پیشروی های تازه انصارالله به سوی شهر راهبردی «مارب»

جهان،   3991229063

نیروهای انصارالله یمن به پیشروی های تازه ای به سوی شهر راهبردی « مأرب» یمن دست یافتند. استان مأرب آخرین پایگاه موجود در اختیار عناصر نظامی مزدور سعودی در شمال یمن به شمار می رود.

به گزارش روز جمعه خبرگزاری فرانسه، این در حالی است که نیروهای یمنی قبل از آن پس از چند ساعت نبرد با مزدوران سعودی توانسته بودند کوه راهبردی " هیلان " را در اختیار بگیرند که ده ها کشته و زخمی برجا گذاشت.

آزادسازی این کوه راهبردی برای انصارالله یمن به عنوان بلندترین ارتفاع مشرف بر مأرب یک پیروزی چشمگیر به شمار می رود زیرا بر اساس آن نیروهای یمنی توانستند خطوط امدادرسانی دشمن در برخی از جبهه ها را قطع کنند و هم اکنون جبهه " المشجح " واقع در شمال غرب مأرب زیر آتش آنها قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، جنگنده های ائتلاف سعودی به دنبال آن با انجام ۱۰ حمله هوایی مواضع نیروهای یمنی را هدف قرار دادند. بیش از یک سال است که جنگ بر سر شهر نفت خیز مأرب ادامه دارد. آزادسازی این شهر ضربه هولناکی بر مزدوران سعودی وارد خواهد کرد زیرا بدین ترتیب شمال یمن به طور کامل در اختیار ارتش و نیروهای مردمی یمن قرار خواهد گرفت.

از سوی دیگر به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین ، سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر اعلام کرد که ظرف چند ساعت آینده خبر انجام عملیات گسترده در داخل عربستان اعلام خواهد شد.

بر  پایه همین گزارش ، یحیی سریع شب گذشته اعلام کرد که نیروهای مسلح علیه فرودگاه بین المللی أبها سعودی عملیات تهاجمی انجام دادند و با استفاده از پهپاد ۲K یک موقعیت مهم نظامی را هدف قرار دادند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در یک قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. گفتار ظریف؛ اختلال‌‌‌ فهمِ فردی یا بحران دانش سیاسی در ایران؟!

  2. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

  3. روحیه‌ قاجاری و دستاوردهای فرنگ در یک فایل صوتی

  4. پایانی بر جنجال یک فایل صوتی

  5. اندکی مسئولیت‌پذیر باشیم!

  6. الگوی بزرگ میدان

  7. توضیحات عجیب غرضی درباره خانه هزارمتری اش در دروس !

  8. چرا بن سلمان کم آورد؟!

  9. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه پاسخگو نیستند

  10. رئیس جمهور گارانتی ندارد !

  11. سیاستمداران باتقوا یا سیاستمداران نابغه؟!

  12. یک صندلی و این‌همه نامزد!...

  13. تلاش احمدی نژاد برای نزدیک شدن به رئیسی/به بعضی‌ها گفته‌اند نیا!

  14. شورای رقابت با مردم !

  15. دولت اگر اختیار ندارد، چرا دوباره بر سر کار آمد؟

  16. عراقچی: آمریکایی‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند بخش بزرگی از تحریم‌ها را بردارند

  17. بیژن مقدم:  جهانگیری همان روحانی است 

  18. حرف‌های جنجالی همسر آزاده نامداری در مراسم چهلم

  19. مطرح‌کردن شائبه تقلب توسط نماینده روحانی

  20. نامه سعید محمد به رقبایش: متهم سفره‌های خالی مردم کارگزاران هستند نه انقلاب/ کاهش اعتماد عمومی نتیجه ناکارآمدی‌هاست

  21. «شهید قدس» چگونه اسرائیل را در لاک دفاعی فرو برد؟

  22. رأی رییسی در نظرسنجی خبرگزاری دولت

  23. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

  24. مطهری: افرادی را برای معاون اولی و وزارت در نظر دارم

  25. رد پای جهانگیری در واگذاری‌های غیرقانونی سازمان خصوصی‌سازی

  ابر آروان

  آخرین عناوین