ابلاغ مجوز افزایش قیمت‌ خودروها برای سه ماهه سوم سال + جزئیات و قیمت‌ها

گروه اقتصادی الف،   3990806104 ۴۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

بر اساس آنچه که طی تصمیمات اخذ شده قرار است، هر سه ماه یکبار مجوز افزایش قیمت خودرو لحاظ شود، رئیس شورای رقابت در نامه‌ای خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت، دستور افزایش قیمت کارخانه محصولات برای سه ماهه سوم سال ۱۳۹۹ که شورای رقابت پیش از این، برایشان دستورالعمل تنظیم قیمت صادر کرده بود، حداکثر تا سقف تورم بخشی اعلامی توسط بانک مرکزی (که احتمالا ۲۵ درصد خواهد بود) صادر کرد.

ابلاغ مجوز افزایش قیمت‌ خودروها برای سه ماهه سوم سال + جزئیات و قیمت‌ها

ایسنا نوشت: بر اساس آنچه که شورای رقابت در اردیبهشت ماه سال جاری مصوب کرده و تصمیم گرفت که با توجه به نرخ تورم بخشی اعلامی توسط بانک مرکزی و قیمت منطقی تمام شده خودروسازان، افزایش قیمت محصولات خودروسازان را به صورت فصلی(هر سه ماهه یکبار) اعمال و قیمت‌های جدید را اعمال کند؛ حال خبرها حاکی از این است که روز گذشته(دوشنبه) رضا شیوا، رئیس شورای رقابت با بیان اینکه در حال حاضر سازمان گسترش و نوسازی صنایع (ایدرو) مسئولیت نظارت بر بخش خودرو را برعهده دارد، از درخواست این سازمان از شورای رقابت برای تایید افزایش قیمت‌ها خبر داده و گفت: این در حالی است که این موضوع نیازمند تأیید شورای رقابت نیست، بلکه مطابق مصوبه امکان افزایش قیمت‌ها متناسب با نرخ تورم بخشی وجود دارد.

به اعقاد وی با توجه به اینکه انتظار می‌رود هر خودروساز حداقل برای نیاز سه ماه خود کالا داشته باشد، به همین علت افزایش‌ها را برای هر سه ماه یکبار در نظر گرفتیم. سه ماه حداقل مدتی است که یک خودروساز باید موجودی انبار خود را تامین کند. همچنین امکان قیمت‌گذاری خودرو به صورت روزانه وجود ندارد. به لحاظ اقتصادی نیز اگر بخواهیم ماه به ماه تغییر قیمت داشته‌ باشیم، بازار از حالت عادی خود خارج خواهد شد؛ لذا پیشنهاد شده در سه ماهه یکبار، متغیرهای کیفیت و بهره‌وری در دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو لحاظ و متناسب با آن‌ها تصمیم‌گیری‌ها برای قیمت محصولات خودرویی خودروسازان،   صورت گیرد. خودروسازان می‌توانند حداکثر تا سقف نرخ تورم بخشی اعلامی از سوی بانک مرکزی افزایش قیمت‌ها را در محصولات خود یکباره یا در دو مرحله انجام دهند.

بنابراین، بر این اساس مجوز افزایش قیمت پاییز خودروسازان صادر و به وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شده است که با لحاظ پارامترهای تاثیرگذار،   قیمت‌ خودرو از درب کارخانه برای فصل سوم سال، به روز خواهد شد.

در این نامه، ملاک افزایش قیمت خودرو طبق نرخ تورم بخشی که بانک مرکزی اعلام کرده است در سه ماهه سوم امسال اعلام شده است. شنیده‌ها حاکی از این است که خودروسازان مجاز به افزایش حداکثر ۲۵ درصد در قیمت‌ محصولات خود در سه ماهه سوم سال جاری شده‌اند.

شورای رقابت تاریخ امکان اعمال قیمت‌های جدید را از ابتدای مهرماه اعلام کرده است؛ بنابراین احتمالا دعوت‌نامه‌های جدید خودروسازان برای موعدهای تحویل مهرماه  با قیمت‌های جدید صادر و در بخشنامه‌های فروش فوق‌العاده پیش‌رو خودروسازان نیز اعمال خواهد شد.

براساس قیمت‌ها در سه ماهه دوم ۱۳۹۹، هرچند که هنوز گروه صنعتی ایران‌خودرو، قیمت‌های جدید را اعلام نکرده است اما با فرض افزایش ۲۵ درصدی قیمت ها، در پرتیراژهای این گروه خودروسازی، پژو پارس سال به ۱۲۲ میلیون و ۱۸۲ هزار تومان، پژو پارس LX  به ۱۲۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به ۱۱۰ میلیون و ۸۳۲ هزار تومان و تیپ ۵ این خودرو به ۱۲۶ میلیون و ۸۳۱ هزار تومان خواهند رسید.

سمند LX به ۱۱۷ میلیون تومان، سورن ۱۳۱ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ دستی ۱۵۱ میلیون و ۳۳۲ هزار تومان خواهند رسید. همچنین رانا ۱۳۲ میلیون و ۶۲۵ هزار تومان، دنا ۱۴۷ میلیون و ۷۶۸ هزار تومان و دنا پلاس هم احتمالا ۱۶۴ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان خواهند شد.

اما در گروه محصولات سایپا، طبق اعلام این شرکت، از این پس قیمت تیبا صندوقدار ۸۹ میلیون تومان، تیبا صندوقدار آپشنال ۱۰۹ میلیون تومان خواهند رسید. البته این در حالی است که بر اساس قیمت‌های اعلامی از سوی شرکت سایپا برای پیش‌فروش محصولات خود که از امروز عصر آغاز می‌شود،   مبلغ پیش‌پرداخت تیبا صندوقدار ۸۷ میلیون تومان برآورد شده است.   پیش پرداخت تیبا دو نیز در این طرح  ۴۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اعلام شده که با احتساب مبلغ نهایی معادل ۹۵ میلیون و۴۰۰ هزار تومان خواهد بود. ساینا نیز با احتساب پیش پرداخت ۴۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی به ۹۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد رسید.

همچنین شاهین هم  ۲۶۷ میلیونی خواهد شد. برای کوییک R نیز پیش پرداختی معادل ۶۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پیش بینی شده که قیمت نهایی این خودرو را به ۱۲۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد رساند و پراید ۱۵۱ نیز ۹۱ میلیون تومانی خواهد شد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۶۶۱۶۵۴۱۶:۵۹:۳۱ ۱۳۹۹/۸/۶
حقوق مردم رو هم افزایش می دین؟
ناشناس۱۶۶۲۲۰۱۰۲:۳۳:۳۳ ۱۳۹۹/۸/۷
دولت بی‌ کفایت عامل رنج ملت
ناشناس۱۶۶۱۶۵۸۱۷:۰۰:۲۹ ۱۳۹۹/۸/۶
خجالت رو کلا خوردن, بعد هم میگن دنبال منشا گرونی خودرو هستند
ناشناس۱۶۶۱۶۷۷۱۷:۱۲:۲۷ ۱۳۹۹/۸/۶
خدا قوت و خسته نباشيد
حسام۱۶۶۱۶۸۲۱۷:۱۶:۴۴ ۱۳۹۹/۸/۶
ظلم بالاتر ازاین نمیشه . چطو این تورم سه ماهه برای کارمندها وکارگران صفر محاسبه میشه و تاثیری در افزایش حقوق شان ندارد و شاهد روزانه افزایش قیمتها ی ارزاق عمومی و کالاهای اساسی هستند اما .. های دولتی و پیر..های صنایع ایران ا ز جمله فرغون سازان ، هر سه ماه قیمت رو به نرخ دلار فرمایشی آقای محمد باقر خان حساب و مردم رو نقره داغ میکنند
ناشناس۱۶۶۲۰۲۰۲۱:۵۸:۳۰ ۱۳۹۹/۸/۶
افلاطون زمانی گفت اصولا قانون و دموکراسی بیشتر از آنکه برای فقرا فایده داشته باشد به نفع ثروتمندان است!
ناشناس۱۶۶۱۶۸۴۱۷:۱۷:۱۸ ۱۳۹۹/۸/۶
از شورای رقابت سوال بفرمایید که آیا کیفیت خودروهای تولید داخل نیز رشد داشته است که می خواهند 25 درصد به قیمت آن اضافه کنند؟
ناشناس۱۶۶۱۶۹۱۱۷:۲۰:۳۴ ۱۳۹۹/۸/۶
تکلیف ارزش پولهایی که برای مشارکت تولید از مردم گرفته اند چه میشود؟یکسال است که نصف پول یک پژو را گرفته اند و با این حساب الان ارزش پول ما شده یک چهارم.موقع ثبت نام ارزش دلار ۱۴ هزار تومان بود و پول من هم آنقدر می ارزید.مجلس و تعزیرات و صمت در این موارد کاملا سکوت میکنند.
ناشناس۱۶۶۱۷۴۰۱۸:۰۵:۰۱ ۱۳۹۹/۸/۶
هَر رویی کم آورده پیش شما
ناشناس۱۶۶۱۷۵۲۱۸:۱۶:۳۷ ۱۳۹۹/۸/۶
ملت غیرت داشته باشین نخرین تحریم‌کنین این کارخانه های ..صفت رو
علی۱۶۶۱۷۹۱۱۸:۴۶:۳۱ ۱۳۹۹/۸/۶
خودروسازی را تعطیل و به جای آن گاری راه بیندازید بهتره دو خودروساز راحت خور و نازک نارنجی بار آوردین خون مردم را دارید میمکید به خدا
حمید۱۶۶۱۷۹۲۱۸:۴۷:۵۹ ۱۳۹۹/۸/۶
مسئولین یه زحمت بکشند این حقوق کارگران رو هم هر سه ماه یکبار نسبت به تورم افزایش بِدن.
ناشناس۱۶۶۱۸۱۰۱۸:۵۹:۲۳ ۱۳۹۹/۸/۶
چرا حقوق کارگران هر 3 ماه یکبار افزایش پیدا نمیکنه ؟! چرا یارانه هر 3 ماه یکبار افزایش نمیکنه ؟
ناشناس۱۶۶۲۳۶۳۰۸:۴۰:۵۵ ۱۳۹۹/۸/۷
پیشنهاد من اینه که مسئول یارانه رو بگزارن رئیس مملکت.خدایی بعد از افزایش حتی 30 برابری دلار هم مبلغش تغییر نکرده!!!
ناشناس۱۶۶۱۸۱۱۱۹:۰۰:۳۰ ۱۳۹۹/۸/۶
مگه حقوق ما سه ماه یکبار ۲۵ درصد افزایش پیدا میکنه که اینها سه ماه یکبار افزایش قیمت میدن خدایا ..
ناشناس۱۶۶۲۰۲۶۲۲:۰۴:۰۸ ۱۳۹۹/۸/۶
آقا حقوق ما سالی یکبار هم 25 درصد افزایش پیدا نمیکنه چه برسه به فصلی یکبار!
ناشناس۱۶۶۱۸۱۷۱۹:۰۲:۳۱ ۱۳۹۹/۸/۶
واقعا که. یا ما داریم خل میشیم یا شما.یعنی پراید 130 تومنی ارزونه که باید زیاد بشه؟ چه رویی دارید به قرآن . ای کاش میتونستیم ازین .. که درست کردید فرار کنیم
ناشناس۱۶۶۱۸۱۸۱۹:۰۴:۱۷ ۱۳۹۹/۸/۶
رو که نیست خجالت داره برای کل مسئولین مملکت. امیدوارم روز خوش تو زندگیتون نبینین و همه این اجحافات رو روزی پس بدین.خودروسازهای ۵ستاره معروف هم اینقدر افزایش قیمت ندارن که این دوتا مونتاژ گران لگن دارن.
رضا۱۶۶۱۸۶۲۱۹:۳۹:۰۳ ۱۳۹۹/۸/۶
هر چقدر دوست دارین گرون کنین آنقدر گرون کنید که دیگه کسی نتونه بخره انشاالله با همین فرمون برین جلو تو چند سال آینده کسی نیست آشغالاتونو بخره صادراتم که خدا رو شکر کشورای دیگه آشغالتونو نمیخرن انشاالله ورشکستگی تونو ببینیم
حسین۱۶۶۲۶۰۳۱۱:۰۴:۴۵ ۱۳۹۹/۸/۷
برادر من، از وقتی که من یادم میاد همش دوست داشتم یه روزی زمین خوردن این فرغون سازهای وطنی رو ببینم ولی تا الان محقق نشده!! یه خودرو دست دوم خریدم و تا الان هم عوضش نکردم، هیچوقت هم برای ماشین نامنویسی نکردم به امید اینکه اینا .. ولی نشد که نشد!!!!!!
ناشناس۱۶۶۱۸۷۵۲۰:۰۳:۱۲ ۱۳۹۹/۸/۶
واقعا مفته بیشتر میارزه پراید خخخ
ناشناس۱۶۶۱۸۸۷۲۰:۱۴:۰۷ ۱۳۹۹/۸/۶
چرا دست از یغمای ملت بر نمی دارید چرا نمی گزارید ملت با حقوق چند غازی که دارن برن از مناطق ازاد خودروبرای خودشون بخرن حتما باید دو برابر قیمت تمام شده خودرو گمرک بگیرید ملت چراباید به ..ساخته های بدرد نخور باج بدن
ناشناس۱۶۶۱۹۱۵۲۰:۳۴:۳۳ ۱۳۹۹/۸/۶
واقعا که دارن مردم چپاول می کنند.
ناشناس۱۶۶۱۹۲۲۲۰:۳۹:۱۱ ۱۳۹۹/۸/۶
عجب سال پر برکتی شده، سال صعود قیمت، قیمت خودروها هفتگی افزایش پیدا کنه نه سه ماهه،
رضا۱۶۶۱۹۶۸۲۱:۰۳:۱۰ ۱۳۹۹/۸/۶
.. به مرگ خودم گوشیم خراب شده نمیشه تعمیر کرد پول خرید یک گوشی هم ندارم. حقوق من کارگر بدبخت چرا زیاد نمیشه؟ خدایا خودت به دادم برس
مجید۱۶۶۲۰۸۹۲۲:۵۱:۵۸ ۱۳۹۹/۸/۶
همینجوری ببرین بالا من یکی توان ندارم این مقدار پول بگذارم برای خرید دنا پلاس مجبورم برم پولمو‌ پس بگیرم چون واقعا مگه یه کارمند چقدر به حقوقش اضافه میشه که اینجوری بتونه جبران کنه ولخرجیهای خودرو سازها و دست و دلبازیهای دولت برای خودرو سازها رو واقعا متاسفم .. که فقط ادعای عدالت محوری دارید
ناشناس۱۶۶۲۱۱۹۲۳:۲۹:۴۴ ۱۳۹۹/۸/۶
در همین هفته پیش رو ۴۰درصد مواد شوینده.۲۵درصد قیمت مرغ.۳۰درصد قیمت شیر خام..۲۵درصد قیمت نان.. تا ۴۰۰درصد قیمت گوجه فرنگی گران شده حالا با گرانی های ماه های قبلی جمع ببندیم چی میشه؟؟؟؟این اقایون تورم و ۴۰درصد اعلام کردن میزان افزایش حقوق و ۲۵درصد واقعا چقدر آشفتگی چقدر بی برنامگی
ناشناس۱۶۶۲۱۳۳۲۳:۴۵:۳۲ ۱۳۹۹/۸/۶
چقدر کم به خداوندگار سپهر .. که در حق تولیدکننده ظلمی بی کران است
رسول۱۶۶۲۱۴۸۲۳:۵۵:۴۹ ۱۳۹۹/۸/۶
مجلس کجاست داریم کجا میریم
ناشناس۱۶۶۲۱۶۸۰۰:۳۸:۱۳ ۱۳۹۹/۸/۷
ممکن یه روز بیاد که این مسئولین به مردم احتیاج داشته باشند
Iman۱۶۶۲۲۰۶۰۲:۴۹:۰۵ ۱۳۹۹/۸/۷
من ۳۸ سالمه، خدا رو شکر وضع مالی‌ بدی هم ندارم. تو عمرم ماشین نداشتم چون دوست ندارم پول زور بدم. شما هم اگه ناراحتین به جای نق زدن نخرین آقا. اونا هی‌ گرون می‌کنن یه سری باز میخرن خوب اونا هم میگن چرا که نه.
ناشناس۱۶۶۲۲۳۵۰۶:۲۳:۴۹ ۱۳۹۹/۸/۷
افزایش حقوقها تنها یکبار در سال و یک چندم تورم واقعی (البته با یک سال تاخیر) اما افزایش هر آنچه در دست دولت است چند بار در سال و با محاسبه تورم واقعی!!!!!
شیرفرهاد۱۶۶۲۳۰۷۰۸:۲۲:۱۲ ۱۳۹۹/۸/۷
(به لحاظ اقتصادی نیز اگر بخواهیم ماه به ماه تغییر قیمت داشته‌ باشیم، بازار از حالت عادی خود خارج خواهد شد؛) هآآآآ ایکه وَگفتی یعنی چه،
ناشناس۱۶۶۲۳۱۲۰۸:۲۳:۵۶ ۱۳۹۹/۸/۷
خدا رو شاكريم شوراي رقابت وجود دارد و فاصله بين بازار و توليد را دايم كم مي كند!!! ممنون برادرا!!! ممنون دكترا!!!! ممنون متخصصین و اشتغال دوست!!!! ممنون كه چرخه توليد رو روي دوش مي كشيد فقط چند نفر!!!! ممنون كه بچه هاي مسئولين بيكار نمي شن!!!! بابت همه چي ممنون.
مهدی۱۶۶۲۳۸۶۰۸:۵۳:۴۱ ۱۳۹۹/۸/۷
۲۵ درصد افزایش کجا بود اینا فقط تو کاغذه عملا خودروسازها برخی خودروها رو تا ۳۸ درصد هم افزایش دادن مثلا سایپا کوییکR را از ۱۰۱ میلیون به ۱۳۹ میلیون افزایش داد یعنی ۳۸درصد افزایش ناقابل!!! حالاکسی هم پاسخگو نیست. این یعنی دست گذاشتن تو جیب این خلق ا..
ناشناس۱۶۶۲۴۳۳۰۹:۲۲:۲۸ ۱۳۹۹/۸/۷
آیا حقوق کارمندان و کارگران نیز به همان میزان و سه ماه به سه ماه اضافه میشه، اجحاف تا کجا ادامه دارد؟؟
ناشناس۱۶۶۲۵۰۹۱۰:۱۲:۳۶ ۱۳۹۹/۸/۷
از همه مسئولین متشکریم و ..درود می فرستیم
ناشناس۱۶۶۲۵۸۴۱۰:۴۹:۴۵ ۱۳۹۹/۸/۷
خلایق هر چه لایق
حسین۱۶۶۲۵۹۴۱۰:۵۹:۳۳ ۱۳۹۹/۸/۷
به نظر من، اگه قیمت پرایدو یک میلیارد هم بکنید، مردم بهتون هیچی نمیگن، میدونین چرا؟
ناشناس۱۶۶۲۶۷۳۱۱:۵۱:۴۴ ۱۳۹۹/۸/۷
وقتی مردم برای آشغالهای گران قیمت اینها صف میکشن، اینها هم هر روز بد تر میشن. نخرین آقا جان! نون شب که نیست. یه مدت نخرین این بنجلها رو تا حساب کار دستشون بیاد.
عبدالحق۱۶۶۲۷۷۷۱۲:۵۱:۳۰ ۱۳۹۹/۸/۷
این آقای شیوا چه سوادی و تجربه موفقی دارند که گذاشتنشون رئیس شورای رقابت ؟ تازه این شورای رقابت اصلا ^ کارشون چیه؟ فقط برای یه عده شده نون دونی که فقط بیان ماهانه بدون هیچ گونه کارایی یه حقوقی بگیرند .
یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 2. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 3. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 4. ترامپ کوتاه آمد/ رئیس جمهور آمریکا با انتقال قدرت به بایدن موافقت کرد

 5. سردار دهقان؛ اولین نامزد رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری/ نامه انتقادی همتی به روحانی/ اصلاح‌طلبان همچنان به‌دنبال تنش‌زدایی/ قالیباف از نامزدی در انتخابات منع شده است؟

 6. نظریه‌ای که دیگر کسی از آن حرف نمی زند...

 7. محسن رضایی: ‌مشکلات اقتصادی ‌جز با نگاه انقلابی حل نمی‌شود

 8. نامه انتقادی رئیس بانک مرکزی به رئیس جمهور/ هشدار در خصوص ایجاد پرونده‌های کلان اقتصادی

 9. قیمت مرغ ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است/ برخورد با گرانفروشان مرغ

 10. ملک‌‌زاده: در حضور روحانی با ایمنی گله‌‌ای مخالفت کردم/ داروهای مورد استفاده استاندارد بودند

 11. ساخت فیلمی موهن درباره سپاه قدس توسط یک ایرانی

 12. خدا حافظ حاج آقا !

 13. مینو محرز: عطاری‌ها باید جمع شوند/ با طب سنتی مشکلی نداریم

 14. داستان یک فریب؛ آیا نتانیاهو واقعا به عربستان رفت؟

 15. جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی با حضور رهبر انقلاب

 16. طعنه روزنامه وطن امروز به دولت

 17. رهبر انقلاب: برای علاج تحریم ها دو مسیر داریم: رفع تحریم و غلبه بر تحریم

 18. مجموع مبتلایان کرونا به ۸۸۰ هزار نفر رسید/ ثبت ۴۸۳ فوتی جدید

 19. هیل: پیوستن بایدن به برجام آسان نیست

 20. ربیعی: گرانی‌های ناخواسته نگرانی مشترک دولت و مردم است/ نرخ مرغ به قیمت‌های مصوب برمی‌گردد

پربحث‌های هفته

 1. این یک یادداشت سیاسی نیست...

 2. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 3. چین چگونه کرونا را مهار کرد؟

 4. شیرجه دولت در مسابقه خدمت !

 5. ضعیف‌کشی !

 6. انتقاد تند نماینده بافق از رئیس مجلس

 7. ماجرای استعفای معاون وزیر بهداشت؛ از گمانه زنی تا استقبال!

 8. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 9. پندارهای طبری!

 10. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 11. اهمیت شفاف‌سازی درباره امضای قرارداد قرارگاه خاتم با یک متهم اقتصادی

 12. ورود دستگاه قضایی به موضوع تخریب منزل یک زن سرپرست خانوار در بندرعباس

 13. دریای دوغ و خبرهای کلیشه‌‌ای!...

 14. سیلی بزرگ انصارالله به آل سعود

 15. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 16. چرا ماجرای «ترامپ» تازه شروع شده است؟

 17. ملک زاده استعفا کرد

 18. درخواست نماینده مجلس از رئیس قوه قضائیه مبنی بر محاکمه عباس آخوندی

 19. شل کن، سفت کن در محدودیت های کرونایی!

 20. فرار رو به جلوی آقای معاون با استعفای توئیتری

 21. تصاویر جدید و غرورآفرین از ناو جدید سپاه

 22. برندگان و بازندگان مناقشه اخیر قره‌باغ

 23. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 24. ظریف: بایدن با سه فرمان اجرایی می‌تواند همه تحریم‌ها را لغو کند/ بیش از ۳۰ سال است که بایدن را می‌شناسم

 25. مهریه ۱۰۰۰ میلیاردی برای جوانی که ۵۰ میلیون هم سرمایه ندارد، باطل و خلاف شرع است

پربحث‌های هفته

 1. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 2. شیرجه دولت در مسابقه خدمت !

 3. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 4. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 5. جزئیات افزایش کارمزد خدمات بانکی از امروز + جدول

 6. قالیباف: پایه های اقتصاد داخلی ایران در شرایط تحریم محکم‌تر شد

 7. صادرات پراید به اسپانیا/ خودروی ایرانی به ۹ کشور صادر می شود

 8. محسن رضایی: ‌مشکلات اقتصادی ‌جز با نگاه انقلابی حل نمی‌شود

 9. نامه انتقادی رئیس بانک مرکزی به رئیس جمهور/ هشدار در خصوص ایجاد پرونده‌های کلان اقتصادی

 10. قیمت مرغ ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است/ برخورد با گرانفروشان مرغ

 11. مرغداران روزانه ۹ تا ۱۰ میلیارد تومان ضرر می‌کنند

 12. دوران از دست‌رفته اصلاحات اقتصادی/ دولت یا نمی‌خواهد یا ناتوان از حل مشکلات است

 13. قالیباف:‌ به دنبال آن بودیم که کالاهای اساسی راحت‌تر و ارزان‌تر به مردم برسد/ مهم نیست این کار از سوی مجلس انجام می‌شود یا دولت

 14. شورای نگهبان مصوبه مجلس برای الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی را تأیید کرد

 15. دولت یا ملت؛ چه کسی اعانه می‌گیرد؟

 16. طرح ۲ فوریتی مجلس برای ممنوعیت افزایش قیمت‌ها

 17. نحوه فعالیت بانک‌های دولتی و خصوصی از اول آذر

 18. خبر خوب وزیر رفاه به مستمری بگیران

 19. قیمت محصولات لبنی افزایش یافت

 20. «طلا» جایگزین «پول» در مبادلات می‌شود؟!

 21. چالش بلدم بلدم و قیمت مرغ!

 22. دیوان محاسبات در آزمون ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو

 23. پرداخت «فوق العاده ویژه» به کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی

 24. توئیت نماینده مجلس: بیچاره مردم

 25. سکه وارد کانال ۱۱ میلیون تومان شد

آخرین عناوین