جلیلی: عرصه فرهنگ عرصه ایجابی است/ دانشگاه ها در کشور باید مأموریت محور باشند

سیاسی،   4000320042 ۰ نظر، ۴ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

سعید جلیلی تأکید کرد: فرهنگ عرصه ایجابی است و ما باید روی داشته های فرهنگی خود سرمایه گذاری کنیم و بعضا کسانی که در این حوزه مسئولیت داشته اند دارای این شأن و جایگاه نبوده اند.

جلیلی: عرصه فرهنگ عرصه ایجابی است/ دانشگاه ها در کشور باید مأموریت محور باشند

به گزارش ایسنا، سعید جلیلی یکی از کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح روز پنج شنبه در دیدار با تعدادی از جوانان در ارتباط با رویکرد فرهنگی وی و نگاهش به این حوزه گفت: ما در عرصه اجتماعی و فرهنگی با مشکلاتی روبرو هستیم و مهم این است که با چه رویکردی می خواهیم با این مسائل روبرو شویم. برخی این دغدغه را دارند که می گویند اگر ما بیاییم محدودیت های شدید ایجاد می شود و می گویند فلانی آقای دگمی است و برخی می گویند که اگر اوضاع را ول کنیم وضعیت بدتر می شود و موضوع تهاجم فرهنگی جدی است.

وی ادامه داد: باور من این است که ما دارای فرهنگ قوی هستیم و باید روی داشته های فرهنگی مان سرمایه گذاری کنیم.

جلیلی ادامه داد: آب دریا آنقدر فراگیر و گسترده است که نگرانی نداریم که اگر دستمان فرضا خونی بود و به آن خورد چه اتفاقی برای آن می افتد و حجم آن به مانند حجم یک استکان نیست. در همین چارچوب باید بگویم که ظرفیت فرهنگی ما مانند این دریاست. متأسفانه بر روی سرمایه گذاری در موضوع داشته های فرهنگمان کوتاهی شده است و بعضا کسانی که در این حوزه مسئولیت داشته اند در این شأن نبوده اند و به نوعی قد کوتاه برای این کار بوده اند.

وی با بیان اینکه باید در این حوزه کسانی مشغول به کار شوند که با این داشته های فرهنگی آشنا و آن را قبول داشته باشند، گفت: عرصه فرهنگ عرصه ایجاب است و ما باید در راستای مطرح کردن این ظرفیت های فرهنگی که سرشار و قوی هستند حرکت کنیم.

این کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به موضوع فضای مجازی خاطر نشان کرد: سوال این است که ما در این فضا چقدر داشته هایمان را مطرح می کنیم. اگر حرف ما درست باشد آنقدر می توانیم در این فضا فعالیت کنیم که طرف مقابل نگران فعالیت ما باشد نه اینکه ما نگران فعالیت طرف مقابل باشیم. ما باید مدل حضورمان را در این عرصه از مدل منفعل به مدل فعال تبدیل کنیم.

جلیلی همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره اهمیت ارتقای سطح علمی کشور از جمله دانشگاه ها گفت: یکی از موضوعات مهمی که دولت آینده باید روی آن تمرکز کند بحث دانشگاه ها است. قسمت مهمی از عمر جوانان ما در دانشگاه طی می شود و این یک سرمایه است که نباید از کنار آن عبور کرد. هر چقدر دانشگاه های ما موفق باشند این موفقیت این پتانسیل را فراهم می کند که کشور به جلو برود. اگر کشورهای غربی حرف و یا قدرتی دارند این قدرت را به خاطر کارهای علمی شان به دست آورده اند و آن علم را تبدیل به قدرت کرده اند.

وی با بیان اینکه دانشگاه های ما باید مأموریت محور باشد و این مأموریت باید در حوزه های مختلف تعریف شود، ادامه داد: پایان نامه هایی که دانشجویان نیز نگارش و در مورد آن تحقیق می کنند باید متناسب با نیاز کشور باشد.

این کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه باید به این سمت برویم که ظرفیت ها در کشور آزاد شود، ادامه داد: در همین چارچوب باید تلاش کنیم که ظرفیتی در کشور معطل و یا از مسیر خود منحرف نشود و هر کسی به کاری مشغول شود که دارای ظرفیت و توانمندی در آن است.

جلیلی همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود در این برنامه با اشاره به صحبت های برخی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: من در این ایام تلاش می کنم آنچه که به واقع به آن باور دارم را بیان کنم و نگاه ابزاری به مسائل از جمله به موضوع زنان و جوانان نداشته باشم.

وی با بیان اینکه برنامه دولت ما جهاد و جهش است و در این زمینه ما واقعا بررسی و برنامه ریزی کردیم، افزود: در این سال ها من به نقاط مختلف کشور سفر کرده ام و از نزدیک با ظرفیت ها و همچنین مشکلات کشور در شهرستان ها و استان های مختلف آشنا شده ام و در کارگروه های مختلفی که تشکیل داده ایم این مسائل مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

دیدگاه کاربران


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. «زبان آوری» به جای کارنامه؟!

 2. حقوق‌های نجومی کماکان پابرجاست/ تصویری از فیش حقوقی ۸۵ میلیون تومانی تاجگردون در پست جدید

 3. نامزدهایی به دنبال خواستگار !

 4. مناظره به شیوه کابوی های آمریکایی !

 5. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 6. پیش بینی عجیب عرفات پیش از مرگ درباره فلسطین

 7. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 8. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 9. سردار شما چندکلاس سواد داشتی ...

 10. چرا آمریکا «اسد» را دوست ندارد

 11. مهریه بالاتر از ۱۴ سکه، بدون گواهی استطاعت مالی را ممنوع کنید

 12. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 13. سوال بی‌رودربایستی با مردم؛ آیا امسال رأی می‌دهید؟

 14. آقای رییسی بگذر !

 15. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 16. روایت سیزدهم| مناظره غیر منتظره/ رکوردشکنی مناظره در تلوبیون/ شوخی کاربران با امضای همتی! / پست معنادار سایت رهبری در اینستاگرام

 17. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 18. حضور سید ابراهیم رئیسی در جمع مردم ورامین

 19. آیا مناظره های تلویزیونی را باید جدی گرفت؟!

 20. همتی: من هم ۲۰ دقیقه وقت اضافه می‌خواهم

 21. برای دختر حاج قاسم نه!

 22. قضاوت آشنا درباره مستند زاکانی

 23. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 24. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

 25. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. «زبان آوری» به جای کارنامه؟!

 2. نامزدهایی به دنبال خواستگار !

 3. مناظره به شیوه کابوی های آمریکایی !

 4. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 5. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 6. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 7. سردار شما چندکلاس سواد داشتی ...

 8. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 9. آقای رییسی بگذر !

 10. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 11. روایت سیزدهم| مناظره غیر منتظره/ رکوردشکنی مناظره در تلوبیون/ شوخی کاربران با امضای همتی! / پست معنادار سایت رهبری در اینستاگرام

 12. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 13. آیا مناظره های تلویزیونی را باید جدی گرفت؟!

 14. همتی: من هم ۲۰ دقیقه وقت اضافه می‌خواهم

 15. برای دختر حاج قاسم نه!

 16. قضاوت آشنا درباره مستند زاکانی

 17. رییسی گذشت !

 18. واکنش فعالان فضای مجازی به مناظره اول / کدام نامزدها بهتر ظاهر شدند ؟

 19. دستور رئیسی برای جمع‌آوری بنرها و عکس‌های تبلیغاتی از سطح شهر

 20. عنابستانی یک‌ قدم به دادگاه نزدیک‌تر شد/ بیانیه گروسی علیه ایران/ توضیحات قوه قضائیه درباره کلیپ جنجالی/ تحلیل آذری‌جهرمی از نحوه خداحافظی روسای جمهور

 21. پاسخ محسن رضایی به انتقاد دختر شهید باکری

 22. مهرعلیزاده دکتری «مهندسی اقتصاد» ندارد!

 23. احمد توکلی: اگر تحزب حاکم بود، احزاب خودشان کار شورای نگهبان را می کردند

 24. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 25. اظهارات یک دانشجوی ایرانی دانشگاه تیلبرگ هلند درباره مدرک تحصیلی مهر علیزاده

آخرین عناوین