ازدحام خبرنگاران در مرکز واکسیناسیون!

  4000511066

امروز تصاویری از واکسیناسیون کرونا در باغ کتاب تهران منتشر شده که نشانگر شلوغی بیش از حد این مرکز است اما امکان اعزام تیم واکسیناتور به محل کار اهالی رسانه نیز وجود دارد.

ازدحام خبرنگاران در مرکز واکسیناسیون!

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا؛ واکسیناسیون خبرنگاران به عنوان یکی از مشاغل آسیب‌پذیر و در معرض خطر کرونا بر اساس لیست اعلامی از سوی وزارت ارشاد آغاز شده است و خبرنگاران برای تزریق واکسن کرونا بر اساس اعلام وزارت ارشاد به رسانه‌ها، فراخوانده می‌شوند تا واکسن کرونا را در یکی از مراکز واکسیناسیون دریافت کنند.

با این وجود امروز تصاویری از واکسیناسیون کرونا در باغ کتاب تهران منتشر شده که نشانگر شلوغی بیش از حد این مرکز است.

 

یکی از خبرنگاران حاضر در باغ کتاب به تسنیم می‌گوید: "وزارت بهداشت، اطلاع‌رسانی مناسبی نداشته‌اند و به همین دلیل از ساعت 8 صبح امروز در صف واکسیناسیون هستم.  تا ساعت 10:30 خبری از واکسن نبود و پس از ساعاتی توانستیم واکسن دریافت کنیم. خبرنگارانی که به این مرکز مراجعه کردند روی یک برگه لیست اسامی خود را نوشتند و بر همین اساس در صف ایستادند تا واکسن به آنها تزریق شود."

 

مسئولان وزارت بهداشت اعلام کرده‌اند که هماهنگی تزریق واکسن کرونا توسط وزارت ارشاد انجام می‌شود و وزارت بهداشت نقشی در نوبت دهی خبرنگاران برای تزریق واکسن کرونا ندارد!

یکی از مسئولان وزارت ارشاد به تسنیم می‌گوید: "ما روزانه به تعدادی از رسانه‌ها اعلام می‌کنیم که برای تزریق واکسن کرونا به مرکز واکسیناسیون مراجعه کنند اما روز گذشته در باغ کتاب، تعداد زیادی از خبرنگاران رسانه‌هایی که به آنها اعلام کرده بودیم نیامدند و امروز مراجعه کرده‌اند که علت شلوغی مرکز همین است."

 تعدادی از خبرنگاران نیز به دلیل عدم اطلاع رسانی صحیح مسئولان مربوطه خودشان به مرکز مراجعه کرده‌اند و این امر نیز باعث شلوغی باغ کتاب تهران شده است.

بنابر اطلاعات به دست آمده، سامانه‌ای برای نوبت دهی واکسیناسیون خبرنگاران راه‌اندازی خواهد شد و این امکان نیز فراهم خواهد شد که تیم‌های واکسیناتور به خبرگزاری یا روزنامه اعزام شوند تا واکسیناسیون در محل کار خبرنگاران انجام شود.

راه‌اندازی سامانه‌ای برای نوبت‌دهی منسجم به خبرنگاران، ضرورتی بود که باید قبل از آغاز واکسیناسیون خبرنگاران توسط وزارت بهداشت یا ارشاد انجام می‌شد تا در شرایط وخیم کرونا در پایتخت، شاهد ازدحام اصحاب رسانه به دلیل عدم نوبت دهی برای انجام واکسیناسیون نباشیم.

پیش از این نیز نوبت دهی واکسیناسیون سالمندان به دلیل مشکلی که در سیستم نوبت‌دهی وزارت بهداشت وجود داشت، با مشکلات متعددی روبرو بود و شاهد ازدحام گسترده سالمندان در مراکز واکسیناسیون کرونا، صف‌های طولانی واکسیناسیون فردی و خودرویی بودیم و نگرانی‌ها از شیوع کرونای جهش یافته در این صف‌ها وجود داشت.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. بازسازی صحنه جرم اوباش قمه بدست

 2. گزارشی از آمار مهاجرت ایرانیان و سایر کشورهای جهان که باید بدانید

 3. چشمه‌ای غیرعادی در کوه‌های افغانستان

 4. توضیح شهردار مشهد درباره حقوق ۵۰ میلیونی

 5. بخت خانه دار شدن را از مجردها نگیرید

 6. مدعیان از راه رسیده در صف اول!

 7. دستور کار جدید سعودی ها: جذابیت در جهان اسلام با نزدیک شدن به ایران

 8. علی عسکری: کار در هلدینگ، جهاد فی سبیل الله است

 9. علی‌عسگری: خبر استعفایم جعلی است

 10. ارابه های مرگ همچنان می تازند

 11. ارتفاع پست !

 12. ضرغامی بر مزار شجریان

 13. منشاء صدای انفجار شب گذشته چه بوده است؟

 14. اگر توافق شود چه می شود؟ / آیا « بهار اقتصادی» در راه است؟

 15. بساط بی پروایی در پرداخت های نجومی و ناعادلانه کی برچیده می شود؟

 16. مضحکه نوبل؟!

 17. مدرن دیپلماسی: چرا اسرائیل نمی تواند به ایران حمله کند؟!

 18. آمریکا از بیم موشک‌ها و پهپادهای ایرانی به سلاح لیزری متوسل می‌شود

 19. ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات/حجم فساد آنقدر زیاد است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود

 20. سقوط آزاد در آموزش مجازی

 21. آیا اصلاح‌طلبان رادیکال در اندیشه آشوبند؟!

 22. آب در دل کویر تکان خورد

 23. گفت و شنود کیهان؛ از ظریف بپرسید!

 24. عطریانفر: اصلاحات ساختاری، تصویری از براندازی است/ حواشی مسئولیت جدید علی‌عسگری/ جهانگیری؛ انزوا یا بازگشت به سیاست؟

 25. برخورد قاطع قضایی با خودروسازان در صورت محرز شدن عدم کارکرد درست ایربگ

ابر آروان

پربحث‌های دیروز

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما