هدیه میلیاردی جهانبخش به فدراسیون فوتبال

ورزشی،   3991216088

بازیکن تیم ملی فوتبال ایران که از تیم داماش گیلان راهی اروپا شد به دلیل منحل شدن تیم ایرانی خود رقم قابل توجهی از انتقالش به تیم انگلیسی را نصیب فدراسیون فوتبال خواهد کرد.

هدیه میلیاردی جهانبخش به فدراسیون فوتبال

به گزارش مهر، باشگاه برایتون انگلیس بابت انتقال علیرضا جهانبخش مبلغ ۱۸ میلیون یورو به حساب باشگاه آلکمار هلند واریز کرده است تا ضمن دریافت رضایتنامه این باشگاه هلندی بابت انتقال او، هزینه حق رشد جهانبخش که در ۱۹ سالگی به آلکمار پیوسته بود را پرداخت کند.

باشگاه انگلیسی در تاریخ سوم مردادماه ۱۳۹۷ با عقد قرادادی رسمی، هافبک تیم ملی ایران را با مبلغی جالب توجه که نگاه رسانه‌های فوتبالی این کشور را به خود جلب کرد به خدمت گرفت تا بتواند از حضور ستاره جوان آلکمار در لیگ جزیره بهره مند شود.

باشگاه برایتون طبق قوانین فیفا در خصوص پرداخت حق رشد او باید به باشگاهی که جهانبخش را در دوران ۱۲ تا ۱۹ سالگی آموزش فوتبال داده است پرداخت کند.

پولی که با توجه به حضور این بازیکن در دوران نوجوانی خود در باشگاه داماش گیلان باید به حساب این باشگاه واریز شود اما انحلال کامل باشگاه داماش در اوایل آذرماه سال جاری سبب شد تا باشگاه فعلی جهانبخش در انگلیس موظف به پرداخت آن به حساب فدراسیون فوتبال ایران شود.

مبلغی حدود چهار درصد از مبلغ کل رضایتنامه جهانبخش بابت انتقال از آلکمار به برایتون که به فدراسیون فوتبال ایران می‌رسد.

پیگیری‌ها از یک منبع موثق نشان از پرداختی رقمی حدود ۶۸۰ هزار تا ۷۰۰ هزار یورو به حساب فدراسیون فوتبال دارد. این در حالی است که وکلای فدراسیون فوتبال در گفتگوهای رسانه‌ای خود تنها به دریافت مبلغ ۵۷۳ هزار یورو از این پول اشاره کرده‌اند و مشخص نیست این رقم بر چه اساسی بیان شده است.

هدیه‌ای بادآورده که جهانبخش در روزهای آغازین شروع به کار شهاب الدین عزیزی خادم در قامت ریاست به فدراسیون فوتبال خواهد داد.

فدراسیون فوتبال طبق قوانین پروژه «مشارکت» در آیین نامه نقل و انتقالاتی فیفا موظف است تمامی این مبلغ را صرف رشد بازیکنان در رده‌های پایه کند و این مبلغ را به بازیکنانی که در دوران حضور جهانبخش در داماش گیلان حضور داشتند بدهد تا آنها فوتبال خود را به طور حرفه‌ای ادامه دهند.

پولی که در صورت عدم توجه فدراسیون فوتبال ایران برای توسعه زیرساخت‌های خود در امور پایه می‌تواند توسط فیفا مورد بررسی قرار بگیرد.

انتقال جهانبخش به فوتبال اروپا از ابتدا برای داماشی‌ها سود داشت چرا که این باشگاه در دوران فعالیت خود با مالکیت امیر عابدینی نیز مبلغ هزار یورو در یکی از بانک‌های کشور ترکیه دریافت کرد اما طولی نکشید که این باشگاه شمالی امتیاز خود را فروخت و سپس نتوانست بدهی‌های خود را پرداخت کند تا منحل شده و هم تیمی‌های جهانبخش روزهای سخت غیر فوتبالی خود را آغاز کنند!

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. کجا دارید می‌روید؟!

 2. آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند!

 3. روایت برجامی «منبع مطلع» یا «جوجه های نفوذی»؟ ؛ در گرند هتل وین چه خبر است؟!

 4. پاس گل آمریکا به چین و ایران؟

 5. مذاکرات وین و برگ برنده ایران در پاسخ به خرابکاری نطنز

 6. انتخابات؛ نماد وحدت ملی

 7. گیاه «شِنگ» چیست و چه خواصی دارد؟

 8. مشكلي بزرگتر از تحريم براي ايران 

 9. جهش ژنتیکی یک ویروس خطرناک قدیمی در جامعه !

 10. روحانی: نمی‌توانم هضم کنم یکی ایرانی باشد و از رفع تحریم ناراحت باشد

 11. آمریکا ضعیف شده، یا چین قوی تر شده است؟!

 12.  یک رتبه و چند نکته

 13. واکسن کرونا پولی شد، نشد؟

 14. تدارکاتچی ؛ و این همه خواستگار ؟!

 15. دام تکراری آمریکایی‌ها برای مذاکره‌کنندگان

 16. باقی ماندن ۸۷.۵ درصد تحریم ها در برجام پذیرفته شد

 17. محسن رضایی: برخی مسئولین دولت روحانی باید محاکمه شوند/ نفوذی‌ها با مافیاهای اقتصادی ارتباط برقرار کرده‌اند

 18. روزهای پایانی دولت روحانی؛ آیا باید منتظر گشایش بود؟

 19. بلایی که هنگام دزدی بر سر یک سارق آمد

 20. آخرین وضعیت میرحسین موسوی، رهنورد و کروبی/ رفت‌وآمدها بیشتر شده است + تصاویر

 21. رای‌آور ترین کاندید انتخابات ۱۴۰۰ چه کسی است؟/ رئیسی در صدر نامزدهای احتمالی + جدول

 22. عوامل تهیه و انتشار کلیپ ساختگی تعرض به یک روحانی بازداشت شدند

 23. وعده‌های اقتصادی عجیب محسن رضایی/ پزشکیان: مخالف وضع موجود هستم/ انتقاد روحانی از مخالفان واکسن روسی و چینی

 24. چرا جهانگیری بهترین گزینه اصلاح‌طلبان است؟/ امیدواری اصولگرایان به نامزدی رئیسی/ قالیباف؛ آماده کاندیداتوری/ انتقادات پزشکیان از روحانی

 25. آذری‌جهرمی؛ گزینه اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران؟/ رستم قاسمی و شائبه سوءاستفاده تبلیغاتی از نام حاج قاسم/ روحانی: نگذاشتیم قحطی شود!/ اختلاف مجلس انقلابی و مجمع تشخیص مصلحت

آخرین عناوین