وعده وزیر بهداشت درباره پایان کرونا در بهمن‌ماه/ سردار قاآنی در جلسه غیر علنی درباره افغانستان چه گفت؟

  4000616084 ۲۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنان که اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند. بسته خبری- تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می‌کند.

وعده وزیر بهداشت درباره پایان کرونا در بهمن‌ماه/ سردار قاآنی در جلسه غیر علنی درباره افغانستان چه گفت؟

آخرین آمار کرونا در ایران

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت،  از دیروز تا امروز ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۷ هزار و ۱۳۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۹۱۴ نفر از آنها بستری شدند.

بر این اساس مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۱۸۴ هزار و ۱۲۴ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۳۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱۱ هزار و ۸۹۲ نفر رسید.

تا کنون ۱۹ میلیون و ۹۸۲ هزار و ۹۵۴ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۰ میلیون و ۳۵۵ هزار و ۳۰۰ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۳۰ میلیون و ۳۳۸ هزار و ۲۵۴ دُز رسید.

طبق اعلام وزارت بهداشت، تا ظهر روز گذشته  ۲۹ میلیون ۴۵۳ هزار و ۴۴۴ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده بود. با احتساب آمار اعلامی امروز از سوی وزارت بهداشت، از ظهر روز گذشته تا ظهر امروز (۲۴ ساعت گذشته) ۸۸۴ هزار و ۸۱۰ دُز واکسن کرونا تزریق شده است.

وعده وزیر بهداشت درباره پایان کرونا در بهمن‌ماه

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا؛ بهرام عین‌اللهی با حضور در دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله(عج) اظهار کرد: دهه فجر ان‌شاءالله پایان اپیدمی کرونا در کشور خواهد بود و تا دهه فجر، تزریق دو نوبت واکسن کرونا و دوز بوستر (تقویتی) انجام خواهد شد.

عاطفه عابدینی دبیر کمیته علمی ستاد ملی کرونا به پژوهشگر ایرنا گفت: دولت جدید عزم خود را برای تسریع در واردات واکسن جزم کرده است. در روزهای گذشته چند محموله بزرگ واکسن وارد کشور شده و قرار است تا آخر شهریور ۴۰ میلیون واکسن وارد کشور شود. با ادامه این روند قرار است هر ماه حدود ۴۰ میلیون واکسن در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد که عمده آن واکسن های وارداتی خواهد بود، ستاد اجرایی فرمان امام نیز قول داده ماهانه بین سه تا پنج میلیون واکسن در اختیار وزارت بهداشت قرار دهد. با ادامه این روند انتظار داریم حتی زودتر از بهمن و شاید در آذر یا دی ماه به واکسیناسیون بالای ۷۰ درصدی در جامعه برسیم.

هادی یزدانی، پزشک، در گفتگو با خبرآنلاین درباره این وعده گفت: «اگر خرید واکسن صورت بگیرد واقعا این اتفاق شدنی است چراکه امکانات تزریق واکسن تا حد زیاد در کشور وجود دارد. در حال حاضر تقریبا ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور یک دز و حدود ۱۰درصد جمعیت هم دو دز واکسن تزریق کردند. اصلا تصور کنید که تا امروز هیچ فردی در کشور واکسن تزریق نکرده باشد.

در کشور ما حداکثر ۶۰ میلیون جمعیت بالای ۱۸ سال داریم، برای واکسینه شدن این تعداد افراد به تزریق ۱۲۰میلیون دز واکسن نیاز است، تا ۲۲ بهمن هم حدود ۱۶۰ روز فاصله داریم، این یعنی روزانه باید حدود ۷۴۰هزار دز واکسن در کشور تزریق شود تا در دهه فجر به همه افراد بالای ۱۸ سال واکسن تزریق شده باشد. ما هفته گذشته به تزریق روزانه این تعداد واکسن رسیدیم.

بر این اساس قول آقای وزیر نشدنی نیست، چراکه تازه این حساب‌ کتاب‌هایی که انجام دادم با فرض این بود که به هیچ فردی در کشور واکسن تزریق نشده باشد. پس واکسیناسیون عمومی تا بهمن کاملا محتمل است. اتفاقا قول وزیر کاملا مبتنی بر ظرفیت‌های سیستماتیک کشور است. اما شرط تحقق این قول این است که دز اول و دوم واکسن‌ها به شکل مستمر و منظم به دست سیستم درمانی برسد.»

***

گرایش اصلاح طلبان به لاریجانی، اصلاح طلبانه نیست

سیدمحمدعلی ابطحی فعال سیاسی اصلاح طلب به صبح نو گفت: «اصلاح‌طلبان باید به اصول و مبانی اولیه خود بازگردند. بر همین اساس چنانچه گرایش اصلاح‌طلبان به آقای لاریجانی اتفاق بیفتد، این عمل طبیعتا اصلاح‌طلبانه نخواهد بود. این درست نیست که اصلاح‌طلبان بخواهند به هرکسی بدون هیچ مبنای اصلاح‌طلبی و صرفا به این خاطر که او مخالف یک جریان به‌خصوص است، تمایل یابند. درمجموع، اینکه احزاب اصلاح‌طلبی بخواهند هر فرد مخالفی را جذب خود کنند، برای پیشبرد اهداف اصلاح‌طلبی نتیجه‌ای برای آن‌ها نخواهد داشت. اگر آقای خاتمی بخواهد با آقای لاریجانی ائتلاف کند، به‌زعم مخاطبانش، خاتمی قدرتمندتری در جامعه شکل نخواهد گرفت....

 من معتقد به بازگشت به اندیشه اصلاح‌طلبی نه احزاب اصلاح‌طلب، هستم؛ احزاب اصلاح‌طلب موضوعیتی در اندیشه اصلاح‌طلبی ندارند. ما احزابی داریم که نمی‌توانند رأی حتی یک خانواده را جمع کنند. اگر بتوانیم اندیشه اصلاح‌طلبی را جدا از اصلاح‌طلبان در جامعه تقویت کنیم، به نظرم اصلاح‌طلبی موفق به پیشروی خواهد شد. در کنار اندیشه اصلاح‌طلبی، ما با احزاب اصلاح‌طلب هم مواجه هستیم که معتقدند باید به هر صورت و به هر قیمت، در قدرت شریک شد که ممکن است کارگزاران هم جزئی از این احزاب باشد.»

***

 

 شما فکر می‌کنید چه دلیلی دارد که از این ظرفیت‌ها استفاده نمی‌شود؟

چون مقدار زیادی هزینه‌ داشت. ما هزینه دادیم و مورد بی‌توجهی آن طرف قرار گرفتیم. گفتند اگر رأی شما در سبد اصلاح‌طلبان برود، سرنوشت انتخابات را عوض می‌کند. هم آن‌طرفی‌ها از ما ناراضی بودند و هم این‌طرفی‌ها راضی نشدند برای ما هزینه کنند...

در دنیا همیشه سیاست یک‌جور نیست، باید تغییر کند. این دوره هم ما چنین تصمیمی گرفتیم. اصولگرایان گفتند یک دوره هم ما را آزمایش کنید، ما نخبگان اهل‌ سنت را به کار می‌گیریم. گفتند شما این همه به اصلاح‌طلبان رأی دادید، یک دوره هم به ما اعتماد کنید و رأی بدهید. تیم آقای رئیسی هم شدیدا پیگیری کردند و چندین نفر را به زاهدان فرستادند. خود آقای رئیسی و تیمشان هم در تهران پیگیر مسائل اهل سنت در مناطق مختلف بودند و در عین حال وعده دادند از نخبگان اهل ‌سنت استفاده خواهیم کرد.

 آیا به این وعده عمل کردند؟

تاکنون که نه، اما امیدوار هستیم. کابینه فعلی هم که معرفی کردند، ما اعتراض کردیم؛ چون گفته بودند از اهل ‌سنت استفاده می‌کنیم که نکردند و حتی از زنان نیز کسی را در کابینه به کار نگرفته‌اند، ولی ما هنوز منتظر و امیدوار هستیم؛ چون آقای رئیسی گفته‌اند که من چیزی را اعلام نمی‌کنم، ولی کوشش خودمان را می‌کنیم که در عمل کار کنیم و اهل شعار نباشیم...

البته نگرانی اصلی من از اصولگرایان همین است که وزیری نگذاشتند و آدرسی هم به ما ندادند. در دوره اصلاح‌طلبان هم فقط گفتند از جاهایی زنگ زده‌اند. خب اگر شما از جایی اجازه می‌گیرید و آنها هم مخالف بودند، لااقل به ما هم می‌گفتید تا ما هم درخصوص رأی‌دادن به شما می‌رفتیم و از آنها کسب تکلیف می‌کردیم. ما اجازه از کسی نگرفتیم و به شما رأی دادیم، شما چرا از جاهای دیگر کسب اجازه می‌کنید؟

این انتقاد ما از شخص آقای خاتمی و همین‌طور از بقیه است که شایستگان و نخبگان ما را به کار نگرفتند. شاید اینها گاهی این‌طور اشاره می‌کردند که از جاهای دیگر اجازه نمی‌دهند، ولی نگفتند که شما کجا بروید و مشکل خودتان را کجا حل کنید. بر همین اساس ما این بار گفتیم در این دوره ‌اصولگرایان را آزمایش کنیم‌.»

***

سردار قاآنی در جلسه غیر علنی درباره افغانستان چه گفت؟

به گزارش ایسنا، سید نظام‌الدین موسوی سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در یک نشست خبری درباره مذاکرات نشست غیرعلنی امروز صبح مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با توجه به تحولاتی که در افغانستان می‌گذرد و مسائلی که رخ داد به خصوص خروج آمریکایی‌ها بعد از ۲۰ سال از این کشور هیات رئیسه مجلس جهت بررسی مسائل این حوزه به دلیل تاثیر تحولات این حوزه و روابط با ایران با حضور فرمانده نیروی قدس سپاه سردار قاآنی یک جلسه غیرعلنی برگزار کرد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در این خصوص تصریح کرد: در فحوای کلام سردار قاآنی به این مهم پرداخته شد که در درجه اول همان طور که مقام معظم رهبری هم تاکید فرمودند ما تحولات افغانستان را با دقت دنبال می‌کنیم و آنچه برای ما از جهات مختلف مهم است مردم افغانستان و امنیت آنها و همچنین این رابطه تنگاتنگ دیرینه فرهنگی و دینی میان مردم ما و مردم افغانستان است و ما نمی‌توانیم نسبت به تحولات کنونی بی‌تفاوت باشیم و اتفاقات را رصد می‌کنیم، چرا که برای ما مهم است در همسایه شرقی ما چه می‌گذرد.

و ادامه داد: در آنچه که امروز در کشور همسایه ما افغانستان می‌گذرد در درجه اول مردم افغانستان و دیدگاه و نظر آنها برای فردای کشور و آینده آنها برای ما مهم است.

احمد علیرضابیگی، نماینده تبریز در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح نشست غیرعلنی مجلس شورای اسلامی با حضور سردار اسماعیل قاآنی فرمانده سپاه قدس اظهار داشت: سردار قاآنی تأکید کرد جمهوری اسلامی با نگاهی مبتنی بر منافع ملی خود، تحولات افغانستان را رصد می‌کند و به سرنوشت افغانستان علاقه‌مند است به همین دلیل از ابتدای ورود شوروی به افغانستان به‌عنوان وظیفه دینی از مردم این کشور حمایت کرد.

وی اظهار داشت: سردار قاآنی تأکید کرد آنچه برای ما در افغانستان اهمیت دارد، این است که امنیت جمهوری اسلامی مخدوش نشود، نقشه آمریکا این است که ایران را با جهان اهل سنت درگیر کند بنابراین جمهوری اسلامی باید به گونه‌ای عمل کند که امنیت ایران مخدوش نشده و آمریکا به اهداف خود دست نیابد.

علیرضابیگی تأکید کرد: به گفته فرمانده سپاه قدس، شیعیان افغانستان برای جمهوری اسلامی اهمیت زیادی دارند و ایران تلاش دارد حل موضوع افغانستان از طریق جنگ نباشد و همه اقوام افغانستان در اداره کشور سهیم باشند.

ابراهیم رضایی، نماینده دشتستان در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به بررسی تحولات افغانستان در جلسه غیرعلنی مجلس، گفت:فرمانده نیروی قدس سپاه تأکید کرد که آمریکا جهت تسلط بر ایران، روسیه، چین و هند وارد افغانستان شد اما شکست خورد و در نهایت از این کشور فرار کرد.

رضایی تأکید کرد: به گفته سردار قآانی آمریکا داعش را به افغانستان آورد تا از آنان برای رسیدن به اهداف خودش استفاده کند.

وی اظهار داشت: فرمانده نیروی قدس سپاه در این جلسه اظهار داشت مذاکرات دوحه به دلیل دخالت آمریکایی‌ها بی نتیجه بوده است و در بخش دیگری از اظهارات خود گفت هدف اصلی جمهوری اسلامی ایران، تأمین امنیت خودش است و اجازه نمی‌دهیم امنیت کشورمان و مرزها مخدوش شود.

***

طرح تقاضای رفراندوم برای حذف یارانه های پنهان و آشکار در مجلس

به گزارش ایسنا، ابوالفضل ابوترابی، نماینده نجف آباد در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس با حضور در جمع خبرنگاران، بیان کرد: با توجه به رقم بسیار بالای یارانه نقدی که در سال پرداخت می‌شود، بنده بر اساس اصل ۵۹ قانون اساسی و ماده ۳۶ قانون همه‌پرسی، تقاضای برگزاری رفراندوم به منظور حذف یارانه‌های آشکار و پنهان و پرداخت مستقیم به مردم را تهیه کردم.

وی در ادامه اظهار کرد: یارانه‌های پنهان و آشکار دو برابر بودجه سالیانه کشور بوده و در واقع افراد مرفه جامعه بیست و پنج برابر مستضعفین از یارانه استفاده می‌کنند. این طرح تقاضا در سامانه طرح های مجلس بارگذاری شده است و تاکنون توسط ۲۲ نفر از نمایندگان امضا شده است.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: البته برای مطرح شدن این طرح در صحن علنی مجلس به ۱۰۰ امضا نیاز است و تصویب این تقاضا هم به کسب حداقل دو سوم آرای نمایندگان مجلس نیاز دارد.

***

ستاد بودجه 1401 همان طراحان بودجه ضعیف 1400 هستند!

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه دو روز پیش رؤسای کارگروه‌ها و اعضای ستاد لایحه بودجه ۱۴۰۱ را منصوب کرد. نگاهی به احکام صادره نشان می‌دهد میرکاظمی ترکیب سالهای اخیر ستاد بودجه را حفظ کرده و همان تیم قبلی قرار است کار تدوین لایحه بودجه سال آینده کشور که اولین لایحه بودجه تدوینی دولت سیزدهم است را راهبری کنند.

تدوین بودجه تورم‌زای ۱۴۰۰ با اعداد و ارقام عجیب و تأمل برانگیز توسط کسانی راهبری و در جلسات مختلف مورد حمایت‌های بی دریغ قرار گرفت که حاضر نشدند از موضع کارشناسی، مقابل تصمیمات سیاسی و غلط دولت دوازدهم مقاومت کنند؛ این افراد حتی در جلسات کارشناسی حاضر نبودند از موضع کارشناسی، درباره اعداد و ارقام عجیب لایحه بودجه ۱۴۰۰ اظهارنظر کنند و تمام قد از تصمیمات کاملاً سیاسی دولت روحانی در لایحه بودجه دفاع می‌کردند. در حالی که می‌دانستند چنین هزینه تراشی‌هایی، در حالی که منبعی برای تأمین آن وجود ندارد، در نهایت به زیان مردم تمام خواهد شد.

اعضای ستاد بودجه نه تنها هیچ اصلاح ساختاری در بودجه ۱۴۰۰ ایجاد نکردند بلکه با هزینه تراشی‌های بی سابقه، کسری بودجه را تشدید و در برابر تصمیم مجلس برای انجام برخی اصلاحات نیز به شدت مقاومت کردند. مقاومتی که در نهایت منجر به عقب نشینی مجلس از انجام این اصلاحات شد.

در چنین شرایطی، احکامی که دو روز پیش مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه برای این افراد صادر و آنها را مأمور تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۱ کرد، کاملاً تأمل برانگیز و مایه تعجب است. وارد گود کردن افرادی که پیشتر در آزمون اصلاح بودجه مردود شده و با تصمیمات سیاسی و غیرکارشناسی، چاله کسری بودجه را عمیق‌تر و زمینه تشدید تورم را فراهم کرده‌اند، اقدامی دور از احتیاط و نیازمند بازنگری است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۱۸۷۹۱۵۰۰:۰۰:۳۱ ۱۴۰۰/۶/۱۷
همش وعده همش وعید همش قول .حرف نزنید عمل کنید.
ناشناس۲۱۸۸۲۹۹۰۹:۳۲:۱۱ ۱۴۰۰/۶/۱۷
طالبان فعلی برای ایران خطرناک تر است
ناشناس۲۱۸۷۹۳۱۰۰:۲۲:۵۹ ۱۴۰۰/۶/۱۷
اگه این وعده وعیدها درست از آب در بیان ۵ ماه یعنی ۱۵۰ روز ضرب در ۶۰۰ یعنی ۹۰۰۰۰ هموطن دیگه باید پرپر شوند؟
ناشناس۲۱۸۸۳۲۴۰۹:۴۲:۰۲ ۱۴۰۰/۶/۱۷
تعداد واقعی دو هزار نفر روزانه
ناشناس۲۱۸۷۹۵۸۰۰:۵۴:۱۰ ۱۴۰۰/۶/۱۷
این طالبان بدتر از اشرف افغان است باید تمهیدات لازم را اندیشید با وجود چندین میلیون افغانی و آشنایی آنها با تمام نقاط کشور امنیت ایران بشدت با خطر مواجه است
ناشناس۲۱۸۸۱۰۴۰۷:۰۸:۵۶ ۱۴۰۰/۶/۱۷
یاد ترامپ افتادم که گفت تا چهارم جولایی کرونا ناپدید میشه. جولای ۲۰۲۰
ناشناس۲۱۸۸۱۸۷۰۸:۳۶:۱۸ ۱۴۰۰/۶/۱۷
پایان کرونا تا بهمن ماه ! :-)
ناشناس۲۱۸۸۳۹۴۱۰:۱۹:۲۲ ۱۴۰۰/۶/۱۷
خوب شاید بنده خدا منظورش پایان واکسیناسیون کرونا بوده و نه ویروس کرونا :-)
اللهم عجل الولیک الفرج۲۱۸۸۱۹۰۰۸:۴۰:۰۷ ۱۴۰۰/۶/۱۷
پزشکان و دانشمندان آمریکایی و انگلیسی و آلمانی و کانادایی و سوئدی و سوئیسی : ویروس کرونا تا چندین سال باقی خواهد ماند . عین اللهی وزیر بداشت : پایان کرونا در بهمن ماه ۱۴۰۰ !
ناشناس۲۱۸۸۲۸۳۰۹:۲۷:۱۴ ۱۴۰۰/۶/۱۷
واکسن چینی مفید نبوده وبسیاری از کشورها سفارششان را پس گرفتندو جمعیت شان را دوباره واکسن زدند
ناشناس۲۱۸۸۴۶۴۱۰:۵۳:۳۱ ۱۴۰۰/۶/۱۷
مردم امریکا واکسن نمی زنند زیرا به واکسن های فایزر و مدرنا اعتماد ندارند.
سینا۲۱۸۹۳۲۷۱۶:۵۶:۴۴ ۱۴۰۰/۶/۱۷
دوست عزیزان، آن دسته از مردم آمریکا که واکسن نمیزنن کلا به هیچ واکسنی اعتماد ندارن، یعنی برکت هم بهشون بدی نمیزنن. شما خیلی به خودت نگیر.
ناشناس۲۱۸۸۳۱۷۰۹:۴۰:۴۱ ۱۴۰۰/۶/۱۷
این همه سال برای مسائل کلان جامعه رفرندام برگزار نشد، حالا برای 45 تومن که با این تورم افسار گسیخته هیچ وزنی در زندگی مردم نداره میخواهید رفرندام برگزار کنید؟!!!!!!!!!!!!!!!!
سینا۲۱۸۹۳۳۷۱۷:۰۰:۰۷ ۱۴۰۰/۶/۱۷
مسئله 45 تومن نیست، خیلی بیشتر ازین حرفهاست. یارانه انرژی رو در نظر بگیرید. ولی در کل موافقم که مسئله ای نیست که نیاز به رفراندوم داشته باشه، اینها میخوان اگر همچین طرحی اجرایی شد بالارفتن قیمتها که به ناچار اتفاق خواهد افتاد رو کسی به اسم اینها ننویسه. بگن مردم خودشون خواستن. چنین اقدامات و اصلاحاتی، یه مجلس و یه دولت با جرات میخواد ..
ناشناس۲۱۹۰۲۰۴۰۸:۲۸:۳۹ ۱۴۰۰/۶/۱۸
اینجا بحث منافع .. !!!!مطرح است کار باید با جدیت انجام شود !!!!
ناشناس۲۱۸۸۳۲۹۰۹:۴۵:۰۲ ۱۴۰۰/۶/۱۷
وعده وزیر بهداشت درباره پایان کرونا در بهمن‌ماه برید واکسن وارد کنید ویروس نابود شدنی نیست برید واکسن وارد کنید شعار ندین
امیر۲۱۸۸۴۲۵۱۰:۳۵:۱۷ ۱۴۰۰/۶/۱۷
جای مثل معروف : ..در خواب بیند.. اینجاست
حسین۲۱۸۸۷۲۹۱۳:۰۸:۴۵ ۱۴۰۰/۶/۱۷
حالا چرا دهه فجر ؟ چرا زودتر یا دیرتر نه؟ آیا از تصادف محض است که دهه فجر واکسیناسیون تمام میشود؟ یا تنظیم کرده اند که پایان واکسیناسیون دهه فجر باشد؟
ناشناس۲۱۸۸۸۷۱۱۴:۰۳:۰۷ ۱۴۰۰/۶/۱۷
مگر آن زمان که یارانه را داشتند هدفمند می کردند،رفراندوم برگزار کردند؟ حالا که طرحشان مردم را بدبخت کرده،می خواهند با رفراندوم تمام تقصیرات را به گردن مردم بیاندارند..
ناشناس۲۱۸۹۱۶۸۱۶:۰۰:۰۲ ۱۴۰۰/۶/۱۷
وقتي كه رفتار يك ويروس را با سياست گره مي زنند!!!!
سینا۲۱۸۹۳۱۸۱۶:۵۳:۳۰ ۱۴۰۰/۶/۱۷
اصلاح وضعیت پرداخت یارانه به نظر اقدامی ضروری و مورد تایید کارشناسان اقتصادیست، چه نیازی به رفراندوم دارد؟ یک کار کارشناسی دقیق برای شیوه باز توزیع یارانه ها به دهکهای نیازمند و حذف یارانه های طبقات بالاتر صورت گیرد، کلیه یارانه های پیدا و پنهان از جمله انرژی حذف شود. برای مردم توضیح داده شود افزایش قیمت اجتناب ناپذیر است و از دهکهای پایین حمایتهای لازم انجام شود. مگر اینکه مجلس بخواهد از زیر بار پذیرش بعضی مسائل جانبی آن مثل بالا رفتن قیمت ها فرار کند. آقایان فکر کرده اند که اگر این طرح در رفراندوم رای نیاورد تکلیف چیست؟ خیلی اصلاحات ساختاری دیگری هم نیاز هست که انجام آنها درد آور است. اصلاح نظام مالیاتی از آن جمله است. اگر مسئولین نخواهند با جدیت اینهارا پیگیری کنند و از ترس عوارض جانبی این اصلاحات، از انجام آنها سر باز بزنند، راه به جایی نخواهیم برد.
ناشناس۲۱۸۹۷۲۵۲۰:۴۰:۰۹ ۱۴۰۰/۶/۱۷
این یعنی وزیر بهداشت هنوز وضعیت رو درک نکرده که .. نظر دادند .. این هم عوارضش اقای وزیر با کرونا قرارداد تنظیم کردی ؟
یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. چرا رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل نمی‌رود؟

 2. چرا برکت نتوانست به وعده تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن عمل کند؟ / حرکت در مسیر سخت «برکت»

 3. عملیات نجات توسط یک روحانی در کوه

 4. ستون فقرات توسعه اقتصادی کشور کجاست؟

 5. رسانه صهیونیستی: ارتش اسرائیل ترسیده است/ انگیزه و توان کافی برای جنگ نداریم

 6. شکاف در غرب

 7. گزارش الجزیره از ورود تانکرهای حامل سوخت ایرانی به لبنان

 8. تقدیم لایحه دولت به مجلس، برای ساماندهی نیروهای شرکتی و قراردادی

 9. قدردانی امیرعبداللهیان از زحمات ظریف در هشت سال گذشته

 10. آزمایش جنگنده های ابابیل از سوی قطر

 11. انحصارشكنی مجلس یازدهم در حوزه کسب‌وکار/ کاهش فساد و حذف امضاهای طلایی

 12. عکس جالب از اقامه نماز وحدت در هواپیمای رئیس‌جمهوری در مسیر تاجیکستان

 13. سردار سلامی: امروز یک آمریکای شکست خورده، فراری و افسرده را شاهد هستیم/دنیا به ملت ایران غبطه می‌خورد

 14. شهردار موقت کابل: زنان سر کار نروند

 15. تغییر در ترکیب هیأت مذاکره‌کننده هسته‌ای/ ذوالقدر دبیر مجمع شد/ طیب‌نیا رئیس بانک مرکزی می‌شود؟

 16. مراقب تروریسم رسانه‌ای اینتل باشید

 17. پیمان جبلی رییس جدید صداوسیما می‌شود/ پایان زمان حکم علی‌عسکری

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. پرسش مهم افکار عمومی درباره سرعت گرفتن روند واکسیناسیون

 3. چرا رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل نمی‌رود؟

 4. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

 5. آینده محتوم خودروسازی ایران

 6. ۵ میلیون تزریق و رتبه دوم واکسیناسیون در جهان/ نظر پزشکيان درباره تيم اقتصای دولت / رضایی از دبیری مجمع کنار می‌کشد؟

 7. چرا برکت نتوانست به وعده تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن عمل کند؟ / حرکت در مسیر سخت «برکت»

 8. زوایای پنهان پرونده اکبر خرمدین/ وکیل پایه یک دادگستری: مادر بابک باید فی الفور آزاد شود!

 9. عملیات نجات توسط یک روحانی در کوه

 10. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

 11. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

 12. سفر پرحاشیه آقای مدیرکل

 13. لانه جاسوسی آمریکا در لبنان بر ضد مقاومت

 14. چرا آمریکا در خلیج فارس یگان پهپادی مستقر کرده است

 15. پشت پرده سخنرانی سرکرده القاعده با لباس سنتی عربستان

 16. توییت جالب عباس خامه‌یار درباره تانکرهای حمل سوخت در لبنان

 17. اسرائيل يتيم مي‌شود!

 18. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

 19. بارقه های امید در دل مردم

 20. ستون فقرات توسعه اقتصادی کشور کجاست؟

 21. روایت‌ها از حضور همسر مقام رهبری در مراسم خاکسپاری برادرش حقیقت ندارد

 22. رسانه صهیونیستی: ارتش اسرائیل ترسیده است/ انگیزه و توان کافی برای جنگ نداریم

 23. شکاف در غرب

 24. رستم قاسمی: ساخت یک میلیون مسکن تورم‌زا نیست

 25. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. پرسش مهم افکار عمومی درباره سرعت گرفتن روند واکسیناسیون

 3. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

 4. ۵ میلیون تزریق و رتبه دوم واکسیناسیون در جهان/ نظر پزشکيان درباره تيم اقتصای دولت / رضایی از دبیری مجمع کنار می‌کشد؟

 5. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

 6. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

 7. سفر پرحاشیه آقای مدیرکل

 8. لانه جاسوسی آمریکا در لبنان بر ضد مقاومت

 9. توییت جالب عباس خامه‌یار درباره تانکرهای حمل سوخت در لبنان

 10. بارقه های امید در دل مردم

 11. روایت‌ها از حضور همسر مقام رهبری در مراسم خاکسپاری برادرش حقیقت ندارد

 12. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 13. انتقاد علی مطهری از مصوبه برجامی مجلس

 14. عزیزی: کشورهای بلوکه کننده پول ایران از سرنوشت کره جنوبی درس عبرت بگیرند

 15. واردات خودروی خارجی آزاد می شود

 16. علت تغییر موضع بی سابقه اسرائیل درباره معادله هسته ای ایران چیست؟

 17. پیام انتخاب علی باقری برای مذاکرات هسته‌ای/ دو حرف متفاوت ،داستان و سخنگو/  اما و اگرها درباره بازگشت لاریجانی به سیاست

 18. سرتان را بگیرید بالا

 19. حسین شریعتمداری: آژانس شتر مجنون است پیاده شوید

 20. تاریکخانه ای که باید نور بر آن تاباند

 21. قدردانی امیرعبداللهیان از زحمات ظریف در هشت سال گذشته

 22. امیرعبداللهیان: مردم آثار عضویت ایران در سازمان شانگهای را در برنامه اقتصادی دولت مشاهده خواهند کرد

 23. چالش‌های ۳ گانه واردات سوخت ایران به لبنان برای دشمنان مقاومت

 24. انتصابات جدید در وزارت امورخارجه/ باقری جایگزین عراقچی شد

 25. بررسی صدور «گواهینامه موتورسیکلت» برای زنان و ورود آنها به «ورزشگاه‌ها»

آخرین عناوین