امیرعبداللهیان: پرونده ترور سردار سلیمانی در حال پیگیری است/ ساخت مستند از ١۴ روز پایانی زندگی حاج قاسم

گروه سیاسی الف،   3990810069

مسئول ستاد گرامیداشت اولین سالگرد شهید سلیمانی درباره آخرین وضعیت محاکمه و دادگاه ترور سردار شهید سلیمانی گفت: جناب آقای رئیسی از روز‌های آغازین ترور دادگاه خاصی را مأمور رسیدگی به این پرونده کرد.

امیرعبداللهیان: پرونده ترور سردار سلیمانی در حال پیگیری است/ ساخت مستند از ١۴ روز پایانی زندگی حاج قاسم

به گزارش میزان، حسین امیرعبداللهیان در نشست خبری ستاد سالگرد شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که صبح امروز در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، گفت: در آستانه سالگرد تروری هستیم که با دستور مستقیم تروریست شماره ۱ جهان صورت گرفت و در این حادثه سردار سلیمانی و همراهانش به شهادت رسیدند.

وی با توجه به ابعاد متفاوت شخصیت سردار شهید سلیمانی بیان داشت: او تنها یک سرباز و ژنرال نظامی نبود بلکه به تعبیر مقام معظم رهبری یک مکتبی ایجاد که در راستای اسلام ناب محمدی و در راستای اندیشه‌های ناب بنیانگذار جمهوری اسلامی و در راستای دیدگاه‌های ناب مقام معظم رهبری است از آن به عنوان مکتب سلیمانی یاد می‌شود.

امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: ابعاد متفاوت شخصیتی و نیز مکتب گرانقدر این شهید ما را برآن داشت تا از طرق مختلف این اندیشه را برای نسل کنونی و نیل آینده در سطح بین المللی به تصویر بکشیم.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل اهمیت این موضوع، مجموعه‌ای تحت عنوان بنیاد شهید سلیمانی در ایران شکل گرفت که از ابتدا با حمایت‌های مردمی همراه بود و فعالیت‌های خود را از چند وقت پیش هم اغاز کرده است.

امیرعبداللهیان گفت: در این نشست رسما اعلام می‌کنم، این بنیاد اندیشه‌های مکتب حاج قاسم را ر‌واج می‌دهد و می‌خواهد مانع تحریف اندیشه‌های ناب این شهید و مکتب او شود و در سطح ملی، منطقه‌ای و بین المللی به کار خود ادامه خواهد داد.

وی عنوان کرد: بنیاد شهید سلیمانی از حمایت خانواده سلیمانی برخوردار است و خانم زینب سلیمانی از آغازین لحظات ترور این شهید بزرگوار، نقشی زینب گونه ایفا کرد و همچنان در چارچوب این بنیاد به ایفای نقش خواهند پرداخت.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: از ماه‌ها قبل دوستداران سردار در ایران و منطقه و آمریکای لاتین و امریکا و اروپا ایده‌هایی برای گرامیداشت مقام سردار و اولین سالگرد او مطرح کردند لذا مسئولان برآن شدند برای مراسم اولین سالگرد این شهید بزرگوار، ستادی را تشکیل دهند و در مراحل مختلف اطلاع رسانی‌ها از اقدامات انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: ستاد گرامیداشت اولین سالگرد شهید سلیمانی در سایر استانها، در سطح منطقه و جهان برنامه‌هایی را برگزار می‌کند، در زمان شهادت سردار شهید در ۵۱ نقطه مراسمات خودجوش مردمی برگزار شد و امسال ستاد با درخواست‌های بیشتری برای برگزاری مراسم روبروست.

وی در پاسخ به سؤالی درخصوص برنامه‌های در نظر گرفته شده برای مراسم اولین سالگرد شهادت سردارسلیمانی اظهار داشت: در بنیاد سلیمانی برنامه‌های مراسم سالگرد در هر دو بعد حضوری و وبیناری خواهد بود و اگر شرایط اجازه دهد، برنامه‌ها به صورت حضوری خواهد بود.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: با توجه به محل تدفین و مزار مطهر سردار در کرمان مراسماتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای کرمان و تهران پیش بینی شده است، اما به لحاظ علاقمندی و پیگیری مردم از سراسر ایران و کشور‌هایی از منطقه و جهان، برنامه‌ها در سراسر جهان و شهر‌های مختلف مورد توجه قرار گرفته است.

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل خاطرنشان کرد: اینکه چه میزان از این برنامه‌ها را می‌توان به صورت حضوری و چند در صد وبیناری و مجازی باشد، متناسب با شرایط کرونا در کشور تصمیم گیری و اطلاع رسانی خواهدشد.

وی همچنین گفت: ستاد مرکزی در ذیل خود ستاد‌های فرعی متعددی به تعداد استان‌ها در کشور دارد و در هماهنگی با سایر کشور‌ها نیز کارگروه‌ها و ستاد‌های مشخصی دارد.

امیرعبداللهیان در پاسخ به سؤالی درباره آخرین وضعیت محاکمه و دادگاه ترور سردار شهید سلیمانی نیز ییان داشت: جناب آقای رئیسی، رییس محترم قوه قضاییه از روز‌های آغازین ترور دادگاه خاصی را مأمور رسیدگی به این پرونده کرد این دادگاه می‌توانست به دو شکل عمل کند، فرض اول این بود که به سرعت رأیی را صادر کنند و فرض دوم اینکه پرونده کاملا تکمیل شود و پرونده‌ای باشد که در سطح بین المللی و محاکم بین المللی هم قابل ارائه و دفاع باشد.

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل خاطرنشان کرد: بازپرس این دادگاه در سفر‌های متعدد به عراق و محل این حادثه تمام مستندات اصلی را جمع آوری کردند، دستگاه‌های ذیربط قضایی و امنیتی و بخش سیاسی عراق کمک شایانی را در این موضوع داشتند و خیلی امیدوار هستیم در آستانه اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و همراهان شاهد صدور یک رأی قضایی قوی، تأثیرگذار و قابل پیگیری باشیم.

وی گفت: می‌دانم این موضوعی است که به صورت هفتگی در دستور کار ریاست محترم قوه قضاییه قرار دارد و تاکنون جلسات و پیگیری‌های مختلفی انجام شده است تا سطحی که شناسایی نسبت به جاسوسانی که می‌توانستند در این حادثه نقش داشتند، مشخص شده است، اما اجازه می‌خواهم تا زمان تکمیل این پرونده و اعلام آن از طریق مراجع قضایی بنده مطلبی را عرض نکنم.

وی با اشاره به برنامه‌های اولیه ای که ستاد برای اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در نظرگرفته است، عنوان کرد: فیلم مستندی از ۱۴ روز آخر زندگی افتخارآفرین سردار سلیمانی در ایام سالگرد ایشان به نمایش در خواهد آمد و از برخی از آثار سردار شهید سلیمانی به صورت مکتوب رونمایی خواهد شد.

امیرعبداللهیان در ادامه افزود: در ایام از کتاب‌‌هایی که در خصوص شخصیت چند بعدی و متنوع این سردار عزیز وجود دارد، رونمایی خواهد شد.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل با بیان اینکه سردار شهید سلیمانی فردی بود که بسیار مطالعه می کرد، گفت: این سردار شهید در کنار فعالیت‌های میدانی در مبارزه با تروریسم و صهیونیسم و تلاش‌های شبانه‌روزی برای تامین حداکثری امنیت ملی کشور، منطقه و جهان؛ بسیار مطالعه می‌کرد و بسیار می نوشت. چنانچه در جلسه‌ای اشاره کردند، ده‌ها دفتر صدبرگ مملو از همه مطالب و جلسات من و خاطراتی که در دوران کاری خودم تا به امروز دارم، موجود است.

وی خاطرنشان کرد: بخش‌های قابل انتشار این خاطرات در اولین سالگرد ایشان منتشر خواهد شد و در کنار آن طراحی ای برای اهدای جایزه بین المللی سردار سلیمانی انجام شده است. اهدای این جایزه بین المللی ابعاد مختلفی هم در سطح ملی و هم در سطح بین المللی دارد که در نشست‌های بعدی اطلاع‌رسانی دقیق‌تری راجع به این موضوع خواهد شد.

امیرعبداللهیان اظهارداشت: اولین جایزه بین المللی سردار سلیمانی همزمان با برگزاری مراسم سالگرد ایشان تحت برنامه ویژه‌ای در هماهنگی با ستاد ملی کرونا انجام خواهد شد. برگزاری کنگره علمی در بررسی ابعاد شخصیتی سردار شهید سلیمانی و مکتبش از دیگر برنامه‌هایی است که همزمان با اولین مراسم سالگرد، مورد توجه ستاد قرار دارد.

یکتانت

پربحث‌های اخیر

پربحث‌های هفته

 1. این یک یادداشت سیاسی نیست...

 2. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 3. چین چگونه کرونا را مهار کرد؟

 4. کمپین مردمی، مرغ وحشی را به دام می اندازد؟!

 5. دریای دوغ و خبرهای کلیشه‌‌ای!...

 6. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 7. شیرجه دولت در مسابقه خدمت !

 8. ضعیف‌کشی !

 9. ماجرای استعفای معاون وزیر بهداشت؛ از گمانه زنی تا استقبال!

 10. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 11. اهمیت شفاف‌سازی درباره امضای قرارداد قرارگاه خاتم با یک متهم اقتصادی

 12. ورود دستگاه قضایی به موضوع تخریب منزل یک زن سرپرست خانوار در بندرعباس

 13. سیلی بزرگ انصارالله به آل سعود

 14. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 15. ملک زاده استعفا کرد

 16. درخواست نماینده مجلس از رئیس قوه قضائیه مبنی بر محاکمه عباس آخوندی

 17. شل کن، سفت کن در محدودیت های کرونایی!

 18. فرار رو به جلوی آقای معاون با استعفای توئیتری

 19. تصاویر جدید و غرورآفرین از ناو جدید سپاه

 20. برندگان و بازندگان مناقشه اخیر قره‌باغ

 21. روحانی: خدا را شکر شرِ ترامپ کم شد

 22. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 23. مهریه ۱۰۰۰ میلیاردی برای جوانی که ۵۰ میلیون هم سرمایه ندارد، باطل و خلاف شرع است

 24. ملک‌‌زاده: در حضور روحانی با ایمنی گله‌‌ای مخالفت کردم/ داروهای مورد استفاده استاندارد بودند

 25. زمزمه نامزدی سیدحسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰/ واکنش محسن رضایی به تخریب آلونک در بندرعباس/ روایت زیدآبادی از تعارض اصلاح‌طلبان درباره «دولت پنهان»

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

  2. شیرجه دولت در مسابقه خدمت !

  3. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

  4. اهمیت شفاف‌سازی درباره امضای قرارداد قرارگاه خاتم با یک متهم اقتصادی

  5. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

  6. برندگان و بازندگان مناقشه اخیر قره‌باغ

  7. زمزمه نامزدی سیدحسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰/ واکنش محسن رضایی به تخریب آلونک در بندرعباس/ روایت زیدآبادی از تعارض اصلاح‌طلبان درباره «دولت پنهان»

  8. ویژگی‌های ناو اقیانوس‌پیمای سپاه + تصاویر

  9. سردار دهقان؛ اولین نامزد رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری/ نامه انتقادی همتی به روحانی/ اصلاح‌طلبان همچنان به‌دنبال تنش‌زدایی/ قالیباف از نامزدی در انتخابات منع شده است؟

  10. انتقاد سلیمی نمین از مقایسه ترامپ و میرحسین موسوی/ اصلاح‌طلبان از ائتلاف ظریف و لاریجانی حمایت می‌کنند؟/ نظر علی مطهری درباره رئیس‌جمهور نظامی

  11. محسن رضایی: یک قطعه زمین حق همه مردم است/ ناله‌های بانوی بندرعباسی، روح قانون اساسی را جریحه‌دار کرد

  12. قالیباف: قیمت مرغ به نماد ناکارآمدی تبدیل شده است/ دست روی دست گذاشتن تا لغو تحریم‌ها کارگشا نیست

  13. وصول شکایت از ملک‌زاده به‌دلیل "ارائه اطلاعات به بیگانگان"

  14. ربیعی: گرانی‌های ناخواسته نگرانی مشترک دولت و مردم است/ نرخ مرغ به قیمت‌های مصوب برمی‌گردد

  15. روحانی: پایان دوران ترامپیسم یکی از مظاهر بزرگ پیروزی ملت ایران است/ دولت آینده آمریکا گذشته را جبران کند

  16. واکنش‌ اصلاح‌طلبان به فهرست محسن هاشمی برای انتخابات ۱۴۰۰/ حسام‌الدین آشنا مجرم شناخته شد/ احتمال حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف منتفی است؟

  17. واکنش امام جمعه بندرعباس نسبت به تخریب خانه یک بانو در این شهر

  18. بیادی: ترامپ رأی آورد، اما دموکرات‌ها تقلب کردند/ پایان آذر ورق سیاسی برمی‌گردد

  19. ذوالنور: آقای روحانی برای دشمن فرش قرمز پهن نکنید/ به حضرت عباس هیچ‌کس در این مجلس مخالف برداشتن تحریم نیست

  20. نظر صریح سردار قاآنی درباره مذاکره ایران با آمریکا /گذشت زمانی که آنان بزنند و ما دفاع کنیم

  21. علی مطهری: رئیس جمهور نظامی یعنی قحط الرجال/ فکر نمی‌کنم ریاست جمهوری نظامیان مورد اقبال مردم باشد

  22. قالیباف:‌ به دنبال آن بودیم که کالاهای اساسی راحت‌تر و ارزان‌تر به مردم برسد/ مهم نیست این کار از سوی مجلس انجام می‌شود یا دولت

  23. نظرات برگزیده مخاطبین الف: دولت‌های هاشمی و روحانی رکورددار تورم هستند/۷ سال با برجام نافرجام سرکار بودیم و ۶ ماه آینده به امید بایدن/ با دنیا باید تعامل داشت تا از انزوا بیرون آمد

  24. طعنه روزنامه وطن امروز به دولت

  25. رضایی: سیاست‌های مسکن باید به سرعت اصلاح شود

  آخرین عناوین