روزانه ۲۰۰ هزار مترمکعب فاضلاب وارد رودخانه کارون می‌شود!

گروه اجتماعی الف،   4000714103

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به ورود روزانه ۲۰۰ هزار مترمکعب پساب فاضلاب به رودخانه کارون، گفت: فاضلاب همه شهرستان‌هایی که در محدوده رودخانه کارون و دز قرار دارند وارد این رودخانه می‌شوند.

روزانه ۲۰۰ هزار مترمکعب فاضلاب وارد رودخانه کارون می‌شود!

 به گزارش فارس، محمد جواد اشرفی امشب در نشست شورای حفاظت کیفی رودخانه کارون با بیان اینکه روزانه به طور متوسط 200 هزار مترمکعب پساب فاضلاب در محدوده شهرستان اهواز وارد رودخانه کارون می‌شود، اظهار کرد:  این میزان فاضلاب از 14 کانون در شرق اهواز و 10 کانون در غرب اهواز وارد رودخانه کارون می‌شود.

وی افزود: در دی ماه  سال 98  مقرر شده بود که شرکت آبفا اهواز با ایجاد کلکتوری به صورت موقت از ورود 60  هزار مترمکعب فاضلاب به رودخانه کارون جلوگیری کند اما این مهم هنوز انجام نگرفته است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: همه شهرستان هایی که در محدوده رودخانه کارون و دز قرار دارند پساب فاضلاب را به درون این رودخانه‌ها تخلیه می‌کنند.

اشرفی با اشاره به تخلیه پساب کشاورزی در رودخانه‌های کارون و دز، بیان کرد:  کانون پساب‌های متمرکز کشاورزی شرکت‌های هفتگانه کشت و صنعت نیشکر هستند.

وی با تاکید بر ورود مواد هیدروکربنی از پالایشگاه قدیمی آبادان به رودخانه اروند، عنوان کرد: ورود ان مواد  خطر زیست محیطی زیادی را به همراه داشته است که با احداث گام دوم این پالایشگاه ورود مواد آلاینده به رودخانه کمتر خواهد شد.

اشرفی گفت: در خوزستان 61  بیمارستان وجود دارد  که از این تعداد 18  بیمارستان در حوزه رودخانه های کارون و دز قرار دارند و از این تعداد چهار بیمارستان تصفیه خانه ندارند و پساب آنها مستقیم وارد رودخانه می شود.

وی افزود: بیمارستان ارتش دزفول از جمله بیمارستان‌هایی است که فاقد تصفیه خانه است و برای جلوگیری از ورود پساب به درون رودخانه نیز مقاومت می کند.

اشرفی علت بوی نامطبوعی که از رودخانه کارون استشمام می‌شود را کند شدن جریان رودخانه کارون عنوان کرد، و گفت: به منظور افزایش سرعت آب رودخانه لازم است برداشت رسوبات از رودخانه کارون سریع تر انجام شود.

وی  با اشاره به احتمال فعال شدن کانون‌های گرد و غبار در خوزستان، بیان کرد:  با توجه به احتمال کاهش میزان بارندگی درپاییز امسال در خوزستان احتمال فعال شدن کانون‌های گرد و غبار به ویژه کانون جنوب شرق  استان که به مساحت 30 هزار هکتار است وجود دارد.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. کدام طرف دست برتر را در مذاکرات هسته ای دارد؟

 2. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

 3. دست پر ایران و تصمیم سخت آمریکا در وین

 4. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

 5. لازم باشد باید ۸۰ نفر بروند !

 6. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

 7. بازگشت به ميز مذاكرات برجامی در وين/ توافق احيا می‌شود؟

 8. با اعتراضات آبی اصفهان چه باید کرد؟

 9. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

 10. حقوق کارکنان دولت از سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

 11. آقای رئیسی، کمی رقابت‎

 12. اقدام جسورانه یک سرباز وظیفه برای جلوگیری از دزدی یک شیاد از یک بانو

 13. هشدار وزیر نفت درباره تبدیل شدن ایران به واردکننده بنزین/ رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت

 14. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

 15. کارشناس صهیونیست: قدرت حمله به ایران را نداریم

 16. چه کسی به بازی خودروسازان پایان می دهد؟!

 17. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرخش اقتصاد نباید به چرخش سانتریفیوژ گره می‌خورد/ کاش ظریف هم با کارشناسان بیشتری برای مذاکرات می‌رفت/ دولت رئیسی به دنبال احیای برجام است

 18. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

 19. پیشنهاد مشابه جلیلی و بهزاد نبوی برای بهبود شرایط اقتصادی/ تاکید رئیسی بر ادامه روند واکسیناسیون/ دستور رهبری برای بازنگری در پرونده احمد عراقچی

 20. اتفاق جالب در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس

 21. کلاهبرداری ۸۰ میلیون دلاری از آستان قدس رضوی!

 22. واکنش «اندیشکده تونی بلر» به ظهور «تکنوکرات های جدید» در دولت رئیسی

 23. روایت دیپلمات ایتالیایی از اصرارِ آمریکا جهت حصول توافق با ایران در وین

 24. امیرعبداللهیان:دنبال یک توافق خوب هستیم/ کنایه سخنگوی دولت به روحانی/ طرح صیانت برگشت خورد/ پیش‌بینی تاجیک درباره آینده جریان اصلاح‌طلب

 25. خشک شدن خوزستان، لرستان و اصفهان تقصیر کیست؟

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما