دستگیری عامل تجاوزهای سریالی در مشهد

حوادث،   4000128128 ۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

جوان ۳۰ ساله‌ای که با استفاده از یک دستگاه پراید شیشه‌دودی، زنان مسافر را در اطراف صدمتری مشهد مورد آزار و اذیت‌های وحشیانه قرار می‌داد، در حالی با تلاش گسترده کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به دام افتاد که در همان ساعات اولیه دستگیری سه تن از زنان قربانی، او را شناسایی کردند.

دستگیری عامل تجاوزهای سریالی در مشهد

به گزارش ایسنا، «خراسان» با انتشار این خبر نوشت: ساعت ۱۰ یازدهم فروردین بود که زن ۲۷ ساله‌ای در حاشیه بولوار حر مشهد منتظر تاکسی ایستاد. او هر روز صبح با سرویس به سر کارش در یکی از بازارهای اطراف میدان ۱۷ شهریور می‌رفت اما آن روز به خاطر تعطیلی، سرویس در کار نبود و  زن جوان قصد داشت با خودروهای عبوری خود را به محل کارش برساند.

در همین هنگام پراید سفیدرنگی که شیشه‌های دودی داشت، مقابل زن جوان متوقف شد. مسافر بدون آنکه به چهره راننده جوان نگاه کند، مقصدش را گفت و با اشاره راننده پراید در صندلی عقب نشست. راننده پراید که طعمه دیگری را به دام انداخته بود، پدال گاز را فشرد و از منطقه قلعه ساختمان وارد صدمتری شد. او بعد از طی مسافتی و به بهانه کمبود سوخت خودرو، به طرف بولوار میامی دور زد. راننده پراید وقتی با اعتراض مسافرش روبه‌رو شد، ادعا کرد که پمپ گاز برای سوخت‌گیری در مسیر حرکت وجود ندارد اما زن جوان از رفتار و گفتار راننده فهمید که او نقشه پلیدی را در سر می‌پروراند. به همین دلیل با فریاد از راننده خواست تا توقف کند ولی دیگر فریادهای او نتیجه‌ای نداشت. ترس و وحشت سراسر وجود زن جوان را فراگرفته بود. در یک لحظه تصمیم گرفت خود را از داخل خودرو به بیرون پرت کند اما دستگیره‌ای وجود نداشت و درهای پراید قفل شده و او حتی نمی‌توانست شیشه‌های خودرو را پایین بکشد تا شاید کسی فریادهایش را بشنود. زن جوان که دیگر خود را در دام این مرد می‌دید با مشت به شیشه‌های دودی کوبید. جیغ می‌کشید و التماس می‌کرد اما همه تلاش‌هایش برای نجات از چنگ مرد بی‌نتیجه بود. در یک  لحظه، گوشی تلفن را از کیفش بیرون آورد تا با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرد ولی با  دیدن چاقویی که زیر گلویش قرار گرفته بود، وحشت‌زده گوشی را با اشاره راننده به او داد. دقایقی بعد پراید شیشه‌دودی در زمین‌های کشاورزی اطراف جاده میامی متوقف شد و راننده بدون توجه به التماس‌ها و فریادهای مسافر جوان، او را  هدف تعرض و آزار و اذیت قرار داد. ساعتی بعد، این زن خود را به نیروهای انتظامی رساند و ماجرای وحشتناک راننده پرایدسوار را در حالی بازگو کرد که همه وجودش از شدت ترس می‌لرزید.

با توجه به حساسیت موضوع، این پرونده به پلیس آگاهی خراسان رضوی ارسال شد و با صدور دستوری ویژه از سوی سرهنگ کارآگاه جواد شفیع‌زاده (رئیس پلیس آگاهی) در دایره جرایم مهمه اداره جنایی مورد رسیدگی‌های تخصصی قرار گرفت. با مشخصات کوری که زن جوان در اختیار پلیس گذاشت، بررسی‌ها به شیوه پلیسی در حالی آغاز شد که زن جوان از شدت ترس و وحشت نتوانسته بود، شماره پلاک یا مشخصه‌ای از متهم را به خاطر بسپارد. او فقط خود را طعمه‌ای می‌دانست که در دام یک «هیولای وحشتناک» افتاده بود.

با این وجود، تحقیقات کارشناسی و بررسی پرونده‌های موجود بیانگر آن بود که راننده معروف به «هیولای سیاه» همان راننده‌ای است که از مدتی قبل و با جرایمی مشابه تحت تعقیب پلیس قرار دارد. بنابراین ماجرای آزار و اذیت‌های مسافران زن، اهمیت ویژه‌ای یافت و با صدور دستوراتی محرمانه از سوی سردار محمدکاظم تقوی (فرمانده انتظامی خراسان رضوی) گروهی از کارآگاهان به فرماندهی سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی آگاهی) به طور شبانه‌روزی وارد عمل شدند و تحقیقات گسترده‌ای را با بسیج همه امکانات پلیسی آغاز کردند.

رصدهای اطلاعاتی با بررسی دوربین‌های شهری، بانک اطلاعاتی مجرمان سابقه‌دار و اندک‌مشخصاتی از یک پراید شیشه‌دودی، ادامه یافت تا اینکه در نهایت اسنادی از یک پراید به دست آمد که به صورت قولنامه‌ای فروخته شده بود. از سوی دیگر چند گروه عملیاتی فرضیه‌های متفاوت پلیسی را با بررسی پرونده‌های مشابه در حالی ادامه می‌دادند که برخی از آنها فقط به عنوان سرقت از یک راننده پراید شکایت کرده بودند.

با جمع‌آوری و تکمیل سرنخ ها بالاخره اطلاعاتی از راننده‌ای جوان به دست آمد که سابقه سرقت نیز داشت. به همین دلیل با شناسایی محل اختفای راننده، مراتب به قاضی دهقان (قاضی شعبه اول دادگاه کیفری یک خراسان رضوی) اعلام شد و بدین ترتیب با صدور دستورات خاص قضایی، عملیات هماهنگ و ضربتی روز چهارشنبه گذشته برای دستگیری متهمی آغاز شد که زن جوان ۲۷ ساله تصویر او را در سیستم پلیس شناسایی کرده بود.

کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی هنگامی که برای دستگیری راننده ۳۰ ساله به منطقه شهرک شهید رجایی (قلعه ساختمان) رفتند و مخفیگاه او را به محاصره درآوردند، ناگهان متهم تحت تعقیب با مشاهده نیروهای پلیس، در حیاط را بست و از راه پشت بام قصد فرار داشت که گروه عملیاتی دیگری وارد عمل شدند و او را در پشت بام منزلش زمین‌گیر کردند.

با انتقال «ع.الف» به دایره جرایم مهمه آگاهی، بازجویی‌های تخصصی از وی وارد مرحله جدیدی شد چرا که در همان ساعات اولیه دستگیری، سه زن جوان که هدف تعرض و آزار و اذیت متهم مذکور قرار گرفته بودند با چهره‌ای وحشت‌زده، او را شناسایی کردند.

در حالی که تعداد زیادی قاب گوشی تلفن همراه، چراغ گردان و ... در بازرسی از مخفیگاه «هیولای سیاه» کشف شده است، بررسی سوابق وی نشان می‌دهد که او قبلا به جرم سرقت نیز روانه زندان شده و از سال ۹۷ به جرایم تعرض به زنان ادامه می‌داده است.

تحقیقات پلیس با دستورات ویژه قضایی برای کشف جرایم دیگر این متهم همچنان ادامه دارد. 

در عین حال یک مقام آگاه از زنان جوانی که طعمه این متهم شده‌اند خواست که برای شناسایی و اعلام شکایت به اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی بروند و یقین بدانند که هویت و اطلاعات آنها در پرونده به صورت محرمانه باقی می‌ماند و نزدیک‌ترین اطرافیانشان نیز به این اطلاعات دسترسی نخواهند داشت.

این مقام آگاه همچنین به زنان و دختران جوان توصیه کرد که برای رفت و آمد درون‌شهری از اتوبوس، مترو یا تاکسی‌های شناخته‌شده استفاده کنند و به رانندگان خودروهای عبوری اعتماد نکنند.

دیدگاه کاربران

شوقی۱۹۲۵۶۵۶۲۱:۴۸:۰۲ ۱۴۰۰/۱/۲۸
جالب است سابقه دار چندین بار محکوم شد و قبلا تجاوز کرده تازه ۳۰ سالش و آزاد شد توسط قوه قضائیه، لطفا نام قاضی که حکم آزادی ایشان داد بگوئید و روی چی حساب آزاد کرد و قبلا چی جرمی مرتکب شد و چند سال زندان محکوم شد
ناشناس۱۹۲۶۱۴۸۰۷:۴۸:۴۰ ۱۴۰۰/۱/۲۹
اولا چرا چهره منحوس این بیشرف شیطان صفت رو پخش نمی کنید دوما چرا کثیف رو اعدام نمی کنید
sina۱۹۲۶۱۹۲۰۸:۴۴:۴۸ ۱۴۰۰/۱/۲۹
وا اسفا وامصیبتا!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۱۹۲۶۱۹۴۰۸:۴۵:۴۱ ۱۴۰۰/۱/۲۹
فقط اعدام در ملا عام.
ناشناس۱۹۲۶۲۵۶۰۹:۲۸:۵۴ ۱۴۰۰/۱/۲۹
اعدامش کنید در ملا عام
ناشناس۱۹۲۶۲۸۳۰۹:۴۴:۴۱ ۱۴۰۰/۱/۲۹
97 کجا 1400 کجا؟ یعنی حدود 3 سال در حال جرم بوده و دستگیر نشده؟
ناشناس۱۹۲۶۳۲۶۱۰:۰۱:۱۵ ۱۴۰۰/۱/۲۹
اعدامش کنید. اگر برخورد جدی برای دستگیری و مجازات اینها بود کار به اینجاها نمی رسید
ناشناس۱۹۲۶۳۹۵۱۰:۳۴:۳۹ ۱۴۰۰/۱/۲۹
چرا شیشه دودی را ممنوع نمیکنند و اگر ممنوع است چرا اعمال نمی شود یک کاری شده که در این مملکت درست انجام شود
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. آقای ظریف؛ دوگانه های درون دولت را دریابید!

 2. گفتار ظریف؛ اختلال‌‌‌ فهمِ فردی یا بحران دانش سیاسی در ایران؟!

 3. روحیه‌ قاجاری و دستاوردهای فرنگ در یک فایل صوتی

 4. پایانی بر جنجال یک فایل صوتی

 5. اندکی مسئولیت‌پذیر باشیم!

 6. الگوی بزرگ میدان

 7. توضیحات عجیب غرضی درباره خانه هزارمتری اش در دروس !

 8. چرا بن سلمان کم آورد؟!

 9. جهانگیری: به خاطر مردم در دولت ماندم / ضعف این دولت، لکنت زبان است، شرم می کنیم دستاوردهایمان را بگوییم

 10. رئیس جمهور گارانتی ندارد !

 11. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

 12. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه پاسخگو نیستند

 13. سیاستمداران باتقوا یا سیاستمداران نابغه؟!

 14. یک صندلی و این‌همه نامزد!...

 15. چه کسی رئیس جمهور شود؟

 16. تلاش احمدی نژاد برای نزدیک شدن به رئیسی/به بعضی‌ها گفته‌اند نیا!

 17. شورای رقابت با مردم !

 18. دولت اگر اختیار ندارد، چرا دوباره بر سر کار آمد؟

 19. عراقچی: آمریکایی‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند بخش بزرگی از تحریم‌ها را بردارند

 20. بیژن مقدم:  جهانگیری همان روحانی است 

 21. حرف‌های جنجالی همسر آزاده نامداری در مراسم چهلم

 22. نامه سعید محمد به رقبایش: متهم سفره‌های خالی مردم کارگزاران هستند نه انقلاب/ کاهش اعتماد عمومی نتیجه ناکارآمدی‌هاست

 23. «شهید قدس» چگونه اسرائیل را در لاک دفاعی فرو برد؟

 24. زحمات دانشمندان ایرانی به ثمر نشست/تولید واکسن "کوو ایران برکت" از اردیبهشت‌

 25. مطهری: افرادی را برای معاون اولی و وزارت در نظر دارم

ابر آروان

آخرین عناوین