اخاذی از شوهر فراری با اجیر کردن ۲ برادر سارق

حوادث،   3991029060

مردی در یکی از سایت‌های همسریابی با زنی آشنا شد و به‌صورت موقت با او ازدواج کرد اما پس از پایان دوره عقد موقت، تصمیم گرفت از او جدا شود که این اتفاق باعث شد زن کینه‌جو ۲ گروگانگیر را برای باجگیری از او اجیر کند.

اخاذی از شوهر فراری با اجیر کردن ۲ برادر سارق

همشهری آنلاین نوشت: چند وقت قبل مردی ۶۰ساله‌ به شعبه سوم دادسرای ویژه سرقت رفت تا از ۲ مرد و یک زن به ‌اتهام گروگانگیری و سرقت اموالش شکایت کند. او به بازپرس قریب احمدزاده گفت: من بازنشسته و مهندس هستم. چند سال قبل همسرم دچار سرطان شد و تحت درمان قرار گرفت. با رضایت او تصمیم به ازدواج موقت گرفتم. در یکی از سایت‌های همسریابی با زنی به نام نسترن آشنا شدم. نسترن از همسرش طلاق گرفته بود و با دخترش زندگی می‌کرد.

مرد ادامه داد: با نسترن قرار ملاقات گذاشتم و شرط گذاشتم تا زمانی که همسرم بهبود پیدا کند به‌صورت موقت با او ازدواج کنم. نسترن هم شرط مرا پذیرفت و به‌صورت موقت با او ازدواج کردم. هر بار که مدت صیغه تمام می‌شد، آن را تمدید می‌کردم. تا اینکه بعد از گذشت ۴ سال همسر اولم حالش خوب شد. همزمان دوره عقد من با نسترن به پایان رسید و به او گفتم همسرم حالش خوب شده و باید پیش او برگردم. گفتم که دیگر حاضر نیستم صیغه را تمدید کنم اما این شروع دردسرهای بزرگی برای من شد. چرا که نسترن دست بردار نبود و مدام تهدید می‌کرد که او را به عقد دائم خود درآورم. من اهمیتی به حرف‌هایش نمی‌دادم اما نسترن دست‌بردار نبود. تا اینکه روز حادثه به من زنگ زد و گفت حال دخترش بد شده است. گریه می‌کرد و با التماس از من می‌خواست هرچه سریع‌تر خودم را به خانه‌اش برسانم و دخترش را به بیمارستان ببرم. من هم دلم به حالش سوخت و از همه جا بی‌خبر راه افتادم به سمت خانه شان.

شاکی گفت: وقتی به خانه نسترن رسیدم خبری از دخترش نبود. دقایقی بعد در باز و بسته شد و من ۲ مرد ناشناس را مقابلم دیدم. می‌خواستم بروم اما مردان غریبه مانع شدند. نسترن مدعی بود که آنها خواهرزاده‌هایش هستند. مردان ناشناس مرا در اتاق حبس کردند و مدام می‌گفتند چرا حق و حقوق این زن را نمی‌دهی و دوباره ازدواجت را تمدید نمی‌کنی؟ بعد با چاقو من را به مرگ تهدید کردند و گفتند اگر تسلیم خواسته آنها نشوم مرا به قتل می‌رسانند. گروگانگیران با تهدید ۳ فقره چک ۱۰۰میلیونی، یک چک ۲۰میلیونی و سفته ۱۵۰میلیونی از من گرفتند. علاوه بر این کارت عابربانکم را هم گرفتند و تهدید کردند که رمزش را در اختیارشان قرار بدهم. پس از آن نسترن و یکی از مردان گروگانگیر پیش من ماندند و مرد دیگر از خانه بیرون رفت تا حسابم را خالی کند. حدود ۶۰میلیون تومان پول در آن کارتم داشتم که همه آن را سرقت کردند.

شاکی در ادامه گفت: گروگانگیران پس از سرقت، اقدام به تهیه فیلم سیاه کردند و تهدید کردند که اگر شکایت کنم، فیلم را در شبکه‌های اجتماعی پخش می‌کنند و آبرویم را می‌برند. علاوه بر این، وسایل داخل ماشین و مدارک هویتی خودرو و سند آن را هم از من گرفتند. آنها پس از ۲ ساعت آزادم کردند و گفتند باید ظرف یک‌ساعت آینده ۱۰۰میلیون دیگر به حسابشان واریز کنم. من هم از ترس جانم و انتشار فیلم‌هایی که از من تهیه کرده بودند، پول را به حسابشان واریز کردم اما آنها دست‌بردار نبودند. گروگانگیران با تهدید دوباره از من اخاذی کردند و باج گرفتند و وقتی دیدم دست‌بردار نیستند و بار دیگر ۱۰۰ میلیون تومان پول می‌خواهند، تصمیم گرفتم از آنها شکایت کنم.

انتقام‌جویی

با این شکایت، پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شد و مأموران پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران تحقیقات خود را با دستور بازپرس پرونده آغاز کردند تا هرچه زودتر گروگانگیران باجگیر را دستگیر کنند.

ماموران در نخستین اقدام راهی منزل نسترن شدند اما او فراری شده بود. ردیابی‌ها برای شناسایی مخفیگاه متهمان و بازداشت آنها ادامه داشت. تا اینکه نشانی مخفیگاه زن جوان به‌دست آمد و او دستگیر شد. نسترن در بازجویی‌ها اعتراف کرد که برای انتقام از شوهر فراری‌اش نقشه اخاذی و حبس او را کشیده است.

وی گفت: وقتی دوره عقدم با محسن تمام شد، او دیگر حاضر نشد تمدیدش کند. از سوی دیگر حق و حقوقم را پرداخت نمی‌کرد و چند باری که به او اعتراض کردم، مرا به باد کتک گرفت طوری که از او به اتهام ضرب و شتم شکایت کردم و طول درمان گرفتم. او در جلسه دادگاه هم حاضر نمی‌شد تا اینکه تصمیم گرفتم از او انتقام بگیرم. موضوع را به ۲ نفر از آشنایان خانوادگی‌مان گفتم و آنها حاضر شدند او را تنبیه کنند. ۲ جوانی که اجیر کردم برادر بودند و روز حادثه به خانه‌ام آمدند و اموال محسن را سرقت کردند. علاوه بر این دست به اخاذی از او زدند و کتکش زدند اما طمع ما باعث شد تا محسن شکایت کند و گیر بیفتیم.

با اعتراف این زن، ۲ برادر اجیرشده نیز دستگیر شدند. آنها که سابقه‌دار هستند و پیش از این به اتهام سرقت و تخریب خودرو به زندان رفته بودند، در بازجویی‌ها به جرم خود اقرار کردند. ۲برادر گفتند که نسترن به آنها گفته ۲۵۰میلیون تومان مهریه‌اش بوده که شوهرش پرداخت نمی‌کرده است.

یکی از ۲ برادر گفت: نسترن می‌گفت شوهرش دیگر حاضر نیست با او زندگی کند و حق و حقوقش را پرداخت نمی‌کند. او از ما خواست تا شوهرش را تنبیه کنیم و برای این کار تاکنون ۶میلیون تومان پول به ما پرداخت کرده است. وعده ما پول بیشتر بود اما زیر حرفش زد تا اینکه دستگیر شدیم.

براساس این گزارش، هم‌اکنون برای متهمان قرار قانونی صادر شده و آنها برای انجام تحقیقات بیشتر در اختیار مأموران اداره آگاهی تهران قرار دارند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. حقوق‌های نجومی کماکان پابرجاست/ تصویری از فیش حقوقی ۸۵ میلیون تومانی تاجگردون در پست جدید

 2. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 3. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 4. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 5. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 6. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 7. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 8. پیش بینی عجیب عرفات پیش از مرگ درباره فلسطین

 9. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 10. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 11. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 12. درباره یک تصمیم

 13. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 14. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 15. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 16. محسن رضایی از چک یارانه ۴۵۰ هزار تومانی در ایرنا رونمایی کرد

 17. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

 18. استوری انتخاباتی محسن تنابنده

 19. برای دختر حاج قاسم نه!

 20. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

 21. مردی که پس از موشک‌های حزب‌الله آمد با موشک‌های غزه رفت!

 22. خیز آمریکا برای تسلط بر یمن از دروازه عمان

 23. دستور رئیسی برای جمع‌آوری بنرها و عکس‌های تبلیغاتی از سطح شهر

 24. سفری به درون کاخ لاکچری ولیعهد عربستان + تصاویر

 25. پاسخ محسن رضایی به انتقاد دختر شهید باکری

ابر آروان

آخرین عناوین