتا و اطلاعات فرد فرد جامعه در شناسایی ذائقه و تغییر تفکر و ارزش‌های جامعه موثر است.
پالیزدار تاکید کرد:کشور ما در سطوح مختلفی با دشمنان ملت ایران درگیر است؛ از تحریم اقتصادی گرفته تا عملیات های تروریستی. یکی از عرصه های درگیری که از ابتدای انقلاب وجود داشته و یک مسئله جاری است نه محتمل، همین جنگ شناختی است. رهبر معظم انقلاب به عنوان فرماندهی کل قوا اعلام کردند که دشمن در فضای مجازی آرایش جنگی دارد و باید همه آماده مقابله با این جنگ باشد.
وی تاکید کرد: بر کسی پوشیده نیست که امروز درگیر جنگ سایبری و جنگ شناختی هستیم. آنچه اهمیت دارد اقداماتی است که باید در مقابل این جنگ در سطوح مختلف کشور انجام بگیرد. مهمترین بخش دفاع در جنگ شناختی، آگاه سازی مردم و آموزش آنها برای مقابله است. که این مستند همین هدف را پیگیری می‌کند. 
تهیه کننده مستند همچنین درباره اهمیت ساخت محتواهایی با این موضوع گفت: ماهیت رسانه حکم می‌کند نسبت به آموزش عموم مردم و آگاه سازی آنها نسبت به موضوعاتی که دارای اهمیت و اولویت هستند اقدام کند. خصوصاً درباره این موضوعات که شاید همه مردم درباره آن ها اطلاع کافی نداشته باشند در حالی که تک تک مردم با آگاهی می توانند به عنوان رزمنده خودی در این میدان جنگ ظاهر شوند و یا اینکه نا آگاهانه به عنوان سرباز دشمن، علیه منافع ملی کشور وارد عمل شوند.
وی در پایان افزود: کشورها و رسانه‌ها باید برای منافع ملی خودشان به این موضوعات بپردازند اما اینکه آیا همه کشورها رویکرد جنگی به موضوع داشته باشند، ممکن است اینطور نباشد. چیزی که روشن است کشور ما در حال جنگ در این حوزه است و علیه کشور ما رفتار خصمانه جریان دارد اما ممکن است یک کشور دیگر چنین برداشتی نداشته باشد و موضوع آگاه‌سازی را در لایه آموزش سواد رسانه‌ای پیگیری کند.
علاقمندان به این مستند می‌توانند امروز ساعت 20:30 و تکرار آن را روز بعد ساعت 07:30 و 13:00 از شبکه افق سیما به تماشا بنشینند

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. بازسازی صحنه جرم اوباش قمه بدست

 2. گزارشی از آمار مهاجرت ایرانیان و سایر کشورهای جهان که باید بدانید

 3. چشمه‌ای غیرعادی در کوه‌های افغانستان

 4. توضیح شهردار مشهد درباره حقوق ۵۰ میلیونی

 5. مدعیان از راه رسیده در صف اول!

 6. دستور کار جدید سعودی ها: جذابیت در جهان اسلام با نزدیک شدن به ایران

 7. علی عسکری: کار در هلدینگ، جهاد فی سبیل الله است

 8. علی‌عسگری: خبر استعفایم جعلی است

 9. ارابه های مرگ همچنان می تازند

 10. ارتفاع پست !

 11. ضرغامی بر مزار شجریان

 12. منشاء صدای انفجار شب گذشته چه بوده است؟

 13. اگر توافق شود چه می شود؟ / آیا « بهار اقتصادی» در راه است؟

 14. بساط بی پروایی در پرداخت های نجومی و ناعادلانه کی برچیده می شود؟

 15. مضحکه نوبل؟!

 16. مدرن دیپلماسی: چرا اسرائیل نمی تواند به ایران حمله کند؟!

 17. آمریکا از بیم موشک‌ها و پهپادهای ایرانی به سلاح لیزری متوسل می‌شود

 18. ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات/حجم فساد آنقدر زیاد است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود

 19. سقوط آزاد در آموزش مجازی

 20. آب در دل کویر تکان خورد

 21. گفت و شنود کیهان؛ از ظریف بپرسید!

 22. برخورد قاطع قضایی با خودروسازان در صورت محرز شدن عدم کارکرد درست ایربگ

 23. اظهارات جدید «الهام علی‌اف» که به مذاق روسیه خوش نخواهد آمد

 24. از «منهای برجام» تا «برجام پلاس» ؛ سناریوهای محتملِ سرنوشت مذاکرات وین

 25. درباره چندچهره‌گی برخی منتقدان نظام

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما