پاسپورت ترکیه، حتما با آیلا تیم مشورت کنید

گزارش بازرگانی،   4000510004

پاسپورت ترکیه

گرفتن پاسپورت ترکیه ،  شرایط اخذ شهروندی و مدارک لازم برای مهاجرت به ترکیه ،اعتبار وهزینه ی پاسپورت ترکیه وقوانین سال 2020 برای دریافت پاسپورت ترکیه  ومواردی از این قبیل ، موضوعاتی است که مورد توجه علاقمندان به زندگی  در کشور ترکیه می باشد.همه عزیزانی که به ترکیه مهاجرت میکند یا قصد مهاجرت دارند در نهایت به این سوال می رسند که چگونه پاسپورت ترکیه را بگیریم ؟

در این راستا  شرکت آیلا سعی نموده است در این مقاله با ارائه ی اطلاعات کامل  درباره ی پاسپورت ترکیه  پاسخگوی شما عزیزان باشد.چناچنه علاقمند به این موضوع هستید تا پایان مقاله همراه ما باشید و سوالات خود را  با مشاوران ما مطرح نمایید

موضوعاتی که در این مقاله به آن می پردازیم :

روش های گرفتن پاسپورت  ترکیه

مراحل گرفتن پاسپورت ترکیه

مدارک مورد نیاز جهت اخذ حق شهروندی ترکیه

مدت زمان اخذ شهروندی  و پاسپورت ترکیه

اعتبار پاسپورت ترکیه

عکس پاسپورت ترکیه

انواع پاسپورت های ترکیه

هزینه های دولتی برای دریافت پاسپورت بعد از گرفتن شهروندی در سال 2020

ارزش پاسپورت ترکیه

با پاسپورت ترکیه می توان به کدام کشورها سفر کرد

کشور ترکیه با داشتن امتیازاتی همچون  همسایگی با کشور ایران و تشابهات دینی وفرهنگی و به عنوان پلی بین آسیا و اروپا وهچنین پیشنهاد های جذاب اقتصادی برای سرمایه گذاران ، همواره مورد توجه عزیزانی است که تصمیم به مهاجرت ، زندگی ویا سرمایه گذاری  در خارج از ایران را دارند .

کشور ترکیه حدود 783،562 کیلومتر مربع مساحت داشته و حدود 80 میلیون نفر جمعیت این کشور را تشکیل می دهند. برای گرفتن پاسپورت ترکیه از راه های مختلفی می توان استفاده کرد .راهایی ازقبیل ازدواج، کار، سرمایه گذاری و تحصیل که  بسته به شرایط شما ،  روش دریافت پاسپورت ترکیه نیز متفاوت خواهد بود.  در ابتدا به بررسی روش های دریافت پاسپورت ترکیه می پردازیم ودر ادامه درباره اعتبار ، قیمت پاسپورت ترکیه درسال 99، ارزش پاسپورت ترکیه و کشورهایی که با پاسپورت ترکیه می توان به آنها سفر کرد ،می پردازیم …

روش های اخذ پاسپورت ترکیه

برای دریافت پاسپورت ترکیه از چندین روش می توان اقدام نمود. این روش ها عبارتند از :

-اخذ پاسپورت ترکیه  از طریق خرید ملک

2-اخذ پاسپورت ترکیه  از طریق اجازه کار

3- اخذ پاسپورت ترکیه با سرمایه گذاری

4- اخذ پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج

5-اخذ پاسپورت ترکیه از طریق تحصیل

چگونگی دریافت پاسپورت ترکیه بستگی به شرایط شما  و انتخاب یکی از روش های بالا دارد . در ادامه به تشریح کامل هر کدام از روشهای دریافت شهروندی  وشرایط وقوانین مربوط می پردازیم …

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه به دلیل اقتصاد رو به رشد آن، دستمزد کم نیروی کار و همچنین شرایط سیاسی مناسب منطقه در سالهای اخیر با استقبال زیادی از سوی ایرانیان مواجه شده است .در دهه های اخیر گردشگری بسیار قدرتمند ، صنعت رو به رشد ، علاقمندی به جذب سرمایه های خارجی و داشتن پتانسیل جوان برای همکاری های دوجانبه و موقعیت نزدیکی به اروپا، ترکیه را به محلی امن برای ادامه زندگی و آغازفعالیت های اقتصادی تبدیل کرده است .

در این راستا ما در گروه حقوقی ،مهاجرتی آیلا سعی نموده ایم  در این مقاله به بررسی نحوه ثبت شرکت، قوانین، مدارک، هزینه ها ، مزایا و معایب آن در شهرهای مختلف ترکیه بپردازیم . همچنین پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از نکات وریزکایهای قوانین ثبت شرکت درترکیه و بررسی آن با توجه به شرایط خود تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

ترکیه از مهم ترین کشورهای همسایه ایران می باشد که از نظر سیاسی و اقتصادی رابطه خوبی با کشور ما داشته و صنعت آن نیز در سطح بین المللی خوبی قرار دارد. به همین دلیل افراد زیادی هستند که به دلایل مختلف به سمت زندگی و سرمایه گذاری در شهرهای مختلف آن گرایش پیدا می کنند.

و با توجه به اینکه گام نخست  درآغاز فعالیتهای اقتصادی درترکیه، ثبت شرکت می باشد .بهتر است در ابتدا به بررسی  اهداف ثبت شرکت در ترکیه از دیدگاه  افراد و گروه های فعال اقتصادی و تجاری بپردازیم  که از مهم ترین آنها می توان به گزینه های زیر اشاره نمود:

 • توسعه کسب و کار و راه یافتن به بازارهای بین المللی با شرایط آسان تر
 • بهرمندی از مزایا ومعافیتهای مالیاتی مناطق آزاد تجاری ترکیه
 • رهایی از محدودیت های اقتصادی موجود برای ایرانیان به دلیل تحریم ها
 • کسب اقامت موقت و دائم ترکیه
 • دریافت مجوز کار در تمام زمینه ها در ترکیه

هزینه های ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در این کشور با وجود اینکه کار آسانی به نظر می آید ، لیکن عدم آگاهی در خصوص امور مالی و حقوقی شرکت می تواند عواقب مالی و نیز حقوقی برای صاحبان سهام و مدیران آن داشته باشد .هزینه های ثبت شرکت با توجه به نوع شرکت زیرمجموعه های متعددی از نظر هزینه و مدارک مورد نیاز دارند و ما دراین مقاله  دونوع شرکت مسئولیت محدود و سهامی ،که آمار بیشتری از نظر ثبت شرکت در کشور ترکیه را دارا هستند مورد بررسی قرار می دهیم. این هزینه ها عبارتند از :

 • هزینه اتاق اتاق تجارت
 • هزینه روزنامه رسمی
 • هزینه باطل کردن تمبر
 • هزینه مشاور مالی
 • بیمه
 • هزینه محل شرکت
 • هزینه مترجم
 • هزینه نوتر

علاوه بر هزینه های ثبت شرکت  ، لازم است به هزینه های جاری شرکت نیز، توجه شود  :

 • هزینه ماهانه حسابدار
 • هزینه ماهانه اجاره دفتر
 • حقوق کارمندان
 • مالیات بر درآمد این نوع مالیات براساس نوع درآمد از 20% تا 25% محاسبه می شود
 • مالیات اجاره دفتر یا به اصطلاح استوپاژ  که مدیران شرکت موظف هستند هر سه ماه ، مبلغ یک ماه اجاره را به عنوان مالیات اجاره به دولت ترکیه پرداخت کنند
 • هزینه های جانبی از قبیل پرداخت قبوض  ازقبیل برق ،آب ، تلفن و اینترنت  …
 • هزینه های دفاتر رسمی و پلمپ آن دراداره دارایی در حدود 1200 لیر
 • هزینه بیمه سهامداران که بر اساس نوع بیمه متغییر است و از 600 لیر در ماه شروع میشود.

خرید ملک در ازمیر

خرید ملک در ازمیر ترکیه که سومین شهر شناخته شده و مهم در این کشور می باشد، یکی از روش های بسیار مناسب برای سرمایه گذاری می باشد. سرمایه گذاری با خرید ملک در ازمیر نه تنها شرایط را برای اخذ اقامت ترکیه فراهم می کند، بلکه می تواند یک سرمایه گذاری ارزی مناسب با توجه به افزایش قیمت ارز وشرایط اقتصادی رو به رشد ترکیه برای سرمایه گذاران  به همراه داشته باشد. با توجه به شرایط و محدودیت های خرید ملک در ترکیه و  مراحل قانونی در سرمایه گذاری با خرید خانه در ازمیر ، گروه حقوقی ،مهاجرتی آیلا در ادامه به هر آنچه که باید درباره آن بدانید اشاره خواهد داشت.

ازمیر از مهم ترین شهرهای ترکیه می باشد که به دلیل وجود بناها و آثار تاریخی ارزشمند، صنعت توریسم در آن ارزش بسیار بالایی دارد، به طوریکه سالانه گردشگران زیادی از اقصی نقاط دنیا به آن سفر می کنند.این شهر دارای آب و هوای مدیترانه ای بوده و سواحل دریای اژه شرایط ایده آلی را برای لذت بردن گردشگران فراهم نموده است. با توجه به شرایط اقتصادی و موقعیت جغرافیایی این شهر، افراد زیادی از جمله ایرانیان در سالهای اخیر به خرید ملک و آپارتمان در ازمیر گرایش پیدا کرده اند.

-ازمیر نسبت به سایر شهرهای پیشرفته ترکیه از جمله استانبول قیمت ارزان تری داشته و باوجود اینکه قیمت ملک در ازمیر در حال افزایش است ،ولی همچنان از دیگر شهرهای بزرگ ترکیه مناسب تر می باشد به همین دلیل با هزینه کمتر می توانید آپارتمان با متراژ بیشتری را خریداری نمایید.

– مواردی از قبیل توریستی بودن ،مهاجرت از شهرهای دیگر و شمار زیاد دانشجویان به دلیل دانشگاه های متعدد ، موجب گردیده همیشه افراد زیادی خواستار اجاره ی خانه دراین شهر باشند ،این امر موجب شده خرید ملک در ازمیر به منظور سرمایه گذاری واجاره دادن امری معمول وآسان باشد.

عامل بعدی که خرید ملک در ازمیر را جذاب نموده است ، شکل شهرازمیراست .در این شهراکثرخانه ها بدلیل  اینکه  ساحل دریا  به شکل نعل اسب می باشد  ، امکان بهره مندی از منظره دریا وجنگل رادارند.واگر در تمامی آگهی های مربوط به املاک ،خانه هایی با منظره دریا مشاهده می کنید  ، واقعیت دارد چون از چهار گوشه شهر دید کافی به دریا وجنگل وجود دارد که این امر در شهر های دیگر غیر ممکن می باشد .

-بر اساس آمار موسسه توییک ،ازمیر امن ترین شهر در میان کلان شهرها می باشد .این ویژگی بر خواسته از جمعیت متعادل وفرهنگ بالای مردم ازمیر است که آن را امن ترین شهر ترکیه قرارداده است .

-در کنار این عوامل وجود مدارس خصوصی ،بین المللی و مدارس ورزشی با استانداردها وآموزشهای متفاوت ، این امکان را برای والدین بوجود آورده تا با توجه به معیارهای آموزشی خود بهترین آنتخاب را برای فرزندانشان داشته باشند.

خرید ملک در ازمیر

کشور ترکیه برای اتباع خارجی که قصد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک را دارند برخی محدودیت ها و شرایط را ارائه داده است که رعایت آنها الزامی می باشد. از جمله شرایط خرید ملک در ازمیر می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • خرید ملک به ارزش 250 هزاردلار و دریافت شهروندی ترکیه در پروسه زمانی 3 الی 6 ماه
 • خرید ملک به هر قیمت در ازمیر ترکیه واقدام برای دریافت اقامت دائم ترکیه بعد از 5 سال سکونت در این ملک
 • هر یک از اتباع خارجی تنها حداکثر 30 هکتار می توانند زمین خریداری کنند.
 • در ضمن یک شهروند خارجی نمی تواند ملکی  را که در مناطق  نظامی وامنیتی  واقع شده  خریداری کند. و خرید آن تنها با اجازه خاص امکان پذیر است .
 • به طور کلی تنها 10% از اراضی واملاک هر ناحیه از ازمیر قابل خرید و تملک توسط شخص خارجی می باشد.
 • افراد خارجی بعد از استعلام از مراجع مربوط قادر به خرید هرنوع زمین و  اراضی میباشند. در ضمن اتباع خارجی بعد از خرید زمین می بایستی ظرف  مدت  2 سال به وزارت زراعت و شهرسازی در مورد ساخت این زمین اطلاع دهد.
 • در ابتدای امر برای خرید املاک  در ازمیر مانند تمامی شهر های ترکیه ،نیاز به داشتن کارت اقامت ترکیه نمی باشدوخریداران تنها با پاسپورت وترجمه رسمی آن به زبان ترکی می توانند در ازمیرملک خریداری کنند.
یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. سردرگمی سیستماتیک مردم

 2. سازمان شانگهای ، مقدمه تشکیل " اتحادیه آسیا "

 3. روایت "نشنال اینترست" از فلج شدن اسرائیل در برابر توان موشکی مقاومت

 4. وزیر ارتباطات: تولید گوشی داخلی باکیفیت شدنی است /مردم باید همراهی کنند

 5. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 6. سرقت میلیاردی از انبار‌های باربری‌ در تهران

 7. یک جدال قدیمی در علوم انسانی و فرهنگ‎

 8. تورم منفی امارات برای بیست و ششمین ماه متوالی!

 9. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

 10. بایدن: آماده بازگشت به اجرای کامل برجام هستیم

 11. زاکانی مدیران زن در شهرداری را اخراج می کند؟!

 12. بهترین چیپ تاریخ در فوتسال توسط کاپیتان تیم ملی

 13. انگلیس و آمریکا: ایران فوراً اتباع ما را آزاد کند و به مذاکرات وین برگردد

 14. تکنیک‌های نامحسوس «بی‌بی‌سی» در جهت‌دهی به ذهن مخاطب

 15. شانس واردات خودرو هنوز وجود دارد

 16. پشت پرده افشای جزئیات ترور شهید فخری‌زاده چیست؟

 17. رئیس‌جمهور در نشست سازمان ملل؛ مجاهدت شهیدان سلیمانی و المهندس نبود امروز داعش همسایه مدیترانه‌ای اروپا بود/ تحریم دارو در دوران کرونا جنایت علیه بشریت است

 18. محمد اسلامی: آمریکا فوراً تحریم‌ها را لغو کند و به برجام برگردد

 19. ذوالقدر در مجمع تشخیص چه خواهد کرد؟/ دیدگاه متفاوت دولت رئیسی درباره FATF/ موفقیت رئیسی باعث بازگشت اعتماد خواهد شد

 20. تصاویری از زیباترین کبوتری که تا به حال دیده‌اید!

 21. سردار حاجی زاده: عهد بسته‌ایم آمریکا را از منطقه اخراج کنیم

 22. سرلشکر سلامی: برای شکست آمریکا قدرت‌اندوزی کرده‌ایم

 23. قالیباف: بی عرضگی در حل مشکلات نتیجه پشت کردن به سنت های الهی است/ راه حل مشکلات، تمسک به باورهای دوران دفاع مقدس است

 24. تاریخ سازی تیم ملی هندبال زنان ایران در آسیا/ صعود به نیمه نهایی و کسب مجوز جهانی

 25. هشدار مستقیم ایران به آمریکا/ آیا سرنوشت عین الاسد در انتظار پایگاه حریر است؟

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. چرا رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل نمی‌رود؟

 3. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

 4. چرا برکت نتوانست به وعده تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن عمل کند؟ / حرکت در مسیر سخت «برکت»

 5. سردرگمی سیستماتیک مردم

 6. عملیات نجات توسط یک روحانی در کوه

 7. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

 8. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

 9. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 10. چرا آمریکا در خلیج فارس یگان پهپادی مستقر کرده است

 11. پشت پرده سخنرانی سرکرده القاعده با لباس سنتی عربستان

 12. تقدیم لایحه دولت به مجلس، برای ساماندهی نیروهای شرکتی و قراردادی

 13. توییت جالب عباس خامه‌یار درباره تانکرهای حمل سوخت در لبنان

 14. اسرائيل يتيم مي‌شود!

 15. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

 16. آزمایش جنگنده های ابابیل از سوی قطر

 17. ستون فقرات توسعه اقتصادی کشور کجاست؟

 18. معایب دادن حق طلاق به زن چیست؟

 19. سازمان شانگهای ، مقدمه تشکیل " اتحادیه آسیا "

 20. رسانه صهیونیستی: ارتش اسرائیل ترسیده است/ انگیزه و توان کافی برای جنگ نداریم

 21. شکاف در غرب

 22. روایت "نشنال اینترست" از فلج شدن اسرائیل در برابر توان موشکی مقاومت

 23. رستم قاسمی: ساخت یک میلیون مسکن تورم‌زا نیست

 24. وزیر ارتباطات: تولید گوشی داخلی باکیفیت شدنی است /مردم باید همراهی کنند

 25. خروج پاتریوت آمریکا از عربستان مقدمه عادی‌سازی با اسرائیل؟

ابر آروان

آخرین عناوین