زاکانی: فوریت ما اقتصاد و مدیریت بر اساس جهش تولید است

اقتصادی،   4000323103

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: محرومیت به ویژه در جنوب استان بالاست اما تنوع اقلیمی در استان کرمان کم‌نظیر است و باید از ظرفیت‌های استان به نحو مطلوب استفاده کنیم تا چهره استان تغییر کند.

زاکانی: فوریت ما اقتصاد و مدیریت بر اساس جهش تولید است

به گزارش فارس، علیرضا زاکانی عصر امروز در گفت‌وگوی تلویزیونی با مردم کرمان اظهار داشت: با انتخاباتی ما روبه‌رو هستیم که نقش سرنوشت‌سازی در آینده خودمان دارد شاید بیشترین تاثیر را در کشور انتخابات ریاست جمهوری دارد به خاطر اینکه بالغ بر ۸۵ درصد منابع کشور در اختیار رئیس جمهور است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: آنچه مشاهده می‌کنیم زیبنده مردم ایران نیست اسلام عزیز، ایران متمدن، مردم آگاه، نخبگان شایسته و ...  امکانات بزرگی برای ما است که اگر استفاده کنیم می‌توانیم بیسیاری از مشکلات را حل کنیم و گام‌های بلندی را برداریم.

وی عنوان کرد: چطور می‌شود این همه ظرفیت‌ها باشد و به آن بی‌دقتی کنیم و نتیجه آن مشکلات متعددی باشد که بر معیشت مردم سنگینی ایجاد می‌کند و این تعارض را باید حل کرد و امکان حل آن حضور در پای صندوق‌های رای است و اینکه با رای خود سرنوشت مردم را رقم بزنیم.

زاکانی تصریح کرد: راه اشتباهی را دولت رفته اینکه فکر کند با نگاه به خارج می‌تواند مشکلات را حل کند، تحریم یک استراتژی دقیق توسط دولت آمریکا برای برخورد با ملت ایران است، دشمن دشمنی می‌کند ما باید عقل داشته باشیم و راه درست را انتخاب کنیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه نگاه کلی را تغییر می‌دهم در داخل کشور و ظرفیت‌ها را باید به آن تکیه کرد و پلی برای پیشرفت و رفع مشکلات مردم قرار داد، گفت: با تورم موجود  که کمر ملت را دارد می‌شکند نباید انتظار داشت حال و رمقی برای مردم بماند و با افتخارات دولت در نساختن مسکن نباید انتظار داشت لبخند بر لب مردم بیاید.

وی ادامه داد: باید این رویکرد را تغییر داد و طرح نویی درافکند که شامل این باشد توانمندی‌های داخلی را اصل قرار دهیم و از همه ظرفیت‌های منطقه و جهان در جهت سرآمدی ایران استفاده کنیم.

زاکانی اظهار کرد: دولت بنده دولت اقدام و اصلاح است نه حرف و شعار، با اقدام فکورانه و دقیق و اصلاح امور ما مسیری را انتخاب می‌کنیم که ظرفیت‌های داخلی به ظهور و بروز برسد و در داخل کشور به دنبال این هستیم با معنویت و عقلانیت و خلاقیت و عدالت زمینه تحقق افتخارات و کسب حداکثر و میزان بالایی از استقلال را برای کشور و آزادی را برای ملت به ارمغان بیاوریم.

وی با بیان اینکه کشور ایران باید متضمن عدالت و آزادی و استقلال باشد تا بتوان ایران قوی و پیشرفته را در منطقه و جهان سرآمد کرد، افزود: ظلم به زنان و جوانان و آحاد و اقشار ملت ایران است که کشور بر مدارعقلانیت و درست اداره نمی‌شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه تغییر فقط به رویکرد کفایت نمی‌کند و سنگ بنای اولیه باید درست شود، افزود: ما در این مسیر نیازمند این هستیم که همه ابعاد را ببینیم کشور را نمی‌شود تک بعدی ساخت و باید متناسب‌سازی شود که در این زمیه چهار رویکرد تحولی را انتخاب کردیم و رویکرد اول اقتصاد و مدیریت است.

زاکانی با بیان اینکه فوریت ما اقتصاد و مدیریت بر اساس جهش تولید است، گفت: جهش تولید برای ما از یک فوریت بالا برخوردار است و در کنار جهش تولید دنبال این هستیم کشور را بر مدار شایستگی اداره کنیم به صورت شفاف توجه به حکمرانی فضای مجازی و دولت الکترونیک داریم و در کنار آن دقت بر تمرکززدایی داشته باشیم.

وی بیان کرد: عده‌ای در تهران فکر می‌کنند برای همه می‌توانند تصمیم بگیرند و برای همه فکر کنند،

۹۰ درصد تصمیمات خارج از استان گرفته می‌شود، در استان‌ها دنبال این هستیم بازآمایش مجدد داشته و مبتنی بر آن بتوانیم ۴۵۱ شهرستان را محور حرکت کشور قرار دهیم و اختیارات ویژه برای حرکت و ... فراهم کنیم.

زاکانی عنوان داشت: اگر تمرکززدایی انجام شود همه نقاط کشور هم با رقابت می‌کنند چه بسیار جاهایی در کنار معادن هستند اما از مواهب آن معادن بی‌بهره هستند و این ظلم‌ها باید پایان داده شود.

وی با بیان اینکه در همین بخش اقتصاد مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری است که دنبال خواهیم کرد، اظهار داشت: باید ریشه فساد را از خاک بیرون کشید، موضوع مبارزه با مفاسد اقتصادی جدی است مبارزه با لختی‌ها و سستی‌ها در بدنه اجرایی دولتی جدی است و اگر خود دولت را اصلاح و چالاک و سبک کنیم و عناصر دست به دست دهیم و انقلابی ایجاد کنیم از جلوی تولید کنار می‌رویم و می‌توانیم با شفافیت این مسیر را دنبال کنیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نگاه ابزاری به اقوام و مذاهب، جوانان و هنرمندان و ... را زشت دانست و بیان کرد: تکیه دولت به ملت است  و دولت من با با بهره‌مندی از ظرفیت‌های مردمی نظارت بر رئیس‌جمهور را یک امر عادی و طبیعی می‌کند و این درحالی است که امروز رییس جمهور اصلا نظارت را نمی‌پذیرد حتی از مجلس.

زاکانی با بیان اینکه در دولت بنده مسوولین با نهادسازی نوین پاسخگو باشند، گفت: موضوع مسکن و اشتغال اموری است که در جهش تولید حل خواهد شد، در سال اول تغییر ملموسی و در سال‌های بعد تغییر بزرگی ایجاد خواهد شد.

وی عنوان کرد: در یک سایت اینترنتی برای تک تک شهرستان‌ها مشکلات را احیا کردیم و مردم می‌توانند و نخبگان بروند این را ببینند اگر مشکل دیگری داشتند جایگزین کنند زمینه تغیبر و تحول آماده هست.

زاکانی خاطرنشان کرد: استان کرمان علی‌رغم پیشرفت‌های جدی در بخش‌های از صنایع از یک بی‌آبی مفرط رنج می‌برد و در کنار آن جاده‌های نامناسبی دارد و عدم صنایع تبدیلی کشاورزی شرایط را بسیار سخت کرده و کمبود امکانات درمانی و بهداشتی از معضلات استان است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به کمبود امکانات فرهنگی و گردشگری در استان کرمان گفت: محرومیت به ویژه در جنوب استان بالاست اما تنوع اقلیمی در استان کرمان کم‌نظیر است و باید از ظرفیت‌های استان به نحو مطلوب استفاده کنیم تا چهره استان تغییر کند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. پاسخ زاکانی، شهردار تهران به جنجال بکارگیری دامادش در شهرداری

 2. مسئولانی که تصمیم می گیرند، مردمی که هزینه می دهند!

 3. جنجال انتصاب داماد زاکانی در شهرداری/ چه کسی سخنگوی دولت می شود؟ / روایت علی مطهری از دیدار با اژه‌ای

 4. اختلال در سامانه بنزین و گمانه زنی ها در فضای مجازی/ تایید حمله سایبری

 5. دست خالی آمریکا در تحولات سیاسی-نظامی یمن

 6. ماجرای استخدام ۶۰ نماینده مجلس در وزارت نفت

 7. توصیه‌های رئیس جمهور به استاندار جدید آذربایجان‌شرقی

 8. مخالفت های غیر قابل دفاع با مصوبه ضدتبعیض مجلس

 9. از سرگیری تدریجی عرضه سوخت در جایگاه های سراسر کشور

 10. افشاگری مقام امنیتی سابق عربستان درباره جنایات بن سلمان

 11. سخنگوی وزارت نفت: وقوع مشکل فنی در سامانه کارت سوخت/سوخت‌گیری با نرخ آزاد جریان دارد

 12. احمد توکلی:مردم باید نسبت به عملکرد نمایندگان حساس باشند و تخلفات را گزارش کنند/ امیرآبادی: شفافیت در مجلس؛ فقط شفافیت آراء نیست

 13. شکار حرفه‌ای یک تمساح توسط جگوار قدرتمند

 14. دبیر ستاد حقوق بشر: حقوق بشر تبدیل به یک کالا و ابزار سیاسی شده است

 15. اجاره نشینی قهرمان جهان و پارالمپیک در خانه ۵۰ متری!

 16. جزئیات مالیات‌های مستقیم در نیمه نخست سال/ ۸۰۰ هزار تومان مالیات خانه‌های لوکس گرفته شد+ جدول

پربحث‌های هفته

 1. ایران کره جنوبی را شوکه کرد

 2. آقای رئیس جمهور؛‌ لطفا کمی آهسته تر!

 3. بازگشایی مدارس؛ آموزش و پرورش: هر چه زودتر، کارشناسان سلامت: چرا عجله؟!

 4. با دانشجویان پزشکی ضعیف در کنکور چه کنیم؟ 

 5. اشتباه رئيسی در اردبیل

 6. رویا فروشی به مشتریان ساده ایرانی در ترکیه

 7. درس‌هایی از ماجرای یک استخدام که لغو شد

 8. پاسخ زاکانی، شهردار تهران به جنجال بکارگیری دامادش در شهرداری

 9. سیلی خوردن استاندار جدید آذربایجان شرقی در مراسم معارفه!

 10. مسئولانی که تصمیم می گیرند، مردمی که هزینه می دهند!

 11. واکنش سردار حمیدی به سرباز راهوری که ترند فضای مجازی شد چه بود؟

 12. بادام هایی که کام جامعه را تلخ کرد

 13. روحانی: مدعیان اسلامیت را با ترازوی اخلاق باید سنجید

 14. اردوغان خطاب به مقام‌های باکو؛ از مرزهای ارمنستان هم آن‌طرف‌تر می‌روید

 15. معاون اول قوه قضاییه: قضات از توهینی که به آنها شده ناراحت هستند

 16. تحولی قابل توجه در صدا و سیما

 17. جنجال انتصاب داماد زاکانی در شهرداری/ چه کسی سخنگوی دولت می شود؟ / روایت علی مطهری از دیدار با اژه‌ای

 18. حکم عجیب یک قاضی برای سارق بادام هندی!

 19. رتبه‌بندی معلمان و سرانجام نظام پرداخت ناعادلانه

 20. به افکار عمومی احترام بگذارید

 21. بزن بزن وسط زمین چمن؛ درگیری شدید در نیمه‌نهایی آسیا

 22. اختلال در سامانه بنزین و گمانه زنی ها در فضای مجازی/ تایید حمله سایبری

 23. این راهش نیست!

 24. گزارش شنیدنی شبکه دویچه‌وله درباره حکومت فاسد الهام علی‌اف

 25. سنگدوینی: وزیر نفت باید پاسخگوی استخدام دخترم باشد نه من

ابر آروان

آخرین عناوین