پسر افسر سابق اطلاعات عربستان: پدرم تصمیم گرفته سکوتش را بشکند

گروه جهان الف،   4000729098
پسر افسر سابق اطلاعات عربستان: پدرم تصمیم گرفته سکوتش را بشکند

پسر سعد الجبری، افسر سابق سازمان اطلاعات عربستان گفت که پدرش پس از ناکام ماندن تلاش‌هایش برای آزاد کردن عمر و ساره، دو تن از فرزندانش که در عربستان بازداشت هستند، اکنون تصمیم گرفته سکوت خود را بشکند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، خالد الجبری، پسر سعد الجبری، افسر سابق سازمان اطلاعات عربستان توییت کرد: محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان همان روز اولی که در سمت ولیعهدی قرار گرفت، ساره و عمر را گروگان گرفت تا از پدرم باج‌گیری کند، پس از چهار سال تلاش و امتحان تمامی راه‌ها برای آزاد کردن آنها، پدرم یکشنبه آینده در برنامه "۶۰ دقیقه" سکوتش را می‌شکند.

خالد همراه با توییت خود یک ویدیوی تبلیغاتی از برنامه "۶۰ دقیقه" درباره مصاحبه یکشنبه آتی این برنامه با سعد الجبری را که از شبکه خبری سی‌بی‌اس آمریکا پخش می‌شود، به اشتراک گذاشت.

در این ویدیو، سعد الجبری می‌گوید، "زمانی که جمال خاشقجی کشته شد، ولیعهد عربستان یک تیم را برای کشتن من فرستاد، آیا من هنوز هدف قرار دارم؟"

سعد الجبری پیشتر در دادگاهی در واشنگتن، ولیعهد عربستان را متهم کرده بود که او یک تیم ترور را چند روز پس از کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار عربستانی به دست همین گروه، برای کشتن او از عربستان به کانادا فرستاد.

الجبری در شکایت خود اعلام کرد: بن سلمان پس از گذشت بیش از یک سال از فرارم از عربستان و رد پیشنهادهای متعدد او برای بازگشت به کشور، تیمی را برای کشتن من فرستاد.

الجبری بر روی محمد بن نایف، ولیعهد و وزیر کشور سابق عربستان حساب می‌کند زیرا او مرد شماره دوی تیم بن نایف بود که در سال ۲۰۱۷ از سمتش برکنار شد و همچنین بن نایف و الجبری در طول سال‌ها کار با مسؤولان اطلاعات آمریکا در حوزه مبارزه با تروریسم به ویژه علیه تشکیلات القاعده پس از حملات ۱۱ سپتامبر، روابط مستحکمی با آنها دارند.

برخی مقامات سابق آمریکا بر این باور هستند که تعهد و عمق شناختی الجبری شگفتی اطلاعات آمریکا را برانگیخت و به نجات تعداد بی‌شماری کمک کرد.

الجبری پس از برکناری بن نایف، در سال ۲۰۱۷ دو فرزندش به نام‌های ساره و عمر را در عربستان رها کرده و به ترکیه گریخت و از آنجا به کانادا رفت، او در دادگاه گفت: به ساره و عمر اجازه خروج از عربستان داده نشد، او از بن سلمان خواست به آنها اجازه خروج دهد؛ اما ولیعهد با ارسال پیام‌هایی در واتس‌اپ به او گفت، "وقتی که ببینمت همه چیز را برایت توضیح خواهم داد، از تو می‌خواهم ظرف ۲۴ ساعت برگردی".

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. هشدارهای تجمع مردم اصفهان

  2. آیا «رئیسی» حریف اژدهای هفت سر فیش های نجومی می شود؟!

  3. اعتراف رسانه آمریکایی به قدرت نیروهای مسلح ایران

  4. آٰرمان عبدالعالی قصاص شد

  5. روحانی چگونه می‌تواند به سیاست بازگردد؟/ انتقاد قالیباف از بی‌توجهی به جوانگرایی/ ارزیابی توکلی از عملکرد مجمع تشخیص مصلحت

  6. خبر بد از ایران برای نیروی هوایی آمریکا

  7. پرونده ای که کاش دیگر تکرار نشود...

  8. سایه روشن‌های یک قرارداد پرحاشیه

  9. واکنش شریعتمداری به افشای حقوق نجومی بگیران؛ «انگور را دانه دانه می‌خورند!»

  10. قمه‌کشی کودکان برای یکدیگر در یکی از خیابان‌های تهران!

  11. انگیزه‌های ترکیه از تشکیل شورای منطقه‌ای کشورهای ترک زبان

  12. نوزاد ۲۳ روزه شروع به حرف زدن کرد!

  13. صحبت‌های خانواده «غزاله شکور» پس از قصاص قاتل دخترشان

  14. ارزیابی مخبر از عملکرد دولت در زمینه ثبات قیمت‌ها/ طرح پیشنهادی وحیدی برای اداره کشور/ ذوالنوری: اراده ما احیای برجام است

  15. پرچم سفید اردوغان در برابر دلارهای بن زاید

  16. بی ارزش شدن لیره و هجوم شهروندان بلغار به بازار ترکیه

  17. چه کسی به بازی خودروسازان پایان می دهد؟!

  18. آقای رئیسی، کمی رقابت‎

  19. درخواست حسین شریعتمداری از رئیسی/کمپین علیه دولت/ نامه نمایندگان مجلس به سران قوا/ایده محسن رضايی اجرايی می شود؟

  20. مبارزه با حقوق هاي نجومي در تاریکی

  21. واکنش سردبیر میزان نسبت به خبر اعدام آرمان عبدالعالی

  22. آیا مشکل خودروسازان تحریم و تورم است؟!

  23. مجلس را گران اداره نکنید!

  24. آزمون بزرگ دولت برای مقاومت در برابر تقاضا برای افزایش حقوق

  25. سقف درآمد پزشکان بالاخره کجاست؟ 

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما