حماس: مقاومت در برابر تجاوزات اشغالگرن ضد اسرا دست بسته نخواهد بود

گروه جهان الف،   4000722074

جنبش حماس فلسطین اعلام کرد که گروه‌های مقاومت فلسطین هرگز در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه اسرا دست بسته نخواهند بود.

به گزارش تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، «اسماعیل رضوان» یکی از رهبران جنبش حماس فلسطین امروز پنجشنبه طی سخنانی به نمایندگی از گروه های ملی و اسلامی فلسطین اعلام کرد که گروه های مقاومت هرگز در برابر تجاوزات رژیم اشغالگر دست بسته نخواهند بود و ما هرگز ادامه این تجاوزات را تحمل نمی کنیم.

«زاهر جبارین» عضو دفتر سیاسی و مسئول پرونده اسرا در جنبش حماس نیز اعلام کرد که جنبش اسیران نبرد خود را با اداره زندان های رژیم اشغالگر به شکل یکپارچه مدیریت می‌کند و هرگز اجازه نخواهد داد که اسرای فلسطینی از هر گروهی از یکدیگر جدا شوند.

وی تاکید کرد که اسرای همه گروه های فلسطینی در کنار مردم و مقاومت آماده دفاع از اقدامات یکپارچه مورد تایید هیئت رهبری اسرا، در پاسخ به تجاوزات اداره زندان های رژیم اشغالگر صهیونیستی هستند.

«خالد البطش» عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که همه گزینه ها برای محافظت از اسرا روی میز است.

وی درباره احتمال شهادت هر یک از اسرای فلسطینی در صورت طولانی شدن اعتصاب غذای آنها هشدار داده و تاکید کرد، جهاد اسلامی به شکل کامل در حمایت از اسرای قهرمان در مقابل صهیونیست ها آماده است تا این اسرا را به حقوق کامل خود برساند.

خالد البطش از سازمان ملل و همه موسسات حقوق بشری خواست تا نقش خود را با مسئولیت پذیری در برابر اسرای فلسطینی ایفا کنند.

این مقام جهاد اسلامی تاکید کرد، تصمیم برای اعتصاب غذا تصمیم بسیار دشواری بود و یک ماه ونیم بعد از مذاکرات و میانجی گریهای برخی با اداره زندان های رژیم اشغالگر صورت گرفت که موجب شد اسرای فلسطینی تصمیم به اعتصاب غذا بگیرند.

وی افزود، مسئولیت ما این است که اجازه ندهیم دشمن اشغالگر، اسرای فلسطینی را از یکدیگر جدا کند و طولانی شدن اعتصاب غذا به معنای احتمال شهادت برخی از اسیران است.

عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی در پایان تأکید کرد، اما صبر ما در این زمینه طولانی نخواهد بود و اسرا را تنها نمی گذاریم . نبرد اسرا، نبرد ملی همه فلسطینیان است و همه مردم و گروه‌های فلسطینی و در صدر آنها جهاد اسلامی در این روند ثابت قدم خواهند ماند.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین روز چهارشنبه اعلام کرد، 150 اسیر این جنبش از امروز در زندان‌های رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذا زدند.

باشگاه اسرای فلسطین اعلام کرد که برخی از اسرای جهاد اسلامی در زندان های رژیم اشغالگر اقدام به اعتصاب غذا کرده‌اند تا اداره زندانهای رژیم صهیونیستی اقدامات متجاوزانه هو اسرا متوقف کند.

هیئت رهبری اسرای جنبش جهاد اسلامی نیز تاکید کرد که رزمندگان در همه زندانها عنوان دست به اعتصاب غذا زده ‌اند و این اعتصاب بدون مشورت با اعضای شورای رهبری و کمیته نمایندگی جهاد اسلامی و مجلس شورای عمومی متوقف نمی‌شود.

روز گذشته دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: در کنار اسرا می‌ایستیم و پشتیبان آنها خواهیم بود. ما اسرای خود را رها نمی‌کنیم تا قربانی دشمن صهیونیستی شوند. در کنار آنها خواهیم بود و با تمام توانمان از آنها پشتیبانی می‌کنیم حتی اگر مستلزم این باشد که برای دفاع از آنها به سمت جنگ برویم.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. دست پر ایران و تصمیم سخت آمریکا در وین

 2. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

 3. لازم باشد باید ۸۰ نفر بروند !

 4. بازگشت به ميز مذاكرات برجامی در وين/ توافق احيا می‌شود؟

 5. با اعتراضات آبی اصفهان چه باید کرد؟

 6. آٰرمان عبدالعالی قصاص شد

 7. آقای رئیسی، کمی رقابت‎

 8. پرونده ای که کاش دیگر تکرار نشود...

 9. قمه‌کشی کودکان برای یکدیگر در یکی از خیابان‌های تهران!

 10. صحبت‌های خانواده «غزاله شکور» پس از قصاص قاتل دخترشان

 11. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

 12. هشدار وزیر نفت درباره تبدیل شدن ایران به واردکننده بنزین/ رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت

 13. حقوق کارکنان دولت از سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

 14. پرچم سفید اردوغان در برابر دلارهای بن زاید

 15. چه کسی به بازی خودروسازان پایان می دهد؟!

 16. اقدام جسورانه یک سرباز وظیفه برای جلوگیری از دزدی یک شیاد از یک بانو

 17. مبارزه با حقوق هاي نجومي در تاریکی

 18. واکنش سردبیر میزان نسبت به خبر اعدام آرمان عبدالعالی

 19. پیشنهاد مشابه جلیلی و بهزاد نبوی برای بهبود شرایط اقتصادی/ تاکید رئیسی بر ادامه روند واکسیناسیون/ دستور رهبری برای بازنگری در پرونده احمد عراقچی

 20. کلاهبرداری ۸۰ میلیون دلاری از آستان قدس رضوی!

 21. روایت دیپلمات ایتالیایی از اصرارِ آمریکا جهت حصول توافق با ایران در وین

 22. امیرعبداللهیان:دنبال یک توافق خوب هستیم/ کنایه سخنگوی دولت به روحانی/ طرح صیانت برگشت خورد/ پیش‌بینی تاجیک درباره آینده جریان اصلاح‌طلب

 23. عکس یادگاری نماینده مجلس کشورمان هنگام تماشای بازی رئال مادرید

 24. سقف درآمد پزشکان بالاخره کجاست؟ 

 25. لطفاً ژست فرهنگی نگیرید

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما