اخاذی از شوهر فراری با اجیر کردن ۲ برادر سارق

حوادث،   3991029060

مردی در یکی از سایت‌های همسریابی با زنی آشنا شد و به‌صورت موقت با او ازدواج کرد اما پس از پایان دوره عقد موقت، تصمیم گرفت از او جدا شود که این اتفاق باعث شد زن کینه‌جو ۲ گروگانگیر را برای باجگیری از او اجیر کند.

اخاذی از شوهر فراری با اجیر کردن ۲ برادر سارق

همشهری آنلاین نوشت: چند وقت قبل مردی ۶۰ساله‌ به شعبه سوم دادسرای ویژه سرقت رفت تا از ۲ مرد و یک زن به ‌اتهام گروگانگیری و سرقت اموالش شکایت کند. او به بازپرس قریب احمدزاده گفت: من بازنشسته و مهندس هستم. چند سال قبل همسرم دچار سرطان شد و تحت درمان قرار گرفت. با رضایت او تصمیم به ازدواج موقت گرفتم. در یکی از سایت‌های همسریابی با زنی به نام نسترن آشنا شدم. نسترن از همسرش طلاق گرفته بود و با دخترش زندگی می‌کرد.

مرد ادامه داد: با نسترن قرار ملاقات گذاشتم و شرط گذاشتم تا زمانی که همسرم بهبود پیدا کند به‌صورت موقت با او ازدواج کنم. نسترن هم شرط مرا پذیرفت و به‌صورت موقت با او ازدواج کردم. هر بار که مدت صیغه تمام می‌شد، آن را تمدید می‌کردم. تا اینکه بعد از گذشت ۴ سال همسر اولم حالش خوب شد. همزمان دوره عقد من با نسترن به پایان رسید و به او گفتم همسرم حالش خوب شده و باید پیش او برگردم. گفتم که دیگر حاضر نیستم صیغه را تمدید کنم اما این شروع دردسرهای بزرگی برای من شد. چرا که نسترن دست بردار نبود و مدام تهدید می‌کرد که او را به عقد دائم خود درآورم. من اهمیتی به حرف‌هایش نمی‌دادم اما نسترن دست‌بردار نبود. تا اینکه روز حادثه به من زنگ زد و گفت حال دخترش بد شده است. گریه می‌کرد و با التماس از من می‌خواست هرچه سریع‌تر خودم را به خانه‌اش برسانم و دخترش را به بیمارستان ببرم. من هم دلم به حالش سوخت و از همه جا بی‌خبر راه افتادم به سمت خانه شان.

شاکی گفت: وقتی به خانه نسترن رسیدم خبری از دخترش نبود. دقایقی بعد در باز و بسته شد و من ۲ مرد ناشناس را مقابلم دیدم. می‌خواستم بروم اما مردان غریبه مانع شدند. نسترن مدعی بود که آنها خواهرزاده‌هایش هستند. مردان ناشناس مرا در اتاق حبس کردند و مدام می‌گفتند چرا حق و حقوق این زن را نمی‌دهی و دوباره ازدواجت را تمدید نمی‌کنی؟ بعد با چاقو من را به مرگ تهدید کردند و گفتند اگر تسلیم خواسته آنها نشوم مرا به قتل می‌رسانند. گروگانگیران با تهدید ۳ فقره چک ۱۰۰میلیونی، یک چک ۲۰میلیونی و سفته ۱۵۰میلیونی از من گرفتند. علاوه بر این کارت عابربانکم را هم گرفتند و تهدید کردند که رمزش را در اختیارشان قرار بدهم. پس از آن نسترن و یکی از مردان گروگانگیر پیش من ماندند و مرد دیگر از خانه بیرون رفت تا حسابم را خالی کند. حدود ۶۰میلیون تومان پول در آن کارتم داشتم که همه آن را سرقت کردند.

شاکی در ادامه گفت: گروگانگیران پس از سرقت، اقدام به تهیه فیلم سیاه کردند و تهدید کردند که اگر شکایت کنم، فیلم را در شبکه‌های اجتماعی پخش می‌کنند و آبرویم را می‌برند. علاوه بر این، وسایل داخل ماشین و مدارک هویتی خودرو و سند آن را هم از من گرفتند. آنها پس از ۲ ساعت آزادم کردند و گفتند باید ظرف یک‌ساعت آینده ۱۰۰میلیون دیگر به حسابشان واریز کنم. من هم از ترس جانم و انتشار فیلم‌هایی که از من تهیه کرده بودند، پول را به حسابشان واریز کردم اما آنها دست‌بردار نبودند. گروگانگیران با تهدید دوباره از من اخاذی کردند و باج گرفتند و وقتی دیدم دست‌بردار نیستند و بار دیگر ۱۰۰ میلیون تومان پول می‌خواهند، تصمیم گرفتم از آنها شکایت کنم.

انتقام‌جویی

با این شکایت، پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شد و مأموران پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران تحقیقات خود را با دستور بازپرس پرونده آغاز کردند تا هرچه زودتر گروگانگیران باجگیر را دستگیر کنند.

ماموران در نخستین اقدام راهی منزل نسترن شدند اما او فراری شده بود. ردیابی‌ها برای شناسایی مخفیگاه متهمان و بازداشت آنها ادامه داشت. تا اینکه نشانی مخفیگاه زن جوان به‌دست آمد و او دستگیر شد. نسترن در بازجویی‌ها اعتراف کرد که برای انتقام از شوهر فراری‌اش نقشه اخاذی و حبس او را کشیده است.

وی گفت: وقتی دوره عقدم با محسن تمام شد، او دیگر حاضر نشد تمدیدش کند. از سوی دیگر حق و حقوقم را پرداخت نمی‌کرد و چند باری که به او اعتراض کردم، مرا به باد کتک گرفت طوری که از او به اتهام ضرب و شتم شکایت کردم و طول درمان گرفتم. او در جلسه دادگاه هم حاضر نمی‌شد تا اینکه تصمیم گرفتم از او انتقام بگیرم. موضوع را به ۲ نفر از آشنایان خانوادگی‌مان گفتم و آنها حاضر شدند او را تنبیه کنند. ۲ جوانی که اجیر کردم برادر بودند و روز حادثه به خانه‌ام آمدند و اموال محسن را سرقت کردند. علاوه بر این دست به اخاذی از او زدند و کتکش زدند اما طمع ما باعث شد تا محسن شکایت کند و گیر بیفتیم.

با اعتراف این زن، ۲ برادر اجیرشده نیز دستگیر شدند. آنها که سابقه‌دار هستند و پیش از این به اتهام سرقت و تخریب خودرو به زندان رفته بودند، در بازجویی‌ها به جرم خود اقرار کردند. ۲برادر گفتند که نسترن به آنها گفته ۲۵۰میلیون تومان مهریه‌اش بوده که شوهرش پرداخت نمی‌کرده است.

یکی از ۲ برادر گفت: نسترن می‌گفت شوهرش دیگر حاضر نیست با او زندگی کند و حق و حقوقش را پرداخت نمی‌کند. او از ما خواست تا شوهرش را تنبیه کنیم و برای این کار تاکنون ۶میلیون تومان پول به ما پرداخت کرده است. وعده ما پول بیشتر بود اما زیر حرفش زد تا اینکه دستگیر شدیم.

براساس این گزارش، هم‌اکنون برای متهمان قرار قانونی صادر شده و آنها برای انجام تحقیقات بیشتر در اختیار مأموران اداره آگاهی تهران قرار دارند.

یکتانت

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. بفرمایید؛ این هم از دموکرات های مؤدب و باهوش!

  2. قالیباف: اعضای هیئت علمی دانشگاه‌‌ها و قضات از پرداخت مالیات معاف شدند

  3. آیا کار مجلس این است؟!

  4. جزئیات بیمه تکمیلی جدید فرهنگیان اعلام شد

  5. بالاخره قیمت ها دست خداست یا مسئولان؟!

  6. زمان جلسه شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد

  7. استخدام ۲۰ هزار فرزند شهید و ایثارگر

  8. آقایان، مشک آن است که خود ببوید !..

  9. بلاتکلیفی مردم برای سفر‌های نوروز ۱۴۰۰/ اسامی شهرهای سفر ممنوع

  10. تصاویری از رهبر انقلاب در کنار پدرشان

  11. سناریوهای ایران در ماجرای هسته ای

  12. فیلم سنتکام درباره حمله موشکی ایران به عین‌الاسد

  13. ساندی تایمز: روزهای سختی در انتظار محمد بن سلمان است

  14. تصاویر پهپاد آمریکایی از لحظه حمله ایران به عین‌الاسد

  15. گاردین: «بایدن» مسیر «ترامپ» را در برجام در پیش گرفته است

  16. خط پایانی بر انحصار ۶۵ ساله وکالت/ با تأیید شورای نگهبان وکالت کسب و کار شناخته شد

  17. تصاویری از ندامتگاه زنان تهران

  18. دیدارهای انتخاباتی آذری جهرمی/ نامزدی حسن خمینی برای اصلاح‌طلبان، موج ایجاد می‌کند؟/ روایت صادق خرازی از علت شکل‌گیری دولت پنهان/ احمدی‌نژاد: می‌خواهند مرا ترور کنند!

  19. تصاویر جدید از پشت صحنه سریال پایتخت

  20. پاسخ شهاب حسینی به منتقدان و خداحافظی با اینستاگرام

  21. پنتاگون از حملات هوایی آمریکا در شرق سوریه خبر داد

  22. روحانی: می‌ترسم دستی در کار باشد تا مردم در انتخابات شرکت نکنند

  23. جلیلی گزینه اصلی اصولگرایان می‌شود؟/ قصه دنباله‌دار روحانی و قیمت دلار/ مرعشی: اصلاح‌طلبان علاقه‌ای به حمایت از لاریجانی ندارند/ روایت فتاح از تاثیرات افشاگری تلویزیونی

  24. تزریق واکسن کرونا به ۲۰ هزار سالمند و معلول از فردا/ واکسیناسیون گروه‌های هدف تا پایان شهریور ۱۴۰۰

  25. متناسب سازی حقوق کلیه شاغلین در کمیسیون تلفیق تصویب شد

  آخرین عناوین