مشاور آیت الله هاشمی: باید ناز اصلاح طلبان را هم بکشند که ۱۴۰۰ کاندیدا شوند / فائزه هاشمی متفاوت از خانواده است

سیاسی،   3991028060 ۱۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

ایرنا نوشت: مشاور مرحوم اکبر هاشمی رفسنجانی گفت: اگر هاشمی زنده بود حزب کارگزاران را به اتحاد و همراهی با اصلاح طلبان ترغیب می‌کرد و از برخی استقلال‌طلبی‌ها و تک‌روی‌های طیف‌های داخل کارگزاران حمایت نمی‌کرد و اگر اختلافی بود همه را به همگرایی و اجماع سفارش می‌کرد.

مشاور آیت الله هاشمی: باید ناز اصلاح طلبان را هم بکشند که ۱۴۰۰ کاندیدا شوند / فائزه هاشمی متفاوت از خانواده است

«غلامعلی رجایی» با بیان اینکه مجلس یازدهم در هفت ماه گذشته کاملا ناپخته عمل کرده است، گفت: نمایندگان باید با نمایندگان ادوار مجلس، استانداران و مسوولان اجرایی و تقنینی مشورت کنند. مشورت در واقع سهیم کردن دیگران در اندیشیدن است و انسان را به پختگی می‌رساند.

مشاور مرحوم اکبر هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه تک صدایی به کشور آسیب می‌زند، یادآور شد: واقعیت این است که نمایندگان مجلس یازدهم در خوش‌بینانه‌ترین حالت با مشارکت ۴۲ درصدی وارد مجلس شدند، به این معنی همه مردم در انتخاب این مجلس شریک نبودند و حتی معتدلان اصولگرا هم نتوانستند با سهم قابل اتکایی وارد مجلس شوند. فاجعه وقتی است این تک صدایی در دولت آینده هم تکرار شود.

وی گفت: در غاصب بودن رژیم صهیونیستی تردیدی نیست اما چرا برای از بین بردن این رژیم در مجلس به طور رسمی زمان تعیین می‌کنند در حالی می‌دانند این موضوع حساسیت بین‌المللی را موجب می‌شود؟ این ریشه در رویکرد تک صدایی دارد و باید برای آن فکری کرد. اگر از همین منظر نگاه کنیم به نظرم رییس جمهوری منتخب ۱۴۰۰ باید اصلاح‌طلب یا ترکیبی از اصلاح‌طلبان، اصولگرایان و اعتدالی‌ها باشد.

نظر هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۷۶ ناطق نوری بود
رجایی شرایط انتخاباتی سال ۱۴۰۰ را شبیه خرداد ۷۶ توصیف کرد و افزود: در آن سال با وجود اینکه نظر مرحوم اکبر هاشمی رفسنجانی، علی‌اکبر ناطق نوری بود ولی به صراحت گفت که از آرا مردم صیانت و حراست می‌کند و در نهایت از دل صندوق رای، سید محمد خاتمی بیرون آمد. الان هم فکر می‌کنم اگر حاکمیت مشارکت و نظر واقعی مردم را می‌خواهد، باید به شیوه هاشمی عمل کند.

مشاور رسانه‌ای شهردار تهران از انتخابات اسفند ۹۸ مجلس شورای اسلامی به عنوان تجربه تلخ یاد و اظهار کرد: از این تجربه تلخ درس بگیریم تا رییس جمهوری حداقلی نداشته باشیم تا در چانه زنی‌های بین‌المللی با مشکل مواجه نشویم. نباید فراموش کرد که اقتدار و اعتبار اجتماعی هر سیستم سیاسی به حضور و مشارکت مردم در همه مسائل  است.  

بزرگان جریان اصولگرا باید به مجلس مشورت دهند
رجایی ادامه داد: در مجلس یازدهم شاهد رگه‌های خیزش تندروی و افراطی‌گری هستیم مثلا اینکه در طرح‌ها مجازات زندان برای مسوولان تعیین می‌کنند از عجایب جهان است. مجلس اختیار نظارت دارد و وقتی این ابزار را در اختیار دارد باید از آن استفاده کند، نظارت باید به حدی دقیق باشد که نیازی به بازداشت و زندان نباشد. شما حق نظارت و اعمال نظارت دارید نه تهدید مسوولان اجرایی به زندان! این مجلس از شگفتی‌های دوران است و به نظرم عقلای قوم باید فکری کنند و جلوی این تندروی‌ها را بگیرند.  

این فعال سیاسی ادامه داد: بزرگان جریان اصولگرا باید به مجلس مشورت دهند. عقلای اصولگرا اگر به فکر اعتبار خود هستند باید کاری کنند که نمایندگان دست از این تندروی‌ها بردارند.

اگر اصلاح‌طلبان ۲ درصد رای دارند گزینه‌های آنها را تایید صلاحیت کنند
رجایی در واکنش به اظهارات فعال اصولگرا که بر پایه یک نظرسنجی رای اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ را  ۲ تا ۸ درصد عنوان کرده‌ بود، یادآور شد: این نظرسنجی‌ها قابل استناد نیست و اگر فکر می‌کنند اصلاح‌طلبان ۲ درصد رای دارند بدون نگرانی گزینه‌های آنها را تایید صلاحیت کنند.

مشاور مرحوم هاشمی رفسنجانی گفت: نه تنها اصلاح طلبان که پایگاه رای اصولگرایان هم افت کرده است اگر افت نکرده بود، چرا محمدباقر قالیباف با این رای به مجلس رفت؟ مردم به دلایل متعدد نسبت به آینده ناامید هستند. این مجلس که با شعار معیشت تشکیل شد، باید به سمت بهبود وضعیت اقتصادی حرکت می‌کرد نه اینکه به جای کمک به دولت مقابل آن بایستد.

دولت حداقلی قدرت چانه‌زنی کمی دارد
رجایی گفت: اگر مشارکت و پشتوانه رای پایین باشد، دولت نمی‌تواند در مذاکرات بین المللی چانه زنی کند. حتی اگر وزیر خارجه رای اعتماد پایینی از مجلس بگیرد قدرت مذاکره خواهد داشت. بنابراین قدرت چانه زنی در مذاکرات جهانی برای یک رییس جمهوری و دولت حداقلی پایین می‌آید.  

این فعال اصلاح‌طلب ادامه داد: اگر مردم پای صندوق‌ رای نیایند، پیام‌های بین‌المللی زیادی از این عدم حضور شنیده می شود و کار دولت منتخب را مشکل می‌کند. بنابراین حتی باید ناز اصلاح‌طلبان را بکشند تا آنها جنس خوبی عرضه کنند و مشتری بیشتری را جذب کنند. مغازه‌ای که یک نوع پارچه دارد خریداران ترجیح می‌دهند با همان لباس قدیمی کنار بیایند و جنسی نخرند.

رجایی افزود: نگرانم رییس جمهوری بعدی با یک رای حداقلی انتخاب شود. این موضوع پیام‌های منفی در داخل و بیرون خواهد داشت، امیدوارم این اتفاق نیفتد. آرزوی من دیدن انتخاباتی پرشور در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ است. مردم اگر ببینند که رقبای قدری در میدان حضور دارند کنجکاو می‌شوند و فرد قوی‌تر را انتخاب می‌کنند.

طرح انتخاباتی مجلس کشور از نخبگان خالی می‌کند
رجایی با اشاره به مصوبه اخیر مجلس تحت عنوان اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری و شرایط مندرج در آن برای نامزدها گفت: با این نگاه مملکت را از نخبگان خالی می‌کنند، نخبگانی که به نظام و کشور علاقه‌مندند و اهل مهاجرت کردن نیستند. هنوز کسی چون جیمی‌کارتر ۹۷ ساله(رییس جمهوری سابق آمریکا) گاهی محل رجوع و مشورت سیستم سیاسی آمریکا است.

این فعال اصلاح‌طلب ادامه داد: باید بستر برای حضور همه سنین در ساختار قدرت مهیا باشد و مردم خودشان می‌فهمند چه کسی مناسب چه کاری است. محروم کردن داوطلبان مثل همان قانون منع به کارگیری بازنشستگی، کشور را از آدم‌های مجرب محروم می‌کنند. آیا وزرای خارجه، اعضای پارلمان انگلیس، سناتورهای آمریکایی جوان هستند؟ جو بایدن جوان است؟ چطور سن جو بایدن در انتخابات آمریکا اشکالی ایجاد نکرد؟

رجایی خاطرنشان کرد: ما همواره آدم‌هایی که می توانستند منشا تحول آفرینی باشند را از گردونه فعالیت خارج کردیم. جو بایدن اگر در ایران بود رد صلاحیت می‌شد، اما شاهد بودیم مردم آمریکا با چه نشاطی به او رای دادند.

وی با بیان اینکه نمایندگان ما با وضع چنین قوانینی، کشور را از تاثیرگذاری نخبگان خالی می‌کنند، اظهار کرد: فکر می‌کنم دست اصلاح طلبان در حال بسته شدن است زیرا در جبهه اصولگرایی کسانی مثل ناطق نوری هستند که خودشان رغبتی به حضور ندارند، ولی اصلاح طلبان که افرادی با سنین بالا، کارکشته و با تجربه هستند که در قالب این طرح مجلس، نمی‌توانند حضور یابند.

لاریجانی بهتر است خودش را نسوزاند/ اصلاح‌طلبان در مرحله حیرت هستند
رجایی با بیان اینکه در جناح اصولگرا مانند ناطق نوری کم داریم، گفت: کسانی مثل مرحوم حبیب الله عسگر اولادی بودند که از دنیا رفتند که آن مرحوم هم در موقعیتی نبود که وارد رقابت ریاست جمهوری شود، لاریجانی در تله سیاست چپ و راست گیر افتاده و دور، دور او نیست چون نه اصلاح طلبان و نه اصولگرایان روی لاریجانی اجماع نمی‌کنند. پخته ترین کار این است که لاریجانی خودش را نسوزاند تا اگر دولت بعد اصلاح‌طلب بود بتواند در سمت معاون اول یا یکی از معاونت‌های ریاست جمهوری ایفای نقش کند.

مشاور رسانه‌ای شهردار تهران گفت: اصلاح‌طلبان فعلا در مرحله حیرت قرار دارند و نگران گزینه‌های خود هستند. اصلاح‌طلبان مثل کسی می‌مانند که چند بار به خواستگاری رفته و جواب رد شنیده است، آنها در مجلس جواب رد شنیدند. امروز باید از اصلاح‌طلبان خواسته شود تا این تنور را گرم کنند و گزینه‌های اصلی خود را بیاورند. این نگاه به نفع خود اصولگرایان هم است.  

رجایی افزود: اگر جهان پهلوان تختی با یک کشتی‌گیر محلی کشتی می‌گرفت و پیروز می‌شد این برد چه افتخاری برای او داشت؟ رقابت و مسابقه‌ای که نتیجه آن از قبل مشخص است، چه جذابیت و افتخاری دارد؟ اگر سه قوه یکدست شوند، اصلاح طلبان به پارکینگ و تعطیلات بروند و قرنطینه شوند، تا زمان نامعلوم آینده سیاسی و مردم را از دست خواهند داد. اصلاح‌طلبان می‌توانند مردم را پای صندوق رای بیاورند و آوردند و دیدیم که شورای شهر تهران را یکدست از آن خود کردند.  

رجایی بیان کرد: پتانسیل رای‌آوری اصلاح‌طلبان تا چند سال قبل بالا بود حالا ممکن است البته سردرگمی خود اصلاح طلبان که نتوانستند خود را به خوبی ویترین مردم نشان دهند هم عامل دیگر ریزش رای اصلاح‌طلبان است که نباید از آن غافل شد. مثلا همین انتخابات دوم اسفند ۹۸ مجلس یازدهم بهترین موقعیت بود که آنها نتوانستند یک لیست کامل ببندند و با یک لیست شکسته آمدند.  

وی، اسحاق جهانگیری را اصلاح‌طلبی مجرب و استخوان‌دار معرفی کرد و گفت: اسحاق جهانگیری در بدترین شرایط هم هنوز این پتانسیل و ظرفیت را دارد که رای مردم را جذب کند. قبول دارم که جهانگیری شرایط ۹۶ را ندارد. او خود را قربانی کرد. او می توانست شهردار تهران شود ولی جهانگیری وزیر و نماینده مجلس بود و هشت سال هم معاون اول رییس جمهوری است، لذا مصلحت نبود در جایگاه نازل‌تری قرار گیرد. او از نیروهای مورد اطمینان هاشمی بود.

مشکل اصلاح‌طلبان را اصولگرایان هم دارند
رجایی یادآور شد: همان مشکلی که در جبهه اصلاحات وجود دارد، اصولگرایان هم دارند. مشکل آنها رای آوری و اختلاف است. در جریان اصلاحات عارف هم موتور خود را روشن کرده و اطلاع دارم ستاد خود را فعال کرده است، در حالی که اجماعی روی او نیست، در میان اصولگرایان هم تعداد زیادی برای نامزدی در ۱۴۰۰ اعلام آمادگی کرده‌اند.

مشاور رسانه‌ای شهردار تهران درباره اینکه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و خاتمی در تلاش هستند یک نفر را به عنوان نامزد ریاست جمهوری معرفی کنند، بیان کرد: امیدوارم مثل دفعات قبل ختم به خیر شود و روی یک گزینه اجماع کنند. این  خبر خوبی است و حتما اصلاح طلبان به یک گزینه خواهند رسید زیرا عارف و جهانگیری هر تصمیمی که شورای اصلاح طلبان بگیرد، تمکین می‌کنند.

وی در سالگرد درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی درباره محبوبیت او در جامعه گفت: فکر می‌کنم محبوبیت مرحوم‌ آیت الله هاشمی  رو به تزاید است. زیرا ارزش وجودی او در عرصه سیاست، مدیریت و اجرا خودش را نشان داد. حتی بُعد فقهی هاشمی کمتر گفته شده و بیشتر به عنوان یک دولتمرد و سیاستمدار شناخته شده است. اما شخصیت او بُعد فقهی ارزشمندی داشت که در ارتباط با امام (ره) تعریف می‌شود. حال که ارتباط هاشمی با امام (ره) را تحلیل می‌کنیم، می‌بینیم که او همواره در جهت حل مسائل کشور پیشنهاد و حرکت کرده است.

اگر هاشمی زنده بود از استقلال طلبی و تک‌روی برخی درون کارگزاران حمایت نمی‌کرد
رجایی خاطرنشان کرد: هاشمی یک مجتهد سیاسی بود. او فقط راجع به دیپلماسی بین‌المللی و مسائل داخلی صاحب نظر نبود، بلکه در چارچوب شریعت پیشرفت و توسعه کشور و رفاه مردم را می‌خواست. او اگر زنده بود برای بحران‌های کشور به دولت و نظام راه‌حل پیشنهاد می‌داد.

مشاور مرحوم هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: اگر هاشمی زنده بود مثلا حزب کارگزاران سازندگی را به اتحاد و همراهی با اصلاح طلبان ترغیب می‌کرد و از برخی استقلال طلبی‌ها و تک‌روی‌های طیف‌های داخل کارگزاران حمایت نمی‌کرد. اگر اختلافی بود همه را به همگرایی و اجماع سفارش می‌کرد. هاشمی باعث شد در انتخابات سال ۹۴ مجلس شورای اسلامی از درون طیف‌های اصولگرایی دو سه نفر چون کاظم جلالی و بهروز نعمتی از تهران وارد لیست اصلاح‌طلبان شوند کسانی که نه در اصلاح طلب و نه اعتدالی بودند بلکه نیروهای نزدیک به علی لاریجانی بودند. او دنبال این بود که چتر بزرگی را در کشور بگستراند.

رجایی با بیان اینکه هاشمی در سال ۷۶  از رای خاتمی صیانت کرد و اجازه نداد رای مردم مخدوش شود، عنوان کرد: به نظرم اصلاح‌طلبان اگر توانستند هشت سال با یک دولت موفق و کارامد، در عرصه بین‌المللی و داخلی آبرو کسب کنند، جز با حمایت هاشمی نبود.

شواهد و علایمی از نامزدی محسن هاشمی برای انتخابات نمی‌بینم
رجایی درباره احتمال نامزد شدن محسن هاشمی در انتخابات ۱۴۰۰ عنوان کرد: فکر نمی‌کنم محسن هاشمی این دوره مطرح باشد، شواهد و علائمی نمی‌بینم، حضور هاشمی در شرایط کنونی را در ادامه استراتژی اصلاح طلبان باید دید. او چهره‌ای کارگزارانی است و باید منتظر ماند و دید چه اشخاص دیگری وارد کارزار ۱۴۰۰ می‌شوند و در یک جمع بندی به این تحلیل برسیم که هاشمی می‌آید یا خیر. ولی تصورم این است که هاشمی نیاید. محسن هاشمی اکنون وضعیتی مشابه علی لاریجانی دارد.

این فعال اصلاح طلب درباره اظهارات فائزه هاشمی در حمایت از ترامپ، گفت: فائزه معمولا متفاوت از بقیه خانواده حرف می‌زند و البته آزاد است و زمان حیات پدرش هم آزاد بود و حرف می‌زد.  همان زمان هم گاهی نسبت به او اعتراض می‌شد. به نظر من او حرف درستی نزده است و نباید مانند افراد بیرون از نظام به رییس جمهوری عجیب آمریکا و آمر ترور شهید سردار سلیمانی دل بست.  

 وی ادامه داد: ناگفته نماند برخی از اصولگرایان تندرو با هدف زمین‌گیر شدن دولت روحانی دوست داشتند ترامپ در انتخابات آمریکا پیروز شود. بهرحال با واکنش محسن هاشمی موافق هستم و فکر می‌کنم محسن به  نقد درون خانوادگی دست زد که می‌تواند الگویی برای اصلاح طلبان و اصولگرایان که در افکار عمومی باشد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۷۸۳۶۹۲۱۳:۱۶:۰۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
رفسنجانی نئولیبرالیسم و تبار‌سالاری و سرمایه‌داری و اشرافیت و سکولاریسم را در میان ۲ درصدیهای اصلاح ناپذیر نهادینه ____ اما استعدا شاگردش انصافاً خارق‌العاده بود روحانی حتی بر استاد خود هم چیره شد فائزه آئینه‌ی تمام نمای همیشه طلبکاری‌های پدر است اما داستان دیگر اعضای خانواده‌ی وی هم شنیدنیست
ناشناس۱۷۸۳۷۰۴۱۳:۲۹:۵۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
تنها در ایران است که هیچ کس به مسئول نمی‌تواند بگوید بالا چشمت ابروست چرا نباید مسئول خطا کار مجازات شود
ناشناس۱۷۸۳۷۱۱۱۳:۴۰:۰۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
لاف در غربت !
ناشناس۱۷۸۳۷۲۲۱۳:۴۸:۴۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
میخام صد سال دیگه هم کاندید نشن!
ناشناس۱۷۸۳۷۶۷۱۴:۱۸:۵۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
موضوع رفسنجانی تمام شده گرچه متاسفانه اقتصاد و معیشت مردم با سیاست‌های او و روحانی ویران شد
ناشناس۱۷۸۳۸۵۹۱۶:۱۹:۰۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
بس است دیگر...مردم از اصلاح طلبان و کارگزاران خسته شده اند.
ناشناس۱۷۸۳۸۶۰۱۶:۱۹:۰۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
مردم ایران اصلاح طلب نخواهند دم چه کسی رو باید ببینند ؟
ناشناس۱۷۸۳۹۳۲۱۷:۰۶:۰۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
بفرمایید اصولگرایی رو بازم تست بفرمایین
ناشناس۱۷۸۳۹۴۰۱۷:۱۱:۱۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
انصافاً خسته نشدید از این همه خزعبلات گفتن
ناشناس۱۷۸۳۹۶۰۱۷:۲۸:۳۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
مشاور هاشمی ....برات نون و آب شده.اخه اون مرده تو هنوز مشاورشی
ناشناس۱۷۸۳۹۹۳۱۸:۱۱:۴۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
اصلاح طلبها فقط قرص مسكن رژيم هستن
مستقل۱۷۸۴۰۶۸۱۹:۰۳:۱۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
دوره منم منم مدیران به اتمام رسیده است و نباید مثل سابق به کاندیداهای اصلاح طلب و اصولگرا نگاه کرد .
یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. زمان پایان حیات در کره زمین مشخص شد

 2. بفرمایید؛ این هم از دموکرات های مؤدب و باهوش!

 3. سناریوهای ایران در ماجرای هسته ای

 4. درباره تصورات رمانتیک در سیاست خارجی

 5. قالیباف: اعضای هیئت علمی دانشگاه‌‌ها و قضات از پرداخت مالیات معاف شدند

 6. روحانی: امروز اقتصاد ما بهتر از گذشته می‌چرخد!/ وعده انتخاباتی جالب محسن رضایی/ نامزد سپاه در انتخابات ۱۴۰۰ کیست؟/ ظریف؛ همچنان مهمترین گزینه جبهه اصلاحات

 7. بلاتکلیفی مردم برای سفر‌های نوروز ۱۴۰۰/ اسامی شهرهای سفر ممنوع

 8. نامه خاتمی و کارنامه اصلاح طلبی

 9. بالاخره قیمت ها دست خداست یا مسئولان؟!

 10. خاتمی چرا از قصور و تعصب‌هایش عذرخواهی نمی‌کند؟!

 11. ۶ راز کمتر شنیده‌شده درباره ساسی مانکن

 12. سرانجام یک شعار انتخاباتی

 13. زمان جلسه شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد

 14. استخدام ۲۰ هزار فرزند شهید و ایثارگر

 15. فرق عمامه رئیسی با عمامه هاشمی، خاتمی و روحانی!

 16. آقایان، مشک آن است که خود ببوید !..

 17. توصیه متفاوت یک سردار سپاه به نوعروسان

 18. روحانی: به عهد خود درباره چرخش هم‌زمان سانتریفیوژ و اقتصاد عمل کردیم/ امروز اقتصاد ما بهتر می‌چرخد/ FATF ربطی به برجام و تحریم ندارد

 19. معطلی چهار ساله قانون متناسب سازی حقوق شاغلین و بازنشستگان

 20. بشردوستی به سبک سازمان ملل

 21. فیلم سنتکام درباره حمله موشکی ایران به عین‌الاسد

 22. نظم جهانی در آستانه تغییر

 23. تصاویر پهپاد آمریکایی از لحظه حمله ایران به عین‌الاسد

 24. گاردین: «بایدن» مسیر «ترامپ» را در برجام در پیش گرفته است

 25. دیدارهای انتخاباتی آذری جهرمی/ نامزدی حسن خمینی برای اصلاح‌طلبان، موج ایجاد می‌کند؟/ روایت صادق خرازی از علت شکل‌گیری دولت پنهان/ احمدی‌نژاد: می‌خواهند مرا ترور کنند!

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. بفرمایید؛ این هم از دموکرات های مؤدب و باهوش!

  2. سناریوهای ایران در ماجرای هسته ای

  3. درباره تصورات رمانتیک در سیاست خارجی

  4. قالیباف: اعضای هیئت علمی دانشگاه‌‌ها و قضات از پرداخت مالیات معاف شدند

  5. روحانی: امروز اقتصاد ما بهتر از گذشته می‌چرخد!/ وعده انتخاباتی جالب محسن رضایی/ نامزد سپاه در انتخابات ۱۴۰۰ کیست؟/ ظریف؛ همچنان مهمترین گزینه جبهه اصلاحات

  6. نامه خاتمی و کارنامه اصلاح طلبی

  7. بالاخره قیمت ها دست خداست یا مسئولان؟!

  8. خاتمی چرا از قصور و تعصب‌هایش عذرخواهی نمی‌کند؟!

  9. سرانجام یک شعار انتخاباتی

  10. فرق عمامه رئیسی با عمامه هاشمی، خاتمی و روحانی!

  11. آقایان، مشک آن است که خود ببوید !..

  12. روحانی: به عهد خود درباره چرخش هم‌زمان سانتریفیوژ و اقتصاد عمل کردیم/ امروز اقتصاد ما بهتر می‌چرخد/ FATF ربطی به برجام و تحریم ندارد

  13. معطلی چهار ساله قانون متناسب سازی حقوق شاغلین و بازنشستگان

  14. دیدارهای انتخاباتی آذری جهرمی/ نامزدی حسن خمینی برای اصلاح‌طلبان، موج ایجاد می‌کند؟/ روایت صادق خرازی از علت شکل‌گیری دولت پنهان/ احمدی‌نژاد: می‌خواهند مرا ترور کنند!

  15. پرونده استاندار سابق خوزستان به جریان افتاد

  16. جلیلی گزینه اصلی اصولگرایان می‌شود؟/ قصه دنباله‌دار روحانی و قیمت دلار/ مرعشی: اصلاح‌طلبان علاقه‌ای به حمایت از لاریجانی ندارند/ روایت فتاح از تاثیرات افشاگری تلویزیونی

  17. نامه ۲۰۰ نماینده مجلس به رئیس مجمع تشخیص درباره FATF

  18. متناسب سازی حقوق کلیه شاغلین در کمیسیون تلفیق تصویب شد

  19. تردید محسن هاشمی درباره تایید صلاحیت در انتخابات ریاست جمهوری/ انتقادات دیرهنگام اصولگرایان از احمدی‌نژاد/ موسوی‌لاری: اصولگرایان مثل دوم خرداد دچار اشتباه شده‌اند

  20. بحث‌های انتخاباتی یا کار در «مرکز دنیا»؟!

  21. واکنش ایران به تصویب قطعنامه شورای حکام چه خواهد بود؟!

  22. روحانی: برجام از بس بزرگ بود، دنیا توطئه کرد تا کمرش را بشکند/ اعتراف دولت آمریکا به شکست تحریم، موفقیت بزرگی است

  23. محسن رضایی: تکلیف FATF در فروردین ۱۴۰۰ مشخص می‌شود/ برخی‌ها در بورس به مردم عادی سیلی محکمی زدند

  24. نامه‌نگاری خاتمی با رهبری/ درخواست حسام‌الدین آشنا از شورای نگهبان/ مطهری: لاریجانی و ظریف به درد ریاست جمهوری نمی‌خورند/ انصراف قالیباف از نامزدی در انتخابات، واقعی است؟

  25. سید محمد خاتمی به رهبر انقلاب نامه نوشت + جزئیات

  آخرین عناوین