حمایت امارات از اقتصاد صهیونیست‌ها علیه فلسطین !

گروه جهان الف،   3991223110 ۱۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

افتتاح صندوق ۱۰ میلیارد دلاری امارات برای حمایت از اقتصاد اسرائیل در دشمنی با فلسطینیان و نابودی سازمان آنروا (آژانس امداد رسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی) است.

حمایت امارات از اقتصاد صهیونیست‌ها علیه فلسطین !

به گزارش الف به نقل از پایگاه خبری المیادین، امارات از شکل‌گیری صندوقی به ارزش 10 میلیارد دلار با هدف سرمایه گذاری در اراضی اشغالی در بخش‌های مختلف از جمله انرژی و فضاء خبر داد.

ابوظبی تاکید کرد که این اقدام، با هدف تقویت روابط اقتصادی میان دو اقتصاد شکوفا در منطقه و گشودن عرصه‌ای برای سرمایه‌گذاری‌ها و ایجاد فرصت‌های شراکت برای پیشبرد رشد اجتماعی و اقتصادی در اسرائیل و امارات و منطقه است و حمایت مالی از این صندوق، از جانب دولت و نهادهای بخش خصوصی امارات صورت خواهد گرفت.

به نظر می‌رسد که امارات متحده عربی روند عادی سازی را طی می‌کند ، زیرا این مرحله در راستای  توافق نامه‌های قبلی امضا شده  میان دو طرف در زمینه معافیت ویزا ، گردشگری ، پول و غیره انجام می‌شود .

پایگاه خبری المیادین نوشت: افتتاح صندوق 10 میلیارد دلاری امارات برای حمایت از اسرائیل  که در تماس تلفنی «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی با «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی مطرح شد در واقع در راستای دشمنی با ملت فلسطین و احیای بخش‌هایی مانند انرژی، صنعت، آب، هوا، بهداشت، تکنولوژی  و کشاورزی برای رژیم اشغالگر صهیونیستی خواهد بود.

در این گزارش آمده است: این سخاوتمندی امارات متحده عربی در مقابل تل‌آویو با کاهش واقعی حمایت خلیج فارس از فلسطینیان مطابقت دارد ، به عنوان مثال کمک‌های مالی کشورهای خلیج فارس به فلسطینی‌ها در سال 2018 حدود 200 میلیون دلار بود  و طبق آمار ارائه شده «آنروا» آژانس امداد رسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی در سال گذشته به حدود 50 میلیون دلار رسیده است.

پایگاه خبری المیادین در ادامه تاکید کرد: بر اساس گزارش داده‌ها کمک مالی  قطر به آنروا در سال 2020، 8 میلیون دلار تخمین زده شده است و این درحالی است که 27 میلیون دلار در سال 2019 و 51 میلیون دلار در سال 2018 به آنروا اعطا کرده است.

حمایت عربستان از بودجه فلسطین طی 8 ماه اول سال 2020 با کاهش سالانه 77.12 درصدی ، به 31.58 میلیون دلار کاهش یافت در حالی که این رقم 138 میلیون دلار در دوره مربوط به سال 2019 کاهش یافته و در سال 2020 هیچ کمکی از عربستان به خزانه فلسطین نرسیده است. فلسطینی‌ها دیگر کمک‌های سعودی را دریافت نمی‌کنند؛ چراکه این کمک‌ها بدون اعلام رسمی عربستان متوقف شد آن هم در زمانی که پادشاه عربستان هر فرد یا بازرگانی را که برای فلسطینی‌ها کمک مالی جمع می‌کرد، به‌ویژه در نوار غزه، دستگیر کرد و حتی یک دلار از عربستان به خزانه تشکیلات خودگردان فلسطین نرسیده است.

پایگاه خبری مذکور در گزارشی نوشت:  به گفته مقامات رسمی فلسطینی کاهش حمایت برخی کشورهای خلیج فارس از فلسطینیان به چندین دلیل از جمله فشار بر تشکیلات خودگردان فلسطین برای پذیرش «معامله قرن» که توسط «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا اعلام شد ،است. رئیس جمهور سابق ایالات متحده در حاشیه حضور در مراسم امضای توافق‌نامه عادی سازی روابط میان امارات و رژیم اشغالگر صهیونیستی در کاخ سفید از کشورهای ثروتمند عربی خواست که حمایت مالی خود را از فلسطین قطع کنند که این حمایت مالی از 360 میلیون دلار به 60 میلیون دلار در سال 2018  و سپس در سال 2019 به صفر رسید.

در ادامه این گزارش آمده است: کاهش حمایت مالی برخی کشورهای خلیج فارس از فلسطینیان همزمان با عادی سازی بسیاری از کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی بود درحالی که امارات، فلسطین را از سال 2010 تحریم کرده است. روزنامه« لوموند» فرانسه فاش کرد که امارات با هماهنگی با رژیم صهیونیستی درصدد اجرای طرحی برای نابود کردن آژانس کار و امداد آوارگان فلسطینی (آنروا) است. لوموند همچنین نوشت که رژیم صهیونیستی مدت‌هاست که درصدد نابود کردن آنروا است و این اقدام در چارچوب از بین بردن حق بازگشت میلیون‌ها آواره فلسطینی به سرزمینشان انجام می‌شود.

آژانس کار و امداد آوارگان فلسطینی توسط سازمان ملل در دسامبر 1949 ایجاد شد، یک مؤسسه امداد رسانی و تأمین تسهیلات و کمک‌های انسانی برای حمایت بیش از پنج میلیون پناهنده و آواره ثبت شده فلسطینی است. آوارگانی که طی جنگ 1948  فلسطین و همچنین جنگ شش روزه 1967 همراه با فرزندان خود یا از خانه مادری خود اخراج شدند یا فرار کردند.

المیادین نوشت: دلیل همکاری رژیم صهیونیستی با امارات برای از بین بردن آنروا به این دلیل است که آنروا از فلسطینیانی که در صدد بازگشت به سرزمین اجدادی‌شان از سال 8194  هستند، حمایت می‌کند و این موضوع در راستای منافع رژیم صهیونیستی نیست.

در این گزارش تاکید شده است: کشورهای حاشیه خلیج فارس در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در راستای خیانت بر ملت فلسطین پیش می‌روند؛ چرا که آن‌ها به دنبال حمایت از رژیم صهیونیستی در نادیده گرفتن حقوق ملت فلسطین و همچنین حمایت از گسترش اشغالگری این رژیم  از انرژی گرفته تا فضا، آب، بهداشت و فناوری هستند درحالی‌که ملت فلسطین در کمبود مداوم امکانات به سر می‌برند و کاملا واضح است که کشورهای سازش‌کار عربی حمایت از اشغالگری و جنایت رژیم صهیونیستی را به آرمان فلسطین ترجیح می‌دهند و این درحالی‌است که فلسطینیان تحت آزار و شکنجه رژیم غاصب اسرائیل هستند.

 

 

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۸۶۷۲۲۳۰۷:۰۷:۰۰ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
حكام امارات با مديريت عالي كشورشان را به يكي از بهترين وبه روز ترين كشورهاي منطقه وجهان تبديل كردند ولي بإعادي سازي روابط با اسرايبل اينده خاندان بن زايد را تباه كردند چون صهيونيستها هدفشان جلوگيري از پيشرفت وثباط در كشورهاي عربي است
ناشناس۱۸۶۷۲۹۹۰۹:۱۱:۲۳ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
باشه فقط امثال شما می فهمید. بقیه کشور های هیچی نمی فهمن. فقط در تعجبم شما ها که انقدر می فهمید چرا وضع کشور انقدر داغونه و مردم پول ندارن گوشت و لبنیات بخرن
ناشناس۱۸۶۷۶۲۸۱۲:۵۷:۰۱ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
دار و دسته شما اگر غیرت داشتن اکنون وضع اقتصاد کشور و معیشت مردم این نبود که شرمنده زن و بچه خود باشند.
ناشناس۱۸۶۷۲۴۶۰۷:۴۵:۱۱ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
چرا اعراب و اسراییل با هم نزدیک شده اند؟ آیا ما نقشی در این ماجرا نداریم؟
ناشناس۱۸۶۷۶۳۶۱۳:۰۰:۵۸ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
برخی حکام عرب کشورهای منطقه از جمله بن سلمان و بن زاید گاو شیرده امریکا هستن و به همین دلیل با اسرائیل فرزند ناخلف شیطان بزرگ رابطه برقرار کردند.
ناشناس۱۸۶۷۸۶۰۱۵:۳۱:۲۶ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
عجب گاو شیردهی که میزنه دو تا ابر برج آمریکا رو سیخکی میریزه پایین اما کسی جرات نداره سرشو ببره !!!
ناشناس۱۸۶۷۲۸۹۰۸:۵۷:۰۰ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
حرف خنده دار.10 میلیارد دلار..تمامی اقتصاد دنیا در دست یهودی هاست..
ناشناس۱۸۶۷۶۳۸۱۳:۰۳:۰۹ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
رژیم جعلی و کودک کش و غاصب صهیونیستی 5 سال آینده را نخواهد دید.
ناشناس۱۸۶۷۳۰۱۰۹:۱۲:۰۴ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
بعضی ها می گن اسرائیل از خانه عنکبوت سست تره. ولی شواهد نشون میده که روز به روز داره بیشتر ایران رو محاصره می کنه. از شمال و جنوب
ناشناس۱۸۶۷۵۴۵۱۲:۱۴:۰۰ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
با ظاهر سازی نمی‌توان قدرت کسب کرد
ناشناس۱۸۶۷۶۳۴۱۲:۵۹:۱۲ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
اسرائیل یک زمانی بدنبال اجرای طرح نیل تا فرات بود اما اکنون از ترس به دور خودش دیوار حائل کشیده و از وحشت موشکهای حماس و حزب الله خواب و خوراک ندارد.
ناشناس۱۸۶۷۳۲۹۰۹:۴۶:۱۷ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
آخرش همه این ها خواهند رفت
ناشناس۱۸۶۷۳۴۸۱۰:۰۲:۱۰ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
هزینه درگیری فسلطینی ها با اسرائیل زیاد است و باید هر چه زودتر برای رسیدن به توافق و ایجاد صلح در منطقه اقدام کنند و این جنگهایی که به ضرر خاورمیانه است پایان داده شود عقب ماندگی اقتصادی و جنگ دیگر برای منطقه کافی است
ناشناس۱۸۶۷۵۳۸۱۲:۱۲:۴۰ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
لعنت خدا بر حکومت های دست نشانده و واداده عربی حوزه خلیج فارس
ناشناس۱۸۶۷۷۷۱۱۴:۳۶:۵۱ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
به جای اینکه برای کشورهای دیگر نسخه بپیچید ،فقط اگر توان دارید مشکل مرغ و روغن رو حل کنید.مابقی پیشکش
ناشناس۱۸۶۷۸۶۴۱۵:۳۶:۳۵ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
فعلا امارات برا غزه واکسن کرونا ارسال کرده اگه پس بفرستن یعنی اونا هم امارات را خائن می دانند وگرنه ...
یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. درباره یک تصمیم

 3. ربیعی خطای دولت در زمینه اطلاع‌رسانی پیرامون فیلترینگ را پذیرفت/ آیت‌الله رئیسی نقشی در فیلترینگ تلگرام نداشت

 4. آقای همتی! شاه مهره‌های لیست شما در زندانند/سرنوشت ابربدهکاران بانکی چه شد؟

 5. دلایل کرباسچی برای مشارکت فعال در انتخابات/ درخواست جهانگیری از شورای نگهبان درباره ردصلاحیت هاشمی در سال ۹۲/ کمیسیون اصل۹۰، نهاوندیان را به دستگاه قضایی معرفی کرد

 6. ماجرای ادامه دار احراز صلاحیت‌ ها

 7. روایت سیزدهم | شوک دوباره به انتخابات؛ این بار وزیر اطلاعات اسبق/ نامزد یواشکی! / دعوت بهزاد نبوی برای شرکت در انتخابات

 8. همتی: تحریم عامل اصلی همه مشکلات است/ همه می‌گویند همتی اعتماد به نفس دارد

 9. وزیر نفت: افزایش قیمت بنزین تصمیم سران سه قوه بود

 10. زاکانی: پنج نامزد جریان انقلاب به سمت همگرایی بروند/ آیا باید تا پایان انتخابات در عرصه ماند

 11. سفر مهرعلیزاده به تبریز

 12. دوربین مخفی واکنش مردم به تصاویر رضا پهلوی

 13. مداحان برای گرم‌کردن تنور انتخابات به میدان آمدند+ عکس

 14. روایت سخنگوی قوه قضاییه از لیست ۱۱ نفره «همتی»/سیستم بانکی نه تنها مدعی نبود بلکه مانع تراشی هم می کرد

 15. موضع نوبخت در انتخابات ریاست جمهوری ١۴٠٠

 16. رئیسی: آقایان توسعه کشور را به لبخند بیگانگان گره زدند/ پایان رانت و فساد را اعلام خواهیم کرد/ سفره مردم وابسته به خارج شد

 17. توییت جالب امین توکلی درباره رئیس جمهور

 18. محسن هاشمی رفسنجانی به رهبرانقلاب درباره عملکرد شورای نگهبان نامه نوشت + متن

پربحث‌های هفته

 1. حقوق‌های نجومی کماکان پابرجاست/ تصویری از فیش حقوقی ۸۵ میلیون تومانی تاجگردون در پست جدید

 2. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 3. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 4. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 5. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 6. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 7. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 8. پیش بینی عجیب عرفات پیش از مرگ درباره فلسطین

 9. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 10. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 11. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 12. درباره یک تصمیم

 13. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 14. سوال بی‌رودربایستی با مردم؛ آیا امسال رأی می‌دهید؟

 15. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 16. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 17. حضور سید ابراهیم رئیسی در جمع مردم ورامین

 18. آیا مناظره های تلویزیونی را باید جدی گرفت؟!

 19. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

 20. استوری انتخاباتی محسن تنابنده

 21. برای دختر حاج قاسم نه!

 22. قضاوت آشنا درباره مستند زاکانی

 23. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

 24. مردی که پس از موشک‌های حزب‌الله آمد با موشک‌های غزه رفت!

 25. رییسی گذشت !

ابر آروان

آخرین عناوین