۱۱ اتفاق جنایی که از آن‌ها فیلم ساخته شد + تصاویر

فرهنگی،   3991125040

رویداد‌ها و اتفاقات جنایی زیادی در سراسر جهان ممکن است روی دهد و به سوژه خوبی برای فیلمساز‌ها تبدیل شوند.

۱۱ اتفاق جنایی که از آن‌ها فیلم ساخته شد + تصاویر

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از باز فید، در طول تاریخ اتفاقات جنایی زیادی روی داده اند. این اتفاق‌ها توسط فیلمساز‌ها دستمایه‌ای برای ساخت یک اثر قرار می‌گیرند و با نمایش این داستان‌های هولناک، باعث وحشت مخاطبان خود می‌شوند. در اینجا با تعدادی از فیلم‌ها که بر اساس اتفاقات جنایی در دنیای واقعی ساخته شده اند آشنا شوید.

شهری که از غروب آفتاب می‌ترسد (۱۹۷۶، ۲۰۱۴)

۱۱ اتفاق جنایی که از آن‌ها فیلم سینمایی ساخته شداین فیلم در مورد یک قاتل سریالی واقعی است که شهر تکسارکنا در ایالت تگزاس به به وحشت می‌اندزد. این قاتل در طی ۱۰ هفته در سال ۱۹۷۶ به هشت نفر حمله می‌کند که پنج نفر از آن‌ها به قتل رسیدند. یکی از کاربران بازفید می‌گوید دیدن این فیلم در روز اولی که به همان شهر رفته باعث وحشت او شده بود.

یک جنایت آمریکایی (۲۰۰۷)

۱۱ اتفاق جنایی که از آن‌ها فیلم سینمایی ساخته شدخط داستانی این فیلم برا اساس داستان دلخراش قتل سیلویا لایکنس است. دختری ۱۶ ساله که در سال ۱۹۶۵ توسط سرپرست خود و چند نفر دیگر به طرز وحشیانه‌ای مورد شکنجه قرار گرفت و سرانجام به قتل رسید. این فیلم تلاش می‌کند کاملا به واقعیت پایبند باشد به همین خاطر شکنجه‌هایی که در دادگاه رد شده بود در این فیلم نمایش داده نشده است.

قتل با اعداد (۲۰۰۲)

۱۱ اتفاق جنایی که از آن‌ها فیلم سینمایی ساخته شداین فیلم براساس پرونده نیتان لئوپولد و ریچارد لوئب دو دانشجوی ممتاز دانشگاه ساخته شده است که برای مرتکب شدن یک جنایت کامل، پسری ۱۴ ساله را می‌ربایند و به قتل میرسانند. این داستانی بود که در زمان خودش جنجال‌های زیادی را به پا کرد.

کشتار با اره برقی در تگزاس (۱۹۷۴ و ۲۰۰۳)

۱۱ اتفاق جنایی که از آن‌ها فیلم سینمایی ساخته شداین فیلم تقریبا بر اساس داستان زندگی یک قاتل به نام اد گین ساخته شده است که به قصاب پلینفیلد مشهور بود. او هم مثل شخصیتی که در فیلم آن را می‌بینیم، با قربانیان خود کار‌های عجیب و ترسناکی مثل کندن پوست آنها، نبش قبر کردن و ساختن وسایلی از پوست اجساد انجام می‌داد.

جسم جنیفر (۲۰۰۹)

۱۱ اتفاق جنایی که از آن‌ها فیلم سینمایی ساخته شداز داستان قتل وحشیانه یک دختر ۱۵ ساله به نام الیس پالهر توسط یک گروه در سال ۱۹۹۶، اقتباسی آزاد صورت گرفت و این فیلم سینمایی ساخته شد.

آنابل (۲۰۱۴)

۱۱ اتفاق جنایی که از آن‌ها فیلم سینمایی ساخته شداد و لورین وارن محققان ماوراالطبیعه‌ای بودند که روی پرونده‌هایی ترسناک کار کردند. در دهه ۶۰ میلادی از ان‌ها خواسته شد در مورد یک عروسک پارچه‌ای تحقیق کنند که رفتار‌های مخرب و ترسناکی را از خود نشان می‌داد. برای مدت‌ها گفته می‌شد که این عروسک تحت تاثیر روح دختری به نام آنابل قرار دارد.

وحشت در آمیتیویل (۱۹۷۹، ۲۰۰۵)

۱۱ اتفاق جنایی که از آن‌ها فیلم سینمایی ساخته شداین دو فیلم داستان واقعی خانواده لوتز را دنبال می‌کنند. خانواده‌ای که به یک خانه پر ماجرا در آمیتیویل مهاجرت می‌کنند. در این خانه قتل وحشتناکی صورت گرفته بود و بعد‌ها گفته شد که این خانواده توسط ارواح کسانی که به قتل رسیدند تسخیر شده اند.

زودیاک(۲۰۰۷)

۱۱ اتفاق جنایی که از آن‌ها فیلم سینمایی ساخته شدداستان این فیلم بر اساس کتابی به همین نام اقتباس شده که در مورد یک قاتل سریالی به نام زودیاک است. این قاتل، شخصی بود که به پلیس نامه‌هایی راز آلود می‌نوشت و آن‌ها را مجبور می‌کرد نامه هایش را منتشر کنند تا بتوانند در بین مردم وحشت ایجاد کند. پرونده او هنوز هم باز است و یکی از مشهور‌ترین پرونده‌های لاینحل قتل در تاریخ است. این قاتل زنجیره‌ای ۳۷ را مورد هدف گلوله قرار داده و با ضربات چاقو کشته است.

وینچستر (۲۰۱۸)

۱۱ اتفاق جنایی که از آن‌ها فیلم سینمایی ساخته شدسارا وینچستر پس از مرگ فرزند و همسرش که صاحب یک شرکت اسلحه بود، با ۲۰ میلیون دلاری که به او ارث می‌رسد به جای دیگر نقل مکان می‌کند. اما تصور می‌کند خانه او توسط روح کسانی که به وسیله اسلحه وینچستر به قتل رسیده اند، خانه اش را تسخیر کرده اند.

در کمال خونسردی (۱۹۶۷)

۱۱ اتفاق جنایی که از آن‌ها فیلم سینمایی ساخته شددر نوامبر سال ۱۹۵۹، ۴ نفر از اعضای یک خانواده توسط دو مجرمی که سابقه دستگیری داشتند، کشته می‌شوند. ترومن کاپوتی رمانی در رابطه با این رویداد به نام «در کمال خونسردی» می‌نویسد که بعد‌ها یک فیلم سینمایی از آن اقتباس می‌شود. این فیلم به جزئیات دقت کرده و با داستان اصلی مطابقت دارد. گفته می‌شود این فیلم در همان خانه‌ای که قتل‌ها اتفاق افتادند، فیلمبرداری شده اند

هیولا (۲۰۰۳)

۱۱ اتفاق جنایی که از آن‌ها فیلم سینمایی ساخته شداین فیلم بیوگرافی و جنایی، در مورد زندگی یک قاتل سریالی به نام آیلین وورنوس است. او در سال ۲۰۰۲ میلادی به جرم کشتن حداقل ۷ مرد در اواخر دهه ۱۹۸۰ و اوایل دهه ۱۹۹۰ میلادی اعدام شد. البته او مدعی بود که آن‌ها را برای دفاع از خود به قتل رسانده است.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. «روحانی بود، خیلی خوب بود»

 2. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 3. پرسش مهم افکار عمومی درباره سرعت گرفتن روند واکسیناسیون

 4. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

 5. آینده محتوم خودروسازی ایران

 6. ۵ میلیون تزریق و رتبه دوم واکسیناسیون در جهان/ نظر پزشکيان درباره تيم اقتصای دولت / رضایی از دبیری مجمع کنار می‌کشد؟

 7. برگ سبز خودرو و آغاز جدالی دوباره

 8. زوایای پنهان پرونده اکبر خرمدین/ وکیل پایه یک دادگستری: مادر بابک باید فی الفور آزاد شود!

 9. امید لبنانی ها باز هم ناامید می شود؟!

 10. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

 11. توافق مجدد ایران با آژانس انرژی اتمی درباره دوربین‌های نظارتی/ کوچ قاضی‌زاده هاشمی از مجلس به دولت/ استقبال اصلاح‌طلبان از اقدامات اژه‌ای

 12. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

 13. سفر پرحاشیه آقای مدیرکل

 14. لانه جاسوسی آمریکا در لبنان بر ضد مقاومت

 15. پشت پرده سخنرانی سرکرده القاعده با لباس سنتی عربستان

 16. ما و پنجشیریان

 17. اسرائيل يتيم مي‌شود!

 18. چرا آمریکا در خلیج فارس یگان پهپادی مستقر کرده است

 19. قاضی زاده هاشمی:موضوع امروز استعفا نیست بلکه رفتن از سنگری به سنگر دیگر است

 20. بارقه های امید در دل مردم

 21. روایت‌ها از حضور همسر مقام رهبری در مراسم خاکسپاری برادرش حقیقت ندارد

 22. توییت جالب عباس خامه‌یار درباره تانکرهای حمل سوخت در لبنان

 23. درباره کدام افغانستان سخن می‌گوییم؟!

 24. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

 25. رستم قاسمی: ساخت یک میلیون مسکن تورم‌زا نیست

ابر آروان

آخرین عناوین