پاسخ کنایه‌آمیز فائزه هاشمی به برادرش: به تو حق می‌دهم چون برای خودت آینده‌ای ترسیم کرده‌ای

سیاسی،   3991023053 ۶۵ نظر، ۱ در صف انتشار و ۲۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

فائزه هاشمی در نامه ای پاسخ انتقادات برادرش را داد و گفت: به او حق می دهم چون برای خودش آینده ای ترسیم کرده و دنبال حذف موانع است.

پاسخ کنایه‌آمیز فائزه هاشمی به برادرش: به تو حق می‌دهم چون برای خودت آینده‌ای ترسیم کرده‌ای

،فائزه هاشمی در نامه ای سرگشاده پاسخ انتقادات برادرش محسن به مصاحبه اش را داد. در این نامه آمده است؛

پیروی گفتگوی اخیر اینجانب و جنجال ایجاد شده، لازم می دانم ضمن احترام به منتقدین محترم و نا محترم و دروغگو و قدردانی و سپاس از حامیان شجاع و حامیان ساکت، نکاتی را به شرح زیر بیان نمایم:

1- از نامه محسن خوشحال شدم، سبب راحتی هم او و هم من گردید. چنین چیزی را بارها خواسته بودم و این اقدام اول او نبود.

2- به او حق می دهم چون برای خودش آینده ای ترسیم کرده و دنبال حذف موانع است.

3- اگر مسایل شخصی انگیزه ای برای مشی من بود آیا عقل سلیم حکم نمی کند که از  30 سال گذشته تاکنون ساکت و در امنیت باشم و از منافع نزدیکی به قدرت بهتر و بیشتر بهره مند شوم؟

4- مابقی زیاده گویی بود که بنای ورود به آن را ندارم.

5- "رأی ندادن به ترامپ اگر آمریکایی بودم" به دلیل چهره خطرناک ترامپ است.

6- چرا "برای ایران او را ترجیح می دادم"، چون بخش هایی و افرادی خطرناکتر از ترامپ در قلدری و عدم پایبندی به اصول و قواعد و مقررات با عملکرد و بعضا" سیاست های نادرست، کشور را در سراشیبی ناکارآمدی ها، سوء مدیریت ها، بی کفایتی ها، دگم اندیشی ها و حتی گاهی تا مرز تلاشی پیش برده اند، به مطالبات عمومی نه تنها توجهی ندارند، بلکه در خاموش کردن آن از هم سبقت می گیرند.

بیشتر بخوانید 

نامه محسن هاشمی به فائزه هاشمی: عذرخواهی کن

7- حفظ اصل انقلاب و اصل نظام ایجاب می کند از تذکر و تلاش باز نایستیم و از هر چیزی که برگشت به اهداف انقلاب از این مسیر اشتباه را ممکن می کند استقبال کنیم اگر دغدغه ما توسعه کشور، حقوق مردم، آزادی و دموکراسی است و نه بقا.

8- شاهد انحرافات بسیار عمیق تر از انحراف ایجاد شده توسط آقای احمدی نژاد در این دوران هستیم که وظیفه تک تک ما را از دوران آقای هاشمی سنگین تر می کند.

9- اگر هر فرد آزاده و بدون خشم و غضب و وابستگی و منافع و بدور از احساسات، گوش شنوا و دقت نظری داشته باشد، که کمتر این ویژگی را داریم، متوجه گفتار اینجانب مبنی بر تغییر سیاست ها وعملکرد ها به منظور برگشت به اصل نظام و اهداف انقلاب و منافع جامعه می گردد و در می یابد که بنده حقیر از همه دلواپسان و ناقدین و اهانت کنندگان و دروغگویان در دو جریان اصولگرایی و اصلاح طلبی در این مسیر دلسوزتر و جدی ترم، هزینه های زیادی داده و ابایی از دادن هزینه بیشتر و قربانی شدن در این راه نیز  ندارم.

10- منتقدینی که واویلا برای معیشت مردم براه انداخته اند، آیا خطاب شعارها و رفتارها در صدها صحنه اعتراضی، تحصن، اعتصاب و تجمعات اقشار مختلف حداقل در سه سال اخیر را نشنیدند و ندیدند که متوجه مدیران و مسئولان در داخل بود؟ به نظر می رسد درک مردم با تمامی مشکلات از خواص بیشتر است.

11- کسانی بایستی عذر خواهی کنند که کم یا زیاد، مستقیم یا غیر مستقیم، با منافع یا بی منافع، با درک و یا از روی نا آگاهی همراه جریانی می شوند که به بن بست رساندن مطالبات عمومی و اصلاحات، نابود کردن منافع ملی، تضییع حقوق مردم، انحراف جدی از اهداف انقلاب، فاصله گرفتن از اسلام واقعی را برای حفظ خود به جای حفظ نظام سالهاست دنبال می کنند.

12- به امید روزی که همه ما ایرانیان زبان و دلمان یکی شود و بدون استفاده ابزاری از دیگران، جنم و مایه برای هر گونه اقدامی را شخصا" داشته باشیم.

فایزه هاشمی بهرمانی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۷۷۶۳۵۴۱۱:۱۸:۴۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
فرزندان زیادی را دیده ایم که به آرمانهای پدرانشان پشت کرده اند . اینم یکیش
ناشناس۱۷۷۷۰۴۶۱۷:۳۹:۴۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
این برادر و خواهر یکی یه موبایل ندارند که با هم صحبت کنند؟!!
ناشناس۱۷۷۷۱۱۶۱۸:۴۰:۲۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
این بنده خدا فکر میکنه ترامپ یا مثل اون اگه بیاد یا موفق بشه برای آرزوها و رویاهای اون یا منافع ملی ایران میاد. گفتم که به هم ریخته. قول شاعرو فراموش کرده که میگه: ناکسم گر به شکایت سوی بیگانه روم.
ناشناس۱۷۷۷۱۹۱۱۹:۳۷:۱۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
سیاسیون بالانشین چه فائزه چه محسن سروته یه کرباسن دلشون برای مردم نسوخته
ناشناس۱۷۷۷۶۲۳۰۰:۵۹:۰۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
شير زنيه براي خودش ، حرفهايش در مجموع درست است ، بد نيست آنها كه بايد بشنوند ، بشنوند ، اگر براي رضا خدا گفته ، خدا حفظش كند .....
ن ش۱۷۷۶۳۷۱۱۱:۲۵:۰۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
بیخود نبود که آقای هاشمی نتونست دروغ 88 را نفی کنه. گویا سرنوشت زبیر در انتظار خیلی از انقلابیونه که بچه هاشون در جهت مخالف انقلاب حرکت می کنند.
ناشناس۱۷۷۶۳۸۱۱۱:۳۱:۵۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
دوست دشمن من دشمن من است . وقتی فایزه هاشمی میشه طرفدار ترامپ یعنی چی ؟
ناشناس۱۷۷۶۳۹۷۱۱:۴۳:۱۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
صداقت خانم فایزه هاشمی ستودنی است . ما باید چهره واقعی او را بشناسیم . و بدانیم خداوند ما را از شر چه آقا زاده هایی نجات داده است
ناشناس۱۷۷۷۵۴۹۲۳:۴۱:۱۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
صداقت! ایشون نماد بارز بیسوادی و پرگویی هست که صد البته به مذاق لوگوپپسی- منوتو بین ها خوش میاد
ناشناس۱۷۷۶۴۰۰۱۱:۴۳:۳۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
از آقای محسن هاشمی تشکر میکنم که صف خود را از او جدا کرد .
ناشناس۱۷۷۶۴۱۷۱۱:۵۲:۱۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
خانم فایزه هاشمی تمام عمرش در نازو نعمت و رانت بوده و الن که دستش کوتاه شده سرو صدا راه انداخته
ناشناس۱۷۷۶۹۲۳۱۶:۱۶:۰۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
می تونست با آنچیز که داره خوشحال باشه ولی ...
عمران۱۷۷۷۲۵۷۲۰:۳۲:۰۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
اگر خواهان ناز و نعمت بود همرنگ جماعت آقازاده ها میشد و زندان هم نمی افتاد. یک نفر پیدا نمیشه جواب منطقی به این خانم بده: «اگر فشار نباشد اجازه اصلاح امور را میدهید؟»
ناشناس۱۷۷۶۴۲۳۱۱:۵۶:۵۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
طرفدار ترامپ بودن مهم نیست . مهم اینست که فایزه میگوید کاش ترامپ بود و ملت ما را بیشتر تحت فشار قرار میداد. اگر اسم این حرف خیانت نیست پس چیست
ناشناس۱۷۷۷۰۳۰۱۷:۲۹:۴۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
اگر تحریف سخنان یک فرد خیانت نیست پس چیست ،؟!
ناشناس۱۷۷۷۷۶۶۰۷:۳۲:۱۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
دوست عزیز نگفت مردم مارا تحت فشار می گذاشت ،لطفا دقت کنید
ناشناس۱۷۷۶۴۲۵۱۱:۵۷:۵۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
بعضی ها شما را مرد میدانند ولی من میگویم نامردترین مردان کسی است که با دشمن ببندد علیه مردم کشورش
ناشناس۱۷۷۶۴۲۹۱۲:۰۰:۴۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
تو که از درد مردم بی خبری لطفا از خواهرت که خیریه داره بپرس اون یه کم دردهای وقعی ناشی از تحریمهای (دارویی ) ترامپ رو به شما خواهد گفت .
ناشناس۱۷۷۶۴۳۳۱۲:۰۴:۴۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
حرف حساب و منطقی زد
ناشناس۱۷۷۶۴۳۹۱۲:۰۸:۵۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
طیفی که کشور را به سقوط کشاندن......
ناشناس۱۷۷۶۴۴۱۱۲:۰۹:۲۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
محمد علی ابطحی رئیس دفتر رئیس دولت اصلاحات در توییتی نوشت: «سرکار خانم فائزه هاشمی کاش آرزو نمی کردید ترامپ بماند برای فشار بیشتر به ایران باور کنید وضع معیشت بیشتر مردم، مثل خاندان هاشمی نیست. رنج بردند از دوران تحریم و فشار. هیچ قوم و ملتی با نگاه به خارجی سربلند نشده.»
ناشناس۱۷۷۸۸۹۸۱۴:۳۰:۱۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
اره خب خودشون رو میگه که وضعشون از فائزه هم بهتره!
ناشناس۱۷۷۶۴۴۲۱۲:۱۰:۲۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
اگر هاشمی نظام را مانند فرزند خودش می‌دانست که باید با دلسوزی اصلاح شود، فائزه نظام را دشمنی می‌بیند که با تحریم و فشار لمپن و قماربازی مانند ترامپ باید سیاست‌هایش تغییر کند! در این میان اگر فشار حداکثری هم نصیب ملت شود ــ که شد ــ برای او اهمیتی ندارد».
ناشناس۱۷۷۶۴۵۴۱۲:۱۷:۵۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
منم میدونم که اگر تحریمها هزار برابر هم بیشتر بشه تاثیری روی زندگی شما نداره . پس برای ترامپ فرش قرمز پهن کنید همچنان
ناشناس۱۷۷۶۴۶۳۱۲:۲۲:۲۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
چه تلاشی برای دیده شدن می کنند؟ می خوان با این بازی ها بیشتر جلب توجه کنند تا مگر در هر شرایطی جایگاهی داشته باشند و منافع بیشتری کسب کنند. نه عرق ملی دارند و نه اعتقادات
ناشناس۱۷۷۶۵۰۰۱۲:۳۹:۲۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
اینا هر چی لازم داشتن جمع کردن دیکه ضد تحریم شدن . واسه همین ارزو میکنه ترامپ بیاد و مردم رو له کنه اون کیف کنه
ناشناس۱۷۷۶۵۸۸۱۳:۱۵:۵۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
توی مهمانیهای خانوادگی جواب همدیگر را بدهند به ما چه که در اینجا دو تا خواهر و برادر دعوا میکنند
ناشناس۱۷۷۶۶۲۷۱۳:۲۸:۲۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
درود بر فائزه شجاع و صادق هرچند ممکن است ما با همه نظرات او موافق نباشیم
ناشناس۱۷۷۷۵۵۱۲۳:۴۲:۵۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
نمونه ای از صداقت ایشان: رادیواکتیو بدن بنده یک برابر حد مجاز بوده!! ایشون یک سری چیز های پرت و پلای راننده تاکسی ای میشنوه، منتهی چون تریبون داره اونا رو پخش میکنه وگرنه حرف های ایشون رو هر روزه از دهان بقیه میشنویم
ناشناس۱۷۷۶۶۳۷۱۳:۳۳:۳۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
الان دوباره اون یکی جواب اینو میده، واخرش هم شب میرن یه جا شام میخورن، و ملت هم دوباره سرکار خواهد بود
ناشناس۱۷۷۶۶۴۱۱۳:۳۶:۰۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
شما فقط به فکر تبرئه پدرت هستی وضع موجود نتیجه عملکرد همه دولتهاست چه پدر شما چه خاتمی چه احمدی نژاد و چه روحانی که خودت به عنوان حامی اعتراف میکنی از زمان احمدی نژاد بدترم شده . اما هیچگاه حاضر به پذیرش نقد در مورد خودت و خانوادن نیستی شما خودت و خانوادت همتون از رانتها استفاده کردیت خاطرات مرحوم پدرتون در مورد به کار گیری اقا مهدیتون طوری که درسش لطمه نبینه موجوده
ناشناس۱۷۷۶۶۴۷۱۳:۳۷:۳۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
محسن هاشمی در نامه‌ای سرگشاده به خواهرش فائزه هاشمی نوشت: هنوز چهارمین سالگرد رحلت پدر، سپری نشده بود که انتشار مصاحبه‌ای از تو موجب ناراحتی علاقه‌مندان آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی و البته اعضای خانواده را فراهم کرد و بهانه‌ای مناسب به افراطیون و تخریبگران پدر داد و برگ دیگری بر مظلومیتش اضافه شد. احساس وظیفه کردم که تذکراتی را که بارها به شکل گفت‌وگوهای خانوادگی طرح شده بود، در قالب نامه سرگشاده بیاورم... .
ناشناس۱۷۷۶۶۸۴۱۳:۵۸:۵۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
محمدحسن قدیری‌ابیانه هم گفته: «متأسفانه استقبال و دعوت از کشورهای دیگر برای تحریم ایران در خانواده آقای هاشمی موضوع جدیدی نیست. مهدی هاشمی زمانی که مسئول دفتر دانشگاه آزاد در انگلستان بود، از آنجا تلاش می‌کرد با آمریکایی‌ها تماس بگیرد تا از آنها بخواهد ایران را تحریم اقتصادی کنند و در مصاحبه با خبرنگار ضد انقلاب گفته بود موضعی که من می‌گیرم، با خانواده هماهنگ است.
خائنان به بهشت نمیروند۱۷۷۶۷۰۲۱۴:۰۶:۲۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
خلاصه نامه: داداش عذرخواهی نمیکنم! زنده باد ترامپ قاتل و تحریمگر مردم و بیماران خاص!
ناشناس۱۷۷۶۷۱۹۱۴:۱۲:۵۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
وای بر آنان که منافع شخصی و گروهی را بر دین و ایمان خود ترجیح داده اند و برای حفظ قدرت هر بی عدالتی و ظلمی را روا می دارند. وای بر ما
ناشناس۱۷۷۶۷۴۷۱۴:۲۹:۳۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
خلاصه کلام یعنی اینکه هیچکس بهتر ازمن نیست!!
ناشناس۱۷۷۶۷۵۷۱۴:۳۴:۳۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
خنده دار است که امثال فائزه هاشمی خود را در مقام منتقد قرار میدهند. یک کلمه انتقاد به پدر خود نکرده. دائم هم می گوید که هزینه داده است! چه هزینه ای این خانم داده است؟ اتفاقا خانم هاشمی از منافع نزدیکی به قدرت بهره برده. حالا خواسته بیشتر بهره ببرد که محاسباتش غلط در آمده و امکانش پیش نیامده. سیاست همین است.
ناشناس۱۷۷۶۷۶۵۱۴:۳۸:۲۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
از کوزه همان برون تراود که دروست!
مرتضي۱۷۷۶۷۷۰۱۴:۴۱:۳۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
خانم هاشمي جدا از بحثي كه دارند بايد بفرمايند چرا دوران پدر خودشون رو انقدر درخشان ميبينند ؟؟؟ دوراني كه فضاي كارگري بهم ريخته و ظلم تكنوكراتها و مديرانشون به مراتب بيشتر از الان بود ، تورم بسيار بالايي كه در دوران پدرشون بود ، آزاديهاي اجتماعي كه اصلا وجود نداشت و مشت آهنين ايشان هميشه براي منتقدينش بود و هيچكسي جرأت حرف زدن در مورد ايشان هم نداشت ،اين خانم در اون دوران صداشون در نميومد ، از زماني كه احمدي نژاد پا رو حلقومشون گذاشت ، شدن اپوزوسيون ، و اين خانم طوري حرف ميزنه آدم فكر ميكنه دختر پهلويه ، تمام دوران از ابتداي انقلاب پدر شما داراي جايگاه تصميم گيري بوده اگر ايرادي هم هست از خاندان شماست كه مملكت به اين روز افتاده ، پدر شما رئيس قانون گذاري بود ، پدر شما رئيس جمهور بود ، پدر شما رئيس تشخيص مصلحت ٨٠ ميليون ايراني بود ، .....حالا از آزادي ميگيد ، تغيير رفتار سياستي !!!! با ترامپ ؟؟؟ شما آفرود بازيت رو ميكني و تو خونه گرم و نرمت از پشت شيشه زمستون رو نگاه ميكني و نميدوني درد مردم چيه، زمان پدرت چرا نطقتون باز نبود !!! اونموقع در مسند قدرت بوديد ، داغ بوديد ...
مهدی۱۷۷۷۳۳۳۲۱:۲۶:۵۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
متاسفانه این خانواده سوار شدن به گرده مردم را حق خودشان میدانند وبرای کسی که با رای مردم انتخاب شود . اصلا پشیزی ارزش قائل نیستند . وباتوجه به موج ایجادشده در کشور موج سواری می کنند.
ناشناس۱۷۷۶۸۰۳۱۵:۰۴:۱۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
فائزه ساده و شفاف حرف می‌زند، گرچه موضع‌گیری‌اش مشمئزکننده است؛ دفاع از رئیس‌جمهوری بیگانه و خارجی که پای سیاست‌هایش را روی گلوی مردم ایران گذاشت و فشار حداکثری ایجاد کرد، شرم‌آور است
ابراهیم۱۷۷۶۸۱۶۱۵:۱۲:۱۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
سیاست چیز عجیبی است. با این که مخالف جدی مشی سیاسی خانم فائزه هاشمی هستم اما در مورد انتخاب مجدد ترامپ نظر من هم مشابه ایشان بود اما به دلیلی دیگر! به دلیلی متفاوت با آنچه از مصاحبه ی ایشان دریافت می شود: ایشان گفته به این دلیل که ... شاید اگر فشارهای آقای ترامپ ادامه پیدا می‌کرد، بالاخره ما مجبور می‌شدیم یک تغییر سیاست‌هایی را داشته باشیم. این تغییر سیاست‌ها حتما به نفع مردم می‌توانست اتفاق بیفتد.و این با توجه به سابقه ی ایشان (و نیز مفاد همین مصاحبه) یعنی اینکه ایران در برخی مواضع کوتاه بیاید (هسته ای، منطقه و موشکی ...). در حالی که هر نوع کوتاه آمدنی مشوقی به دشمن در فشار آوردن است تا به پیروزی کامل خود دست یابد. اما امثال بنده معتقدند انتخاب مجدد ترامپ برای این بهتر بود که مسئولان داخلی را چشم انتظاری به تحولات خارج به کلی مأیوس و بر دست گذاشتن بر زانوی خود متقاعد می کرد. چرا که بیش از یک سال است که به امید تغییر در دولت آمریکا بسیاری از برنامه ریزیها و اقدامات ضروری کشور به امید تغییر دولت آمریکا مانده است و هر قدر این امید واهی زودتر از بین می رفت به نفع کشور بود. دشمنی ترامپ با ایران علنی تر از دمکراتها بود در حالی که دمکراتها اقتصاد ایران را به امید بازگشت به برجام همچنان در وضعیت بلاتکلیف و منفعل در برابر تصمیمات خارج نگه می دارند.
ناشناس۱۷۷۶۸۳۳۱۵:۲۰:۱۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
کاش کمی به همدیگه و نظرات مخالفمون احترام میزاشتیم اینهمه تهمت و حرفهای زشت فقط بخاطر یک نظر که شاید مورد پسند ما نباشه اونم از خواص واقعا جای تأسف داره
ناشناس۱۷۷۶۸۴۵۱۵:۲۸:۱۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
خانم هاشمی . با احترام . من نه طرفدار آنانم نه طرفدار اینان و نه شمایان . من علت و معلول را خوب میشناسم و به فن تقدم و تأخر و اولویت‌ها واردم باندازه کافی. و میدانم‌،: اولین و مهمترین الویت کنترل دخالت بیگانه است . و دوم و پس از آن در داخل سرزمینمان عدالت و بعد آزادی آنهم مشروط آنهم بنا به تفسیر جهان سوم . حتما قبول دارید که بیگانه قدرتمند همواره در صدد تحمیل منافع مستقیم و غیر مستقیم است .تاریخ گواهی می‌دهد . مواظبت کنیم که ازادی به نفع دایناسور تمام نشود که غیر مشروطش حتما دایناسور سیری ناپذیر و جهانخوار را خوشحال می‌کند . من اشتباه را اشتباه میدانم . واز آن دفاع نمیکنم . ولی اولویت من دفاع از مدیران داخلی است با همه اشتباهات آنان که ارزش پول ملی را کاهش دادند. و تولید را بی بها. الویت من خارجی نیست . و نه ترامپ . هر چند وجود دایناسور کاملا طبیعی است .و وجود ایثار گران نیز طبیعی و نورانی .
ناشناس۱۷۷۷۴۲۰۲۲:۱۶:۲۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
هرگز بهانه دشمن خارجی نمیتواند بی عدالتی و تبعیض و فرق تحمیلی را توجیه کند
واقعیت۱۷۷۶۹۶۵۱۶:۴۱:۰۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
کینه نسبت به دکتر احمدی نژاد با شما چه کرده که در دعواهای خواهر برادری هم به تخریب ایشان می پردازید! پرواضح است که دکتر احمدی نژاد منافع تک تک شماها را شدیدا به خطر انداخته
ناشناس۱۷۷۷۰۶۳۱۷:۵۷:۰۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تورا چه حاصل
ناشناس۱۷۷۷۰۸۴۱۸:۱۱:۵۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
آفرین بر الف که جوابیه خانم فائزه را منتشر کرد.
معلم تاریخ۱۷۷۷۱۰۹۱۸:۳۲:۰۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
تاریخ ایینه عبرت و چراغ راه اینده است، تاریخ بخوانید تا بهتر بتوانید قضاوت کنید.
حبیبی۱۷۷۷۱۳۹۱۸:۵۸:۱۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
من نمی‌دانم این خانم شوهر داره یا نه اگر داره پس این بی غیرت چکاره است اگر نداره شوهرش بدهید تا بیشتر از این خودش را رسوا نکند
ناشناس۱۷۷۷۱۴۱۱۸:۵۹:۵۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
دعوای زرگریه برای مطرح کردن و انقلابی نشون دادن محسن هاشمی .
ناشناس۱۷۷۷۱۶۷۱۹:۱۷:۵۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
تو برای خودت آخرت ترسیم کن .
ناشناس۱۷۷۷۲۱۰۱۹:۵۵:۴۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
آیا حمایت از تروریسم در نظام قضایی ایران جرم انگاری نشده است؟؟؟
ما۱۷۷۷۲۳۷۲۰:۱۷:۳۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
حتما در خصوص بخشی از نظرات خانم هاشمی موافق نیستیم ولی قطعا عملکرد و گفتمان آقای محسن هاشمی را قبول نداریم.
رضا۱۷۷۷۳۰۶۲۱:۰۳:۴۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
مخالفان جمهوری اسلامی ایران فرصت را غنیمت شمرده و به هاشمی رفسنجانی یار و معتمد امام ره و خانواده ایشان حمله و توهین می کنند.دوستان خوشحال نباشند. بعدا سراغ شما هم می ایند.
نرگس۱۷۷۷۳۷۷۲۱:۵۵:۱۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
خانم هاشمی شما بیا جنوب استان کرمان رو ببین جازموریان اصلا میدونی کجاست؟ میدونی چه دغدغه ای دارن؟ حتما نمیدونی که دغدغه ات ای کاش پیروزی ترامپ بود
ایرانی۱۷۷۷۴۶۸۲۲:۴۸:۱۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
درود بر انسانهای شجاعی که بدون ترس نظر واقعی خود رو بیان میکنن اونم باوجودیکه می‌دونن بخاطر عدم خودسانسوری به چه دردسری دچار خواهند شد و چه حمله‌ها و تبعات سنگینی انتظارشون رو میشه.
ناشناس۱۷۷۷۴۸۷۲۲:۵۷:۰۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
من شناخت زیادی از فائزه ندارم ، و مصاحبه اش را نیز دقیقا نمی دانم چی بود ! اما از عکس العملهای غیر انسانی و غیر عقلانی برخی مجلس نشینان و تشنگان کسر خدمت و سهمیه ای ها ، نتیجه می وشد که دقیقا زده وسط خال !!!!
حمید۱۷۷۷۵۳۵۲۳:۲۷:۴۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
من که از حرفای شما لوچ شدم
احمد۱۷۷۷۵۴۴۲۳:۳۵:۱۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
داداش جان هم همفکر است با إبجی جانش. ولی إبجی جان بی موقع اظهار کرد لذا می‌خواهند اینطور به آبجی بگند تا خودشان مثل آبجی رسوا نشوند
ناشناس۱۷۷۷۵۵۲۲۳:۴۳:۰۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
این زن ازدولتی سرپدرش مردم به رأی دادند ونماینده مجلس شد وگرنه خودش سواد ندارد
کاوه۱۷۷۷۶۹۱۰۳:۰۲:۱۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
خانم هاشمی ؛ بنده آشنایی کامل با شما و آقا محسن دارم و در این اختلاف پیش آمده سعی می کنم قضاوت صحیحی کنم . خاندان آقای هاشمی در پی احیای صنعت و رساندن ایران به خودکفایی بودند و هستند و کارگزارانی که در زمان حیات ایشان همراهشان بودند تلاش زیادی کردند اما متاسفانه ما نتوانستیم فن آوری را خودمان بومی کنیم و لذا نه ژاپن اسلامی شدیم و نه کره جنوبی و نه حتی کشورهای کوچکی مثل ویتنام یا مالزی ، ولی بجایش وابستگی مان به نفت بیشتر شد و کشاورزی نابود ؛ بدهی خارجی افزایش و خودکفایی به فراموشی سپرده شد و حالا که تحریم شده ایم نه خودکفاییم که بتوانیم نیازهای خودمان را برطرف کنیم و نه موادغذایی به اندازه کافی داریم تا سفره مردم را پر از خوراکی های وطنی با قیمت ارزان کنیم و تورم و گرانی پشت مردم را شکسته است و دولت سر دو راهی مانده که آیا سیاستهای دولت شما را دنبال کند یا دنبال سیاست خودکفایی و اقتصاد مقاومتی و بدون نفت برود . راهبردهای پدر مرحومتان و دولتهای بعدی کشورمان را وابسته تر به درآمدهای نفتی کرده است و سالها طول می کشد تا تاثیرش از بین برود .
ناشناس۱۷۷۷۶۹۲۰۳:۰۹:۲۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
سرکار خانم هاشمی ممنون که در تاریکی بسر نمیبرید و هر از گاهی با بیاناتتان تاثیر لقمه ی حرام را به ما متذکر میشوید البته برادر گرامی شما هم بر سر سفره ی گسترده پدر تان بزرگ شده اند مثل خود شما و البته یادمان نمیرود حافظان این سفره با دستانی که با سیم خاردار بسته شدند در کف اروند و کارون خوابیده اند
ناشناس۱۷۷۷۹۴۴۰۹:۲۶:۴۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
خانم هاشمی خبر از دل مردم فقیر نداره چو ن پشتش پر دلش میخاد ترامپ ب مردم ایران فشار بیشتری بیاره دیگه والا از بس فشار رومون هس داره جونمون در میره ...از این بیشتر؟
سما۱۷۷۸۸۹۵۱۴:۲۹:۳۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
حالا پدرشون سمتی داشته قبول این خانواده فکر میکنند کی هستند که اظهار نظر میکنند خیلی توهم دارند فائزه شوهرش کجاست جمعش کنه
یکتانت

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. ضرب و شتم مأمور نیروی انتظامی توسط نماینده مجلس + فیلم

 2. هیچ نماینده ای «خط ویژه» ندارد

 3. چند نکته درباره سخنان کریمی قدوسی و کارت زرد مجلس به ظریف

 4. چند نکته درباره یک برنامه تلویزیونی

 5. خود «بهشتی» پنداری !

 6. بیانیه عنابستانی: سرباز با باتوم به شکم من کوبید/ سیلی زدن در کار نبود/ از حیثیت من دفاع شود

 7. درگیری لفظی خسرو معتضد و زیباکلام بر سر رضا شاه

 8. اولین واکنش عنابستانی به ماجرای حاشیه‌سازش با سرباز راهور

 9. دژ نفوذ ناپذیر پزشکان متخصص!

 10. احمد توکلی: مقصود ما این مقدس سازی‌های ویرانگر بود نه علامه مصباح! 

 11. عذرخواهی عنابستانی از مردم و سرباز وظیفه شناس

 12. ماکیاوللی؛ روحت شاد!

 13. نماینده مجلس: به مامور پلیس راهور سیلی نزدم

 14. آذری جهرمی به بازپرسی فراخوانده شد/ اعلام جرم دادستان قوه قضائیه علیه وزیر ارتباطات

 15. لودر تخریب را به قزوین و اردبیل هم بفرستید

 16. گزارش رسانه اسرائیلی درباره نگرانی صهیونیست‌ها از پیشرفت علمی ایران

 17. مادر و دختری که در سن نوجوانی ازدواج کردند

 18. یارانه ۲۰میلیون نفر ۲برابر می‌شود/ به فاقدین خودرو ۱۵ لیتر بنزین مجانی می‌دهیم

 19. ناجا: محل سکونت خاوری را شناسایی کردیم/ هیچ اراده سیاسی برای استرداد خاوری وجود ندارد

 20. «شتر دیدی، ندیدی» رسانه های غربی

 21. پیام بودجه ایران به دنیا به روایت رئیس‌جمهور/پاسخ ظریف به احتمال مذاکره با آمریکا/ بازجویی از وزیر ارتباطات/ نماینده مجلس: روحانی پاسخگوی خون بیش از ۳۰۰ نفر باشد

 22. قبض و بسط های برجامی و خطوط قرمز ایران

 23. تایید برخورد فیزیکی نماینده مجلس با سرباز راهور/ جهانگیری: روزهای خوشی در راه است!/ اخبار غیررسمی از حکم عیسی شریفی/ واکنش واعظی به سخنان حدادعادل/ چه کسانی از عارف حمایت می کنند؟

 24. تصور "مردم تحمل می‌کنند پس ادامه دهیم" غلط است

 25. ثروتمندان ناشناس، خطری برای زمامداران و روحانیون سرشناس!

پربحث‌های هفته

 1. ضرب و شتم مأمور نیروی انتظامی توسط نماینده مجلس + فیلم

 2. هیچ نماینده ای «خط ویژه» ندارد

 3. چند نکته درباره سخنان کریمی قدوسی و کارت زرد مجلس به ظریف

 4. چند نکته درباره یک برنامه تلویزیونی

 5. خود «بهشتی» پنداری !

 6. بیانیه عنابستانی: سرباز با باتوم به شکم من کوبید/ سیلی زدن در کار نبود/ از حیثیت من دفاع شود

 7. اولین واکنش عنابستانی به ماجرای حاشیه‌سازش با سرباز راهور

 8. احمد توکلی: مقصود ما این مقدس سازی‌های ویرانگر بود نه علامه مصباح! 

 9. ماکیاوللی؛ روحت شاد!

 10. آذری جهرمی به بازپرسی فراخوانده شد/ اعلام جرم دادستان قوه قضائیه علیه وزیر ارتباطات

 11. لودر تخریب را به قزوین و اردبیل هم بفرستید

 12. پیام بودجه ایران به دنیا به روایت رئیس‌جمهور/پاسخ ظریف به احتمال مذاکره با آمریکا/ بازجویی از وزیر ارتباطات/ نماینده مجلس: روحانی پاسخگوی خون بیش از ۳۰۰ نفر باشد

 13. قبض و بسط های برجامی و خطوط قرمز ایران

 14. تایید برخورد فیزیکی نماینده مجلس با سرباز راهور/ جهانگیری: روزهای خوشی در راه است!/ اخبار غیررسمی از حکم عیسی شریفی/ واکنش واعظی به سخنان حدادعادل/ چه کسانی از عارف حمایت می کنند؟

 15. ثروتمندان ناشناس، خطری برای زمامداران و روحانیون سرشناس!

 16. آخوندی: دلار از کانال ۳۰۰۰ تومان عبور می‌کرد، بدن روحانی به ارتعاش درمی‌آمد/ روحانی تضعیف برجام را کلید زد

 17. چشم‌بندی روحانی جلوی چشم ۸۰ میلیون ایرانی/ این ۸ سال در سوئیس زندگی می‌کردیم نه ایران!

 18. جدال اصلاح‌طلبان درباره نامزد اجاره‌ای

 19. چه شد که از بروجردی به عنابستانی رسیدیم؟

 20. نباید از ترس آمدن یک احمدی‌نژاد به لاریجانی رضایت دهیم/اکثر وزرای روحانی فاقد سابقه تخصصی بودند/همه چیز پای اصلاح‌طلبان نوشته می‌شود

 21. رئیسی موضع قوه قضائیه درباره فیلترینگ را مشخص کند/ واکنش ناجا و ستاد کل به ضرب و شتم یک سرباز توسط نماینده مجلس/ توضیح دهقان درباره دریافت ملک نجومی/ پایگاه رای حسن خمینی قابل توجه است؟

 22. واعظی: جای کار اجرایی در مجلس نیست/ مجلس در بورس دخالت نکند

 23. دفاع ربیعی از آذری‌جهرمی درباره فیلتر نکردن اینستاگرام/ زیباکلام: کارگزاران می‌خواهد به هر قیمتی در قدرت بماند/ مورد عجیب عنابستانی/ توضیحات توکلی درباره ماجرای غسال آیت‌الله مصباح

 24. واکنش عضو تلفیق به سخن رئیس جمهور/جمع و تفریق دولت با مجلس فرق دارد؛دولت از جیب مردم تفریق و در جیب خود جمع کرد!

 25. روحانی: ترامپ مُرد اما برجام زنده و سر حال‌تر از دیروز است/ ساکنین جدید کاخ سفید لکه‌های سیاه دوران ترامپ را پاک کنند/ انتقاد تند از کمیسیون تلفیق

آخرین عناوین