هولوگرام باطل شونده چیست و چرا اهمیت دارد؟

گزارش بازرگانی،   3990904076

در این بخش از مقالات چاپو قرار است به یکی از موضوعات بسیار مهم در زمینه انواع هولوگرام بپردازیم.

احتمالا نام هولوگرام را شنیده باشید؛ اما کاربرد و انواع آن یکی از مطالبی است که با مطالعه این مقاله، می‌توانید بیشتر با آن آشنا شوید.

علاوه بر مطالب مرتبط با هولوگرام‌ باطل شونده، مهم‌ترین ویژگی‌ هولوگرام‌ها و اهمیت آن‌ها در دنیای بیزینس عناوینی است که در صورت مطالعه این بخش از مقالات چاپو، به آن‌ها پی خواهید برد.

با ما همراه باشید.

هولوگرام چیست؟!

هولوگرام در واقع تصویری است که به وسیله برخورد امواج لیزر به صورت سه بعدی ایجاد شده است. پس از تجزیه نور لیزر به دو پرتو، پرتو اول به صفحه عکاسی و پرتو دیگر از آینه دیگر به صفحه عکاسی تابیده می‌شود. حالت قرارگیری آینه‌ها به گونه‌ای است که دو پرتو در مکانی با یکدیگر برخورد خواهند کرد و تصویری جالب را پدید خواهند آورد.

 

امروزه شما می‌توانید انواع هولوگرام‌ها را در طرح‌ها و مدل‌های مختلف مشاهده کنید. چاپ هولوگرام سه بعدی و یا دو بعدی از معروف‌ترین انواع هولوگرام محسوب می‌شود.

 

عموما تصاویر هولوگرافیک یا به صورت فوق تهیه می‌شوند و یا به کمک پرینت هولوگرافیک روشن ایجاد خواهند شد. هولوگرام‌ها معمولا می‌توانند کاربردهای جالبی داشته باشند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

 

کاربرد انواع هولوگرام

در این روزها که بازار انواع وسایل جعلی و تقلب‌کار‌ها بسیار گرم است، وسیله‌ای برای جلب اطمینان مشتریان باید وجود داشته باشد که از طریق آن مصرف‌کننده نسبت به کالایی که دریافت می‌کند اعتماد پیدا کند.

امروزه مهم‌ترین وسیله‌ای که می‌توان به عنوان برچسب اطمینان از آن یاد کرد، هولوگرام است.

 

شرکت‌ها و تولید‌کننده‌های کنونی باید توانایی جلب اطمینان مشتریان را داشته باشند. این جلب اطمینان به سادگی از طریق هولوگرام‌ها حاصل می‌شود. با استفاده از این برچسب‌ها که بر روی محصولات گوناگون قرار می‌گیرد شما می‌توانید اعتبار شرکت و تولیدکننده محصولات را دریافت کنید.

کاری که هولوگرام‌ها انجام می‌دهند این است که می‌توانند محصولات یک شرکت را از انواع کپی‌برداری‌های مختلف دور نگه دارند.

 

بنابراین با توجه به توضیحات فوق، باید بدانیم یکی از مهم‌ترین ابزار‌های که اعتبار شرکت‌های خوش‌نام را در روندی عالی نگه داشته است، استفاده از هولوگرام‌ برای بهبود روند بیزینسی آن‌هاست.

از دیگر کاربرد‌های بسیار مهمی که هولوگرام‌ها می‌توانند داشته باشند، ایجاد تابلو‌ها و وسایل تزئینی زیبا است که به کمک آن‌ها به سادگی ممکن می‌شود.

برخی از افراد برای تهیه کارت‌های ویزیت خود و یا حتی استفاده از تبلیغات تجاری، به هولوگرام‌ها روی می‌آورند؛ چرا که این تصاویر با جلوه چشم‌نوازی که دارند، باعث جلب مخاطب و مشتری خواهند بود.

برای خرید و دریافت این محصول اصلا نگران نباشید؛ چاپو با ساده‌ترین روش می‌تواند چاپ اختصاصی هولوگرام مخصوص شما را به عهده بگیرد. همچنین در صورت نیاز می‌توانید برای چاپ هولوگرام فوری نیز به این مجموعه اعتماد کنید.

 

انواع مختلف هولوگرام:

قبل از هر چیز باید بگوییم که هولوگرام‌ها با توجه به کاربردی‌های مختلفی که دارند، انواع گوناگونی را شامل می‌شوند. هولوگرام‌های برجسته که بیشتر برای طراحی کارت‌های ویزیت استفاده می‌شوند، یکی از مهم‌ترین انواع هولوگرام محسوب می‌شوند. علاوه بر آن، می‌توان هولوگرام‌های یک‌پارچه را نیز در انواع این برچسب‌ها مشاهده کرد.

 

از دیگر انواع این برچسب‌ها می‌توان به  چاپ هولوگرام‌ دو بعدی اشاره کرد که اغلب برای اسناد و یا کارت‌های شناسایی استفاده می‌شوند. هولوگرام سه بعدی و همچنین هولوگرامی که شامل ترکیب هولوگرام دو بعدی و سه بعدی است نیز از دیگر انواع این برچسب‌ها محسوب می‌شوند.

 

علاوه بر موارد فوق، نوع دیگری از برچسب‌های هولوگرام وجود دارد که با عنوان هولوگرام‌های باطل‌شونده شناخته می‌شوند. در ادامه در این مورد بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

هولوگرام باطل‌ شونده چیست؟!

شاید نام هولوگرام باطل شونده عجیب به نظر برسد؛ اما باید بگوییم نام این هولوگرام به کمک ساختار و کاربرد آن انتخاب شده است.

 

همانطور که از نام باطل شونده پیداست، این هولوگرام تنها یک بار قابلیت مصرف دارد. این برچسب اگر بر روی کالا یا محصولی چسبانده شود، دیگر نمی‌توان آن‌ را برداشت و مجددا از آن بهره برد. در صورت تلاش برای ایجاد تغییر در هولوگرام باطل شونده پس از یک بار مصرف، به آن آسیب وارد خواهد شد.

 

پس از استفاده از این هولوگرام‌ها، طرحی با عنوان void و یا cancelled که به معنی باطل شدن است، بر روی محصول ظاهر خواهد شد؛ در غیر این صورت شما با طرحی از هولوگرام بر روی کالا مواجه می‌شوید.

 

هولوگرام‌ باطل‌شونده معمولا با هر طرح و یا شماره‌ای قابل چاپ اختصاصی هستند. در این صورت شما می‌توانید با پیگیری طرح هولوگرام ردیابی هر محصولی را انجام دهید.

 

از جمله ویژگی‌های مهم هولوگرام‌ باطل‌شونده می‌توان به طراحی‌ این محصول در سایز‌های مختلف اشاره کرد. همچنین شما می‌توانید این برچسب‌ها را بر روی محصولات مختلف و یا هر سطوح دیگری بچسبانید.

اهمیت هولوگرام باطل شونده

همانطور که در مطالب فوق توضیح دادیم، هولوگرام‌ باطل شونده به صورتی طراحی شده است که پس از یک بار استفاده دیگر قابلیت مصرف مجدد ندارد. این امر می‌تواند برای جلوگیری از سواستفاده‌های غیرقانونی بسیار کاربرد داشته باشد.

 

منظور استفاده از هولوگرام باطل شونده، بیشتر برای عدم سو استفاده افراد متقلب است که نمی‌توانند محصول را جعل کنند؛ بنابراین اطمینان مشتریان یک شرکت نسبت به کالای مصرفی آن‌ها بیشتر خواهد بود.

 

جالب است بدانید هولوگرام‌های باطل‌شونده نیز دارای انواع مختلفی هستند. این برچسب‌ها به طرح دار و یا متن دار تقسیم می‌شوند. هولوگرام‌های متن دار همانطور که در مطالب فوق ذکر شد، با عبارات cancelled و یا void بر روی محصول نمایش داده می‌شوند.

نوع دیگر هولوگرام‌ها به صورت تخریب‌ شونده full release به حساب می‌آیند.

 

تهیه انواع هولوگرام

در صورت تمایل برای طراحی و یا خرید انواع هولوگرام می‌توانید با وارد شدن به سایت چاپو، چاپ اختصاصی انواع هولوگرام را به عهده این مجموعه بسپارید.

همچنین می‌توانید برای چاپ هولوگرام فوری و یا خرید انواع هولوگرام‌ها، اعم از هولوگرام دو بعدی و یا سه بعدی، به مجموعه چاپو اطمینان کنید.

با وارد شدن به استارتاپ چاپو با انواع محصولات این مجموعه آشنا شده و یا می‌توانید برای مشاهده انواع موارد آموزشی به وبلاگ‌های این سایت رجوع کنید.

 

سخن پایانی

در این بخش از مقالات چاپو (chaapo.ir) با یکی از پر کاربرد‌ترین محصولات این مجموعه آشنا شدیم.

هولوگرام‌ باطل‌شونده از جمله انواع هولوگرام است که معمولا شرکت‌ها و تولید‌کنندگان برای جلب رضایت و اطمینان مشتریان عزیز برای محصولات خود استفاده می‌کنند.

یکتانت

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. ادعای کریمی‌قدوسی: ظریف قبل از شهادت سردار سلیمانی با یک افسر رژیم صهیونیستی دیدار کرد/ بوی گند برجام مردم را آزرده کرده است

  2. تصویری که نماینده مجلس به ظریف نشان داد

  3. چند نکته درباره سخنان کریمی قدوسی و کارت زرد مجلس به ظریف

  4. سید حسن خمینی و مشت خالی اصلاح طلبان در ۱۴۰۰

  5. الاخبار: مانورهای نظامی ایران خط قرمزها را برای آمریکا مشخص کرد

  6. حوزویان خواستار عزل و محاکمه « علیرضا رئیسی» شدند

  7. وضع تماشایی آمریکا

  8. میثم مطیعی به کرونا مبتلا شد

  9. واکنش تهیه کننده «گاندو» به صحبت‌های ظریف

  10. آذری جهرمی به بازپرسی فراخوانده شد/ اعلام جرم دادستان قوه قضائیه علیه وزیر ارتباطات

  11. ترس ها و نقطه ضعف های گنده لات جهان

  12. دژ نفوذ ناپذیر پزشکان متخصص!

  13. وزیر آموزش و پرورش: تأثیر تعیین کننده‌ای بین بازگشایی مدارس و شیوع کرونا وجود ندارد

  14. لحظه شلیک ۴۰۰ راکت در ۲۰ ثانیه در رزمایش ارتش+ فیلم

  15. ناجا: محل سکونت خاوری را شناسایی کردیم/ هیچ اراده سیاسی برای استرداد خاوری وجود ندارد

  16. نظرات برگزیده مخاطبین الف: سخنان فائزه هاشمی از خشم او ناشی می‌شود/ برخورد با معترضان در ایران استبداد است اما در آمریکا دفاع از دموکراسی؟/ ای کاش واکسن کرونا سیاسی نمی‌شد

  17. پیام بودجه ایران به دنیا به روایت رئیس‌جمهور/پاسخ ظریف به احتمال مذاکره با آمریکا/ بازجویی از وزیر ارتباطات/ نماینده مجلس: روحانی پاسخگوی خون بیش از ۳۰۰ نفر باشد

  18. سرانجام خلبانی که شاه و رجوی و بنی‌صدر را فراری داد

  19. راز هولناک ۲ برادر فاش شد

  20.  محسن رضایی: ملت ما از دست لیبرال‌ها و غربگرایان خسته شده است/ به «وحدت کبیر» در دهه سرنوشت انقلاب نیازمندیم

  21. لودر تخریب را به قزوین و اردبیل هم بفرستید

  22. تدارک مجلس برای پرداخت یارانه «حداقل» ۱۰۰ هزار تومانی به مردم

  23. آیت الله مکارم شیرازی: امروز تولید بخاطر عملکرد بانک‌ها از بین رفته است

  24. ظریف: از عملکرد خودم ناراضی نیستم/ پس از پایان مسئولیتم می‌توانم واقعیات را بگویم/ خارج از کشور از همه نظام دفاع می‌کنم، حتی از اطلاعات سپاه

  25. نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه: با متخلفان نیاوران قزوین و هفت سنگان برخورد جدی کنید

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. تدارک مجلس برای پرداخت یارانه «حداقل» ۱۰۰ هزار تومانی به مردم

   2. آیت الله مکارم شیرازی: امروز تولید بخاطر عملکرد بانک‌ها از بین رفته است

   3. متهم ردیف اول قطع برق کیست؟

   4. چشم‌بندی روحانی جلوی چشم ۸۰ میلیون ایرانی/ این ۸ سال در سوئیس زندگی می‌کردیم نه ایران!

   5. پراید به زیر ۱۰۰ میلیون تومان رسید + جدول آخرین قیمت خودروها

   6. همتی: کاهش نرخ ارز حاصل تلاش بانک مرکزی است، سیاسیون به خودشان وصل نکنند

   7. همتی: اگر ارزپاشی می‌کردیم دلار ۵۰ هزار تومان و تورم ۱۲۰ درصد بود

   8. جدول/ تازه‌ترین قیمت انواع پراید در بازار

   9. رییس‌جمهور: ایران از لحاظ منابع گاز در جهان اول است/ دنیا به نفت و گاز ایران نیاز دارد

   10. حسینی: روح لایحه بودجه ۱۴۰۰ قانون شکنی رندانه است/ مجلس، منافع مردم را به آبروی خود ترجیح داد

   11. ریزش قیمت ارز ادامه‌دار شد؛ بازار منتظر سقوط قیمت دلار/ مردم به دلار ۱۵هزارتومانی روحانی اعتماد کردند؟

   12.  نادران: با رد بودجه دولت می‌توانستیم ژست انقلابی بگیریم اما گزینه اصلاح به نفع مردم را انتخاب کردیم/ ۴ محور اصلاح بودجه ۱۴۰۰

   13. ضرورت جلب نظر کارگران در تعیین مزد ۱۴۰۰/ رشد اقتصادی با دستمزد حداقلی ممکن نیست

   14. وام مسکن ملی در یک قدمی ۱۵۰ میلیون تومان/ قسط ماهانه ۲.۵ میلیون تومان می‌شود

   15. پورابراهیمی: در لایحه بودجه ناترازی‌ غیرقابل انکار و گسترده وجود دارد/ مردم از ما ثبات و قدرت خرید می‌خواهند

   16. شورای رقابت: خودرو تا پایان سال گران نمی‌شود

   17. خریداران مسکن غیب شده‌اند

   18. احضار وزیر اقتصاد به مجلس در پی افت مستمر شاخص‌های بورس

   19. نایب‌رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران بازداشت شد

   20. شیب کاهشی قیمت دلار و سکه در بازار

   21. دلار همچنان در کانال ۲۲ هزار تومان /طلا از یک میلیون تومان پایین‌تر آمد

   22. راه اندازی کارخانه ساخت موتورهای پیشرفته خودرو ۳ و ۴ سیلندر کم مصرف با قدرت ۱۵۵ اسب بخار

   آخرین عناوین