تایمز: تعداد نیروهای حزب‌الله لبنان از ارتش انگلیس بیشتر است

گروه جهان الف،   4000801134

یک نشریه انگلیسی در گزارشی با اشاره به سخنان اخیر دبیر کل حزب‌الله لبنان مبنی بر ۱۰۰ هزار نفر تعداد نیروی این جنبش، نوشت که تعداد نیروهای حزب‌الله لبنان بیش از ارتش انگلیس است.

تایمز: تعداد نیروهای حزب‌الله لبنان از ارتش انگلیس بیشتر است

به گزارش فارس، «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله لبنان در یکی از سخنرانی‌های اخیر خود اعلام کرد که تعداد نیروهای حزب‌الله لبنان 100 هزار نفر است.

نشریه تایمز انگلیس در گزارشی با اشاره به تعداد نیروهای حزب‌الله لبنان نوشت در صورتی که سخنان «سید حسن نصر الله» دبیر کل حزب‌الله لبنان درباره تعداد نیروهایی که آنها را اعلام کرده، دقیق باشد، این یعنی، تعداد نیروهای حزب‌الله از ارتش لبنان و حتی از ارتش بریتانیا نیز بیشتر است.

این نشریه نوشت که برخی کارشناسان گفته‌اند که تعداد 100 هزار نفر نیرویی که دبیر کل حزب‌الله لبنان مطرح کرده شامل نیروهای دخیره و حتی کسانی است که تجربه‌ای در زمینه جنگ نداشته و دوره‌های آموزشی را نیز سپری نکرده‌اند.

اما «مهند حاج» از کارشناسان موسسه صلح کارنگی گفته این عدد منطقی به نظر می رسد چون شامل تمام نیروهای ذخیره، و کسانی است که قبلا هم آموزش دیده‌اند می‌باشد اما شامل کسانی که هیچ تجربه‌ای در زمینه جنگ نداشته یا دوره‌های آموزشی را طی نکرده‌اند، نمی‌باشد.

تایمز نوشت: «هیچ تردیدی وجود ندارد که حزب‌الله لبنان قدرت بزرگی را با حمایت ایران ایجاد کرده و دیگر گروه‌های لبنانی از جمله ارتش لبنان، از نظر تعداد و تجهیزات با حزب‌الله برابری نمی‌کنند».

این نشریه انگلیسی در ادامه گزارش خود مدعی شد: «حزب‌الله لبنان با وجود آنکه اصرار دارد که نیروهایش برای دفاع از تمامی طوائف لبنان در مقابل اسرائیل است اما در واقع، مانع بزرگی در برابر دولت لبنان به شمار می‌آید چون گروهی است که بر کشور سیطره داشته و در جریان جنگ سوریه نیز تجربه جنگی بزرگی را بدست آورده است».

در این گزارش آمده، ارتش لبنان که در حال آموزش دیدن توسط آمریکا، انگلیس و فرانسوی‌هاست، به طور رسمی کمتر از 85 هزار نظامی دارد و به دلیل بحران اقتصادی که لبنان با آن مواجه است، پرداخت حقوق این تعداد نیز با مشکلاتی همراه شده است.

سید حسن نصرالله دبیر کل جنبش حزب الله لبنان چند روز پیش در سخنرانی با بررسی تحولات لبنان و منطقه  و نقش حزب القوات اللبنانیه در جنایت اخیر بیروت گفت: «به حزب القوات و جعجع توصیه می‌کنم که از فکر جنگ و درگیری داخلی خارج شود؛ زیرا ساختار نظامی حزب الله شامل ۱۰۰ هزار نیروست... ما برای نخستین بار شمار نیروهای رزمنده خود را اعلام کردیم؛ نه برای تهدید، بلکه برای جلوگیری از جنگ داخلی... حزب الله، عامل مثبتی برای مسیحیان است و عامل تهدید آنان نیست... و خطاب به رئیس القوات هم باید بگویم که محاسباتت اشتباه است. همان گونه که در سایر جنگهایت، اشتباه کردی و شکست خوردی». (جزئیات بیشتر)

چندی پیش نیز «اوری گوردین» فرمانده جبهه داخلی رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای هشدار داده بود در صورتی که روزی اسرائیل با حزب‌الله لبنان درگیر شود انتظار هدف قرار گرفتن با دو هزار موشک در روز را باید داشت.

 
هراس صهیونیست‌ها از توانایی موشکی حزب‌الله لبنان

این مقام صهیونیست افزود: «شهرهای تل‌آویو و اسدود در جنوب در جنگ اخیر با نوار غزه شاهد بیشترین شلیک موشک از زمان تشکیل اسرائیل بوده‌اند».

گوردین اضافه کرد: «در صورتی که درگیری یا جنگی با حزب‌الله روی دهد، انتظار داریم که هر روز دست‌کم 5 برابر، موشک از لبنان به سوی اسرائیل شلیک شود»

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. کدام طرف دست برتر را در مذاکرات هسته ای دارد؟

 2. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

 3. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

 4. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

 5. کارنامه ۱۰۰ روز دولت رئیسی از نگاه مطبوعات موافق و منتقد

 6. بازار ارز در سایه خوشبینی‌ و بدبینی‌ها/ دلار ۱۸ هزار تومانی در راه است؟

 7. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

 8. آیا نام های محلی، «بیگانه» هستند؟

 9. نجات اردوغان با پول ایران

 10. جزییات ماجرای اذیت و آزار یک معلم توسط دانش‌آموزان در کلاس درس

 11. آقای وزیر، اینترنت مان «نفتی» شده است!

 12. «سندروم ایجاد سامانه» به کالاهای اساسی هم رسید/ بازرگام متعلق به کیست؟

 13. هشدار وزیر نفت درباره تبدیل شدن ایران به واردکننده بنزین/ رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت

 14. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

 15. نظر قالیباف درباره ماجرای عنابستانی و سرباز راهور/ ارزیابی امیرعبداللهیان از دور اول مذاکرات وین/ پیش‌بینی رئیس بانک مرکزی درباره بازار ارز

 16. واکنش «اندیشکده تونی بلر» به ظهور «تکنوکرات های جدید» در دولت رئیسی

 17. جنبشی که دیگر جنبش نیست 

 18. کارشناس صهیونیست: قدرت حمله به ایران را نداریم

 19. فارین افرز: آمریکا از خاورمیانه خارج نخواهد شد

 20. اقدام خوب دولت برای افزایش حقوق‌ها در سال ۱۴۰۱

 21. اعتراف عطریانفر درباره رای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری/ تاکید آیت‌الله جنتی درباره نقش مردم در نظام/ واکنش رئیس دفتر رئیسی به انتقاد از انتصابات فامیلی

 22. ماشین تولید مقاله را متوقف کنید

 23. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرخش اقتصاد نباید به چرخش سانتریفیوژ گره می‌خورد/ کاش ظریف هم با کارشناسان بیشتری برای مذاکرات می‌رفت/ دولت رئیسی به دنبال احیای برجام است

 24. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

 25. دوستانه با آقای مسیح مهاجری

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما