علی‌نژاد: شکایت شستا از فدراسیون فوتبال متوقف شد

ورزشی،   3991013060 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

معاون توسعه وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه روند شکایت شستا از فدراسیون فوتبال متوقف شده است، گفت: مذاکراتی انجام شد تا فدراسیون بتواند در چند ماه آینده مطالبات شستا را پرداخت کند.

شکایت شستا از فدراسیون فوتبال متوقف شد

به گزارش ایرنا؛‌ «مهدی علی‌نژاد» امروز (شنبه) در جمع خبرنگاران در خصوص روند شکایت از فدراسیون فوتبال، تصریح کرد: موضوع روشن است و شکایت شستا به خاطر دو میلیون یورویی است که برای پرداخت به ویلموتس در اختیار فدراسیون قرار داده است. صحبت‌های انجام پذیرفت و روند شکاست فعلا متوقف شده تا فدرسیون بتواند در چند ماه آینده بدهی را پرداخت کند.

وی افزود: اکنون فدراسیون ۱۶ میلیارد تومان را پرداخت کرده اما اینکه بدهی ریالی یا به صورت یورو پرداخت شود موضوعی بود که موجب شد تا شستا کار را از طریق مراجع قضایی پیگیری کند.

علی‌نژاد در خصوص روند خصوصی‌سازی سرخابی‌های پایتخت، عنوان کرد: روز چهارشنبه مجمع پرسپولیس را داشتیم که صورت‌های مالی به تصویب رسید و حسابرسی شد. در چند روز آینده با همکاری باشگاه اقدامات لازم برای پذیرش باشگاه در فرابورس انجام می‌شود و از آنجا به بعد کار از طریق سازمان خصوص‌سازی و فرابورس انجام می‌شود.

معاون وزارت ورزش ادامه داد: امروز هم مجمع استقلال برگزار می‌شود و اقدامات این باشگاه هم انجام خواهد شد. خوشبختانه در پرسپولیس اقدام مربوط به افزایش سرمایه انجام شده و برای استقلال هم بعد از حسابرسی، اعلام خواهد شد. برگزاری مجمع این باشگاه‌ها قدم بزرگی برای واگذاری است. تقریبا یک یا دو هفته دیگر بیشتر در وزارت ورزش برای این باشگاه‌ها کار نداریم و بقیه روند واگذاری باید در حوزه خصوص‌سازی و فرابورس انجام گردد.

وی در خصوص اینکه ساختمان پرسپولیس نیز از سوی شستا توقیف شده است، توضیح داد: سند ساختمان باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال به نام فدراسیون است و شستا دنبال اسنادی بوده که برای فدراسیون باشد. اکنون نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

علی‌نژاد در مورد حضور بازنشسته‌ها در انتخابات فدراسیون فوتبال، گفت: طبق تاکید فیفا و براساس قوانین جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون فوتبال نهاد عمومی غیردولتی است و بازنشسته‌ها نمی‌توانند برای ریاست و پست‌های اجرایی که شغل محسوب می‌شود ثبت نام کنند. اما برای هیات رئیسه که پاره وقت بوده و شغل نیست، مانعی وجود ندارد.

این مقام مسوول در پاسخ به این سوال که آیا هشت نفری که قرارداد ویلموتس را امضا کرده‌اند امکان حضور در انتخابات را دارند؟ عنوان کرد: فرایند روشنی است و نهادهای نظراتی مشخص هستند. اینکه این افراد می توانند شرکت کنند در اختیار من و وزارت ورزش نیست.

وی در مورد روند برگزاری انتخابات فدراسیون‌های ورزشی، گفت: ثبت نام فدراسیون‌هایی که نیاز به انتخابات داشتند را انجام دادیم. بحث آمدن تایید صلاحیت‌ها و موج سوم کرونا موجب شد روند با تاخیر روبرو شود و امکان برگزاری نبود.

علی‌نژاد گفت: خوشبختانه با رعایت پرتکول‌های بهداشی از سوی مردم، شرایط بهتر شد و توانستیم امکان برگزاری مجمع چهار فدراسیون را فراهم کنیم. مجمع روستایی روز چهارشنبه و پروش اندام، امروز برگزار شد. دوشنبه پزشکی ورزشی را داریم و چهارشنبه هم اسکی را خواهیم داشت که نشان دهنده عزم وزارت ورزش است. نگاه وزارتخانه این است هرچه سریعتر انتخابات‌ها برگزار شود.

معاون وزارت ادامه داد: برای فدراسیون‌های اتومبیلرانی و نجات‌غریق هم در انتظار آمدن تایید صلاحیت‌ها هستیم. شطرنج هم موضاعاتی دارد که در حال بررسی است و با حل شدن آن، برگزار خواهیم کرد. تلاش می‌کنیم در صورتیکه شرایط کرونا نرمال باشد، این سه انتخابات را تا پایان سال انجام دهیم.

وی در خصوص انتخاب «عبدالمهدی نصیرزاده» به ریاست فدراسیون بدنسازی، گفت:‌او فردی دانشگاهی است که پیش از این تجربه حضور در این فدراسیون را داشته و در کشتی هم سابقه فعالیت مدیریتی را در کارنامه دارد. امیدوارم بتواند این فدراسیون را با نگاهی علمی راهبری کند.

علی‌نژاد در خصوص اینکه گفته می‌شود شائبه مهندسی انتخابات این فدراسیون وجود داشته است؟ عنوان کرد: همیشه از این حرف و حدیث‌ها بوده و هیچگاه مستندی وجود ندارد. رای مجمع آزادانه است و هیچ فردی از رای کسی باخبر نمی‌شود و بدیهی است که برای این حرف‌ها سندی وجود ندارد.

وی در خصوص صحبت‌های یکی از روسای هیات فدراسیون پزشکی ورزشی که گفته است وزارت ورزش می‌خواهد فرد مورد نظرش را به ریاست فدراسیون برساند، عنوان کرد: انتخابات در راستای اساسنامه هستند و اکثریت اعضای مجمع، روسای هیات‌ها هستند. این حرف معنی ندارد و روسای هیات‌ها نقش اصلی را ایفا می‌کنند. فدراسیون پزشکی ورزشی برای ورزش کشور تعیین کننده است و روسای هیات ها استقلال رای دارند. آنها گروه فرهیخته‌ای هستند و زیر بار توصیه‌ها نخواهند رفت. دلیل تاخیر در روند برگزاری مجمع آنها نیز همانطور که اعلام کردم، موج سوم کرونا و نیامدن تایید صلاحیت‌ها بود.

معاون وزارت ورزش توضیح داد: فدراسیون پزشکی برای ما بسیار مهم است. به واسطه اینکه خدماتی به ۵۰ فدراسیون دیگر می دهد و تاکید داریم رقابت سالم باشد و اعضای مجمع آزادانه بتوانند انتخاب شایسته‌ای داشته باشند. منابع فدراسیون پزشکی ورزشی که از حق بیمه ورزشکاران است باید برای درمان و بهداشت ورزشکاران باشد و جای دیگری هزینه نشود.

وی سپس در خصوص فدراسیون دوچرخه سواری نیز اعلام کرد که  بزودی سرپرست فدراسیون انتخاب می‌شود.

هفته گذشته بحث بدهی فدراسیون فوتبال به شستا بابت پرداخت مطالبات ویلموتس بسیار خبر ساز شد تا جایی که رییس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال اعلام کرد شستا از طریق اجرای احکام مجتمع قضایی ساختمان فدراسیون را توقیف کرد و ساختمان فدراسیون فوتبال توسط کارشناسان حدود ۶۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. 

همچنین شب گذشته قبل احسان قاضی زاده نماینده مجلس اعلام کرد به غیر از ساختمان فدراسیون فوتبال، ساختمان باشگاه پرسپولیس نیز به دلیل اینکه سند آن به نام فدراسیون است از سوی شرکت شستا توقیف شده است.

در همین راستا صفی‌الله فغان‌پور توقیف ساختمان باشگاه پرسپولیس به دلیل بدهی فدراسیون فوتبال به شستا را تایید کرد و گفت: به کمک های وزیر صمت برای متوقف شدن این شکایت امیدوار است.

دیدگاه کاربران

بنده خدا اصل۱۷۶۰۱۰۴۱۵:۴۶:۴۳ ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
روزی که آقای تاج بعنوان رییس فدراسیون فوتبال انتخاب شد با توجه به رزومه ایشان در همین الف نوشتم. وی فدراسیون ورشکسته تحویل شما خواهد داد. همین هم شد.
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. اصلاحات؛ فشار به پایین و چانه زنی در بالا!

  2. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

  3. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

  4. سنت‌شکنی رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ شکست سنگین احمدی‌نژاد/ برای وزارت کشور پرونده تشکیل شد

  5. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

  6. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

  7. درباره یک تصمیم

  8. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

  9. استقبال عجیب روزنامه اصلاح طلب از پیروزی رئیسی!

  10. صحبت‌های جنجالی شیرزن ایرانی با خبرنگار خارجی/این کار شما انعکاس دموکراسی نیست

  11. محسن رضایی چگونگی پرداخت یارانه ۴۵۰ هزارتومانی را تشریح کرد

  12. استوری انتخاباتی محسن تنابنده

  13. مقایسه مشارکت انتخاباتی مردم ایران با دموکراسی های مطرح غربی چه می گوید؟

  14. اعلام نتایج انتخابات ۱۴۰۰ / تبریک رییس جمهور و رقبا به رییسی/ در حال بروز رسانی

  15. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

  16. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

  17. مردی که پس از موشک‌های حزب‌الله آمد با موشک‌های غزه رفت!

  18. عقب‌نشینی مصلحی از ادعای جنجالی/ دیدگاه حسین شریعتمداری درباره عدم مشارکت در انتخابات/ پینگ‌پنگ لاریجانی و شورای نگهبان ادامه دارد/ روایت محمد قوچانی از جریان رقیب اصلاحات

  19. اعترافات مهم روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی درباره ایران

  20. سعید جلیلی به نفع آیت‌الله رئیسی از انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد

  21. قاضی زاده هاشمی: به ۶ دلیل بقا در انتخابات را برگزیدم

  22. واکنش قاضی زاده هاشمی به بیانیه نمایندگان مجلس / باید ببینم برای کنار رفتن حجت شرعی دارم یا نه

  23. سفری به درون کاخ لاکچری ولیعهد عربستان + تصاویر

  24. واکنش امین توکلی به حمایت اهل تسنن از آیت الله رئیسی

  25. پاسخ تند فرید مدرسی به سعید حجاریان

  ابر آروان

  آخرین عناوین