سفر پرحاشیه آقای مدیرکل

گروه سیاسی الف،   4000621117 ۴۸ نظر، ۲۵ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
سفر پرحاشیه آقای مدیرکل

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شنبه‌شب با استقبال بهروز کمالوندی و برای دیدار با محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی و مذاکره درباره موضوعات هسته‌ای وارد ایران شد.

سفر جدید رافائل گروسی به تهران در حالی انجام شد که اخیراً در گزارشی به شورای حکام مدعی شده بود بازرسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تأسیسات ایران به‌طور چشمگیری کاهش‌یافته و با محدودیت‌های اساسی مواجه شده است. گروسی، همچنین ایران را به نقض محدودیت‌های برجامی ازجمله سطح غنی‌سازی و میزان ذخیره آن متهم کرده بود.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عنوان کرده بود ایران ذخیره اورانیوم غنی‌سازی شده با درصد بالا را افزایش داده است. طبق گزارش آژانس، میزان ذخایر اورانیومی ایران با غنای 60 درصد به 10 کیلوگرم و ذخایر اورانیوم 20 درصد غنی‌سازی شده ایران به 84.3 کیلوگرم رسیده است.

موضوع دیگری که سفر رافائل گروسی را به ایران مهم‌تر کرده بود هم‌زمانی آن با نشست جدید شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است که از بیست و دوم تا بیست و ششم شهریورماه برگزار می‌شود و قرار است گزارش وضعیت همکاری ایران با این نهاد برای اعضا تشریح شود.

روز یکشنبه بیست و یکم شهریورماه بعد از دیدار رافائل گروسی با محمد اسلامی، بیانیه مشترکی منتشر شد که بر گسترش همکاری‌های فنی ایران و آژانس در زمینه‌های مختلف هسته‌ای تأکید شده بود. در بخش پایانی این بیانیه آمده بود «به بازرسان آژانس اجازه داده می‌شود تا نسبت به سرویس فنی تجهیزات نظارتی مشخص‌شده و جایگزینی کارت‌های حافظه آن‌ها که تحت مهروموم مشترک در ایران نگهداری خواهند شد، اقدام نمایند. چگونگی و زمان انجام این اقدام، موردتوافق دو طرف قرار گرفت».

سفر گروسی به ایران را می‌توان در قالب تلاش ایران و غرب برای کنترل تنش و جلوگیری از آغاز روندی دانست که منجر به تخریب شروع مذاکرات جدید شود. البته تجربه گذشته نشان داده آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همیشه در زمین آمریکا و اروپا ایفای نقش کرده تا موضع و جایگاه ایران را در مذاکرات احتمالی تضعیف و این‌گونه امتیاز گیری از تهران را به‌زعم خود تسهیل نماید.

به همین دلیل بود که سعید خطیب‌زاده، سخنگوی دستگاه دیپلماسی یک روز قبل از سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفته بود: «برخی کشورها بودند که تلاش کردند موضوعات فنی بین ایران و آژانس را سیاسی کنند. مسیری که ایران همواره به آژانس توصیه و پیگیری کرده است همکاری در بستر فنی و حرفه‌ای است».

این دیپلمات ارشد کشورمان درباره نشست پیش روی شورای حکام آژانس گفت: «امیدوارم شورای حکام تحت تأثیر برخی فشارها اقدامی را صورت ندهد که مسیر همکاری معمول ایران و آژانس تخریب شود. بدیهی است وظایف ذاتی آژانس الزام جدی برای آن دارد که درگیر مسائل سیاسی نشود».

بدون شک اگر غرب خواهان توافقی پایدار با ایران است می‌باید به رویکرد ارعاب آمیز خود پایان دهد؛ به‌ویژه آن‌که چشم‌انداز مذاکره احتمالی بین دولت سیزدهم و دولت‌های باقیمانده در برجام بسیار محتمل است.

تاکنون شش دور مذاکرات احیای برجام در وین برگزارشده اما به نتایج قطعی و مشخصی دست پیدا نکرده و بنا به اظهارنظرهای طرفین برخی اختلافات جدی ازجمله چگونگی رفع تحریم‌ها و راستی آزمایی آن، تمدید یا عدم تمدید بندهای موسوم به غروب در برجام، مسائل منطقه‌ای و دفاعی ایران و تضمین تعهد آمریکا به پایبندی برجام باقی‌مانده است.

در دولت سیزدهم زمان شروع مذاکرات جدید به یکی از مسائل اختلافی تبدیل‌شده است. در حال که اروپا و آمریکا به‌شدت خواهان شروع رایزنی‌ها می‌باشند اما دولت جدید ایران از تجربه «مذاکره برای مذاکره» و تلاش واشنگتن به حفظ ساختار تحریم‌ها جهت ابزاری برای امتیاز گرفتن دائمی ابراز نارضایتی کرده است.

باوجوداین اختلاف‌نظرها اما روسیه ابزار امیدواری کرده به‌زودی مذاکرات جدید برجامی بین طرفین آغاز شود. میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین روز یکشنبه، بیست و یکم شهریورماه به روزنامه ایزوستیا گفت: «مقامات ایران نیاز به زمان دارند تا تیم جدید را تشکیل دهند. من می‌دانم که در تهران روی این موضوع عملاً به‌صورت روزانه دارند کار می‌کنند و به همکاران خودم که به خاطر تأخیر در مذاکرات عصبی هستند یادآوری می‌کنم که دولت بایدن یک ماه و نیم و حتی بیشتر زمان برد تا مذاکرات وین را آغاز کند. به همین خاطر هیچ‌چیز غیرمعمولی وجود ندارد».

اگرچه اولیانوف تلاش دارد تا مسائل پیش‌آمده را به‌نوعی طبیعی جلوه دهد اما به نظر می‌رسد دولت جو بایدن درک واقع‌بینانه‌ای نسبت به شرایط ایران ندارد و بر این تصور است که می‌تواند با ادامه سیاست دونالد ترامپ موجبات افزایش امتیازدهی تهران را فراهم آورد. البته دولت دموکرات ها در حال حاضر به دلیل مسائل مختلف ازجمله موضوع افغانستان و مخالفت‌های جمهوری خواهان و تندروهای کنگره قدرت مانور لازم را ندارد و لذا بعید است که در مذاکرات آینده نیز در پی بازگشت به برجام باشد.

دیدگاه کاربران

فرناز۲۱۹۷۱۲۶۰۹:۰۸:۱۲ ۱۴۰۰/۶/۲۲
بالاخره چی شد؟ مگه تا همین چنذ ماه پیش مذاکرات هسته ای بد نبود؟ یهویی خوب شد؟!
ناشناس۲۱۹۷۱۷۷۰۹:۲۹:۴۳ ۱۴۰۰/۶/۲۲
هسته ای جز خسارت چیزی برای ایران نداشته است.
ناشناس۲۱۹۷۲۲۵۰۹:۵۵:۱۱ ۱۴۰۰/۶/۲۲
تو جز همان هایی هستی که اگر به کشور حمله کنند می‌گویی دفاع چیزی جز ضرر ندارد
ناشناس۲۱۹۷۲۴۷۱۰:۰۵:۳۰ ۱۴۰۰/۶/۲۲
برجام خسارت محض بود زیرا نه تنها سبب لغو تحریم ها نشد بلکه سبب افزایش 10 برابری تحریم ها شد.
ناشناس۲۱۹۷۵۲۶۱۲:۱۸:۲۳ ۱۴۰۰/۶/۲۲
برجام باعث این موضوع نشد !!! بلکه عدم تعهد به توافقات برجام باعث این پسرفت شد.
ناشناس۲۱۹۷۶۴۸۱۳:۱۳:۳۹ ۱۴۰۰/۶/۲۲
با سرکوب اقتصادی در دوران برجام به این روز افتادین و مردم را له کردین
ناشناس۲۱۹۷۲۵۲۱۰:۰۸:۴۶ ۱۴۰۰/۶/۲۲
8سال معطل روحانی شدیم چند ماه هم صبر کنیم مذاکره همیشه خوبه
ناشناس۲۱۹۷۲۶۱۱۰:۱۰:۵۸ ۱۴۰۰/۶/۲۲
روحانی و برجامش خروجی به نفع ملت و کشور نداشت.
ناشناس۲۱۹۷۴۰۵۱۱:۲۳:۲۷ ۱۴۰۰/۶/۲۲
چرا برجام را رها نمی کنید ؟؟ مگه اخ نبود ؟؟ شاید هم اگر روحانی نتیجه می گرفت بد بود و الان بد نیست !
ناشناس۲۱۹۷۴۸۹۱۱:۵۹:۲۰ ۱۴۰۰/۶/۲۲
اگر برجام را اتیش بزنیم تمام قطعنامه های قبلی دوباره بر می گردد (مکانیسم ماشه)
ناشناس۲۱۹۷۵۲۴۱۲:۱۷:۰۶ ۱۴۰۰/۶/۲۲
طوری برجام امضا کردن که نمی شود خارج شد و نه می شود حق و حقوق را گرفت
ناشناس۲۱۹۷۱۸۲۰۹:۳۰:۵۲ ۱۴۰۰/۶/۲۲
هسته ای کاربردهای دیگری هم دارد مهمترین آنها، تسویه حسابهای جناحی و گروهی است.
ناشناس۲۱۹۷۲۵۰۱۰:۰۷:۱۰ ۱۴۰۰/۶/۲۲
امانوئل مکرون: صنعت هسته ای اساس استقلال راهبردی فرانسه است.
ناشناس۲۱۹۷۳۸۱۱۱:۱۱:۳۰ ۱۴۰۰/۶/۲۲
دولت آلمان اعلام کرد در پی تصمیم به پایان دادن به استفاده از انرژی هسته‌ای در این کشور، ۲/۴ میلیارد یورو خسارت به چهار شرکت‌ بزرگ فعال در زمینه انرژی پرداخت خواهد کرد. آلمان پس از فاجعه هسته‌ای فوکوشیمای ژاپن در سال ۲۰۱۱ تصمیم گرفت نیروگاه‌های اتمی‌اش را برچیند.
ناشناس۲۱۹۷۴۹۴۱۲:۰۰:۵۶ ۱۴۰۰/۶/۲۲
امریکا و فرانسه و ایتالیا و روسیه و چین و بسیاری دیگر از کشورها 80 درصد برق خود را از طریق انرژی اتمی تامین می کنند.
ناشناس۲۱۹۷۵۲۸۱۲:۱۹:۰۶ ۱۴۰۰/۶/۲۲
جهت اطلاع هسته ای فقط برای برق نیست!!!!!
ناشناس۲۱۹۷۷۴۹۱۳:۵۸:۴۳ ۱۴۰۰/۶/۲۲
درسته ! چون نفت و گاز و خورشید همیشه تابان نداره و ناچارا ۷۰ درصد برق مصرفی را از نیروگاهای هسته ای خودش تامین میکنه
ناشناس۲۱۹۷۱۹۰۰۹:۳۴:۱۶ ۱۴۰۰/۶/۲۲
عاقبت هسته ای مانند عاقبت تولید واکسن داخلی است. هر دو پر از شعار و هیاهو و هر دو اتلاف منابع مادی و خسارت بار
ناشناس۲۱۹۷۲۲۹۰۹:۵۸:۱۵ ۱۴۰۰/۶/۲۲
عاقبت هسته ای 20 سال دنبال گدایی و هنوز ادامه دارد ولی عاقبت کار بچه های انقلابی بعد 1 سال تولید واکسن و زمینه رفع تحریم آن بود
ناشناس۲۱۹۷۲۳۲۰۹:۵۹:۳۳ ۱۴۰۰/۶/۲۲
از یک ضد ایرانی این طور حرف زدن ها چیز عجیبی نیست که تولید داخل را تخریب کند
ناشناس۲۱۹۷۶۹۹۱۳:۳۶:۲۲ ۱۴۰۰/۶/۲۲
تولید داخل رو ما در خودرو و واکسن به چشم دیدیم که مفید بود یا خسارت بار و چه میزان از مردممون به دلیل این دو مساله تا الان جونشون رو از دست دادن. شما میگین هسته ای مون بهتره. متاسفانه متر و معیاری در مورد کیفیتش نداریم ولی میدونیم یک بار خطای فنی در هسته ای فجایعی که به بار میاره جمع نشدنیه
ناشناس۲۱۹۷۲۴۹۱۰:۰۶:۲۴ ۱۴۰۰/۶/۲۲
3 روز بعد از اینکه مجوز واکسن برکت صادر شد امریکا تحریم واکسن را برداشت.
ناشناس۲۱۹۷۹۰۲۱۵:۰۹:۰۸ ۱۴۰۰/۶/۲۲
بعد چرا با مشخص شدن ناتوانی در تولید انبوه, تحریم برنگشت؟
ناشناس۲۱۹۷۲۵۹۱۰:۱۰:۱۵ ۱۴۰۰/۶/۲۲
خسارت مادی و معنوی ترکمنچای برجام خیلی بیشتر بود.
ناشناس۲۱۹۷۵۳۰۱۲:۲۰:۰۲ ۱۴۰۰/۶/۲۲
قانون مجلس كجا رفت؟؟ مگر قرار نبود از نمايندگان آژانس را اخراج كنيم؟ از چي چي الحاقي خارج شويم ؟ اطلاعات دوربين ها را پاك كنيم؟
ناشناس۲۱۹۷۲۲۰۰۹:۵۳:۰۷ ۱۴۰۰/۶/۲۲
مذاکره بد نیست باج دادن و تسلیم شدن بد است.
ناشناس۲۱۹۷۷۵۳۱۴:۰۰:۳۱ ۱۴۰۰/۶/۲۲
مثل کدام؟ منظورت مذاکره بر سر سهم ایران از دریای خزر که نیست؟
ناشناس۲۱۹۷۲۳۹۱۰:۰۲:۴۴ ۱۴۰۰/۶/۲۲
مذاکره برای مذاکره ممنوعه هموطن __ اگه کمی فکر کنید ، اطلاعات خودتونو آبدیت و به روز کنید بهتر میشه
ناشناس۲۱۹۷۱۳۴۰۹:۱۲:۲۷ ۱۴۰۰/۶/۲۲
الان بعد از ظهر یکشنبه هست. تو یک مال در یکی از شهر های امریکا فنجان قهوه ای گرفتم و نشستم و نظرات دوستان را می خوانم. تو این مال که لتفاقا از محلات یهودی نشین شهر هم هستند دارم می بینیم که خانواده های امریکایی از هر دین و نژادی دلرند از عصر روز تعطیلاشان لذت می برند. به جرات می توانم بگویم در میان این خانواده ها حتی یک نفر هم نخواهید یافت که سرنوشت برجام یا حتی اوضاع افغانستان را دنبال کند. غرض اینکه شاید در یرتاسر امریکا سی یا چهل نفر هستند که مشغول برجام یا هسته ای ایران هستند که انها هم مشاوران سیاسی و وزیر خارجه و مالی هستند. ولی متاسفانه حداقل ۱۲ سال است که روز و شب دهها میلیون ایرانی از جمله همین دوستان نظر گذار شده برجام سی چهل نفر با همین پرونده هسته ای برای سالهاست که یک ملت را مشغول کردند و عوض اینکه ملت بفکر توسعه و بهبود معیشت و عقب نیافتادن . ( این نظر را عصر دیروز نوشتم و حالا فقط کپی پیست کردم. دوستان سر ما اوار نشن که الان که امریکا بعد از ظهر نیست لطفا به اصل نظر توجه کنند نه بدنبال اثبات دریافت ساعتی بنده از سیا یا موساد یا سوماد!)
ناشناس۲۱۹۷۷۱۲۱۳:۴۱:۳۹ ۱۴۰۰/۶/۲۲
حالا فکر کن با تاریخ انقضای برجام در چند سال آینده چه اتفاقی می افتد؟ حالا که مثلا در برجام بودیم این طوری شد وای به آن روز لطفا منتشر بفرمایید!
ناشناس۲۱۹۷۷۶۳۱۴:۰۴:۴۶ ۱۴۰۰/۶/۲۲
همین برجام و افغانستان اگر به تامین نان شبشون گره بخوره، خواهی دید که امان سیاستگذاران خودشان را خواهند بُرید.
ناشناس۲۱۹۷۱۳۹۰۹:۱۴:۲۵ ۱۴۰۰/۶/۲۲
ده سال با همین کش دادن مذاکرات وقت ملت ایران را گرفتند. چه دلیلی دارد که نخواهند ده سال دیگر این وضع اچمز برای ایران ادامه پیدا نکند.
ناشناس۲۱۹۷۱۸۵۰۹:۳۱:۵۱ ۱۴۰۰/۶/۲۲
حالا فکر کن خود برجام هم تاریخ انقضا دارد و اگر چیز پنهانی هم در ان نباشد برای مادام العمر، سر رسید برجام در آن سال دوباره روز از نو حالا فکر کن مثلا در برجام که هستیم این بازی ها در می آورند وای به حال تاریخ منقضی ان
ناشناس۲۱۹۷۳۸۳۱۱:۱۲:۴۴ ۱۴۰۰/۶/۲۲
الان که مثلا برجام امضا شده و باج هم داده شد باز دبه کردن فکر کن بعد تاریخ انقضای برجام دوباره چه خوابی برایتان خواهند دید یعنی یکی نیست به این سران حالی کند چه خبر است؟
ناشناس۲۱۹۷۱۴۸۰۹:۱۷:۳۴ ۱۴۰۰/۶/۲۲
چی شد مگه قرار نبود تا لغو کامل تحریم ها دوربین ها خاموش باشد و اطلاعات را به ارانس ندهید .
ناشناس۲۱۹۷۱۹۴۰۹:۳۵:۰۰ ۱۴۰۰/۶/۲۲
اطلاعات داده نمی شود و زمان احیای برجام داده می شود ولی خنده دارش این است که چند سالی که در برجام ضرر کردیم تقاضای غرامت نمی کنیم ولی به راحتی فیلم ضبط می کنند و از این همه نبوغ ایرانی جای شکر باقی است!!!!!
ناشناس۲۱۹۷۲۵۶۱۰:۰۹:۳۰ ۱۴۰۰/۶/۲۲
دوربین ها از زمان روحانی تاکنون روشن هستن فعلا"داریم باهاشون مدارا می کنیم تا تحریم ها را لغو کنند اگر تحریم ها را ادامه بدهند دوربین ها خاموش و بازرسان اژانس اخراج می شوند.
ناشناس۲۱۹۷۹۹۱۱۵:۴۳:۱۶ ۱۴۰۰/۶/۲۲
با وضع زندگی مردم هم مدارا کنید ...
ناشناس۲۱۹۷۱۶۱۰۹:۲۴:۰۵ ۱۴۰۰/۶/۲۲
6دور مذاکره؟ 20 سال مسئله داخلی را بین المللی کردین و هزار برابر مذاکره شد، خجالت نمی کشید از این همه خیانت؟
ناشناس۲۱۹۷۱۶۷۰۹:۲۶:۳۴ ۱۴۰۰/۶/۲۲
یادش بخیر یک روزی دشمن را از خاک کشور بیرون کردیم تا استقلال داشته باشیم ولی الان حتی خلاف قانون خود اژانس دشمن را راه می دهیم
ناشناس۲۱۹۷۲۸۱۱۰:۱۹:۴۹ ۱۴۰۰/۶/۲۲
برای از کار انداختن دور بین ها و پاک کردن حافظه ها در دولت روحانی مجلس مصوبه داد اما برای لغو آن مصوبه مجلس دور زده شد، آیا این یک بام و دوهوا نیست؟
علی کریمی۲۱۹۷۲۸۹۱۰:۲۵:۲۲ ۱۴۰۰/۶/۲۲
اذعان اصولگرایان به لزوم تعامل با سازمان های بین المللی و سایر کشورها گام مثبت و سازنده ای است.
ناشناس۲۱۹۷۳۴۷۱۰:۵۸:۰۹ ۱۴۰۰/۶/۲۲
ادامه تنش جز زیان و فشار بیشتر برای مردم حاصلی ندارد
ناشناس۲۱۹۷۵۱۸۱۲:۱۵:۲۰ ۱۴۰۰/۶/۲۲
طبق قانون آژانس عمل کردن تنش زا نیست قربان فراتر از آن قانون عمل کردن تنش زا است که پایانی بر آن هم نیست
ناشناس۲۱۹۷۵۰۴۱۲:۰۳:۴۴ ۱۴۰۰/۶/۲۲
چقدر جالب هست محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی چقدر اطلاعات راجب انرژی هسته ای دارد
علی۲۱۹۷۹۸۷۱۵:۴۰:۴۵ ۱۴۰۰/۶/۲۲
برادرگرام: آقای اسلامی قبل از اینکه استاندار استان مازندران گردند، معاون وزیر دفاع ایران بود.
ناشناس۲۱۹۷۷۶۶۱۴:۰۶:۴۶ ۱۴۰۰/۶/۲۲
مهلت کشور های غربی خاتمه یافته است چرا به آژانس اجازه زیاده خواهی دادید ؟؟ باید دوربین ها و حافظه اشان امحاء می شد برای یکبار مملکت را از شر آژانس و جاسوسانش راحت کنید باید گفت این رییس جدید از وزرای دولت روحانی است .....
ناشناس۲۱۹۷۹۹۳۱۵:۴۵:۰۴ ۱۴۰۰/۶/۲۲
وظایف ذاتی آژانس الزام جدی برای آن دارد که درگیر مسائل سیاسی نشود». ؟! کجا زندگی می کنید، تو این چند ساله آژانس رو نشناختید ...
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. چرا رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل نمی‌رود؟

 3. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

 4. آینده محتوم خودروسازی ایران

 5. ۵ میلیون تزریق و رتبه دوم واکسیناسیون در جهان/ نظر پزشکيان درباره تيم اقتصای دولت / رضایی از دبیری مجمع کنار می‌کشد؟

 6. چرا برکت نتوانست به وعده تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن عمل کند؟ / حرکت در مسیر سخت «برکت»

 7. زوایای پنهان پرونده اکبر خرمدین/ وکیل پایه یک دادگستری: مادر بابک باید فی الفور آزاد شود!

 8. عملیات نجات توسط یک روحانی در کوه

 9. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

 10. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

 11. چرا آمریکا در خلیج فارس یگان پهپادی مستقر کرده است

 12. پشت پرده سخنرانی سرکرده القاعده با لباس سنتی عربستان

 13. توییت جالب عباس خامه‌یار درباره تانکرهای حمل سوخت در لبنان

 14. اسرائيل يتيم مي‌شود!

 15. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

 16. بارقه های امید در دل مردم

 17. ستون فقرات توسعه اقتصادی کشور کجاست؟

 18. روایت‌ها از حضور همسر مقام رهبری در مراسم خاکسپاری برادرش حقیقت ندارد

 19. رسانه صهیونیستی: ارتش اسرائیل ترسیده است/ انگیزه و توان کافی برای جنگ نداریم

 20. شکاف در غرب

 21. رستم قاسمی: ساخت یک میلیون مسکن تورم‌زا نیست

 22. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 23. خروج پاتریوت آمریکا از عربستان مقدمه عادی‌سازی با اسرائیل؟

 24. امیدها به طرحی در آشفته بازار خودرو

 25. گزارش الجزیره از ورود تانکرهای حامل سوخت ایرانی به لبنان

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

 3. ۵ میلیون تزریق و رتبه دوم واکسیناسیون در جهان/ نظر پزشکيان درباره تيم اقتصای دولت / رضایی از دبیری مجمع کنار می‌کشد؟

 4. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

 5. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

 6. توییت جالب عباس خامه‌یار درباره تانکرهای حمل سوخت در لبنان

 7. بارقه های امید در دل مردم

 8. روایت‌ها از حضور همسر مقام رهبری در مراسم خاکسپاری برادرش حقیقت ندارد

 9. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 10. عزیزی: کشورهای بلوکه کننده پول ایران از سرنوشت کره جنوبی درس عبرت بگیرند

 11. واردات خودروی خارجی آزاد می شود

 12. علت تغییر موضع بی سابقه اسرائیل درباره معادله هسته ای ایران چیست؟

 13. پیام انتخاب علی باقری برای مذاکرات هسته‌ای/ دو حرف متفاوت ،داستان و سخنگو/  اما و اگرها درباره بازگشت لاریجانی به سیاست

 14. سرتان را بگیرید بالا

 15. حسین شریعتمداری: آژانس شتر مجنون است پیاده شوید

 16. تاریکخانه ای که باید نور بر آن تاباند

 17. قدردانی امیرعبداللهیان از زحمات ظریف در هشت سال گذشته

 18. امیرعبداللهیان: مردم آثار عضویت ایران در سازمان شانگهای را در برنامه اقتصادی دولت مشاهده خواهند کرد

 19. چالش‌های ۳ گانه واردات سوخت ایران به لبنان برای دشمنان مقاومت

 20. انتصابات جدید در وزارت امورخارجه/ باقری جایگزین عراقچی شد

 21. بررسی صدور «گواهینامه موتورسیکلت» برای زنان و ورود آنها به «ورزشگاه‌ها»

 22. روایت اندیشکده آمریکایی از پیروزی بزرگ ایران

 23. جراحتی قدیمی بر اندام سازمان‌های دولتی

 24. پاسخی به تناقضات رفتاری اصلاح طلبان درباره افغانستان

 25. روایت مصباحی‌مقدم از تلاش رئیسی برای واردات واکسن/ توضیحات اسلامی درباره توافق با آژانس انرژی اتمی

آخرین عناوین