ضرغامی: برای مبارزه با «مافیا» و «هزار فامیل» آماده‌ام/ ۵ دستیار جوان دیگرم را معرفی می‌کنم

سیاسی،   4000229015

عزت الله ضرغامی گفت: خود را برای برخورد با مافیا و کسانی که منافع‌شان در ادامه یافتن وضع موجود است و باندهای الیگارشی و هزار فامیل که حتی فساد را نیز بین خود تقسیم کرده‌اند، آماده کرده‌ام.

ضرغامی: برای مبارزه با «مافیا» و «هزار فامیل» آماده‌ام/ ۵ دستیار جوان دیگرم را معرفی می‌کنم

عزت الله ضرغامی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: بنده با احترام به تمامی نامزدها و افرادی که در انتخابات 1400 حضور دارند، تأکید می‌کنم که هیچ خط قرمزی در انتخابات جز منافع کشور و مردم ندارم. 

وی با اشاره به انتشار برخی تحلیل‌ها درباره همکاری ضرغامی با یکی از کاندیداها که پیشتر در رسانه ملی فعالیت داشته‌ است، گفت: بنده هیچ رودربایستی با فردی ندارم و تمام تلاشم در انتخابات نقد گذشته است، به همین دلیل حرف‌هایم را به صورت شفاف بیان خواهم کرد.

** برای مبارزه با مافیا و باندهای الیگارشی و هزار فامیل آماده‌ام

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: خود را برای برخورد با مافیا و کسانی که منافع‌شان در ادامه یافتن وضع موجود است و باندهای الیگارشی و هزار فامیل که حتی فساد را نیز بین خود تقسیم کرده‌اند، آماده کرده‌ام.

وی افزود: با بیان اینکه توجه به مسئله جوان و دولت جوان انقلابی یک ضرورت برای تداوم انقلاب اسلامی است، گفت: باید تمامی نامزدهای انتخابات موضع خود را به صورت صریح و شفاف در این زمینه اعلام کنند. 

ضرغامی با تأکید بر اینکه جوانگرایی نباید به صورت شعاری و ایده آرمانی مطرح شود، تصریح کرد: امروز خلاقیت، ابتکار، آشنایی با فناوری‌های روز که بزرگسالان با آن فاصله دارند، تحت سیطره جوانان است، به همین دلیل توجه به جوان و جوانی ضرورت جدی دارد؛ ما باید مناصب اجرایی را به جوانان واگذار کنیم تا خلاقیت و پشتکار و نیروی جوانی به کمک کشور بیاید.

** از جوانگرایی فاصله گرفته‌ایم

وی با اشاره به سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: در اول انقلاب جوانگرایی بر کشور حاکم بود، به همین دلیل بسیاری از نقاط ضعف توسط جوانان به سرعت به نقاط قوت تبدیل شد، اما هر چه جلوتر رفتیم، تأکید بر استفاده از تجربه بر جوانی پیشی گرفت که همین باعث شد به اشتباه از جوانگرایی فاصله بگیریم. 

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری به تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر استفاده از ظرفیت جوانان اشاره کرد و گفت: امروز که رهبر انقلاب بر این موضوع تأکید دارند همه ما باید در این زمینه توان خود را به کار بگیریم تا الگوی درست و مشخصی برای استفاده از ظرفیت‌های جوانان به خصوص در نهادهای اجرایی به کار بگیریم، زیرا اکنون زمان آن است که دیگر جوانان امورات کشور را به دست گرفته و کسب تجربه کنند. 

ضرغامی با بیان اینکه بنده برای استفاده از جوانان، دستیارانی متخصص در هر حوزه را گرد خود جمع کرده‌ام، خاطرنشان کرد: تاکنون 5 نفر از آنها را معرفی کرده‌ام و در روزهای آینده 5 نفر دیگر را نیز معرفی خواهم کرد. 

** سلامت جوان به دلیل عدم اتصال به جبهه بندی‌ها و جناح بندی‌هاست

وی با تأکید بر اینکه تحول و ایجاد فضای جدید با نیروی جوانی پدید می‌آید، اظهار داشت: امروز ما جوانانی را در اطراف خودمان داریم که در حوزه‌های خود کارشناس و متخصص هستند؛ این جوانان باید حلقه اصلی ایده‌پردازی ما باشند که من به همین دلیل از ظرفیت جوانان در این بخش استفاده کرده‌ام. 

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه 80 درصد افرادی که در اطراف بنده هستند جوانان زیر 40 سال و برخی نیز زیر 30 سال هستند، اضافه کرد: وقتی با این  جوانان حرف می‌زنیم، برایمان مشخص می‌شود که آنها از ما جلوترند و ایده‌های خلاقانه‌تری دارند؛‌ البته این جوانان تا حد زیادی به جبهه‌بندی‌ها و جناح‌بازی‌ها وصل نشده‌اند و همین موضوع باعث شد که آنها سالم باشند و به راحتی فعالیت‌ها را به پیش ببرند. 

جوانان یک پارچه انرژی مثبت‌اند؛‌ آن جوانانی که من با آنها کار می‌کنم بسیار بر امور مسلط‌اند و چند نفر از آنها در امور اقتصادی متخصص‌اند که ایده‌های خوبی برای رفع مشکلات کشور دارند
 

ضرغامی افزود: آقای دکتر آراسته راد، یکی از همین جوانان است که من با وی کار می‌کنم. او پسا دکترا  از دانشگاه تهران دارد و یکی از نخبگان این حوزه محسوب می‌شود؛ آقای آراسته راد و پژوهشکده دانشگاه تهران تاکنون اقدامات بزرگی در کشور مانند تحول در گمرک را انجام داده اند که با اجرایی شدن این پیشنهادات میلیاردها تومان برای کشور صرفه‌جویی شده است.

وی با بیان اینکه مهندس عباسی دومین جوانی است که با او کار می‌کند، اظهار داشت: او جزو نخبه‌های تحصیل کرده در دانشگاه تهران است که سابقه خوبی در کارهای اجرایی دارد و مدت‌ها نیز به عنوان مشاور وزیر فعالیت کرده و پروژه‌های زیادی را اجرا کرده است. 

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری به اداره دولت بدون بودجه به عنوان یک پیشنهاد اشاره کرد و گفت: این پیشنهاد را آقای عباسی مطرح و درباره جزئیات اجرای آن نکاتی دارد که می‌توان با استفاده از برنامه وی بسیاری از پروژه ها در دولت را بدون بودجه اداره کرد. 

** رفع مشکلات کشور بدون بودجه شدنی است

ضرغامی اضافه کرد: این سؤال مطرح می‌شود که چگونه رئیس جمهور بدون بودجه می‌تواند کشور را اداره کند که در این زمینه می‌توان از این برنامه یادشده استفاده کرد؛ ما در این حوزه نظرات جدی داریم و من به همه مردم می‌گویم که این کار شدنی است. 

وی در همین زمینه تصریح کرد: آقای عباسی معتقد است هیچ بن‌بستی در کارهای اقتصادی کشور وجود ندارد و ما نیز امروز بر همین عقیده‌ایم که بن بستی در کشور نیست؛ هر کسی که معتقد است نمی‌شود در کشور کار کرد را به مناظره دعوت می‌کنیم تا با آقای عباسی و تیم ایشان مناظره کند. 

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، سجاد نوروزیان را سومین جوانی نام برد که با وی در ارتباط است و در همین زمینه خاطر نشان کرد: آقای نوروزیان در نقاط مختلف کشور کارهای جدی و مهمی انجام داده است که ثمرات آن نشان‌دهنده تأثیر اعتماد به جوانان در امور کشور است. 

** رسوخ فساد مالی در حوزه فرهنگ با تفکرات سرمایه‌داری

ضرغامی افزود: سجاد نوروزی در حوزه فرهنگی اجتماعی به عنوان یک جوان دیگر در کنار ماست که تجربیات خوبی در این زمینه داشته و فکر مترقی دارد. 

وی ادامه داد: امروز باید رونق فرهنگی در کشور ایجاد کنیم، اما متاسفانه وضع‌مان در حوزه سینما، کتاب و... خوب نیست و بایستی با سرعت بیشتری تحول در این حوزه را اجرایی کنیم. 

رئیس اسبق صدا و سیما با انتقاد از وجود تفکرات سرمایه‌داری در حوزه فرهنگ خاطرنشان کرد: فساد مالی به شدت در این حوزه نفوذ کرده و معلوم نیست این پول‌ها از کجا می‌آید که باید برای این موضوع فکری کرد. 

** جوانان مسئولیت پذیرند

ضرغامی در ادامه گفت‌وگوی خود با فارس گفت:‌ خانم طاهر قیومی که در ارتباطات فرد تحصیل کرده و باتجربه‌ای است یکی از جوانانی است که امروز به ما کمک می‌کند.

وی ادامه داد: خانم قیومی در گذشته مسئولیت‌های مهمی در بخش‌های رسانه‌ای داشته و تجربه خوبی در این زمینه کسب کرده است. البته ایشان در حوزه حقوق زنان و حقوق شهروندی نیز حرف‌های مهمی برای گفتن دارد. 

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه استفاده از جوانان باید تبدیل به یک فرهنگ و الگو در کشور شود گفت: نیروهای اصلی بنده در اداره کشور همین جوانان هستند که هم مسئولیت‌پذیرند و هم از نظر فکری و اجرایی افراد توانمندی به شمار می‌آیند. 

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. وقتی نقشه شوم تجزیه ایران توسط مزدوران لندنی و سعودی آشکار می‌شود

  2. مقایسه در آمد اعضای هیات علمی در ایران با کشورهای پیشرفته غربی چه می گوید؟

  3. بازداشت رئیس یکی از ادارات به دلیل رفتار غیر اخلاقی در محیط اداری

  4. میراث اقتصادی پر دردسر رئیس‌جمهور منتخب

  5. مکالمه عاشقانه پدر و دختر ایرانی که میلیون‌ها بار دیده شد

  6. پارک یا توالت عمومی سگ‌ها

  7. آقای مهندس ، آقای دکتر!

  8. ناکارآمدی یک شورای عالی ۲۰ ساله !

  9. سعیدی: امروز روز تلخی برای مجلس بود، از مردم عذرخواهی می کنم

  10. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

  11. عکسی زیبا از جواد فروغی

  12. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

  13. وقتی جهانگیری به کارآمدی دولت افتخار می‌کند/ پیشنهاد قاضی‌زاده هاشمی به رئیسی درباره خوزستان/ انتقادات تند حجاریان از برخی گروه‌های اصلاح‌طلب/ حاکمیت برای بیان قانونی اعتراضات فکری کند

  14. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

  15. کارِ کیست؟!

  16. روحانی: مصوبه مجلس نبود تحریمی وجود نداشت/ جنگ اقتصادی به دولت مربوط نمی‌شود

  17. دو كلمه با ظريف و روحانی

  18. شاید و بایدهای احیای برجام بعد از روحانی

  19. واقعیتی تلخ به نام مدیران مرکزنشین

  20. ۳۸۲ حیاط خلوت دولتی دور از چشم دستگاه های نظارتی

  21. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

  22. نوبخت رئیس مرکز پژوهش آینده‌نگر را عزل کرد/ داماد رئیس جمهور عضو هیات علمی شد

  23. آنچه باید درباره مذاکرات وین بدانید

  24. ماجرای رقصیدن عضو هیات مذاکره کننده بعد از مکالمه روحانی با اوباما

  25. دلسوزی دولت در روزهای پایانی یا مین گذاری برای دولت بعد؟!

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. سعیدی: امروز روز تلخی برای مجلس بود، از مردم عذرخواهی می کنم

   2. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

   3. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

   4. وقتی جهانگیری به کارآمدی دولت افتخار می‌کند/ پیشنهاد قاضی‌زاده هاشمی به رئیسی درباره خوزستان/ انتقادات تند حجاریان از برخی گروه‌های اصلاح‌طلب/ حاکمیت برای بیان قانونی اعتراضات فکری کند

   5. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

   6. کارِ کیست؟!

   7. روحانی: مصوبه مجلس نبود تحریمی وجود نداشت/ جنگ اقتصادی به دولت مربوط نمی‌شود

   8. دو كلمه با ظريف و روحانی

   9. شاید و بایدهای احیای برجام بعد از روحانی

   10. ۳۸۲ حیاط خلوت دولتی دور از چشم دستگاه های نظارتی

   11. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

   12. آنچه باید درباره مذاکرات وین بدانید

   13. ماجرای رقصیدن عضو هیات مذاکره کننده بعد از مکالمه روحانی با اوباما

   14. سخنگوی دولت: ما کارنامه سیاهی به جای نگذاشته‌ایم

   15. توکلی: آقای رئیسی! منتظر رئیس‌جمهور فعلی نباشید و به داد مردم خوزستان برسید

   16. بی‌توجهی مسئولان به پیشنهاد سپاه درباره باز شدن خروجی سدها/ ارسال ۵۰۰ مخزن آب از سوی سپاه به خوزستان  

   17. جهانگیری: طعم تلخ مشکلات را چشیده‌ایم /در مقابل فریادهای مردم کاملاً بی‌پاسخ هستیم / این تعهد را می‌دهیم که خسارت مردم پرداخت خواهد شد

   18. رهبر انقلاب: در این دولت معلوم شد که اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد

   19. تجمع محدود در یکی از خیابان‌های تهران + ویدیو

   20. رهبر انقلاب: هیچ گِله‌ای نمی‌شود از مردم داشت

   21. یک سؤال پیرامون حاشیه سفر اختصاصی ۳ نماینده مجلس

   22. حضور جهانگیری در استان خوزستان

   23. فرودگاه‌های تهران در روز تحلیف ریاست‌جمهوری بسته می‌شود

   24. معاون اول رئیس جمهور: از زخم زبان‌ها، ذره‌ای ناراحت نمی‌شویم/ آنچه مردم ایران را رنج می‌دهد، تبعیض است

   25. روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شود

   آخرین عناوین