آمادگی تولید ماهانه ۱۳.۵ میلیون دز واکسن کرونای داخلی

سلامت،   4000125129

معاون امور اجتماعی و استان‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام گفت: تمام مراحل تولید واکسن توسط متخصصان داخلی انجام شده است؛ خط تولید نیمه‌صنعتی ما با ظرفیت یک و نیم میلیون دز در ماه در حال کار است؛ البته خط دیگر تولید که از چین وارد شده است به زودی آماده بهره‌برداری می‌شود که این خط می‌تواند ماهیانه ۱۲ میلیون دز واکسن تولید کند.

آمادگی تولید ماهانه ۱۳.۵ میلیون دز واکسن کرونای داخلی

به گزارش فارس، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار معاون امور اجتماعی و استان‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام راحل با تأکید بر مسأله حمایت از تولید اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی سال‌ها است که نسبت به ضرورت حمایت از تولید و آثار مثبت آن بر روی اقتصاد کشور تأکید دارند اما آن کسانی که باید فرمایشات ایشان را به مرحله اجرا دربیاورند در غفلت هستند و از خواب بیدار نمی‌شوند؛ متأسفانه دولت‌ها نسبت به مسئله تولید توجه کافی ندارند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه تولیدکنندگان به نوعی کارگر دولت هستند، افزود: تولیدکنندگان با ایجاد اشتغال، افزایش صادرات، کاهش هزینه تولید و پرداخت مالیات بهترین یاور برای دولت‌ها هستند؛ اگر دولت‌ها با در اختیار قرار دادن زمین، آب و برق رایگان، اجرای معافیت مالیاتی چندساله و پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت از تولیدکنندگان حمایت کنند، پس از راه اندازی خطوط تولید، همین تولیدکننده با پرداخت مالیات و ارزآوری‌ای که برای کشور دارد حامی خوبی برای دولت خواهد بود.

وی با اشاره به ضرورت پرداختن به مسائل بنیادی و اساسی کشور عنوان کرد: خوشبختانه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام راحل کارهای اساسی را در سطح کشور دنبال می‌کند؛ یکی از مسائلی که باید دنبال شود گسترش فرهنگ کار و مانع زدایی از مسیر تولید است برای مثال وجود بانک‌های خصوصی مانعی برای تولید محسوب می‌شود چراکه بانک‌ها با ایفای نقش مخرب در اقتصاد از طریق خریدوفروش سکه و خریدوفروش زمین و پرداخت سودهای کلان مانع از ورود سرمایه‌های مردمی در بخش تولید می‌شوند.   

طباطبایی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: یکی از وصایای امام علی(ع) این است که می‌فرمایند: «واللَّه اللَّه فی‌الایتام، فلا تغّبوا افواههم» بدین منظور که: «دهان یتیم را وا نیانداز؛ این‌گونه نباشد که یک شب به او کمک کنی و بقیه شب‌ها، نه» بنابراین اگر قرار است کمکی به فقرا شود به گونه‌ای باید مدیریت شود که این کمک‌ها مستمر باشد؛ همچنین نباید برای فقرا، خانه فقیرانه ساخت بلکه کار برای فقرا باید اصولی، صحیح و خوب انجام شود تا آنان توانمند شوند.  

در ابتدای این دیدار علی عسکری با ارائه گزارشی اظهار داشت: این ستاد از ابتدای بروز بیماری کرونا تلاش کرده است نقش مؤثری در مبارزه با این بیماری داشته باشد، در ابتدا کار تولید ماسک انجام شد، سپس با توجه به اینکه کره جنوبی کیت‌های تشخیصی بیماری کرونا را به ایران نداد، با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و دانش بومی جوانان کشور، این کیت‌ها در کشور ساخته شد؛ قسمت عمده طرح شهید سلیمانی با استفاده از همین کیت‌ها اجرا شد.

 معاون امور اجتماعی و استان‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) افزود: اقدامات ما برای تولید واکسن ایرانی کرونا از شهریور سال گذشته آغاز شد و تمام مراحل تولید واکسن توسط متخصصان داخلی انجام شده است؛ همچنین خط تولید نیمه‌صنعتی ما با ظرفیت یک و نیم میلیون دز در ماه در حال کار است؛ البته خط دیگر تولید که از چین وارد شده است به زودی آماده بهره برداری می‌شود که این خط می‌تواند ماهیانه ۱۲ میلیون دز واکسن تولید کند.

وی تصریح کرد: فنّاوری ساخت واکسن در کشور بومی است و تنها برخی از مواد اولیه وارداتی است که با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان این میزان به صفر خواهد رسید؛ همچنین واکسن تولیدی ما، علاوه بر ویروس کنونی نسبت به ویروس جهش‌یافته انگلیسی موفق بوده است.

عسکری عنوان کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) در حوزه اقتصادی بر موضوع ایجاد اشتغال تمرکز دارد و در بنیاد برکت به گونه‌ای هدف‌گذاری شده است که ظرفیت‌های موجود در روستاها با هزینه کم احیا شود برای مثال در یک روستا با ده میلیون تومان ۱۰ نفر مشغول به کار شده‌اند و یا در سیستان و بلوچستان یک هزار آغل رها شده وجود دارد که با پرداخت تسهیلات؛ پرورش بز، گوسفند و شتر احیا می‌شود.

 معاون امور اجتماعی و استانهای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: پرورش ماهی در قفس در سواحل جنوبی و شمالی، فعالیت در حوزه امنیت غذایی و دارویی، اجرای کشت دیم در ۶۰۰ هزار هکتار از اراضی کشور با بهره‌گیری از روش علمی و افزایش سه برابری تولید، کلید زدن کشت کلزا و دانه‌های روغنی، کاهش هزینه تولید مسکن با بهره‌گیری از زمین‌های بنیاد و زمین‌های واگذار شده از سوی دولت و راه اندازه کارخانه چادر مشکی در قم از جمله اقدامات این ستاد است.

به گزارش فارس، در این دیدار دکتر تورج حاجی‌رحیمیان به عنوان مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان اصفهان معرفی و از خدمات ابوالفضل خروطی تقدیر شد.

یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. فارین افرز: آمریکا از خاورمیانه خارج نخواهد شد

 2. اعتراف عطریانفر درباره رای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری/ تاکید آیت‌الله جنتی درباره نقش مردم در نظام/ واکنش رئیس دفتر رئیسی به انتقاد از انتصابات فامیلی

 3. ماشین تولید مقاله را متوقف کنید

 4. «دستاورد شگفت انگیز» ایران در توسعه سامانه‌های دفاع موشکی

 5. سامانه شاد هک شد

 6. رئیس جمهور: دولت مصمم به بازگشت امید به مردم است/ گلایه‌های مردم را بحق می‌دانم/برای تأمین واکسن، شخصاً با برخی کشورها تماس گرفتم

 7. گفتگوی تلویزیونی رئیس جمهور در ۱۰۰ روزگی دولت | رئیسی: در تلاشیم گرانی را کنترل کنیم

 8. «بی فرهنگی» اقتصادی و آبی که همیشه گل آلود می شود

 9. سقوط پهپاد در یکی از روستاهای شهرستان کوهرنگ

 10. راهکارهای ضمانت گرفتن از امریکا برای خارج نشدن از توافق

 11. روایت یک مقام وزارت خارجه از سختی و دشواری کار تیم مذاکراتی ایران در وین

 12. واکنش مشهدی‌ها به توهین شهاب مرادی در برنامه زنده تلویزیونی

 13. وارونگی افزایش حقوق بازنشستگان کشوری

پربحث‌های هفته

 1. کدام طرف دست برتر را در مذاکرات هسته ای دارد؟

 2. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

 3. دست پر ایران و تصمیم سخت آمریکا در وین

 4. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

 5. لازم باشد باید ۸۰ نفر بروند !

 6. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

 7. کارنامه ۱۰۰ روز دولت رئیسی از نگاه مطبوعات موافق و منتقد

 8. با اعتراضات آبی اصفهان چه باید کرد؟

 9. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

 10. نجات اردوغان با پول ایران

 11. آیا نام های محلی، «بیگانه» هستند؟

 12. اقدام جسورانه یک سرباز وظیفه برای جلوگیری از دزدی یک شیاد از یک بانو

 13. آقای وزیر، اینترنت مان «نفتی» شده است!

 14. هشدار وزیر نفت درباره تبدیل شدن ایران به واردکننده بنزین/ رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت

 15. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

 16. واکنش «اندیشکده تونی بلر» به ظهور «تکنوکرات های جدید» در دولت رئیسی

 17. کارشناس صهیونیست: قدرت حمله به ایران را نداریم

 18. فارین افرز: آمریکا از خاورمیانه خارج نخواهد شد

 19. اقدام خوب دولت برای افزایش حقوق‌ها در سال ۱۴۰۱

 20. اعتراف عطریانفر درباره رای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری/ تاکید آیت‌الله جنتی درباره نقش مردم در نظام/ واکنش رئیس دفتر رئیسی به انتقاد از انتصابات فامیلی

 21. ماشین تولید مقاله را متوقف کنید

 22. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرخش اقتصاد نباید به چرخش سانتریفیوژ گره می‌خورد/ کاش ظریف هم با کارشناسان بیشتری برای مذاکرات می‌رفت/ دولت رئیسی به دنبال احیای برجام است

 23. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

 24. دوستانه با آقای مسیح مهاجری

 25. بدون تعارف با جاسوسان واقعی موساد در سریال سرجوخه

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما